PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pionowa fundamentów



Graczyk
19-09-2006, 08:48
Jak myślicie czy dopuszczalny jest taki układ warstw.
Bloczki fund., mazidło, styropian, mazidlo, folia kubełkowa bez siatki i kleju na styropianie.
Wykonawca zapewnia że folia kubełkowa dostatecznie zabezpieczy twardy styropian przed uszkodzeniami.
Dodam że grunt to glina na której będzie czasami stała woda opadowa dlatego miała być dodatkowo folia kubełkowa.

ANIAILIS
19-09-2006, 08:51
ja też mam niestety gline na działce. Czy będziesz robić u siebie drenaż? Bo wykonawca twierdzi, ze folia kubełkowa ma sens tylko wtedy, gdy robi się drenaż. Sama już nie wiem.

Graczyk
19-09-2006, 09:03
ja też mam niestety gline na działce. Czy będziesz robić u siebie drenaż? Bo wykonawca twierdzi, ze folia kubełkowa ma sens tylko wtedy, gdy robi się drenaż. Sama już nie wiem.

Drenażu nie będzie, ponieważ geolog zalecił aby nie przesuszać gruntów w których są osadzone ławy fundamentowe czyli właśnie tych glin i iłów. W zaleceniach napisał że przesuszenie zmieni własciwości nośne tego terenu, dlatego też budynek będzie wyniesiony troszkę do góry tak aby warstwa gruntu gdzie wsiąka woda była spora i nie robiło się błoto.

ANIAILIS
19-09-2006, 09:08
ja też będę miała podniesiony budynek o około 50 cm, mam nadzieję, że to pomoże na to wieczne błoto na działce. Najgorzej było wiosną, po roztopach, woda to z 2-3 miesiące stała :-? (u mnie tylko troche, ale na sąsiednich niezabudowanych jeszcze działkach to jeziora sie robią)