PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka przeciw liściom w rynnach



budak
20-09-2006, 16:29
Czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z takim sposobem zabezpieczenia rynien przed zanieczyszczeniem liściami?
Wokół bloku rosną wysokie drzewa których liście zawalają nasze rynny. Koszyki ochronne na rurach spustowych ciągle są zawalone liściami.

piotr.o
20-09-2006, 16:39
marley i Wavin ma siatke w formie rulona wkładanego do rynien.
Pozdrawiam Piotr

KAS01
20-09-2006, 17:11
Budynek mam wsrod drzew i tez sie zastanawiam nad tymi siatkami. Boje sie jednak, ze mokre liscie zsuwajace sie z dachu zalepia te siatki i rynny nie beda spelniac swojego zadania.

piotr.o
21-09-2006, 06:25
Siatka jest w kształcie rury tzn. wypukła i wystaje lekko ponad rynnę. Istnieje małe prawdopodobieństwo przylepienia sie liscia do bardzo małej powierzchni tym bardziej, że nie jest ona płaska.
Pozdrawiam Piotr

budak
21-09-2006, 17:06
Siatka jest w kształcie rury tzn. wypukła i wystaje lekko ponad rynnę. Istnieje małe prawdopodobieństwo przylepienia sie liscia do bardzo małej powierzchni tym bardziej, że nie jest ona płaska.
Pozdrawiam Piotr
Miałem na myśli płaskie siatki, takie jak na stronie http://www.dach.abc24.pl/default.asp?kat=399&pro=5640[/url]

alec
21-09-2006, 18:06
Mam siatki (zrolowane) i rynny Braasa od pięciu lat i jest super. Zero liści. Zależało mi bo mam studnie na deszczówkę (i tak trzeba okresowo czyscić - piasek zawsze się dostanie). Czasem tylko jak fest leje to woda potrafi się ślizgać po siatkach poza rynny, zwłaszcza w okolicach koszy - tam jest jej sporo...

speek
21-09-2006, 20:31
Każdy ma inne doświadczenia.Prawdą jest ,że suchych liści nie ma ale gromadzi sie bardzo dużo szcczególnie z brzozy małych paprochów.białego puchu z lipy i jak pada to osiada na siatce.
Warto zastosować

KaiM
21-09-2006, 20:59
Mam siatki (zrolowane) i rynny Braasa od pięciu lat i jest super. Zero liści. Zależało mi bo mam studnie na deszczówkę (i tak trzeba okresowo czyscić - piasek zawsze się dostanie). Czasem tylko jak fest leje to woda potrafi się ślizgać po siatkach poza rynny, zwłaszcza w okolicach koszy - tam jest jej sporo...

Masz oryginalne Braasa? Pamiętasz może ile kosztowały?

alec
21-09-2006, 21:27
:lol: Nieee, nie pamiętam. To już pięć lat! Ale wtedy to nie było tanio. Pamiętam, że dekarze rozcinali je na pół, tak że tworzył się taki półrulon zablokowany w rynnie i wyszło taniej a trzyma sie ok. Kupiłem bo z rynnami wyszło taniej, a chciałem mieć rynny takie w kolorze miedzi. Do dzisiaj wygladają jak wczoraj założone. A na kurz i paprochy nie ma rady, niestety... A te siatki to najlepiej zakładać tylko od tej strony gdzie lecą liście. Szkoda kasy na ochronę wszystkiego dookoła.