PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z wykopem - wątpliwości...



keradaj
20-09-2006, 08:11
Witam! :D
Mam na oku piekną działkę i wszystko mi się podoba oprócz jednej sprawy.W miejscu,w którym kiedyś miał stanąć dom,zdjęto humus i wykonano wykop głębokości około 70cm.Miało to miejsce kilka lat temu i obecnie wykop porastają trawy,krzewy,a nawet drzewka...Zamierzam wykorzystać ten istniejący wykop,a nawet go trochę powiększyc dla potrzeb mojego projektu.Domyślam się,że po usunięciu krzewów i drzewek ponownie będzie trzeba usunąć wierzchnią warstwę gruntu z wykopu,ale męczy mnie myśl czy nie spotkają mnie jakieś inne problemy np.ze strony geodety czy urzędników... :-?
Może ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Pozdrawiam! :)

remx
04-10-2006, 21:04
Jakie problemy, wyluzuj.

Norman25
05-11-2006, 13:34
Witam! :D
Mam na oku piekną działkę i wszystko mi się podoba oprócz jednej sprawy.W miejscu,w którym kiedyś miał stanąć dom,zdjęto humus i wykonano wykop głębokości około 70cm.Miało to miejsce kilka lat temu i obecnie wykop porastają trawy,krzewy,a nawet drzewka...Zamierzam wykorzystać ten istniejący wykop,a nawet go trochę powiększyc dla potrzeb mojego projektu.Domyślam się,że po usunięciu krzewów i drzewek ponownie będzie trzeba usunąć wierzchnią warstwę gruntu z wykopu,ale męczy mnie myśl czy nie spotkają mnie jakieś inne problemy np.ze strony geodety czy urzędników... :-?
Może ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Pozdrawiam! :)

Witam !

W zaleceniach geotechnicznych mam opinię, aby nie zostawiać wykopów pod fundament na zimę, aby nie zalało i nie zmieniło właściwości warstwy nośnej.
Wydaje mi się, że rodzaj gruntu będzie tu stanowił pukt wyjścia. Jeżeli wykop nie zmienił spoistości warstwy nośnej, to smiało można działać.

Pozdro Norman25 :D