PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie styropian i tynk mineralny-by był na lata



19-09-2006, 15:20
zamieżam na dniach docieplić dom o powierzchni 400m z budowanego z bk i pustaka szlakowego kupiłem już tynk mineralny (krajzla) kolor 6oo do tego klej do styropianu i do siatki w hipermarkecie budowlanym ler. merle - ich firowy styropian 10 cm. parapety będą z płytek klinkierowych i do tego podbitka z paneli pcv. interesuje mnie jakich błędów powinienem się wystrzegać ? czy zastosować na tynk farbę ( nie pamiętam jej nazwy) czy pogoda będzie miala duże znaczenie?

Rezi
19-09-2006, 15:40
TEMAT POSTU : docieplenie styropian i tynk mineralny-by był na lata


zamieżam na dniach docieplić dom o powierzchni 400m z budowanego z bk i pustaka szlakowego kupiłem już tynk mineralny (krajzla) kolor 6oo do tego klej do styropianu i do siatki w hipermarkecie budowlanym ler. merle - ich firowy styropian 10 cm.

odpowiedź
w tym systemie to elewacja na lata 2 może 3

mira it
19-09-2006, 18:14
ja bym powiedział że to chyba roczku nie wytrzyma

19-09-2006, 19:19
a dlaczego nie możejakieś szczeguły a nie odrazu w ( morde) art

Geno
19-09-2006, 19:25
Nie przesadzajcie , bywają gorsze materiały - poprawnie wykonany kilkanaście lat wytrzyma z tym,że może troszkę szybciej straci na wyglądzie.

Rezi
19-09-2006, 19:30
Geno Kraisel sponsorował 6 lat temu wykonanie elewacji na jednym z obiektów w Poznaniu ( wielka reklama Krisela ) w tym roku elewcję spółdzielnia robi te elewację ponownie ale tym razem zleciła z materiałów STO.
6 lat i rozsypka elewacji wzorcowej :lol:
a kiedys Kreisel miał produkty o niebo lepsze

Geno
19-09-2006, 19:42
Geno Kraisel sponsorował 6 lat temu wykonanie elewacji na jednym z obiektów w Poznaniu ( wielka reklama Krisela ) w tym roku elewcję spółdzielnia robi te elewację ponownie ale tym razem zleciła z materiałów STO.
6 lat i rozsypka elewacji wzorcowej :lol:
a kiedys Kreisel miał produkty o niebo lepsze
Może masz rację w sumie kiedyś oddałem kilka elewacji Kreisla i się trzymają ale może rzeczywiście spadli jeszcze niżej...

mira it
19-09-2006, 20:03
[quote="art"]a dlaczego nie możejakieś szczeguły a nie odrazu w ( morde) art[/quot
"krajsel"
styropian by hipermarket
TiP- tanie i pewne

19-09-2006, 21:21
może jednak ktoś napisze mi jakie błedy moze popełnić wykonawca? a styropian nie był z marketu. a poza tym wiem ze kolor mi zejdzie w cześniej niż przy inych tynkach wole to niż sam oblesny klej który by mi przez lata szpecił a i tak nie miał bym na tynk

piotr.o
20-09-2006, 16:45
Róznica w cenie między tynkiem mineralnym a akrylowym jest ok 2 zł na kg czyli na całej elewacji jakieś 2000 - 2500 tysiąca więc bez przesady.
Pozdrawiam Piotr

anpi
20-09-2006, 19:15
No nie wiem. Tynk akrylowy Terranovy jest ponad 2 razy droższy od mineralnego tej samej firmy. Silikatowy - 3 razy droższy, silikonowy - 4 razy droższy.

Mnie niestety nie było na nie stać - wybrałem mineralny. Za kilka lat pomaluję cały dom dobrą farbą silikonową.

Dlaczego podjąłem taką decyzję? Widziałem sporo domów z tynkami mineralnymi. Nawet po 10 latach wyglądają bardzo dobrze. Po co więc przepłacać? W moim przypadku różnica w cenie tynku mineralnego i silikatowego na cały dom to jakieś 2-3 tysiące. Dla mnie to góry forsy.

21-09-2006, 22:53
czy nikt nie może powiedzieć jakie najczęściej są popełniane błędy przez fachowców. a styropian nie kópowałem w hipermarkecie

Rezi
22-09-2006, 09:13
przewertuj forum i przeszukaj wszystkie posty Sp5es

a-kra
22-09-2006, 09:24
wiele tutaj osób przesadza z tym żeby nic nie kupować z supermarketów.
Bez przesady. To są te same produkty co w składach budowlanych i u producentów.
Można sobie tłumaczyć że coś tańszego tzn od razu gorsze, jeśli ktoś potrzebuje takiego rozumowania aby spokojnie spać to prosze bardzo. Ja widzę wiele domów wybudowanych z pseudo "super drogich " materiałów, które po kilku latach wyglądają gorzej niż te niby tańsze.
Poza tym na forum działą tutaj wielu reklamodawców konkretnych produktów, którzy w wielu wątkach wciąż reklamują swoje wyroby.
Dlatego bez przesady i z rozumem.

Darek Rz
22-09-2006, 11:14
Witam

Ludzie nie przesadzajcie z tą jakością Kreisel-a . Rozmawiałem z kilkoma znajomymi którzy zaimują się sprzedażą systemów dociepleń i nikt z nich nie powiedział złego słowa o tych materiałach (a wszyscy sprzedają po kilka systemów) . Poza tym mój blok w którym jeszcze mieszkam został 7 lat temu ocieplony systemem Kreisel . Elewacja wygląda idealnie . Ostatnio robiłem jej test . Wyszedłem na balkon i rozpocząłem próby ździerania, kłucia ,i stukania celem usunięcia choćby najmniejszego kawałka tynku -bez skutku (oczywiście próby robiłem z rozsądną siłą -bo młotkiem rozwalić mozna wszystko :lol: ) . zdarłem też nożem trochę wierzchniej warstwy aby zobaczyć różnicę w odcieniu -jest tak minimalna że nie ma się do czego przyczepić ,tynk również nigdzie nie popękał a ekipy które go kładły należały raczej do zbieraniny niż solidnej firmy -więc co mają oznaczać te wypowiedzi że ten system rozleci się po roku czy dwóch . Co się ma rozlecieć ??? Czy to oznacza że tynk odpadnie od elewacji ,ze zblednie po roku tak że kolor będzie niepodobny do oryginału ??? Co się w takim razie dzieje w sklepach sprzedających te materiały -powinny tam stać tłumy niezadowolonych klientów żądnych krwi . W kilku dużych hurtowniach w Lublinie sprzedają materiały Kreisel-a w dużych ilościach wzędzie byłem pytałem ,zagadywałem bo sam jestem na etapie elewacji . Wszędzie na moje pytanie który system wybrać sprzedawcy polecali różne między innymi kreisel-a bez wskazywania że któryś jest beznadziejny .
No więc jak to jest ???

pozdro D.RZ

Rezi
22-09-2006, 11:31
Kilku moich znajomucy pracuje lub pracowało w Kraisel ( maja siedzibę gł w Poznaniu) odradzaja jak mogą.