PDA

Zobacz pełną wersję : Co wcześniej terakota czy balustrada?



darks
18-09-2006, 21:52
Mam do położenia na balkonie płytki oraz montaż balustrady (podobnie ze schodami zewnętrznymi). Co powinno się zrobić na pierwszy miejscu, balustradę czy płytki?

LamiaReno
18-09-2006, 22:38
pierwsze płytki, to unikniesz sztukowania kawałeczków w newralgicznych miejscach. A jak znajdziesz dobrą firmę robiącą balustrady to sprytnie zamocują na specjalne wkręty wpuszczane w płytki



.

dwitek
18-09-2006, 23:50
albo pierwsza balustrada jeśli balkon obłożony jest/będzie styropianem

Tedii
18-09-2006, 23:51
Robię to samo i jest mi obojętne,bo słupki będą zakotwione z boku do płyty tarasu tak aby nie przechodziły przez płytki..Bo tam zawsze po czasie wnika woda.I nie pomagają silikony itd.Płytki będą lekko wysunięte poza płytę.Pod płytkami plastykowy okap szer.5cm.Pod tym dopiero właściwy okap.Myśl jak woda :wink:

Majster Klepka
18-09-2006, 23:57
A mnie się wydaje, że jednak najpierw balustradę, a potem terakota i sztukowanie. Balustrada powinna się opierać na betonie, płytki moim zdaniem będą pękały, bo ceramika jest krucha i wrażliwa na nacisk punktowy.
Prawdopodobnie, jesli klej byłby rozprowadzony idealnie i by nie było pod płytkami bąbli, to by nie miało to znaczenia.
Ale czy istnieje "idealnie" na budowie?? :-)

Cypek
19-09-2006, 05:45
U mnie najpierw balustrada, potem płytki.
Dobry płytkarz zrobi to sprytnie i na nóżkach balustrady zostawili mi takie ładne dekoracyjne kapselki, płytkarz je uniósł i podłożył płytki, potem opuścił na płytki i nic nie widać.

darks
19-09-2006, 17:49
No to wiem, że nic nie wiem :D. Jedni tak drudzy odwrotnie :(

Rezi
19-09-2006, 18:23
jak poprawanie zostanie uszelniony styk balustrada płytki to najpierw balustrada
jezeli nie masz pewności to pierwsze płytki, a balustrada mocowana do czoła płyty balkonu lu tarasu

PrzemoBDG
20-09-2006, 11:45
W pierwszej kolejności jednak balustrada.
Jeżeli jest ona łamana, to wystarczy jedynie zakotwienie jej w ścianie bez konieczności kotwienia w posadzce. Wtedy można wykonać słupki ok. 1,5 cm krótsze tak aby bez problemu glazurnik podsunął pod nie płytki.
Jeżeli jednak konieczne jest kotwienie w posadzce, to najlepiej cały ten rejon zabezpieczyć folią w płynie. Kotwienie od czoła jest dość trudne technicznie lub daje wątpliwe rezultaty estetyczne (najczęściej pod dość cienką wylewką płyty balkonowej jest ocieplenie ze styropianu itd, co oznacza iż słupki musiałyby sięgać ok.20 cm lub nawet więcej poniżej płyty balkonu / tarasu). Kotwienie w posadzce też może być dobrym /czytaj dopuszczalnym/ rozwiązaniem o ile zaizolujemy to miejsce po fakcie zakotwienia. Możliwość taką mamy jedynie wtedy kiedy balustradę mocujemy przed położeniem płytek.