PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ARIEL pracownia DOBRE DOMY



mojacy
20-09-2006, 15:02
Kupiłem właśnie odbicie lustrzane projektu Ariel pracowni architektonicznej Dobre Domy z Wrocławia. Myślę ruszyć z budową na wiosnę 2007. Zalety wg. mnie to przede wszystkim jego uroda oraz rozmieszczenie pomieszczeń: kuchnia zlokalizowana z przodu połączona z jadalnią, ustawny gabinet, dość obszerny salon z wyjściem na taras. Wady trochę małe pom. gospodarcze. Planowane zmiany w projekcie: w związku z niezbyt szeroką działką w garażu oraz pom. gospodarczym luksfery zamiast okien (zyskuję możliwość wybudowania na działce o ok 60 cm węższej jak w projekcie). Zastanawiam się również nad technologiła budowy.Może ktoś kupił lub planuje kupno tego projektu. Ciekawy jestem opinii, wrażeń oraz ewentualne doświadczeń z budowy. Pozrawiam Arielowiczów
Mojacy

sivy88
20-10-2006, 08:56
Witam pana. Ja również jestem zainteresowany tym projektem. Jest ogólnie funkcjonalny, ale zawsze można coś poprawić wg. własnego uznania. Ja też zwróciłem uwagę na zbyt małe pomieszczenie gospodarcze i w związku ztym planuję zrobić podpiwniczenie pod ciągiem garaż, pom. gosp.,pokój. pozwoli to na umieszczenie tam pieca (w tej chwili będzie to piec na paliwo stałe), a później zobaczymy. Mam prośbę, aby pan dał odpowieź na jakim etapie, oczywiście z adaptacją projektu już jest i czy posiada pan jakąś inną wiedzę co do tego projektu. Z góry dziękuję i liczę na współpracę w tych naszych przedsięwzięciach. Pozdrawiam.

mojacy
26-10-2006, 09:33
Witam!
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Ja w tej chwili jestem na etapie drobnych korekt w projekcie. Zmany będą polegały na dodatkowych drzwiach zewnętrznych od strony kotłowni. Ja również zamierzam (przynajmniej na początku) opalać paliwem stałym (groszkiem) które zamierzam magazynować w oddzielnym pomieszczeniu które znajduje się już na działce (stąd dodatkowe drzwi). Zamierzam (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) przez zimę pozałatwiać wszystkie formalności i ruszyć z budową na wiosnę. Z tego co wiem projekt ten jest dosyć "młody" (lipiec 2006) stąd być może mało doświadczeń ewentualnych inwestorów na jego temat. W dalszym ciągu czekam na przemyślenia oraz ewentualne doświadczenia związane z tym projektem.
pozdrawiam
Mojacy (Jacek i Monika)

Marek33
07-11-2006, 22:16
Witam!

Projekt Ariel - lustrzane odbicie zamawialiśmy chyba jako pierwsi w drugiej połowie maja i otrzymaliśmy go po dziesięciu tygodniach w sierpniu. Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy prace ziemne a jutro 8 listopada murarze skończą stawiać fundamenty. Potem je jeszcze docieplimy, zasypiemy żwirem i czekamy z dalszymi pracami do wiosny 2007.
Nam również projekt bardzo się spodobał ze względu na swoją funkcjonalność i urodę. Dokonaliśmy w nim tylko kilku zmian:
- dodaliśmy okno na środku ściany w salonie za wykuszem
- drzwi pomiędzy gabinetem a tarasem zamieniliśmy na okno (poprzestajemy na wyjściu na taras z salonu)
- zmniejszyliśmy okno w pom. gospodarczym
- zlikwidowaliśmy jedno okienko w garażu
Nie będziemy Ariela budować z betonu komórkowego tylko z Porothermu 25 P+W + 12cm styropianu. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiemy.

Serdecznie pozdrawiamy Arielowiczów
Agnieszka i Marek

bealuk
26-04-2007, 07:28
witam,

jesteśmy zainteresowanie projektem Ariel. Czy moglibyśmy prosić o jakieś zdjęcia z budowy?

pozdrawiam

beata

mojacy
26-04-2007, 14:59
Witam,
Ja budowę mojego Ariela zaczynam około 15 maja. Chętnie jednak obejrzę zdjęcia z budowy Ariela u Agnieszki i Marka, dlatego przyłączam się do prośby o ewentualne zdjęcia z budowy.
pozdrawiam
Mojacy

Marek33
26-04-2007, 22:51
Witam

Zamieszczam poniżej kilka dzisiejszych fotografii z budowy. Aktualnie kończymy robić wieniec a w połowie maja przychodzą dekarze. Myślę, że całą bryłę naszego Ariela będę mógł pokazać najpóźniej w połowie czerwca.

Pozdrawiam serdecznie
Marek

http://images21.fotosik.pl/217/45c998d2a5e47b97.jpg

http://images21.fotosik.pl/217/6797350f84ca1a8e.jpg

http://images21.fotosik.pl/217/bb4380641e60b610.jpg

http://images20.fotosik.pl/272/74fa2854d74a9a79.jpg

http://images20.fotosik.pl/272/1db4df798d67743a.jpg

mojacy
27-04-2007, 07:15
Dzięki za zdjęcia. Kiedy je oglądam utwierdzam się w przekonaniu że wybór tego projektu to trafiona decyzja.
pozdrawiam
Jacek

bealuk
27-04-2007, 11:52
witam,

ja również dziękują za zdjęcia i z niecierpliwością czekam na następne :)

Po ich obejrzeniu jeszcze bardziej podoba mi się ten projekt, ale zanim się zdecydujemy to chcielibysmy zobaczyc jak wygląda w rzeczywistości, od środka.
Szkoda, że Konin jest tak daleko od nas i wogóle tak mało osób go buduje.

Zastanawiamy się jeszcze nad Jupiterem II i Virgo II z Dobrych Domów oraz Alabaster z www.krajobrazy.com.pl, jednak Ariel chyba najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Szkoda, że nie ma garderoby i drugiego garażu. Trzeba będze coś wymyśleć.

pozdrawiam,

Beata

Emiluś
01-05-2007, 16:10
witam, w czerwcu zaczynam budowe Ariela i mam pytanie,czy trzpienie, które są w projekcie ciągnięte od fundamentów ( do konstrukcji dachu) są konieczne?

Marek33
07-05-2007, 19:10
Witam

U mnie dekarze twierdzą, że mógłbym się obyć bez tych trzpieni ale ja kazałem murarzowi je zrobić, tylko nie ze stali fi 16 a fi 12 - mam nadzieję, że wytrzymają ... Myślę, że w tym przypadku lepiej trzymać się projektu, gdyż dach w Arielu jest samonośny a więźba całkiem masywna.


Pozdrawiam

Emiluś
03-06-2007, 13:48
Dokładniej chodzi mi o trzpienie Tz-4 ktore są kotwione w fundamentach a na twoich fotkach są one widoczne dopiero od wieńca stropu.

Marek33
04-06-2007, 13:44
Faktycznie te trzpienie wykonaliśmy dopiero od wieńca stropu. Mój inspektor nadzoru stwierdził że to w zupełności wystarczy a ja mu zaufałem :)

Pozdrawiam

Marek33
26-06-2007, 23:19
Zgodnie z obietnicą zamieszczam najnowsze zdjęcia domu z dachem :)



http://images27.fotosik.pl/9/2ba737cf3c126e41.jpg


http://images23.fotosik.pl/9/334d225f63f212e5.jpg


http://images25.fotosik.pl/9/1a29223d95648d83.jpg


http://images28.fotosik.pl/9/5881023c698931af.jpg


http://images29.fotosik.pl/9/eda9aa6a397c33ca.jpg


http://images25.fotosik.pl/9/d0a9c90e49d1bebc.jpg

tomello
15-07-2007, 19:08
Witam serdecznie,
nie mam niestety żadnego doświadczena na tym forum, więc mogę popełniać jakieś gafy.
Aż miło popatrzeć na "dom pod dach" :) U nas niestety wstrzymały całą sprawę ostatniezawirowania materiałowe...No, ale wreszcie ruszamy. Pojawił się jednak do rozwiązania problem ściany kolankowej. I mam w związku z tym pytanie i prośbę:
Czy podnosiliście wysokość ściany kolankowej względem piierwotnego projektu? Jeśli tak, to czy zmianie uległ też rozmiar dachu?
Miałbym też prośbę o zamieszczenie na forum lub przesłanie na mój adres ([email protected]) zdjęć górnych pomieszczeń i korytarza. Nie bardzo mamy wyobrażenie funkcjonalności tych pomieszczeń i chcielibyśmy zobaczyć to już "w realu".
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Tomek

Marek33
16-07-2007, 12:42
Witam

Pomimo sugestii naszego inspektora nadzoru nie zdecydowaliśmy się na podwyższenie ściany kolankowej w związku z czym wielkość dachu jest zgodna z projektem. Jeśli chodzi o funkcjonalność pomieszczeń na poddaszu to nie mam zastrzeżeń do łazienki i jednej sypialni natomiast dwie sypialnie i korytarz to według mnie słabe punkty tego projektu. Oczywiście można podzielić przestrzeń poddasza według własnego uznania choć myślę, że układ w projekcie jest w miarę logiczny - jedyną zmianą u nas było powiększenie łazienki o jakieś 30cm kosztem sypialni. Zdjęcia postaram się zamieścić jutro.

Pozdrawiam serdecznie

tomello
16-07-2007, 15:19
Bardzo dziękujemy za odpowiedź!
Generalnie bardzo nas zdziwiło stwierdzenie, że górne pokoje i korytarz są słabe. Czy to wynika z wymiarów, "ustawności" tych pomieszczeń, czy może z czegoś innego? Wydawało się nam, że właśnie te pomieszczenia są ok.

My tez nie chcielibyśmy podnosić ściany kolankowej, ale obawiamy się, że skosy "zabiorą" dużo przestrzeni (przy ścianie nośnej skos zaczyna się już na 60cm...). Dlatego tez prosiłem o zdjęcia.
Z drugiej strony, bez korekty dachu (a zrobiliśmy już więźbę), dom moż stracić swoje proporcje. U Państwa widać, że one są ładnie zachowane.
Ja próbowałem dotrzeć do zdjęć pokazujących właśnie ten drugi wariant (ze ścianą podniesioną), ale na razie bez efektu.

Co do naszych zmian, to postanowiliśmy pokój dzienny, jadalnie i kuchnię pozbawić niektórych ścianek i to wszystko. Od początku jakoś ten akurat projekt przypadł nam do gustu. I widzę, że nie jesteśmy sami :D
Pozdrawiamy i dzięki za sugestie

Marek33
01-08-2007, 14:58
Witam

Przepraszam za opóźnienie ale dopiero dzisiaj uporałem się ze zdjęciami poddasza. Wszystkie moje fotki z budowy można oglądać pod adresem http://marek-aga.fotosik.pl/

Sypialnie ponumerowałem w ten sposób, że 1 i 2 to te, które mają pojedyńcze drzwi balkonowe a numer 3 ma podwójne. Pierwsza sypialnia to ta, która jest z lewej strony - patrząc od wejścia do domu (proszę wziąć pod uwagę,że jest to ARIEL - lustrzane odbicie).

Zdjęcia nie są rewelacyjne (przydałby się jakiś szerokokątny obiektyw) ale mam nadzieję, że dadzą jakiś obraz pomieszczeń poddasza. Postaram się jeszcze tak samo obfotografować parter.

Pozdrawiam serdecznie

Danik
03-08-2007, 13:47
Witam wszystkich,

uprzejmie donoszę, iż nowy Ariel powstanie również w Ożarowie Mazowieckim. Na razie chłopaki kopią fundamenty. Z istotnych zmian ,jakie dokonaliśmy to wydłużyliśmy garaż o 1 m - tak by powiększyć pomieszczenie gospodarcze i dolną łazienkę, podwyższyliśmy ściankę kolankową o 2 maksy i zrezygnowaliśmy ze ścianki pomiędzy jadalnią a salonem. Cały czas ważą się losy okienek w garażu - mąż chce z nich zrezygnować ja niekoniecznie.

Mam pytania do bardziej zaawansowanych budowniczych - jakie schody planujecie w swoich Arielach? Jak sądzicie, czy betonowe nie spowodują "wąskiego gardła" w korytarzu?
Czy ze względu na wymiary spiżarni byłoby praktyczniej ją pominąć i zabudować szafkami, czy rzeczywiście ma szansę spełnić swoje zadanie w takim kształcie jak ją zaprojektowano?

I ostatnie pytanie do Marka33 czy zwiększaliście wymiary okien, czy są takie jak w projekcie? - chodzi mi przede wszystkim o okna w jadalni.

Z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Marek33
04-08-2007, 00:07
Witam

Pozdrawiamy nowych Arielowiczów :)

Okna w jadalni zrobiliśmy zgodnie z projektem i wydaje mi się, że są wystarczająco duże. Jedyne zmiany jakich dokonaliśmy to powiększenie wysokości okna w kuchni tak, aby jego parapet łączył się z blatem szafek oraz dodanie jednego okna w salonie za wykuszem.

Jeśli chodzi o schody to według mnie betonowe zupełnie się do tego projektu nie nadają. Nie mamy jeszcze projektu schodów ale na pewno będą one optycznie "lekkie" tzn. ażurowe - drewniane lub stalowo-drewniane. Problem "wąskiego gardła" pojawi się chyba przy każdych schodach zabiegowych. Można oczywiście postawić schody spiralne, które zajmą mało przestrzeni ale nie będą wygodne - to jest kwestia indywidualnego wyboru.

Spiżarkę w kuchni zlikwidowaliśmy gdyż przesunęliśmy ściankę działową pomiędzy wiatrołapem a kuchnią o około 50cm - dzięki temu mamy miejsce na szafę.

Pozdrawiam serdecznie

maxmax
23-08-2007, 21:16
Witam wszystkich :)

jest to moj pierwszy post na forum.murator

Jestem również Ariel'owiczem. Projekt mam od roku ale jeszcze ciagle nie mam pozwolenia na budowę więc jedyne co mogę robic to podziwiac piekny domek Pana Marka33 :)

mam projekt w wersji oryginalnej (garaz z lewej strony) budynek usytuowany kuchnią na zachód, budynek stanie rownolegle frontem do drogi
Zastanawialem sie nad nieco inną orientacją ale jednak strony swiata są takie a nie inne.. droga tak a nie inaczej.. działka taka a nie inna :)

zmiany jakie wprowadzę:
- okno zamiast dzwi tarasowych z pokoju 1/6
- okno w salonie 1/9
- likwiduję prysznic w lazience na dole 1/7 uzyskując w ten sposob dodatkowy metr na korzysc pomieszczenia gospodarczego


Zastanawiam się nad przedluzeniem garazu o dlugosc 1 maxa

oglądając zdjęcia poddasza Pana Marka delikatnie mowiąc przestraszyłem się skosów, w najczarniejszych scenariuszach nie wiedzialem ze będą takie :/ dlatego zastanawiam sie nad podniesieniem sciany kolankowej o ok 1-2 maxy

(oczywiscie jesli podniose dach to wysokosc domu moze przekroczyc maksimum w projekcie zagospodarowania przestrzennego)


wydluzenie sciany kolankowej podniesie mi dach .. chyba ze go opuszcze nizej ale wtedy jego zasieg bedzie wiekszy, moge zmienic tez kąt nachylenia dachu - ale to nie bedzie chyba dobrym rozwiazaniem tak wiec..

prosilbym o opinie , najchetniej zdjecia skosow i dachu po opisanych zmianach

jeszcze raz dzieki MAREK33 ze podzieliles sie swymi zdjeciami, dobra robota !!

pozdrawiam
max

mojacy
31-08-2007, 15:03
Witam wszystkich i cieszę się iż temat tak się rozwinął (co zawdzięczamy głównie Panu Markowi 33).
Ponieważ coraz częściej pada temat podniesienia ściany kolankowej chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami na ten temat. Myślę, iż z pewnością podniesienie ściany kolankowej wpłynie niekorzystnie na ogólny wygląd budynku. Jednak zalety tego rozwiązania mogą być również nie do przecenienia (powiększenie przestrzeni lub mniej uciążliwe skosy). Jak zwykle w takich przypadkach dylemat pomiędzy urodą a funkcjonalnością jest trudny do rozstrzygnięcia. Ponieważ ja zdecydowałem się podnieść ściankę kolankową w moim Arielu do ok. 90 cm, targają mną również podobne uczucia jak opisałem powyżej. Myślę że będę mógł pomóc w podjęciu takiej decyzji na podstawie własnych doświadczeń których mam nadzieję nabyć pod koniec października br. ponieważ aktualnie jestem na etapie oczekiwania na więźbę dachową.
Pozdrawiam Arielowiczów
Mojacy

tomello
31-08-2007, 20:33
Witam

Pozdrawiamy nowych Arielowiczów :)

Okna w jadalni zrobiliśmy zgodnie z projektem i wydaje mi się, że są wystarczająco duże. Jedyne zmiany jakich dokonaliśmy to powiększenie wysokości okna w kuchni tak, aby jego parapet łączył się z blatem szafek oraz dodanie jednego okna w salonie za wykuszem.

Jeśli chodzi o schody to według mnie betonowe zupełnie się do tego projektu nie nadają. Nie mamy jeszcze projektu schodów ale na pewno będą one optycznie "lekkie" tzn. ażurowe - drewniane lub stalowo-drewniane. Problem "wąskiego gardła" pojawi się chyba przy każdych schodach zabiegowych. Można oczywiście postawić schody spiralne, które zajmą mało przestrzeni ale nie będą wygodne - to jest kwestia indywidualnego wyboru.

Spiżarkę w kuchni zlikwidowaliśmy gdyż przesunęliśmy ściankę działową pomiędzy wiatrołapem a kuchnią o około 50cm - dzięki temu mamy miejsce na szafę.

Pozdrawiam serdecznie


Witam ponownie,
tym razem ja długo nie miałem okazji usiąść i cokolwiek napisać, a wypada mi podziękować za zamieszczone zdjęcia. Pomogły nam bardzo, bo dopiero wrealu widać jak co wygląda. A najlepsze jest to, że dopiero oglądaąc zdjęcia, uświadomiłem sobie to smieszne ustawienie komina w górnej łazience:)

Ja niestety nie bardzo mam co pokazać (nadal), ponieważ nasi wykonawcy murów specjalizują się w ytongu i wstrzymuje nas nadal wiosenny deficyt materiałów - trzeba czekac na swoją kolej.

Mam nadzieję, że u Was prace idą do przodu. Bardzo jesteśmy ciekawi kolejnyc zdjęć.
Pozdrawiam
TCieśla

Arielka
22-02-2008, 23:49
Jestem w trakcie budowy ARIELA. Na dzień dzisiejszy mam stan surowy zamknięty. W połowie marca ruszam dalej z budową, a raczej wykończeniówką, której strasznie się boję. Jeśli ktoś już wykończył ARIELA lub jest w trakcie, to proszę o kontakt. Chętnie obejrzałabym zdjęcia przede wszystkim wnętrz, bo narazie kiepsko u mnie z pomysłami. Najgorszy dylemat mam z kuchnią i salonem.
Pozdrawiam Arielowiczów :wink:

zetu
24-02-2008, 09:09
Witam! Jestem nową uczestniczką forum. Proszę o radę. Budujemy dom wg.projektu ARIEL. Budowa jest na etapie stanu surowego prawie zamkniętego. Za tydzień będą okna. Jednak teraz zmagam się z problemem wejścia na piętro.

dudelka21
01-05-2008, 15:37
witam,

jesteśmy zainteresowanie projektem Ariel. Czy moglibyśmy prosić o jakieś zdjęcia z budowy? jak równiez juz moze z praca wykonczeniowych?

pozdrawiam
Monika

dudelka21
01-05-2008, 15:51
Witam,

jak postepuje budowa pisze w sparwie projektu u mnie jest planowana budowa w tym tygodniu wiec dopiero poczatek . daleka droga i w zwiazku z tym jak to mkozliwe prosilabym o zdjecia jak domek wyglada na zywo , poniewaz wybor dokonany u mnie zostal bez obejrzenia na zywo. a moze jakies doswiadczenia zwiazane z budowa sie pojawily cos zmieniac itp. aha i jeszcze jedno co ze schodami?? betonowe czy drewniane ??? dreczy mnie tylko wielkosc salonu czy te 28m jest jakies ustawne i cos wielkie w projekcie wydaje sie duzy ale ale.... wiec jak znajdzuesz troszke czasu to skrobnij


pozdrawiam

piterekgti
17-06-2008, 20:47
Z przyjemnością oswiadczam ze w okolicach lublina (skrzynice) powsaje nowiutki arielek jestem na etapie wiezby dachowej i bardzo sie ciesze ze moge podpytac o szczegoly waszych prac uzywajc forum. chetnie nawiazalbym kontakt z wlascicielem ariela ze swidnika bo mieszkamy niedaleko od siebie.

Ilona_1981
19-06-2008, 09:10
Witam,
wraz z mężem planujemy budować dom wg projektu Ariel (odbicie lustrzane). Chciałabym poznać doświadczenia osób, które są na etapie budowy lub już mieszkają w tym domu. Czy robiliście zmiany w projekcie? Jak ostatecznie oceniacie dom?
My sporo pozmienialiśmy w projekcie i zastanawiamy się, czy wszystkie zmiany to był dobry pomysł. Oto one:
1. na parterze zlikwidowaliśmy taras z boku i powiększyliśmy mniejszy pokój (docelowo sypialnię) aż do słupa. Dzięki temu znacznie powiększyliśmy łazienkę i kotłownię. Minusem jest wyjście z pokoju do salonu.
2. w salonie zrobiliśmy 2-metrowe drzwi na taras, który teraz ma być centralnie położony oraz dodaliśmy okno na tej ścianie, na której jest wykusz w jadalni.
3. w kuchni zlikwidowaliśmy spiżarnię i przesunęliśmy o pół metra ściankę działową od strony wiatrołapu, by było w nim miejsce na szafę ubraniową.
4. zabudowaliśmy klatkę schodową a pod schodami zrobiliśmy miejsce na schowek lub spiżarkę.
5. w kotłowni przesunęliśmy komin, tak aby w górnej łazience nie był on na środku pomieszczenia.
6. podnieśliśmy poddasze o jeden pustak, gdyż uznaliśmy że skosy są zbyt nisko.

Chciałabym poznać opinie innych na temat tego domu. :D

andre59
19-06-2008, 09:24
Podaj link do tego projektu.

Ilona_1981
19-06-2008, 09:28
http://www.dobredomy.pl/?id_project=85

andre59
19-06-2008, 09:35
Poza tym dodatkowym oknem w salonie zrobiłbym to samo.

Ilona_1981
19-06-2008, 09:49
Nad tym oknem jeszcze się zastanawiamy, zawsze możemy go nie robić podczas budowy :) przemawia jednak za nim to, ze wychodzi ono na południe.

Ilona_1981
19-06-2008, 10:39
Witam,
co prawda nie jestem poszukiwaną osobą ale mam w planie budowę Ariela i bardzo prosiłabym o zdjęcia z budowy. Nasz projekt jeszcze jest u architekta więc mamy czas aby zobaczyć taki domek i przemyśleć jeszcze kilka spraw. Czy jest szansa na takie zdjęcia? Niestety nie ma szans na zobaczenie go w realu ze względu na zbyt dużą odległość (jestem z Mińska Mazowieckiego)

violka
09-07-2008, 10:52
Witam,


jestem bardzo zainteresowana projektem Ariel. Czy jest ktoś, kto buduje w okolicach Wroclawia, zeby mozna bylo ten projekt zobaczyc osobiscie?

Bede bardzo wdzieczna za kontakt.

Pozdrawiam
Beata

dudelka21
15-07-2008, 18:40
Z przyjemnością oswiadczam ze w okolicach lublina (skrzynice) powsaje nowiutki arielek jestem na etapie wiezby dachowej i bardzo sie ciesze ze moge podpytac o szczegoly waszych prac uzywajc forum. chetnie nawiazalbym kontakt z wlascicielem ariela ze swidnika bo mieszkamy niedaleko od siebie.

Witam,

jak postepuje budowa pisze w sparwie projektu u mnie jest planowana budowa w tym tygodniu wiec dopiero poczatek . daleka droga i w zwiazku z tym jak to mkozliwe prosilabym o zdjecia jak domek wyglada na zywo , poniewaz wybor dokonany u mnie zostal bez obejrzenia na zywo. a moze jakies doswiadczenia zwiazane z budowa sie pojawily cos zmieniac itp. aha i jeszcze jedno co ze schodami?? betonowe czy drewniane ??? dreczy mnie tylko wielkosc salonu czy te 28m jest jakies ustawne i cos wielkie w projekcie wydaje sie duzy ale ale.... wiec jak znajdzuesz troszke czasu to skrobnij

Ilona_1981
16-07-2008, 08:53
dudelka21, skąd jesteś? My będziemy budować koło Mińska Mazowieckiego i chętnie zobaczylibyśmy jak postępują prace u innych dumnych posiadaczy Ariala :D również zastanawialiśmy się nad schodami i w ostatecznej wersji zrobiliśmy prawie zamknięta klatkę schodową a co za tym idzie betonowe schody. Przestrzeń pod nimi wykorzystałam na spiżarkę, którą zlikwidowałam w kuchni. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, okaże się w swoim czasie. Na chwilę obecną wydaje mi się najrozsądniejsze.

dudelka21
18-07-2008, 17:44
Witam,
ja jestem z Ostrwowi MAzowieckiej wiec jakies 100 km od Minska. u nas prace postepuja powoli jetsesmy narazie z piwnica a za 2 tyg wchodza i robia do stanu surowego , wiec jak juz cos wiecej bedzie nad ziemia to przesle zdjecia. u nas schody bedziemy robic drewniane, a co do spizarni to tez zrezygnowalismy kosztem przedsieonka na szafe wnekowa. tak do konca to nie bardzo widza mi sie pomieszczenia na gorze jakos te skosy mnie przerazaja myslimy o podniesieniu o 2-3 szt protermu ale czy to nie zmieni konstrukcji dachu, jeszce mamy z tym dylemat.

Ilona_1981
18-07-2008, 20:17
Nam też nie podobały się skosy, dlatego po rozmowie z architektem podnieśliśmy górę o jeden pustak. Zmieniły się przez to oczywiście powierzchnie pomieszczeń ale myślę, ze będzie to lepsze rozwiązanie niż ogromne skosy.
Pisz o postępach prac, wciąż jest mało osób, które budują ten dom.

mrugawa
14-11-2008, 13:52
Witam
Nie jestem w stanie doradzic co do schodów ale mam prośbę.
Czy bylibyście panstwo przesłać zdjęcia z realizaji projektu.
bardzo dziekuje
[email protected]

dudelka21
20-11-2008, 15:07
Bardzo prosze jeslei to mozliwe o przeslanie zdjec ariela. u nas budowa trwa zostalo jeszcze przekryc dach. a jak u Panstwa postepy?? czy schody beda zalewane czy z wlasnego projektu?
z gory dziekuje

dudelka21
20-11-2008, 15:11
to znowu ja podaje meila [email protected]

aniaps
21-11-2008, 22:25
Witam . Ja z kolei jestem na etapie wyboru projektu domu i Ariel jest tym najbardziej branym pod uwagę. Boję sie jedynie ze poddasze jest bardzo nieustawne ze względu na skosy. jesli Państwo możecie bardzo proszę o kilka zdjęc, które pozwolą mi ocenić jak rzeczywiście jest z tym wnętrzem. Interesuje mnie szczególnie poddasze ale oczywiście parter chętnie obejrzę. Oto mój adres e-mail: [email protected]
pozdrawiam i z góry dziękuje.

maxmax
24-04-2009, 10:21
witam

Tez miałem z tym problem ale rozwiązałem go następująco - kierownik budowy przyznal ze to lepszy pomysl niz w oryginale..

a mianowicie..

scianka kolankowa o wysokosci bodaj 58cm jest bardzo niska i nie pozwolo dostatecznie zblizyc sie do krawedzi..
dlatego zrobiłem tak ze:
- sciany zewnętrzne na piętrze stawialem na linii scian na parterze jak było w projekcie .. tym samym poszerzyły mi sie jednoczesnie pomieszczenia o ok 30 cm
- scianka kolankowa została podniesiona o 2 maxy (czyli ma aktualnei 1 metr) co pozwala na podejscie naprawde blisko scian

- przesuwając górną sciane do linni dolnej oraz podnosząc scianke kolankową powstało spore pomieszczenie nad garażem. Naprwdę jest bardzo fajne. Mogę stanąć juz po wylewkach (a mam 182 cm wzrostu).. jest to zawsze dobre miejsce na jakas rupieciarnie. zmiorke, wiaderko szufelke itp.. jednak jesli chcesz to na suszarnie to zalecam dorobienie kominka wentylacyjnego bo inaczej wilgoc nei bedzie wychodzić

- powstał jeszcze super-duzy strych.. az sie zdziwilem bo w planie to za bardzo nie było.. a teraz to rewelka.

acha. .zaznaczę jeszcze ze mam wylane skosy z betonu a nie robione regipsami - polecam to rozwiazanie !

Są osoby ktore poweidzią ze regipsy są the best.. ale zapewniam ze jesli macie trochę wiecej kasy niz na regipsy to bedziecie zadowoleni..

Aktualnie jestem na etapie przed kladzeniem plytek

co bym zmeinił gdybym budował teraz - Ariel z 2 garazami.. ale jak budowalem to był tylko z 1.. Virgo był z 2ma..

Pozdrawiam

punio
07-06-2009, 08:38
Witam.Jestem tu nowym arielowiczem.Budowe rozpoczołem w kwietniu tego roku.Jestem już na etapie stawiania ścian i mam pytanie do pana marka33,czy przy kominie w salonie ścianka po między salonem a jadalnią z ceramiki wystarczy zamiast słupów żelbetowych podtrzymujących podciąg.I drugie pytanie jak pan rozwiązał strop kuchnia,jadalnia,wiatrołap.Prosze o odpowiedz na mejla [email protected]. Pozdrawiam.

brecha
23-08-2009, 02:03
Witam wszystkich jestem nowy na forum
Mam pytanko ?, na jaką wysokość należy podnieść ściankę kolankową, aby "nie zepsuć" konstrukcji.
Chęnie obejrzałbym Ariela na pokarpaciu - jeśli ktoś go wybudwał to proszę
o kontakt: [email protected]

optykus
15-04-2010, 11:56
My wlasnie ruszymy z budowa Ariela. Chetnie uslysze jakies wiadomosci i podpowiedzic od osob, ktore juz postawily i go uzytkuja.

Cisek
30-05-2010, 16:00
Witajcie,

Odświeżę odrobinę temat i na wstępie muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, iż trafiłem na to forum i na ten wątek. Również przymierzamy się do budowy Ariela, jednak będzie to wersja w lustrzanym odbiciu i z dwustanowiskowym garażem. Projekt wydaje się być po prostu idealny w stosunku do naszych potrzeb. Póki co mamy wymarzoną działkę. :)

Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje ten dom we Wrocławiu lub jego bliższych, czy dalszych okolicach? Chętnie posłucham cennych rad i podejrzę jak idzie budowa lub gotowa inwestycja. :)

Pozdrawiam!

Cisek

optykus
31-05-2010, 09:58
Ja tez buduje lustrzane odbicie ale z pojedynczym garazem i aktualnie koncze stan zero.
Ta cala zwariowana pogoda wszystko opoznila. Co do zmian to doszla piwnica pod gabinetem.
Plus pare na parterze i pietrze. Chyba jako jedyny zamierzam zrobic garderobe na pietrze.