PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie kominkiem



karud
23-07-2001, 08:37
Buduję dom (parterowy, nieużytkowe poddasze)z mechaniczną wentylacją nawiewno - wywiewną z odzyskiem ciepła. Dodatkowo chciałbym zamontować kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza w celu wspomagania ogrzewania (ogrzewanie elektryczne), przy czym planowałem, że będzie to odrębna instalacja (wentylacja już jest). Niestety nie mogę sie dowiedzieć czy te dwa systemy mogą ze sobą współpracować i w jaki sposób, każdy z "fachowców" mówi co innego. Ustaliłem jedynie, że kominek musi mieć zamkniętą komorę spalania i doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz. Może ktoś ma jakieś sprawdzone informacje na ten temat i mógłby się nimi podzielić.

23-11-2003, 07:42
niech sie ktoś podzieli

Zbigniew Rudnicki
23-11-2003, 09:05
Wentylacja nawiewno-wywiewna nie gwarantuje dokładnego zrównoważenia ciśnień wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Pozwala na pełną szczelność okien. Zatem konieczne jest zewnętrzne doprowadzenie powietrza pod komorę kominka.
Łączenie kanału nawiewu instalacji wentylacyjnej z kanałem wlotu powietrza grzewczego do kominka, może być niebezpieczne (czad) i może zakłócić pracę kominka.
Oba systemy (kominek i wentylacja) mogą pracować w różnym czasie.
Nie słyszałem nic o kominkach z zamkniętą (szczelną) komorą spalania.

tomek z londynu
23-11-2003, 12:55
:-? jestem amatorem w tej dziedzinie wiec podskoczylem do was, aby sie czegos dowiedziec.zaczynam budowe w nastepnym roku i mam pytanie czy moge podlaczyc ogrzewanie podlogowe do kominka?

Szaruś
23-11-2003, 12:59
http://www.rekuperatory.com.pl/zdjeciakominek.html

tomek z londynu
23-11-2003, 13:05
:D dzieki Szarusiu!!!! wiele pomogles jestes the best!!!!!!!!!!! jaka pogoda w budapeszcie? w londynie leje od 3 dni............

tomek z londynu
23-11-2003, 13:28
:D wracam teraz ze strony www.purmo.com. poszukiwalem tam cen ale nie znalazlem. Czy ktos mnie moze ponownie uswiadomic ile trzeba zaplacic za ogrzewanie podlogowe i w ktorym momencie trzeba takie cacko instalowac. z gory uprzejmie dziekuje.