PDA

Zobacz pełną wersję : słup wysokiego napięcia-problem?



Ahna
20-09-2006, 08:51
Jaki widzicie problem w tym, że obok (nie w granicach) działki rośnie sobie słup wysokiego napięcia - zakładając, że mój domek mieści się na pozostałej części działki? Czy ktoś kupił taką działkę? Miał poblem z tym? Zdecydowanie odradza? Czy to nic wobec znacznie niższej ceny działki?

Dziękuję

jpkaw
20-09-2006, 08:57
Jaki widzicie problem w tym, że obok (nie w granicach) działki rośnie sobie słup wysokiego napięcia - zakładając, że mój domek mieści się na pozostałej części działki? Czy ktoś kupił taką działkę? Miał poblem z tym? Zdecydowanie odradza? Czy to nic wobec znacznie niższej ceny działki?

Dziękuję
o liniach energetycznych i działkach koło nich mozesz poczytać np. tutaj
www.kamionki.snap.pl

opisane jak z małego słupa (2x220kV) nagle powstaje 70-cio metrowy (2x440kV+2x220kV) :evil:

Krisker
20-09-2006, 08:59
Jaki widzicie problem w tym, że obok (nie w granicach) działki rośnie sobie słup wysokiego napięcia - zakładając, że mój domek mieści się na pozostałej części działki? Czy ktoś kupił taką działkę? Miał poblem z tym? Zdecydowanie odradza? Czy to nic wobec znacznie niższej ceny działki?

Dziękuję

Mam podobnie, tylko że jest to słup średniego napięcia (2kV). Linia z tego słupa częściowo przecina moją działkę. O ile na początku przeszkadzało mi to, o tyle teraz zupełnie na to nie zwracam uwagi. Dużo zależy od wysokości słupa i rodzaju linii. Bo może być wysokie napięcie 15kV i 220kV a różnią się znacznie.

agnieszkakusi
20-09-2006, 08:59
nie wiem jakie są minusy mieszkania pod słupem, ale ja bym takiej działki nie kupiła.Są różne wersje, że słychac jakieś brzęczenie, że szkodzi zdrowiu. Nie wiem czy cokolwiek z tego jest prawdą i jest udowodnione naukowo, ale jakoś tak nie chciałabym mieć słupa na działce. Nie daj Boże jakaś potężna wichura, zerwane linie "latające" po ogródku...przepraszam, że się tak rozpędziłam z czarnym scenariuszem, ale kiedyś też mogliśmy wybrać działkę (piękną) ze słupem...i kupiliśmy niedaleko jeszcze ładniejszą, no ale droższą.
Może wypowie się jakiś fachowiec od prądu?

marcin_u
20-09-2006, 09:01
Jaki widzicie problem w tym, że obok (nie w granicach) działki rośnie sobie słup wysokiego napięcia - zakładając, że mój domek mieści się na pozostałej części działki? Czy ktoś kupił taką działkę? Miał poblem z tym? Zdecydowanie odradza? Czy to nic wobec znacznie niższej ceny działki?

Dziękuję

według badan pole magnetyczne dla lini 110kV powyzej 10m od lini jest juz znikome i zrownuje sie z "tłem".
Ja mam nad dzialka linie 110kV i w warunkach zabudowy mam zapis ze musze budowac dom min 25m od osi lini...wiec mam spora czesc dzialki nie wykorzystana.Sprawdz jaki tobie dadza zapis odnosnie odleglosci. jest tez sprawa ze niektorym bardzo przeszkadza widok slupa WN.

Ahna
20-09-2006, 11:36
Dziękuję Wam za info! Jak zwykle wiele za i przeciw. Trzeba przemysleć sprawę....

kkuk
18-10-2006, 18:01
Odradzam i to bardzo odradzam.

Nie kupuj !!!!!!!!!!

Krzysztof Kukliński

www.kamionki.snap.pl

pluszku
19-10-2006, 10:04
Jaki widzicie problem w tym, że obok (nie w granicach) działki rośnie sobie słup wysokiego napięcia - zakładając, że mój domek mieści się na pozostałej części działki? Czy ktoś kupił taką działkę? Miał poblem z tym? Zdecydowanie odradza? Czy to nic wobec znacznie niższej ceny działki?

Dziękuję

W sumie nikt nigdy nie badal obiektywnie wplywu pola elektrycznego na organizm czlowieka. Sa oczywiscie jakies normy ale .......
Widzialem kiedys piekna dzialke z takim slupem i z bolem serca dalem sobie z nia spokoj. W sumie jak sie poszuka troche dluzej to mozna znalezc dzialki bez tego feleru. Powyzsze opinia jest moja prywatna.

retrofood
19-10-2006, 10:44
W sumie nikt nigdy nie badal obiektywnie wplywu pola elektrycznego na organizm czlowieka. Sa oczywiscie jakies normy ale .......
Widzialem kiedys piekna dzialke z takim slupem i z bolem serca dalem sobie z nia spokoj. W sumie jak sie poszuka troche dluzej to mozna znalezc dzialki bez tego feleru. Powyzsze opinia jest moja prywatna.

Ale bardzo rozsšdna. Tak mówię ja - elektryk.
A swojš drogš, to wy tam w Dšbrowie macie piękne słupy w œrodku miasta. OHYDA!!!!!