PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI FUNDAMENT - POMOCY



danstep
20-09-2006, 15:19
Witam wszystkich Forumowiczów!!
Na wstepie wytlumacze sie dlaczego pisze na temat o ktorym bylo juz mowa setki razy.
Od 2 miesiecy czytam na forum, w muratorach oraz w ladnym domu jak prawidlowo wykonac fundament. Niektore informacje pokrywaja sie a niektore nie (czasami murator i ladny dom polecaja rozne rozwiazania).
Na mojej dzialce warunki sa nastepujace: humus 25cm, pod nim piasek. wysoka woda gruntowa (na wiosne nawet 0,5m pod ziemia, latem ok 1-1,5m).
W swoim domu planuje miec sciane 3warstwowa, cegla-welna/styropian-cegla.
Tylko jak juz pisalem nie wiem jaki zrobic fundament. kiedys w muratorze bylo napisane ze jak wysoki poziom wod to trzeba robic izolacje przeciwwodna (uwazaM ze w domu bez piwnicy to przesada).

najchetniej zrobilbym tak: lawa 1,2 pod ziemia, potem do poziomu gruntu sciana wylewana z gruchy w deskowaniu, kilka cm nad ziemia izolacja pozioma np. papa, i od tej pory fundament 3 warstwowy: sciana betonowa w deskowaniu od wewnatrz, styropian, pustka wentylacyjna, cegla klinkierowa. nastepnie ok 0,5 m nad ziemia znowu izolacja poziomia i juz normalna sciana nosna.
moglbym tez zaizolowac sciane fundamentowa jakims mazidlem, ale z drugiej strony gdzies przeczytalem ze beton dobrze znosi obecnosc wody (nie przeszkadza mu to), a izolacja musialaby byc bardzo szczelna.

nie wiem na co sie zdecydowac. prosze pomozcie.

ps. "zwariowalem" na pukcie fundamentow i jestem w stanie zaplacic wiecej ale miec pewnosc ze juz nigdy to tego nie bede musial wracac (ale tez bez przesady - wolalbym uniknac izolacji przeciwwodnej).
dlugosc fundamentow: 70m.

pozdrawiam

beton44
21-09-2006, 06:16
masz jakieś dziwne problemy zupełnie niepotrzebne ty nie musisz wiedzieć jaki fundament projektant musi wiedzieć



a odpowiedź:

jaki fundament TAKI JAK W PROJEKCIE :o

kaltam
21-09-2006, 07:14
Jak masz problem z fundamentem to postaw dom na płycie (bez piwnic) i po problemie.

bul
21-09-2006, 07:15
Myśle, ze to co planujesz jest ok, ale zastanów się też nad drenażem.

21-09-2006, 07:20
moglbym tez zaizolowac sciane fundamentowa jakims mazidlem ...

mógłbyś ... ale to zbyteczne

pzdr