PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki



Andrzej_c
19-09-2006, 17:16
Witam !

Mam zamiar wymienić stare grzejniki żeliwne szt. 6. Chciałem się dowiedzieć ile biorą instalatorzy co. za wymianę grzejnika (szacunkowo).

Pozdrawiam wszystkich.

Cypek
19-09-2006, 17:37
Jak nie trzeba pruć ścian tylko delikatna przeróbka to 100,- zł / szt u mnie.

lukol-bis
19-09-2006, 17:48
Przepraszam za bezczelnosć pytania, ale po co chcesz wymieniać te grzejniki? Nie podobnają Ci się, czy koniecznie chcesz wydać pieniądze? Czy są jakieś inne przesłanki takiej decyzji?
Co prawda powoli następuje to zjawisko, ale niektórzy inwestorzy instalują żeliwne grzejniki w nowobudowanych domach i jest to tendencja wzrostowa.
Pozdrawiam.

vanderbobo
19-09-2006, 18:36
a ja mam inne pytanie, jaka powinna być moc grzejnika na 1m2 powierzchni jeśli jest to nowy dom dobrze ocieplony. Instalator mówi mi że 125W/m2 ale wydaj mi się to dużo.

tuzin
21-09-2006, 18:59
Witam.

Inwestorzy corz czesciej instalują grzejniki żeliwne :o to jakiś absurg. Nie spotkałem sie jeszcze dotąd, aby inwestor chciał grzejniki żeliwne. Zamontowałem już dość grzejników. Podsumowująć nie zgodze sie z tym, aby była tendencja wzrostowa w/w grzejników. Jeżeli zas chodzi o moc grzejników to 125 Wat z nowobudowanym domu to zdecydowanie za dużo. Przy kotle atmosferycznym czyli z otwartą komorą spalania w zupełności wystarczy max 100 Wat na 1m2. Projektanci czesto dają 90 Wat. Przy kondensacie jest nieco inaczej jest to kociołem niskotemperaturowy, stad grzejniki powinny być wieksze.


Pozdrawiam

beton44
21-09-2006, 20:32
Nie spotkałem sie jeszcze dotąd, aby inwestor chciał grzejniki żeliwne. Zamontowałem już dość grzejników. Podsumowująć nie zgodze sie z tym, aby była tendencja wzrostowa w/w grzejników


to chyba krótko żyjesz :P



oczywiście handelkarze będą namawiać do kupna grzejników płytowych - są LŹEJSZE łatwiejsze do transportu a marży mają na nich tyle samo,

podobnie "instalatorzy" bo łatwiej się je montuje /nie dostanie się przepukliny przy noszeniu i zakładaniu/


a grzejniki żeliwne są po prostu lepsze - np trwałość zupełnie nieporównywalna z "blaszakami"....


i wygląd to mają lepszy niż te z czasów "komuny'" są ładniej wykonane...

21-09-2006, 21:01
Witam !

Mam zamiar wymienić stare grzejniki żeliwne szt. 6. Chciałem się dowiedzieć ile biorą instalatorzy co. za wymianę grzejnika (szacunkowo).

Pozdrawiam wszystkich.

a moze to jeszcze przemyśl ...i poszukaj zakładu w którym Ci je wypiaskuja i pomaluja proszkowo ...