PDA

Zobacz pełną wersję : KOSZTORYS - czy kto? robi? sam???



Ciechanka
07-04-2003, 11:17
Pytanie jak wątek czy ktoś robił sam kosztorys?? Musimy przedłożyć kosztorys bankowi (podpisany przez kierownika budowy). Chcielibyśmy zrobić go sami (tzn. mój mąż). Pracownia Archon kosztorys naszego domku wycenia na 500 PLN (przy koszcie projektu 1200). Jeśli ktoś robił taki kosztorys i mógłby przesłać mi na maila będę wdzięczna. /Generalnie chodzi o to jak rozpisać poszczególne etapy budowy i co ująć/

Bordoś
07-04-2003, 11:31
My robimy sami - prześlę Ci taki projekt kosztorysu może Ci pomoże. Co prawda różnie banki sobie życzą ale myślę że wystarczy taki jak nasz - oczywiscie kwoty trzeba samemu przekalkulopwać.
Agata

avzi
07-04-2003, 12:00
Bordoś,

Jeśli mozna, to też poproszę. Dla mnie problemem jest samo zestawienie wszystkich elementów kosztorysu. Boję się, że mógłbym coś istotnego pominąć.
Dzięki z góry!

Piotrek1
07-04-2003, 14:11
Bordoś,
jeśli mozna to ja tez poprosze.
Moj adres: [email protected]

Piotrek1
07-04-2003, 14:13
Bordoś,
jeśli mozna to ja tez poprosze.
Moj adres: [email protected]

Dorota619
07-04-2003, 14:57
Bordoś, niesmiało przyłączam się do proszących o kosztorys...
Mój adres w profilu.
dzięki stokrotne

Arkadly
07-04-2003, 15:11
To może jeszcze ja się nieśmiało uśmiechnę....
[email protected]

Ciechanka
07-04-2003, 18:20
Bardzo dziękuję!!! Właśnie odebrałam maila. Mam nadzieję ze się przyda. Mój mąż ściagnął jakiś kosztorys z netu. Jak wróci za tydzień to dam Wam namiary (to niestety u niego w komputerze więc nie mam dostępu). Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za szybki odzew. Ciechanka

Bordoś
07-04-2003, 19:45
Wyślę wam, ale dopiero jutro bo ten kosztorys mam w pracy :smile:
Agata

PANTHER
08-04-2003, 00:02
Wszystkim zainteresowany wysłałam ramy swojego kosztorysu, jaki robiłam dla banku.
pozdrawiam

maksiu
08-04-2003, 06:27
Ja tez poprosze:
[email protected]
pozdrawiam

rafi27
08-04-2003, 09:23
PANTHER
Bardzo poproszę
[email protected]
Pozdrawiam i dzięki

dociak
08-04-2003, 14:33
a ja też mogę ????
[email protected]

jolana
09-04-2003, 17:53
ja też proszę o kosztorys, właśnie zamierzam wkrótce odwiedzić bank. Mail na dole Dzięki

Maco
09-04-2003, 19:54
Poproszę również. Emalia w profilu... :smile:
Dzięki !

09-04-2003, 23:21
mam prosbe jak poprzednicy
moj adres [email protected]

10-04-2003, 12:04
Ja też bardzo proszę
[email protected]

Marbo
10-04-2003, 12:07
Ten anomim, który bardzo prosi to ja
[email protected]

Vikmol
10-04-2003, 21:35
Bardzo proszę o kosztorys
[email protected]

Vikmol
10-04-2003, 21:35
Bardzo proszę o kosztorys
[email protected]

Vikmol
10-04-2003, 21:36
Bardzo proszę o kosztorys
[email protected]

11-04-2003, 07:12
Dzień Dobry, Mnie bardziej ciekawi jaki bank wybraliście. Czy możecie to zdradzić?

Ciechanka
11-04-2003, 09:21
My wybraliśmy jeśli tak rzec można już 6 lat temu PKO SA - bo tam mamy tzw. kasę mieszkaniową. Skończyliśmy wpłaty w marcu. No i teraz zaczęła się batalia o kredyt. Okazało się oprocentowanie jest ok.(4%) ale... 2% prowizji od kredytu, pełne zabezpieczenie na kwotę kredytu i odsetek, kosztorys, harmonogram prac no i oczywiście potwierdzenia zarobków moich i męża. To tyle

JARZĄBEK
12-04-2003, 20:21
Jeśli jeszcze można się dołączyć do proszących.
[email protected]
Dziękuję

gaga2
12-04-2003, 20:32
Ciechanka, przepraszam że w tym wątku pytam, ale wstępnie Pekao podał nam prowizję 1,5%. To jak to jest? Notabene my też mamy okres 6 lat... Czy na zabezpieczenie wystarcza hipoteka i weksel?
Pozdrawiam,
Gaga2

aga_kraków
12-04-2003, 21:50
Głupia sprawa.....też bardzo zależałoby mi na kosztorysie.Jeśli można.
Dzięki. Aga

Ciechanka
14-04-2003, 09:45
Aga_kraków - oczywiście że prześlę tylko dopiero po południu bo mam wszystko na domowym komputerku.
GAGA 2 - nam podali prowizję 2%. To dziwne nie uważasz? Co do poręczeń to robimy wycenę działki (pod hipotekę) - nie wiem jeszcze czy to wystarczy. Jak będę już wiedziała to dam znać w wątku o KM - bo tam zaglądam regularnie. Pozdrawiam

bugal
14-04-2003, 12:39
Bordos i Panther, jesli mozecie, to bardzo prosze o przeslanie Waszych kosztorysow - w prawdzie z bankiem bede rozmawial na temat kredyty w przyszlym roku, ale w tym zaczynam prace (stan zero) i poki co ciezko mi sie polapac w calosciowych kosztach....

moj e-mial: [email protected]

Iktorn
15-04-2003, 10:03
A moze dla banku PKO BP w celu otrzymania premii gwarancyjnej z ksiazeczki mieszkaniowej ktos taki kosztorys przedlozyl i skutecznie zostal przyjety ?
Bo ja wlasnie kosztorys w takiej sprawie musze zlozyc...
Znalazlem jeden w sieci na stronach firmy DAMAR ale bardzo jest rozbudowany ... a moze nie - nie mam porownania :smile:
duzo info o kosztorysach jest na stronie http://www.damar.home.pl ale kosztorysu przykladowego juz nie ma... a ja go mam :smile:
niestety mam go tylko w formie papierowej...26 stron a4 :sad:

ez
18-04-2003, 07:48
Ja też bardzo proszę
[email protected]

bazyliszek
18-04-2003, 09:31
Czy ja również mógłbym otrymać na priv'a Wasze kosztorysy.
Nie ukrywam, iż trudno jest samemu dokładny skonstruować (zwłaszcza gdy jest się "zielonym" - przynajmniej na razie).
Z góry dzięki
bazyliszek

wojteks69
18-04-2003, 09:55
ja też bardzo poproszę... :smile:

23-04-2003, 23:47
AAAAAAA Czy ja tez sie moge zalapac !? ( na kosztorys oczywiscie ) Z góry dziekuje! Pozdrowienia z Zielonej Góry

23-04-2003, 23:49
AAAAAAA Czy ja tez sie moge zalapac !? ( na kosztorys oczywiscie ) Z góry dziekuje! Pozdrowienia z Zielonej Góry
Warto jeszcze podac maila:smile::smile::smile: [email protected]

Szdom
24-04-2003, 08:18
Czy i ja moge sie dolaczyc do potrzebujacych?
[email protected]

Lukasz K.
24-04-2003, 09:59
Witam wszystkich,

na kosztorysy jest widocznie popyt. :wink:

Mial bym taka mala propozycje: :grin:

Jak ktos ma taki kosztorys, ktory moze "sam" zrobil, takze rozpowszechnanie nie bedzie wbrew praw (autorskich) to bym mogl zalozyc strone internetowa, na ktorej by mozna go/je pobierac. Oczywiscie to zalezy od wielkosci tych plikow i limitu transferu...

Sadze, ze bylby to najprostsze rozwiazanie, anizeli to ciagle pytanie: "A moge takze o kosztorys poprosic..." :razz: :grin:

Wtedy bym poprosil o przyslanie ich na moj eMail z krotka adnotacja, ze sie posiada prawa autorskie i akceptuje wstawienie do internetu.

Pozdrowienia
Lukasz

Rico
28-06-2003, 06:17
Witam,
Ja też bardzo, bardzo potrzebuję wzoru kosztorysu do banku. Bardzo proszę o pomoc :roll:

Z góry serdecznie dziękuję
mój e-mail: [email protected]

Iktorn
30-06-2003, 15:13
Znalazlem w koncu do pobrania kosztorysy na stronie
http://www.damar.home.pl/Budownictwo/index.htm
zakladka "ceny i stawki"
pozdrawiam
Iktorn
ps jakbyscie sie chcieli podzielic wlasnym tak dla porownania to moj mail
[email protected]

pkotek
19-08-2003, 11:59
Jeśli to Wam w czymkolwiek pomoże to znalazłem stronę z programem do kosztorysowania - niestety nie sprawdzałem jego działania w praktyce. Jeśli ktoś ma czas i ochotę na jego "rozpracowanie" to mam nadzieję, że choć trochę się przyda. :P

Program Kosztorys KK http://www.firma2000.prv.pl/

Powodzenia

HenoK
19-08-2003, 12:26
Jeśli to Wam w czymkolwiek pomoże to znalazłem stronę z programem do kosztorysowania - niestety nie sprawdzałem jego działania w praktyce. Jeśli ktoś ma czas i ochotę na jego "rozpracowanie" to mam nadzieję, że choć trochę się przyda. :P
Program Kosztorys KK http://www.firma2000.prv.pl/
Powodzenia
Obawiam się, że nakład pracy włożony w samodzielne opracowanie kosztorysu (nawet z pomocą darmowego programu kosztorysowego) przez osoby, które dotychczas tego nie robiły będzie nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do cen kosztorysów, za którą opracowują je profesjonalne biura kosztorysowe.
Ale jak ktoś chce spróbować swoich sił w tej dziedzinie, to proszę bardzo.

Nie wiem o jaki kosztorys tak zawzięcie wszyscy proszą.
Różne banki mają różne wymogi.
Dla potrzeb jednego z banków w ubiegłym roku opracowałem kosztorys, który można pobrać (w formacie Word 97) tutaj (http://republika.pl/henok/Kosztorys.doc) .
Proszę o ewentualne uwagi na temat tego kosztorysu.

Docent - Gdańsk
19-08-2003, 15:57
mam pytanie, czy bank chciał, aby ten kosztorys był zatwierdzony przez osobę z uprawnieniami kosztorysanta i ile taka usługa kosztuje?

HenoK
19-08-2003, 18:15
mam pytanie, czy bank chciał, aby ten kosztorys był zatwierdzony przez osobę z uprawnieniami kosztorysanta i ile taka usługa kosztuje?
Kosztorys ten sporządziłem i podpisałem w ramach pełnionej funkcji kierownika budowy. Oprócz mnie pod nim podpisał się oczywiście inwestor.
Ponieważ była to jednak dodatkowa czynność za opracowanie go wziąłem o ile dobrze pamiętam 200 zł (wymagało to poszperania w fakturach, podliczenia, itp.).
Nie ma pojęcia "uprawnienia kosztorysanta" - przynajmniej ja o takich nie słyszałem.
Oczywiście w innych bankach mogą być inne wymagania i mogą żądać kosztorysu szczegółowego w oparciu o np. KNRy (Katalogi Nakładów Rzeczowych). Wtedy taki kosztorys musiałby kosztować trochę więcej. Jednak na budowach domów jednorodzinnych, które dotychczas prowadziłem kosztorys w takiej uproszczonej formie wystarczał.
Pozdrawiam

Docent - Gdańsk
19-08-2003, 18:34
Tak więc wystarczy, że sam sporządzę mniej więcej taki kosztorys i dam go do podpisu swojemu kierownikowi budowy? Trochę nie chce mi sie w to wierzyć - ale w końcu jesteś kier. budowy i masz doświadczenie.

Pozdrowionka z pochmurnego Gdańska :)

HenoK
19-08-2003, 21:59
Tak więc wystarczy, że sam sporządzę mniej więcej taki kosztorys i dam go do podpisu swojemu kierownikowi budowy? Trochę nie chce mi sie w to wierzyć - ale w końcu jesteś kier. budowy i masz doświadczenie.
Pozdrowionka z pochmurnego Gdańska :)
Myślę, że jeżeli nie będzie to zbytnio odbiegało od rzeczywistych kosztów, to kierownik powinien Ci to bez problemu podpisać. Chociaż ten podpis może Ciebie pare złotych kosztować.

Docent - Gdańsk
20-08-2003, 15:48
Tak się domyślam, przecież nic nie ma za frajer.

ryb_ka
20-08-2003, 16:03
No hejka - włąsnie jestem po koszmarze pt. :"kosztorys". Jak mi znajomy od nieruchomości zaśpiewał 1500 + VAT to zakasałam rękawki.
I pochwalę się : zrobiłam sama, kosztowało mnie to tydzień kombinacji alpejskich, żeby dopasować procenty do pieniędzy i żeby nie wyszło głupio :)) Potem wtrąciła sie projektantka - no bo musiała przystawić pieczatkę - przegrzebała, naświniła, bank mnie odesłał i w końcu stanęło na moim kosztorysie :) Posyłam Ci w Excelu, łatwiej się liczy i chętnie doradzę jakby co :))

Docent - Gdańsk
20-08-2003, 17:40
Proszę cię ryb_ka prześlij mi swój kosztorys na priva - z góry dziękuję.

PietrekG
20-08-2003, 20:41
Z tym kosztorysem to nie taka latwa sprawa. Nie wiem jak inne banki ale np BPH zyczy sobie wyceny nieruchomosci sporzadzonej przez rzeczoznawce i WYLACZNIE na jego podstawie przyznaje kredyt w jakiejs wysokosci (80% z wyceny)
Kosztorys jest potrzebny zeby ocenic ile musicie dolozyc sami do inwestycji zebyscie byli w stanie ja zakonczyc.

Ten bank nie wymaga kosztorysow potwierdzonych przez osoby uprawnione, mozna (nawet trzeba) zrobic taki kosztorys samemu na druku bankowym (dosyc ciekawie opisany takze majac kosztorys dolaczany do projektu) poradzicie sobie.

Mozna takze dodac zabudowe kuchni ;-)

muzal
25-08-2003, 20:32
Czy ja tez sie moge takze zalapac na kosztorys. Z góry dziekuje! Pozdrowienia z Poznania
mail: [email protected]

Docent - Gdańsk
26-08-2003, 19:13
Dla mnie też poproszę na priva

HenoK
26-08-2003, 22:09
Dla mnie też poproszę na priva
Wysłałem Ci e-maila.

Docent - Gdańsk
27-08-2003, 11:56
Heniu - wielkie dzięki.

Aga J.G
29-08-2003, 12:42
jesli już tak wszyscy proszą to ja też chcę kosztorys.
Z góry dziękuje.Pozdrawiam Aga. :)

HenoK
29-08-2003, 13:41
jesli już tak wszyscy proszą to ja też chcę kosztorys.
Z góry dziękuje.Pozdrawiam Aga. :)
Dla potrzeb jednego z banków w ubiegłym roku opracowałem kosztorys, który można pobrać tutaj w formacie Word 97 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.doc) lub w formacie Excela 7.0 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.xls)
Proszę o ewentualne uwagi na temat tego kosztorysu (zwłaszcza krytyczne).

Aga J.G
29-08-2003, 17:25
Dzięki HenoK bo ja liczę i liczę i już mnie od tego licznia wszystko boli a najbardziej to głowa :wink: a to dopiero początek gdzie do kończ ???

pkotek
16-09-2003, 18:18
Z banku BZ WBK dostałem "czysty" kosztorys do wypełnienia (prosta jednostronnicowa tabelka), w którym kwoty wpisuję sam, a całość zatwierdza podpisem kierownik budowy lub "osoba uprawniona". Nie wydaje się to skomplikowane więc mam nadzieję, że zrobię to prawidłowo :roll: . Nie mam możliwości umieszczenia tego na stronie, ale komukolwiek to pomoże to postaram się wysłać. :D

helga0
23-09-2003, 22:40
Ja tez błagam wszystkich o przesłanie kosztorysu!!! Oto mój adresik: [email protected]. Bardzo będe wdzięczna!!!! Ten kosztorys spędza mi sen z powiek!

HenoK
23-09-2003, 23:29
Ja tez błagam wszystkich o przesłanie kosztorysu!!! Oto mój adresik: [email protected]. Bardzo będe wdzięczna!!!! Ten kosztorys spędza mi sen z powiek!
Kilka postów wyżej (29-Sie-2003 o 14:41) przedstawiłem swoja wersje kosztorysu dla banku, jednak Twój bank może mieć inne wymagania :( .

Pietrek
24-09-2003, 12:29
Witam. Ja również będę niedługo w potrzebie, dlatego proszę o kosztorys. Z góry dziękuję. Mój mail: [email protected]

HenoK
24-09-2003, 18:16
Witam. Ja również będę niedługo w potrzebie, dlatego proszę o kosztorys. Z góry dziękuję. Mój mail: [email protected]
Zobacz moją odpowiedź powyżej Twojego postu.
Swoja drogą jakiś czas temu przedstawiłem moje kosztorysy na Forum - wiem, że pare osób je pobrało ale nikt nie napisał :
1. Czy mu się przydały ?
2. czy są w nich jakieś niedociągnięcia ?
3. W których bankach taki kosztorys wystarcza, a w których potrzeba bardziej szczegółowego ?

MILeq
23-10-2003, 15:02
Może nie będę intensywnie oryginalny, ale właśnie zaczynam "walkę" z bankiem i oczywiście kosztorysem, więc poproszę uprzejmie mailika z kosztorysem
[email protected]

Pozdrawiam

HenoK
23-10-2003, 15:19
Może nie będę intensywnie oryginalny, ale właśnie zaczynam "walkę" z bankiem i oczywiście kosztorysem, więc poproszę uprzejmie mailika z kosztorysem
[email protected]

Pozdrawiam
Dla potrzeb jednego z banków w ubiegłym roku opracowałem kosztorys, który można pobrać tutaj w formacie Word 97 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.doc) lub w formacie Excela 7.0 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.xls)
Proszę o ewentualne uwagi na temat tego kosztorysu (zwłaszcza krytyczne).

arekp
23-10-2003, 19:43
Ja też bardzo prosze o kosztorys.
[email protected]

Alis
24-10-2003, 18:02
Witam!
Ja również bardzo proszę o kosztorys.
HenoK- dzięki pobrałam, ale może ktoś ma jeszcze inne wersje?
Potrzebuję do banku PKO SA. W przyszłości napiszę co mi przyjęto.
Pozdrawiam Alicja.

KIELBIK
01-12-2003, 08:05
RUSZAM NA WIOSNĘ Z BUDOWĄ -POTRZEBUJĘ WSZYSTKIEGO !
MOŻNA NA WAS LICZYĆ?

bws22
27-01-2004, 00:10
Ja kosztorys zrobiłem z żoną tak:
kupiłem w SEKOCENBUDZIE, za 33 zł kosztorysy budynków, w supermarkecie chilijskie wino za 35 zł, poszukałem budynku najbardziej podobnego do naszego dla procentowego udziału poszczególnych elementów, wpisałem kwotę jaką chciałem osiągnąć za dom (nasza powierzchnia pomnożona +/- przez koszt jednego metra), do formularza kosztorysu wpisałem kwoty (% z kosztorysu nie wina razy kwota za dom) i za 68 zł kosztorys że much nie siada, no powiedzcie siada?
Kosztorysant taki jeden co to potem dla banku liczył ale za moje pieniądze 100.000 zł więcej wyliczył wartość, to się chyba nazywa wartość dodana :lol: ale dla mnie nie dla banku!
PS: Wino nie musi być z Nowego Świata, ale nie przesadzajcie z cięciem kosztów na tym etapie, w salonach SEKOCENBUDU można przejrzeć ich broszury.

izabella..
15-02-2004, 22:29
Ja też proszę wszystkich o kosztorysy. Dzięki. [email protected]

kaiika
07-03-2004, 08:24
Jeżeli nie jest jeszcze za późno to ja również bardzo proszę o przesłanie kosztorysu ([email protected]). Rozpoczynam budowę na wiosnę.
Wielkie dzieki z góry
Pozdrawiam

makabu
11-03-2004, 12:31
Widzę że temat kosztorysów jest stale aktualny. Jezeli ktoś miałby jeszcze cheć i cierpliwość, to bardzo bylibyśmy wdzięczni za w miare szczegółowy kosztorys ( Manuela - Archipelag), bo kwota sumaryczna podana przez pracownie wydaje sie mocno zawyżona. A może ktoś z szanownych forumowiczów - bardziej doświadczonych - ma jakiś złoty środek na rzetelna wycene planowanej inwestycji i dla siebie i dla banku?!
Pozdrawiamy!

Nasz e-mail - [email protected] :lol:
:lol:

Fugas
11-03-2004, 16:10
Co do wyceny dla siebie i dla banku to dwie zupełnie inne sprawy dla banku chyba lepiej podawać to pogrupowane w standardowe pozycje żeby nikt sie nie czepial tak jak ktos załaczył powyżej.
ANtomiast dla siebie (właśnei koleżanka dostała kosztorys stanu surowego na 100 stron)

Co prawda ciężko to zrobic i przegryźć si ęprzez to ale najlepiej na bazie kilku kosztorysów od ekip które zapraszasz do rozmow zrobic swój docelowy (upragniony który będzi ci wyznaczał poziom kosztów na które możesz się godzić ora zpokazywal na bieżąco jak gdzioes zaoszczędziłeś czy mozesz sobie pozwolić w innym miejscu na coś więcej niz absolutne minimum).

Ja tak sobie robię ciągle z moim excelkiem i na razie cały czas mieszcze się w kwocie którą po rozmowach z ekipami oraz studiowaniu stawek z Forum uznałem za docelowy kosztorys domu.

Pzdr

Fugas

P.S. Warunke że musi Cie rajcowac ciągłe śledzenie każdego kosztu i proba jego minimalizacji inaczej szlag trafi szybko gdyż mimo dosyc dokladnego kosztorysu pojawia się całe mnóstwo pozycji które musisz sfinansowac z oszczedności (gwożdzie, wywóz gruzu, WC, jakieś duperele które kosztują a które wychodza w trakcie). Ja na razie cudem upchnąłem to wszystko w oszczedniości z innych etapow.

Życze powodzenia

Pablo_77
19-03-2004, 11:35
Jak pozostali forumowicze, bardzo proszę o przesłanie wzoru kosztorysu.
Przymierzam się do budowy, jest plan pozwlenia ale kosztorys chcę wykonać sam, aby poznać realne koszty.
Z góry dzięuję za okazaną pomoc:
[email protected]
Pablo

Dzialkowiec1
19-03-2004, 15:43
Ja takze - jezeli mozna- prosze o kosztorys dla banku.

Andrzej B.
[email protected]

izunia1111
27-04-2004, 15:34
Niestety adresy podane w tym wątku są już nieaktualne. Udało mi się znależć wersję testową programu do kosztorysowania. Pod adresem
http://www.kosztwin.prv.pl/.
Niestety progam jest duży, będę do właśnie rozpracowywać.

izunia1111
27-04-2004, 15:35
Niestety adresy podane w tym wątku są już nieaktualne. Udało mi się znależć wersję testową programu do kosztorysowania. Pod adresem
http://www.kosztwin.prv.pl/.
Niestety progam jest duży, będę do właśnie rozpracowywać.

28-04-2004, 20:32
kosztorys wstępny robimy za darmo kosztorysy z biur projektowych trochę są nirealne ceny materiałów np .stal 1.56zł a aktualna cena 3.16 zł to jest nie jedyny przykład ale cała strona w każdym projekcie kosztorys materiałowy wyceniają firmy które gwarantują tą cenę po wpłacie 30% wartosci towaru do zakończenia budowy myślę że warto mieć tą pewność cena robocizny jest określana w dniu podpisania umowy tak jak i termin wykonywania poszczegółnych etapów budowy czyli można wiedzieć nawet dziś moze jutro ile będzie kosztowac nasz wymazony dom :) zapraszam na www.deks.pl

Rocky
26-11-2004, 10:59
Na co zwrócic uwagę przy sporządzaniu kosztorysu dla banku, jak dopasować kosztorys aby finansowanie inwestycji przebiegło bezproblemowo?

Zawyżyć trochę kosztorys, tak aby na pewno nie zabrakło na zakończenie inwestycji i zapłacic trochę większą prowizję, ewentualnie nie wykorzystać całości kredytu? A może zaniżyć, licząc na dodatkowe dochody w międzyczasie (trochę ryzykowne, bo co w przypadku gdy zabraknie na zakończenie inwestycji, co na to bank)?

Odnośnie kolejnych etapów to wydaje się, że lepiej zawyżyć koszt tego co juz zrobione, tak aby móc uzyskać transzę w większej wysokości. (przeważnie max. 50% poniesionych wydatków).

Wszelkie uwagi mile widziane :-?

beano2
03-01-2005, 07:14
Bordoś i Panther i może jeszcze ktoś, niesmiało przyłączam się do proszących o kosztorys...
[email protected]
z góry dziękuję

p_wojtek
03-01-2005, 12:48
JA TEŻ PROSZE ŁADNIE O KOSZTORYS [email protected]

Z GÓRY DZIĘKUJE. :D

Gajoss
04-01-2005, 12:03
jak wszyscy to wszyscy, babcia tez - usmiecham sie promiennie o te kosztorysy!

z gory dzieki

mlk
04-01-2005, 17:01
Może nie będę intensywnie oryginalny, ale właśnie zaczynam "walkę" z bankiem i oczywiście kosztorysem, więc poproszę uprzejmie mailika z kosztorysem
[email protected]

Pozdrawiam
Dla potrzeb jednego z banków w ubiegłym roku opracowałem kosztorys, który można pobrać tutaj w formacie Word 97 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.doc) lub w formacie Excela 7.0 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.xls)
Proszę o ewentualne uwagi na temat tego kosztorysu (zwłaszcza krytyczne).

Henok, a czy zrobiłbyś mi kosztorys? ile by to miało kosztować?
ale taki 'normalny', nie dla banku :)

mplaskota
07-01-2005, 22:33
Jeśli można ja również chciałbym zapisać się na taki kosztorys.

[email protected]

Pozdrawiam
Mariusz

anetacz
10-01-2005, 18:56
Ja też bardzo poproszę o kosztorys. Dzięki

anetacz
10-01-2005, 18:58
Ja też poproszę kosztorys. DZIĘKI
:o [email protected]

coli
18-04-2006, 13:53
ja tez poprosze o kosztorys
dziekuje

HenoK
28-04-2006, 10:24
Henok, a czy zrobiłbyś mi kosztorys? ile by to miało kosztować?
ale taki 'normalny', nie dla banku :)
Przykro mi, ale zajmuję się w tej chwili czymś innym. Nie mam wystarczających "mocy przerobowych", aby robić kosztorysy.

bullish
01-05-2006, 22:52
Kosztorysy są niestety b.często niedowartościowane i nie sprawdzają się w praktyce. Szczególnie te prezentowane w pracownaich, z których kupuje się projekt gotowy, mają zachęcić do kupna projektu domu a50m2, ktory mozna zbudowac za 200 tys zł. Ceny są niskie i "walą" po oczach, a potem rzeczywistośc brutalnie weryfikuje optymistyczne założenia :-)

menago3
12-05-2006, 14:53
Faktem jest że bardzo duża część kosztorysów jakie mona znależć w necie - a także i takich kupowanych przy projekcie ma sie nijak do faktycznych kosztow budowy. Znam takie przypadki . Ale to jest chyba wina tego , że budujac dom staramy sie " oszczędnie" załatwić temat.
Kupujemy " gotowca" robionego często jako standard w taki sposób żeby pokazać klientowi " jak to wszystko wyjdzie tanio". Potem przy budowie okazuje sie , że jednak cegła to kosztuje drożej, budowlaniec życzy sobie więcej a poza tym to pojawia sie potrzeba kupienia czegoś czego w kosztorysie nie mamy. Po swoich własnych doświadczeniach mogę podpowiedziec tak :

Warto wydać te dodatkowe 200-500 zł na kopsztorys wykonany indywidualnie pod nasz projekt i potrzeby. Często kosztorysanci sami maja bardzo dobre rozeznanie w lokalnym rynku cen a dodatkowo podpowiedza jak można niektore rz rzeczy wykonac troche taniej - np. innym pustakiem, czy inna technologią - sami projektanci podaja w projekcie podpowiedzi ale nie każdemu chce sie je czytac albo i też nie wszyscy je rozumieją. te kilkaset zlotych wydane przed rozpoczeciem budowy może zaoszczedzic jak podaja niektóre publikacje nawet do 30 % kosztów budowy. Z mojego doświadczenia wyszlo że jakies 20 % , a przy okazji mialem konkretnie wyceniona robocizne i rozmowa z wykonaw2cami byla zdecysowanie łatwiejsza i konkretbniejsza niż przed pokazaniem im kosztorysu- wtedy z sufitu padaly ceny, wynajdywano problemy i podawano ilosci materiałów ... na chyba ze dwa domy- ale każdy z nich chytrze patrząc w oczy mówił że jak sie mu zleci zakup materiałów to on może i tozałatwi troszke taniej... :-).
Zanim zatem wydacie kase pomyslcie czy nie warto zainwestowac w kosztorys ale zrobiony konkretnie dla naszego domu.

Pozdrawiam budujacych

[email protected]

menago3
23-05-2006, 12:25
Nikt tyu nie zagląda... halooo... jest tu kto.... halooo....

asiula77
29-05-2006, 09:43
Ja z checią zleciłabym wykonanie takiego kosztorysu, ale nawet nie wiem do kogo się o to zwrócić. Kto zawodowo robi takie kosztorysy? Menago - komu ty to zlecałeś?

calk
29-05-2006, 15:07
Wykonuję kosztorysy budowlane

alvaro
07-07-2006, 16:43
Wszystkim zainteresowany wysłałam ramy swojego kosztorysu, jaki robiłam dla banku.
pozdrawiam

Witam PANTHER, mam ogromna prosbe, czy moglbym rowniez otrzymac zrobiony przez Ciebie kosztorys domu ? Bede wdzieczny, Alvaro.
[email protected]

boniek
12-07-2006, 13:56
kosztorysant budowlany warszawa

tel. 0 606 809 346
biuro: 022 715 30 12
:D

viki178
11-09-2006, 20:00
ja tez bardzo prosze o kosztorys [email protected]

misbe
14-09-2006, 19:07
To i ja sie dolaczam do prosby o kosztorys, z gory bardzo dziekuje:
[email protected]

monia9
15-09-2006, 12:50
Jeśli można to ja również nieśmiało proszę o kosztorys. WIELKIE DZIĘKI

[email protected]

x paweł x
19-09-2006, 07:54
jeju jeju ja rowniez bardzo prosze :)

[email protected]

z gory dziex :)

Robin2
28-09-2006, 20:04
Hehe... widze, że kosztorysy, to towar, który sprzedaje się jak świeże bułeczki ;)

mam więc propozycję: czy te wszystkie osoby, które już swój kosztorys wypełniły i uzgodniły z bankami, mogłyby podzielić sie nimi z innymi uzytkownikami Forum?
Jutro wybieram się do banku, mam gotowy kosztorys, jeżeli wszystkie elementy będa OK- udostepnie go chetnym wraz z opisem.

Nieocenioną pomoca byłaby także informacja, ile tak naprawdę kosztowały poszczególne etapy budowy. Może osoby, które maja już cześć lub całośc budowy za sobą zechcą coś szepnąć?

Robert

nazgi
02-10-2006, 14:30
Robin2 :-) jest tylko bedzie wszystko ok to ja poprosze kosztorys na [email protected]

Tak czy siak Wielkie Dzięki.

cash
05-10-2006, 12:54
Jestem zainteresowany otrzymaniem kosztorysu budowlanego. Moze ktoś sie podzieli. Mój e-mail [email protected]

jujuok
08-10-2006, 10:33
Bardzo proszę o jakieś dane do kosztorysu chodzi mi głównie o instalacje elekt.,c.o. na węgiel,ścieki,i cała wykończeniówka.dom ok 130 m,będę bardzo bardzo wdzięczny,[email protected]

wicekK
04-12-2006, 20:39
Lada dzień będę też potrzebował kosztorysu .
Może by go zrobić samemu - jeżeli ktoś ma gotowca to ja bardzo proszę .
Czy są w nim jakieś przykładowe kwoty ? ceny jednostkowe .
Za wszelką pomoc dziękuję .

ulad1
18-12-2006, 16:44
Jeśli mozna, to też poproszę.Buduję dom o pow.95 m. Dla mnie problemem jest samo zestawienie wszystkich elementów kosztorysu. Boję się, że mógłbym coś istotnego pominąć.
Mój adres: [email protected]
Dzięki z góry!

Kejt
18-12-2006, 18:42
:D
Witam.
Tak jak i inni pozostali proszę bardzo,bardzo, o kosztorys.
Od wiosny będziemy budowali C114a znany z Muratora.
Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy.

wicekK
18-12-2006, 21:10
Czy ktoś dostał jakiś wzorcowy kosztorys - ja do tej pory nie .
Jutro idę do banku i prawdopodobnie wycenę będzie robił rzeczoznawca .

HenoK
19-12-2006, 09:46
Czy ktoś dostał jakiś wzorcowy kosztorys - ja do tej pory nie .
Jutro idę do banku i prawdopodobnie wycenę będzie robił rzeczoznawca .
Nie ma czegoś takiego jak "wzorcowy kosztorys".
Budowa każdego domu wygląda inaczej. Nawet ten sam projekt może być inaczej wyceniony przy innej lokalizacji i tzw. warunkach miejscowych.
Jeśli chcecie na tym etapie coś zaoszczędzić możecie
Dla potrzeb jednego z banków w kilka lat temu opracowałem kosztorys, który można pobrać tutaj w formacie Word 97 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.doc) lub w formacie Excela 7.0 (http://republika.pl/henok/Kosztorys.xls)
W części banków taki kosztorys nie przejdzie - mają swoje własne wzory albo wyceny dokonują wskazani przez bank kosztorysanci.

wicekK
19-12-2006, 20:27
Fakt - ja dostałem jedną kartkę z wyszczególnieniem etapów prac - mam w wolne pola wpisać kwoty i cały kosztorys . Problem jednak w tym jakie cyferki w te pola wpisać .
Wiesz co HenoK - zerknąłem na Twój kosztorys i o ile wysokość cyferek nie musi się zgadzać to udział procentowy może być pomocny .
Dzięki .

wicekK
11-01-2007, 19:26
Szanowni Koledzy i Koleżanki - cała batalia i zapytania o kosztorys dla banku to niepotrzebne zmartwienie
Cały pic polega na tym aby kwotę ktedytu rozpisać na poszczególne etapu budowy i nie ma on nic wspólnego z rzeczywistymi kosztami budowy .
U mnie kierownik budowy zrobił to w 20-30 minut ( w ramach bycia kierownikiem )

przemas00
26-01-2007, 12:43
wicekK ma rację
Powinniście rozróżnić kosztorys dla banku i dla Was!!!
Ten dla banku powinien być stworzony dla konkretnych realiów i może być w nim trochę picu!!!!
Ten dla Was musi Wam otpowiedzieć czu rzeczywiście stać nas na to czy lepij tańszy odpowiednik bo może nie starczyćć!!!

Kejt
26-01-2007, 16:23
Witam.
A powiedzcie, proszę jakiego rzędu różnice są między jednym a drugim.
Pozdrawiam. :D

wicekK
26-01-2007, 16:42
Witam.
A powiedzcie, proszę jakiego rzędu różnice są między jednym a drugim.
Pozdrawiam. :D
Według mnie to 100% bez problemu .
Przykładowo - chcesz kredyt na 200.000 pln -> musisz tak opracować kosztorys dla banku aby w tej kwocie w miarę realne było wybudowanie domu w stanie zamkniętym ( tak aby dało się w nim zamieszkać : brak kafelków , parkietów , kominka itp - >mury , tynki , instalacje , dach ) .
W rzeczywistości , w zależności od posiadanych środków i standardu wykończenia możesz wydać jeszcze 200.00 zł .

zygmor
30-01-2007, 17:31
Nie apomnijcie i o mnie. Ja też proszę o kosztorys, dziękuję.

maja_k
21-03-2007, 12:19
witam,
ja również bardzo proszę o kosztorys
[email protected]

Zorka31
13-04-2007, 23:30
A czy ktoś wie ile może kosztować zrobienie kosztorysu w dwóch wersjach - dla banku i dla mnie? Byłoby mi coś takiego potrzebne, zrobione solidnie, nie mam czasu na takie wyliczenia i niespecjalnie się na tym znam. Mieszkam w okolicach W-wy. I jeszcze jedno, jak długo trwałoby stworzenie takiego czegoś?

krakus73
15-04-2007, 11:23
witam,
ja również bardzo proszę o kosztorys
[email protected]

Zorka31
22-04-2007, 15:21
Zleciłam zrobienie kosztorysu i kosztowało mnie to 200zł. Jesli pan wykonujący będzie kierownikiem budowy, to 100zł wraca do mnie.

SylviaW
01-05-2007, 20:28
Może komuś się przyda taki podział procentowy, znalazłam w innym wątku:

Koszty %
Robty ziemne 2,30%
Fundamenty, ściany podziemia 7,30%
Izolacja p/wilg 1,00%
Ściany konstrukcyjne 11,90%
Strop schody podesty 6,10%
Dach knstrukcja 7,30%
Dach pokrycie – obróbki blach 10,60%
Ścianki działowe 3,90%
Stolarka okienna i drzwiowa 8,10%
Tynki wew 4,90%
Elewacje 2,80%
Pdłża i posadzki 9,50%
Roboty malarskie 0,60%
Instal gazowa 0,70%
Instal elektr 4,40%
Instal wod-kanal 4,20%
Instal co 4,90%
Przyłacza tech 4,10%
Drogi ogrodzenia oświetlenie 5,40%
Razem 100,00%

Można to sobie dopasować do własnego domu i przy okazji jest porównanie dla zestawień podawanych wyżej. Proszę pamiętać, że to wartość szacunkowa dla banku. :wink:
pzdr

gosiach7
11-05-2007, 14:05
Witam serdecznie ... pewnie dla niektórych z Was ten temat jest już odległy, a ja akurat potrzebuję przedłożyć taki kosztorys w banku, może ktoś zechciałby się podzielić?
Serdecznie pozdrawiam
Gosia
[email protected]

gosiach7
11-05-2007, 14:09
Witam serdecznie ... pewnie dla niektórych z Was ten temat jest już odległy, a ja akurat potrzebuję przedłożyć taki kosztorys w banku, może ktoś zechciałby się podzielić?
Serdecznie pozdrawiam
Gosia
[email protected]

cze
12-05-2007, 09:12
Witam,
znalazlem strone zawierajaca kosztorysy roznych projektow (format xls).
http://domy.interia.pl/dom.php?p=ks
Nie sa moze aktualne, ale moze przez porownanie wielkosci domow z waszym projektem bedzie to jakies ulatwienie.

Pozdrawiam
cze

Mariusz1707
30-05-2007, 23:08
Najważniejsze w kosztorysie do banku ( ja PKO BP, zrobiłem sam ) jest to, aby po otrzymaniu I transzy wybudować elementy zawarte w kosztorysie !!!
Lepiej na początek zawyżyć i spać spokojnie, niż na styk - mnie to spotkało !!!
Kasa topnieje jak lód !!!

robus02
17-06-2007, 16:37
poszukuję wzory kosztorysu do pekao s.a.
[email protected]

nakoto
09-07-2007, 09:27
Witam

Dla mnie także problemem jest zestawienie wszystkich elementów kosztorysu.

Czy mógłby ktoś przesłać na mejla przykładowe kosztorysy?

Kredyt biorę w Polbanku lub ostatecznie Millenium

[email protected]

Z góry Wielkie Dzieki

Pozdrowionka

artuross
11-08-2007, 14:39
to i ja poprosze

artuross
11-08-2007, 14:40
to i ja poprosze [email protected]

casyopeya
22-08-2007, 22:00
Pytanie jak wątek czy ktoś robił sam kosztorys?? Musimy przedłożyć kosztorys bankowi (podpisany przez kierownika budowy). Chcielibyśmy zrobić go sami (tzn. mój mąż). Pracownia Archon kosztorys naszego domku wycenia na 500 PLN (przy koszcie projektu 1200). Jeśli ktoś robił taki kosztorys i mógłby przesłać mi na maila będę wdzięczna. /Generalnie chodzi o to jak rozpisać poszczególne etapy budowy i co ująć/

500 zł to nie dużo jeżeli jest to kosztorys szcegółowy.

jaro'71
04-09-2007, 19:44
Może komuś się przyda taki podział procentowy, znalazłam w innym wątku:

Koszty %
Robty ziemne 2,30%
Fundamenty, ściany podziemia 7,30%
Izolacja p/wilg 1,00%
Ściany konstrukcyjne 11,90%
Strop schody podesty 6,10%
Dach knstrukcja 7,30%
Dach pokrycie – obróbki blach 10,60%
Ścianki działowe 3,90%
Stolarka okienna i drzwiowa 8,10%
Tynki wew 4,90%
Elewacje 2,80%
Pdłża i posadzki 9,50%
Roboty malarskie 0,60%
Instal gazowa 0,70%
Instal elektr 4,40%
Instal wod-kanal 4,20%
Instal co 4,90%
Przyłacza tech 4,10%
Drogi ogrodzenia oświetlenie 5,40%
Razem 100,00%

Można to sobie dopasować do własnego domu i przy okazji jest porównanie dla zestawień podawanych wyżej. Proszę pamiętać, że to wartość szacunkowa dla banku. :wink:
pzdr

Ja tez kumpinuje z kosztorysem dla banku. Podstawilem do tych procentow planowana cene mojego domu 350 000 zl.
Wyszlo tak sobie:
Robty ziemne 2,30% - 8 050 zl
Fundamenty, ściany podziemia 7,30% - 25 550 zl
Izolacja p/wilg 1,00% - 3 500 zl
Ściany konstrukcyjne 11,90% - 41 650 zl
Strop schody podesty 6,10% - 21 350 zl
Dach knstrukcja 7,30% - 25 550
Dach pokrycie – obróbki blach 10,60% - 37 100 zl
Ścianki działowe 3,90% - 13 650 zl
Stolarka okienna i drzwiowa 8,10% - 28 350 zl
Tynki wew 4,90% - 17 150 zl
Elewacje 2,80% - 9 800 zl
Pdłża i posadzki 9,50% - 33 250 zl
Roboty malarskie 0,60% - 2100 zl
Instal gazowa 0,70% - 2450 zl
Instal elektr 4,40% - 15 400 zl
Instal wod-kanal 4,20% - 14 700 zl
Instal co 4,90% - 17 150 zl
Przyłacza tech 4,10% - 14 350 zl
Drogi ogrodzenia oświetlenie 5,40% - 18 900 zl
Razem 100,00% = 350 000 zl

Bede musial pokombinowac dalej bo 150 000 z tych 350 000 przyjalem ze juz wlozylem w stan surowy otwarty, a chce uzyskac kredyt 200 000 zl. Wygrubilem to co musze zrobic. Do elewacji dochodzi jeszcze oceplenie styropianem, a zamiast gazu kociol. Moze ktos mi skoryguje to i owo :wink:
Zliczajac wygrubienie wyszlo mi okolo 190 000, czyli generalnie tyle ile potrzebuje, ale czy mozna opierac sie tylko na tym?

mruva
04-10-2007, 19:40
Witam;

Odświerzam temat i również bardzo proszę o przykładowe kosztorysy do banku, niedługo będę musiała to zrobić a nie mam pojęcia jak.

[email protected]

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

marta1210
04-10-2007, 20:35
jesli chodzi o kosztorysy do poszczegolnych bankow, to najlepiej udajcie sie do danego banku i poproscie o taki druczek

kosztorysy ogolnei sa podobne, ale niektore banki maja bardziej szczegolowy, inne mniej


wiem cos o tym, bo skladalismy dokumenty do 5 bankow

do tematu podeszlismy nastpeująco- kosztorysant zrobil nam kosztorys (za 100 zlotych) na jednym papierku (jeden z bankow)
najlepiej dac taki najbardizej szczegolowy, jeslli chcecie skladac do kilku bankow i inne maja bardziej ogolne

troche go podrasowalismy, bo chcielismy dostac wyzsza kwote na kredyt

wypisalismy sami wsyzstkie dokumenty

za 50 zlotych kierownik budowy podbil nam kosztorys (znalezlismy go w necie)

cena- 150 total + wizyta u kosztorysanta+ wizyta u kierownika+ 2 godizny na wypisywanie 5 kosztorysow, myslenie nad transzami itp

wg mnie nie bylo w tym za duzo zachodu

mruva
04-10-2007, 22:01
marta1210 - jest to niewątpliwie bardzo dobry sposób i pewnie w niedalekiej przyszłości będziemy robić podobnie, jednak nie znamy i nie mamy namiaru na żadnego kosztorysanta także musimy do tego przygotować się sami.

Pozdrawiam. 8)

marta1210
05-10-2007, 07:16
jakby co, to sluze namiarami na kosztorysanta w poznaniu

Prince
08-10-2007, 12:39
jakby co, to sluze namiarami na kosztorysanta w poznaniu

Będę wdzięczna za namiary na tego kosztorysanta.
Póki co próbujemy coś stworzyć samemu, ale nie wiem czy damy radę to zrobić porządnie, a zależy nam nie tylko na bankowym kosztorysie, ale też na takim dla nas.

menago3
15-11-2007, 12:43
Od pewnego czasu wydawnictwo Budujemy Dom - www.budujemydom.pl zamieszcza pełne wersje kosztorysów najchetniej kupowanych domów ( prowadzą własny ranking ) . Polecam jest za free, tylko drukować , zmienic troche opisy i do banku ... :-)

ewelincia
30-11-2007, 19:26
Czy moge prosci o gotowy kosztorys do Milenium?? Z gory dziekuje :)
[email protected]

dorcha
14-01-2008, 17:22
Jeżeli macie kosztorys dla banku to również poproszę.

[email protected]

Pozdrawiam
Dorota

SzipBudowniczy
19-01-2008, 20:04
bardzo bym prosila o taki przykladowy kosztorys:)

[email protected]

Kasia_i_Robert
20-01-2008, 07:12
Na stronie www banku millenium jest druk kosztorysu.
Pozdrawiam.

kaziuk401
07-05-2008, 12:52
WITAM WSZYSKICH UZYTKOWNIKÓW FORUM. JA TAKŻE POTRZEBUJĘ KOSZTORYS DLA POLBANKU EFG CZY KTOS MÓGLBY MI TAKI KOSZTORYS PODESLAĆ NA MEAILA.MAM ZAMIAR WZIĄŚĆ 430.000ZŁ

kaziuk401
07-05-2008, 12:54
oto mój meail tak sie zakręcilem ze nie napisalem wyżej [email protected]

thetmanczyk
11-08-2008, 14:05
Witam

Jeżeli nie do końca macie pojęcia jak zrobić kosztorysik w wersji skróconej lub w pełnej jestem w stanie Wam pomoc.
Bazuje na programie Norma oraz korzystam z cennikow Sekocenbud lub ICCP.
Mam w tej branży juz spore doświadczenie - od 5 lat jestem kosztorysantem.

Zarowno w wersji skroconej jak i w wersji pełnej ujmiemy caly koszt budowy od zdjecia warstwy humusu az do konstrukcji dachu wraz z pokryciem. moge rowniez uwzglednic koszt wykonczenia domku jednorodzinnego wraz z instalacjami wod-kan gaz ogrzewanie jak rowniez elektryke - po wczesniejszym ustaleniu dokladnych szczegolow. Jednoczesnie moge rowniez obliczyc zapotrzebowanie na cieplo i narysowac rozwiniecie w programie OZC.

W razie czego prosze o kontakt.
Pozdrawiam
Tadeusz

cineck
17-08-2008, 18:54
Witam;

Odświeżam temat i również bardzo proszę o przykładowe kosztorysy do banku, bo lada dzień mnie to czeka :)

[email protected]

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

LeonAK11
15-09-2008, 10:12
Ja też proszę kosztorys.


[email protected]

Claudii
26-09-2008, 20:47
ja zrobiłam sama dot.projektu GRANAT, bank go zaakceptowal :)

salmon969
30-10-2008, 18:07
Jestem zainteresowany otrzymaniem kosztorysu budowlanego.Dzięki [email protected]

Endriuszka
31-10-2008, 21:22
poprosze równiez jak mozna o kosztorys [email protected]

lis81
06-11-2008, 20:30
witam, potrzebuje kosztorys do bgż, każdy inny też, coś sam pokombinuję :)
[email protected]

Alaska53
23-11-2008, 15:39
poprosze równiez jak mozna o kosztorys [email protected]

marask7
01-12-2008, 20:34
Ja rowniez poprosze okosztorys , jezeli jest to mozliwe [email protected] :roll:

mysiaasia
15-01-2009, 22:50
Witam na pewno samemu nie łatwo taki kosztorys sporządzić ale na niżej podanej stronie http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7325/Itemid,306/
jest przykład domu do 200mkw, są tu też inne przykłady więc można sobie dopasować do swojego domu, ja sama sobie liczę w cenach jakie są dostępne w internecie i na allegro i w sumie starając się o kredyt na dom należy przyjąć tak jak tam piszą ilość mkw razy 1800zł i to wyjdzie kwota na stan surowy zamknięty z instalacjami i elewacją , a jak chcemy za pieniądze banku wyposażyć łazienkę, kuchnie i prace na zewnątrz domu to radze liczyć ze 2300 do 3000zł. Mi koszt domu 10*19,30m wychodzi 270tys. zł. Przyłącza, kierownik budowy, odbiór domu , ogrodzenie, kostka brukowa to zostaje w mojej kwestii. Mi wychodzi tak:
1. stan zero 41700zł w tym:
-robota 10tys
-chudziak 1tys
-beton 6tys
-stal 1,6tys
-izolacja ścian fundamentowych i styropian 6tys.
-ściany fundamentowe 12tys.
-podkład z piasku i beton 5,1tys

2. stan surowy otwarty 118240zł
-robota 25tys
-ściany zew. 10tys
- ściany wew. 9530zł
-strop teriva 21tys
-kominy 5tys
-dach 45210zł (przy czym cieśla i dekarz 55zł/mkw razem i dachówka roben)
- rynny 2,5tys

3. stan surowy zamknięty, instalacje, wykończenie 106670
-instalacje 30tys (bez kominka, piec za 10tys, rury do odkurzacza centralnego 650zł, bez roboty elektryka, grzejniki i ogrzewanie podłogowe za 3tys. )
-tynki wew. 15,3tys
-posadzki i styropian 10cm na ocieplenie podłogi 3150zł
- okna 7,6tys (pcv okfens)
-drzwi 17,5tys (w tym brama garażowa, drzwi na taras)
-parapety 1220zł (aluminium i pcv)
-gruntowanie ścian i malowanie 3,5tys ( jak pomaluje sama to zostanie na farby)
-panele i płytki 13,3tys
-ocieplenie domu 16tys (steropian 12cm , zakładam 100-120zł za 1mkw wszystko razem )

Nie wliczyłam do tego ocieplenia stropu wełną mineralną 18cm(3000zł) i podłogi na stropie, ani ocieplenia dachu, są to etapy które wykonamy w późniejszym czasie i z bieżących oszczędności.
nie wiem czy taki kosztorys jest prawidłowy, ale będę rozmawiać z kierownikiem budowy i wtedy będę pewna bo do kredytu potrzebny jest kosztorys podbity przez kierownika budowy.
Jeśli nie muszą państwo dokumentować wydatków fakturami w banku, a chcą państwo większą kwotę kredytu to zawsze kosztorys można podwyższyć i zawsze sie znajdą droższe okna i drzwi, automatyka do bramy, czy wiele robót które sami wykonamy a można je wliczyć, a za pieniądze z kredytu kupić coś innego lub połączyć kredyt na budowę i wykończenie domu. Jednak w moim przypadku chciałam osiągnąć realną kwotę kredytu i zmieścić się z wkładem własnym 20%. Podobne zestawienie pokazuje ten pdf z banku milenium tylko jest bez cen. Mi zależało też, aby przedstawiał realne etapy budowy i żebym wiedziała jakiej wysokości transze brać. Na pewno nikt z państwa nie będzie kład styropianu na podłogę i wylewał posadzki czy tynkował od razu bo to są przed ostatnie etapy budowy.

Jacisko
30-01-2009, 13:03
Z tego co wiem, to jest taka stronka kosztorysowa na której można zamówić kosztorys dla banku za kilkadziesiąt złotych -remiz. Zdaje się że mają teraz nawet jakąś promocję.To może być chyba znacznie prostsze, niż ileś tam godzin kombinowania nad zrobieniem takiego kosztorysu samodzielnie...

noag
02-02-2009, 21:10
Z tego co wiem, to jest taka stronka kosztorysowa na której można zamówić kosztorys dla banku za kilkadziesiąt złotych -remiz. Zdaje się że mają teraz nawet jakąś promocję.To może być chyba znacznie prostsze, niż ileś tam godzin kombinowania nad zrobieniem takiego kosztorysu samodzielnie...

Jeżeli to możliwe to proszę o adres tej stronki

Jacisko
03-02-2009, 11:06
Proszę bardzo: remiz.com.pl

robert i anetta
11-04-2009, 13:51
poszukuje kosztorusu do banku projekt granat , prosze o wysłanie na
[email protected]

patrycja8182
03-05-2009, 11:49
Również jestem zainteresowana otrzymaniem kosztorysu. Mój adres [email protected] Z góry bardzo dziękuję:) Pozdrawiam:)

bregho
26-05-2009, 20:49
Również jestem zainteresowany otrzymaniem kosztorysu. Mój adres [email protected] Z góry bardzo dziękujęPozdrawiam:)

kosz**an
24-07-2009, 18:07
Witam!

Jestem kosztorysantem ale proszę tej wypowiedzi nie traktować jako reklamy bo nikogo nie namawiam do korzystania z moich usług ale mam parę porad dla osób sporządzających kosztorys dla banku samodzielnie:

1. Ciężko spotkać dwa domy o identycznej konstrukcji i ilościach obmiarowych np. ścian, stropów itp. - więc należy być ostrożnym w korzystaniu z "szablonów"

2. Jeśli już chcemy skorzystać kierujmy się rozsądkiem i określmy na wstępie ogólną wartość kredytu jaką chcemy/możemy wziąść. Na etapie planowania inwestycji musimy liczyć siły na zamiary.

3. Najczęściej gdy mamy już projekt to również mamy świadomość w jakim standardzie został zaprojektowany nasz dom. Jest to istotną kwestią jeśli chodzi o końcową wartość i niebezpieczeństwo niedowartościowana.

4. Jeśli chodzi o płacenie osobie z uprawnieniami budowlanymi za podpis pod kosztorysem to z tego co się orientują PKO BP nie wymaga koniecznie "uprawnień" (albo podpis kierownika budowy lub inwestora) więc tak naprawdę można samemu to podpisać. Oczywiście zależy to od Banku.

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia

kalifornia
23-08-2009, 13:40
Potrzebuje pilnie wzoru uproszczonego kosztorysu budowlanego do banku PKO

lopat
20-09-2011, 11:02
czy ja również mógłbym prosić o kosztorys..

lopat
20-09-2011, 11:09
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógł przesłać mi kosztorys na adres: [email protected]

Dziękuję!!!

artekr4
10-10-2011, 17:49
Witam je też poproszę taki kosztorys na [email protected]

ymarc
27-10-2011, 01:08
Witam wszystkich proszących o kosztorys do banku!
Każdy z was może dostać taki kosztorys do dowolnego banku. Za darmo! Jest tylko jeden warunek. Ja też mam uprzejmą prośbę. Proszę każdego z Was, aby napisał, czym się zajmuje zawodowo i co mógłby dla mnie udostępnić za darmo. Np. jesteś prawnikiem - udzielisz mi darmowej porady prawnej?, lekarzem darmowa konsultacja i wypisanie recepty?, stolarzem-potrzebna mi fajna deska do krojenia chleba lub półka sosnowa, kucharz?-może być pizza, ogrodnikiem - owoce warzywa rozdajesz?, projektantem - dasz mi gotowy projekt altanki śmietnikowej drewnianej bardzo by mi się przydała, lakiernikiem samochodowym - pilnie potrzebuje kilka zaprawek na aucie, serwisant klimatyzacji - potrzebuję przeglądu klimatyzacji w aucie, może ktoś z was ma kilka litrów impregnatu do drewna?, składanego noża, maczety, tarcica sosnowa potrzebna, teraz sezon więc potrzebuję ziemię ogrodową, torf, sadzonki krzewów owocowych, .... masz coś co zaoferować za darmo?...chętnie się z tobą wymienię....na gotowy kosztorys na formularzu bankowym (dowolny dom, dowolny bank)...to jak będzie? czekam na propozycje!.... [email protected]

dałem taką propozycję w czerwcu 2011 tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?104554-Kosztorys-dla-banku/page12
nikt nie odpowiedział.... co z wami ludzie?.... przecież chcę się uczciwie wymienić... wy potrzebujecie kosztorysów a ja innych rzeczy... nie ma chętnych????

lesz
14-11-2011, 09:19
Wklejam link do pliku excela w googledocs, moze komus sie przyda, mozna zapisac plik na swoj dysk. Edycji nie daje, bo popsuja ;p
Plik znaleziony chyba na jakims forum, nie moja robota, wiec zaslugi dla Pana/Pani anonim ;)
Nie jest idealny, ale chyba wystarczy.

mam dosc tych ofert lub pogaduszek typu co ty mozesz dla mnie zrobic...pozdr
https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AipcXhQOs8nidFZFYi1RNmdWc21lNW9UQ2oxYVFGNF E&hl=pl

ymarc
21-11-2011, 11:29
Wklejam link do pliku excela w googledocs, moze komus sie przyda, mozna zapisac plik na swoj dysk. Edycji nie daje, bo popsuja ;p
Plik znaleziony chyba na jakims forum, nie moja robota, wiec zaslugi dla Pana/Pani anonim ;)
Nie jest idealny, ale chyba wystarczy.

mam dosc tych ofert lub pogaduszek typu co ty mozesz dla mnie zrobic...pozdr
https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AipcXhQOs8nidFZFYi1RNmdWc21lNW9UQ2oxYVFGNF E&hl=pl


Problem w tym, że ten link prowadzi do przykładu, który się ma nijak do prośby typu: "proszę o kosztorys na dom 150 m2 do banku milenium".
Taki przykład wymaga pracy z przeliczeniem i wypełnieniem a prośby dotyczą gotowych kosztorysów.
Jeżeli ktoś chce tylko przykład do samodzielnego opracowania to bez problemu taki znajdzie choćby tu
http://www.remiz.com.pl/dokumenty/przykladowy-kosztorys-dla-bankuBOSBank.gif

A dlaczego masz kolego dość takich ofert? Czy możesz coś konkretnego zarzucić takiej ofercie poza tym, że Tobie się nie podoba?
Widzę, że jesteś zwolennikiem udzielania pomocy za darmo, ale z pracy wykonanej przez innych. Oferty, o jakich z niechęcią wspominasz to oferty darmowej pracy WŁASNEJ w zamian za pracę innych. Czy widzisz w tym coś niemoralnego? Wymiana usług starsza niż historia pieniędzy.
Pozdrawiam

dwiemuchy
21-11-2011, 15:46
Pytanie tylko do czego potrzebny jest taki kosztorys - jeśli tylko bank ma go "łyknąć", może on być powtarzalny.

Z 2 strony sorry, ale taki kosztorys pi razy drzwi jest do policzenia przez każdego - oczywiście, trzeba lekko się rozeznać w cenach i technologii budowlanej - ale nie jest to jakaś specjalna filozofia. W sumie to nawet prostsze niż ofertowanie "pracy twórczej" - w przypadku domu mając projekt większość rzeczy da się naprawdę dokładnie wyliczyć. Ja wiem, że panowie kosztorysanci od KNR-ów i innych tabelek się oburzą - ale to podstwy budżetowania; każdy inwestor - przynajmniej każdy budujący systemem gospodarczym - powinien być to w stanie policzyć przynajmniej do etapu wykończeniówki (bo tu i na etapie fundamentów najłatwiej o największe rozjazdy ;))

ymarc
21-11-2011, 18:55
Pytanie tylko do czego potrzebny jest taki kosztorys - jeśli tylko bank ma go "łyknąć", może on być powtarzalny.

Z 2 strony sorry, ale taki kosztorys pi razy drzwi jest do policzenia przez każdego - oczywiście, trzeba lekko się rozeznać w cenach i technologii budowlanej - ale nie jest to jakaś specjalna filozofia. W sumie to nawet prostsze niż ofertowanie "pracy twórczej" - w przypadku domu mając projekt większość rzeczy da się naprawdę dokładnie wyliczyć. Ja wiem, że panowie kosztorysanci od KNR-ów i innych tabelek się oburzą - ale to podstwy budżetowania; każdy inwestor - przynajmniej każdy budujący systemem gospodarczym - powinien być to w stanie policzyć przynajmniej do etapu wykończeniówki (bo tu i na etapie fundamentów najłatwiej o największe rozjazdy ;))

Taki kosztorys jest potrzebny tylko i wyłącznie bankowi - po co? to już pewnie bank raczy wiedzieć.

Dlaczego jako kosztorysanci mielibyśmy się oburzać?
Osobiście jestem zwolennikiem wykonywanie jak najwięcej samodzielnie...
Kosztorysów również

Jak masz czas i siły to, jaka to filozofia zrobić szalunek i zalać fundamenty gotowym betonem z wytwórni? Albo, jaka to filozofia posmarować fundamenty izolacją...itd....

Można też samemu napisać pismo prawnicze, samemu wypełnić książkę przychodów i rozchodów, samemu upiec chleb, samemu zrobić dżem, iść pieszo zamiast jechać autobusem, itd....po co to kupować albo zlecać komuś?....w sumie nie wiadomo...ale większość tak robi....
Może dlatego, że jak napisałeś "trzeba się trochę rozeznać" itd...laikowi przygotowanie prostego kosztorysu dla banku może to zająć kilka dni, więc może po prostu mu się nie chce...Tak jak może się komuś nie chcieć iść godzinę pieszo, kiedy może pojechać autobusem... ale musi się wymienić...wymienia jeden papierek na drugi (banknot na bilet)

Dlaczego więc kosztorysant nie może się wymienić...? to już nie wiadomo...

Całkowicie się zgadzam, że kosztorys polegający na wypełnieniu tabelki banku to wycena „pi razy drzwi”. Taką szacunkową wycenę można policzyć samodzielnie max w godzinę (przynajmniej dla mnie). Kosztorysant jak ma dostać za taki kosztorys kilkadziesiąt złotych to na pewno nie będzie robił do tego przedmiarów ani używał KNR-ów. Aby zrobić kosztorys z przedmiarem w oparciu o KNRy na wszystkie prace w typowym domku jednorodzinnym, trzeba by na to poświęcić kilka dni, więc będzie drogo kosztować. Na etapie starania się o kredyt to się nie opłaca, bo kredytu można nie dostać i pieniądze będą wydane niepotrzebnie.

Ten wątek nie jest jednak pełen deklaracji: "sam zrobię kosztorys”, ale "poproszę o kosztorys"
Więc, o co chodzi?

Czy to, co robisz w pracy inni mogą zrobić sami?
Może mogą....Ale skoro kupują u Ciebie to chyba nie jesteś tym zdegustowany? A może nawet podpowiadasz im jak mogą to za co chcesz od nich pieniądze, zrobić sami?
Kosztorysanci podpowiadają....., np. na stronie firmy remiz można znaleźć bardzo dużo inf. potrzebnych do samodzielnego wykonania kosztorysu... http://www.remiz.com.pl/kosztorysy-darmo.htm


Pozdrawiam....

dwiemuchy
25-11-2011, 21:03
Pytanie - jaki to kosztorys - czy chodzi o bumagę dla banku, czy coś faktycznie konkretnego. Ja akurat mam doświadczenie - może nie w budowlance/kosztorysowaniu, ale nieraz muszę oszacować nakład pracy na podstawie mglistych wymagań - to jest dopiero wróżenie z fusów ;)

ymarc
26-11-2011, 11:28
Pytanie - jaki to kosztorys - czy chodzi o bumagę dla banku, czy coś faktycznie konkretnego. Ja akurat mam doświadczenie - może nie w budowlance/kosztorysowaniu, ale nieraz muszę oszacować nakład pracy na podstawie mglistych wymagań - to jest dopiero wróżenie z fusów ;)

hymm...
A jaki to może być kosztorys, kiedy jedynymi danymi do niego jest informacja..."dom 150 m2, parterowy"?

Taki sam jak kosztorys w odpowiedzi na pytanie: "ile kosztuje instalacja elektryczna do domku 100m2 ?"
albo
Ile kosztują 4 opony zimowe?:)

Dokładny kosztorys można sporządzić w oparciu o projekt....najlepiej jak to będzie projekt WYKONAWCZY
Większość budujących dysponuje tylko projektem BUDOWLANYM a w nim są ogólniki...
Więcej na ten temat napisałem tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144367-ile-kosztuje-kosztorys

bertoldi
02-12-2011, 16:39
Każda osoba starająca się o kredyt wie, że w zależności od banku i jego wymogów wraz z wnioskiem kredytowym otrzymujemy załącznik w postaci ZESTAWIENIE KOSZTÓW I ZAAWANSOWANIA BUDOWY.

Poniżej przykład takiego kosztorysu wymaganego przez Bank


Elementy budowy /// Koszt elementu /// Koszt poniesiony /// Koszt do poniesienia

1 Roboty ziemne
2 Fundamenty, piwnice

I. RAZEM STAN ZEROWY (1 - 2)

3 Ściany konstrukcyjne - nadziemia
4 Ścianki działowe
5 Stropy, balkony, tarasy
6 Schody
7 Dach - konstrukcja, ocieplenie
8 Dach - pokrycie, obróbki
9 Stolarka okienna z oszkleniem
10 Stolarka drzwiowa

II. RAZEM STAN SUROWY (3 - 10 )

11 Podłogi i posadzki
12 Tynki wewnętrzne, okładziny
13 Malowanie
14 Elewacja

III. RAZEM STAN WYKOŃCZENIOWY (11 - 14)

15 Instalacja wod.- kan.
16 Instalacja c.o. i c.w.
17 Instalacja gazowa
18 Instalacja elektryczna

IV. RAZAEM INSTALACJE WEWNĘTRZNE (15 - 18 )

19 Przyłącza: - wodne
20 kanalizacyjne
21 energetyczne
22 gazowe
23 cieplne

V. RAZEM PRZYŁĄCZA DO BUDYNKU (19 - 23)

Dokumentacja, nadzór
Roboty zewnętrzne
Inne prace

VI. Ogółem koszt budowy

VII. Aktualna wartość działki
Wartość całkowita nieruchomości
(koszt budowy + wartość działki)


Każdy kosztorys, który składamy w placówce banku ubiegając się o kredyt zostaje dokładnie weryfikowany.
Z doświadczenia wiem, że bardzo często wnioski zostają odrzucone w związku z błędnym wypełnieniem zestawienia kosztów budowy.

Kosztorysy budowlane opracowywane przez naszą firmę są zgodne z polskimi przepisami i normami w oparciu o aktualne ceny z katalogów Sekocenbud oraz przy ścisłej współpracy z zamawiającym. Nasze wyceny sporządzamy na podstawie projektów budowlanych lub wykonawczych, przedmiarów dostarczanych przez zamawiającego oraz na podstawie obmiarów robót, które możemy zrealizować osobiście na terenie budowy.

Więcej o kosztorysach http://www.profcad.pl/kosztorysy.html

Pozdrawiam

ymarc
02-12-2011, 22:51
"Każdy kosztorys, który składamy w placówce banku ubiegając się o kredyt zostaje dokładnie weryfikowany"????

bez przesady....

Już sobie wyobrażam jak "Wielki Bankowy Weryfikator" siedzi przez tydzień z wypiekami na twarzy, nad dokumentacją projektową jednego domu i robi pełny przedmiar i kosztorys (na 300 pozycji), sprawdza ceny robocizny, materiałów, sprzętu i liczy czy dobrze jest wypełniona tabelka bankowa!....

Jedyne, co zrobi to weźmie kwartalnik np. Sekocenbud lub Bistypu i sprawdza jak się ma tabelka do przykładów z tych publikatorów....zajmie mu to z 5 minut.. i tu się zakończy „dokładne sprawdzanie”

Z moich doświadczeń wynika, że owszem są odrzucane przez banki tabele kosztów, które wypełnione są „domowymi” sposobami.... ale nie wynika to wcale z tego, że są „dokładnie weryfikowane”....

Jest kilka typowych błędów oraz „kombinacji”

Do błędów (da się „dokładnie sprawdzić” w 5 minut) można zaliczyć
- kwota końcowa jest ok., ale podzielona bez sensu na etapy robót
- zupełnie z księżyca jest koszt całej budowy.....np. ktoś z góry zakłada ile chce kredytu i potem „wciska” tą kwotę w tabelkę bankową... kwota jest „życzeniowa”, bo ktoś chce np. dopasować się do swoje zdolności kredytowej, ale nijak się ma jego zdolność kredytowa do kosztów budowy domu, jaki sobie upatrzył...
- kwoty są bardzo ładnie zaokrąglone (z jedną cyfrą i samymi zerami) to budzi „podejrzenia” czujnego „Wielkiego Bankowego Weryfikatora”.....choć takie rzeczy na ogół przechodzą u „WBW”


Do kombinacji, (można w 5 minuty „dokładnie sprawdzić”) zaliczamy np. to, że kandydat na kredytobiorcę wciska dużo w stan „zero” lub w stan surowy, bo chce w pierwszej transzy jak najwięcej wyrwać od banku (może z myślą o wydaniu na coś tam poza budową)

To są typowe sprawy, jakie „WBW” „dokładnie” weryfikuje...
Jest fajna dyskusja o weryfikowaniu kosztorysów dla banku na tym wątku... http://forum.budujemydom.pl/Kosztorys-dla-banku-t4402.html

________________
Oczywiście są ważkie powody, dla który warto wykonać rzetelny przedmiar i kosztorys inwestorski ale inwestorzy indywidualni najczęściej uważają że jest im to niepotrzebne.

pozdrawiam

bertoldi
05-12-2011, 20:53
Ha...wszystko pięknie ładnie...tylko jeśliby to było wszystko takie "proste w 5 minut" to dlaczego klienci przychodzą do nas jako do profesionalnego biura kosztorysowego po poprawki kosztorysów jakie im zrobił domorosły "Janek kosztorysant"?
Nie jest tak do końca, że patrzą tylko czy stawki się zgadzają z Sekocenbud czy Bistyp... a co gdy są pozycje gdzie jest "kalkulacja własna" czy też "kalkulacja indywidualna"? Fakt, że banki odrzucają nagminnie kosztorysy wykonane przez potencjalnego Kowalskiego starającego sie o kredyt gdy jest on zrobiony w Excelu ( to już wypas :p ) a zazwyczaj na kartce jako określenie pobożnych życzeń kwotowych na poszczegółne etapy realizacji. I zazwyczaj słyszą jedno zdanie ... ''proszę zrobić poprawny i fachowy kosztorys, który będzie odzwierciedlał kwotę realizacji" :rolleyes:
Tak czy owak... czasem kilka złotych za dobry kosztorys na wstępie może oszczędzić wiele problemów i nerwów gdy w banku usłyszymy NIE .

Pozdrawiam

ymarc
08-12-2011, 23:55
...Nie jest tak do końca, że patrzą tylko czy stawki się zgadzają z Sekocenbud czy Bistyp... a co gdy są pozycje gdzie jest "kalkulacja własna" czy też "kalkulacja indywidualna"?

To się nie zrozumieliśmy. Nie wiem, jakie banki masz na myśli, ale ok. 20 największych banków nie oczekuje kosztorysu szczegółowego - tylko w takich mogą wystąpić pozycje typu "kalkulacja indywidualna" itp. Banki Alior, BGZ, BOS, BPH, BZWBK, Deutsche, DnB, Dominet, eurobank, Fortis, GeMoney, Getin, ING, INVEST-BANK, KredytBank, mBank, Millennium, Nordea, Nykredit, PekaoSA, PKOBP, Pocztowy, Polbank, Raiffeisen, Santander - wszystkie wymienione mają swoje formularze w formacie A4 (jedna lub dwie strony)....takie jak w tym przykładzie http://www.remiz.com.pl/dokumenty/przykladowy-kosztorys-dla-bankuBOSBank.gif W takim kosztorysie nie ma wskazanych podstaw wyceny. Ile czasu Tobie zajmie "sprawdzenie" takiego kosztorysu jak znasz ogólne dane obiektu? 60 sekund? Jak się nie będziesz spieszył to pewnie po 3 minutach powiesz czy jest ok. czy nie.

Szczegółowe kosztorys (przeważnie metodą uproszczoną) wymagane są do dotacji unijnych. Ale to już inna bajka.

Elfir
20-03-2014, 21:51
Ja robiłam "kosztorys" dla Millenium na oko, na podstawie cen, które podawali forumowicze :)
Weryfikator sprawdził, klepnął i już.

Kal_b_E
27-07-2014, 15:28
Prostym sposobem na wykonanie szybkiego kosztorysu jest skorzystanie z Kalkulatorów Budowlanych (http://kalkulatorybudowlane.pl). Są dostępne za darmo, wystarczy podać kilka podstawowych wymiarów domu, zaznaczyć zakres prac, oczekiwaną jakość materiałów i kosztorys gotowy. Można również zapisać go w PDF
http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/

Polecamy i zachęcamy do korzystania! Jeżeli macie sugestie co do dalszego rozwoju, chętnie się z nimi zapoznamy na priv., aplikacja jest cały czas rozwijana zgodnie z sugestiami naszych użytkowników.