PDA

Zobacz pełną wersję : koemmerling czy gaelan?



Lidkeczka
20-09-2006, 19:22
Witam forumowiczów!
Mam prośbę o podpowiedż w sprawie wyboru okien.
Wacham się pomędzy oknami na profilu koemmerling z firmy oknar Kępno , a oknami na profilu gaelan z ekookien Racibórz.
Dodam , że cena jest zbliżona .
Proszę o podpowiedż!
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Rezi
20-09-2006, 20:29
mam gaelan'a
jestem zadowolony

zielonooka
20-09-2006, 20:30
mam kommerlinga :wink: :lol:
jestem zadowolona



i tak by dlugo mozna :lol:

chmurka
20-09-2006, 20:47
2 lata temu miałam podobny dylemat,
wybrałam kommerlinga,
i tez jestem zadowolona :D

admiro
20-09-2006, 21:27
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.

zielonooka
20-09-2006, 21:29
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.
:o

:lol: normalnie... :lol: moge zmiescic to zdanie w watku "smaczki tego forum"??? :lol: prooosze :roll: :lol:

Rezi
20-09-2006, 21:30
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.
jjjasne
kolejna głupota wypisana na forum :lol:

Charlie
20-09-2006, 23:37
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.

BRAVO za skrót - to takie kobiece i ma dużo sex appeal-u w sobie.

Lidkeczka
20-09-2006, 23:44
Charli!
Proszę wypowiedż się , koemmerling czy gaelan.

stary
20-09-2006, 23:48
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.
Gratuluję poczucia humoru..hehehehe :-?
W tych samych kategoriach proszę rozpatrywać wszystkie zakupy materiałów na budowę, a może dobór żony czy męża :roll:

stary
20-09-2006, 23:53
Wacham się pomędzy oknami na profilu koemmerling z firmy oknar Kępno , a oknami na profilu gaelan z ekookien Racibórz.

Pierwszego nie znam, więc producentów okien pominę.
Wypowiem sie na temat profili - subiektywnie zresztą: trzykomorówki bez "odchudzeń "podobne, profile o wiekszej ilości komór- Kommerling Eurofutur za kształt, sztywność, biel.

Lidkeczka
20-09-2006, 23:54
Szanowny Panie Stary!

Może Pan będzie tak uprzejmy i wypowie się w kwestii mojego zapytania koemmerling czy gaelan.
Pozdrawiam i dziękuję

Lidkeczka
20-09-2006, 23:59
Dziękuję

Rezi
21-09-2006, 00:00
przetłumaczę :lol:

jak chcesz 3 komorowe to wszystko jedno

jak większa ilośc komór to Kommerling Eurofutur bo forumowicz Stary ceni je za kształt, sztywność, biel co nie jest bez znaczenia dla trwałości okna

Lidkeczka
21-09-2006, 00:03
Panie Stary
Czy na temat firmy ekookna z Raciborza mógłby się Pan wypowiedzieć?

Lidkeczka
21-09-2006, 00:08
Tak , oczywiście chodzi mi o profile 5 kom. koemmerling w kolorze , a w gaelanie 6 kom. również w kolorze.

Rezi dzięki!

stary
21-09-2006, 00:25
:-? Generalnie przestałem już udzielać odpowiedzi na takie pytania aby nie być posądzanym o stronniczość, wymadrzanie się,dyskredytowanie konkurencji a także brak aktualnych informacji o produktach, promocjach itp.... Ale
Firma Ekookna mieści się w środku stawki mojego prywatnego rankingu wśród dużych producentów okien :wink: Nie przepadam jeno za pięciokomorowym profilem o szerokości 62 mm oraz np. okuciami Roto "Compact""odchudzoną" wersją NT.
Mimo wszystko-mówiąc po ludzku: nie jest z tą firmą najgorzej :P

Lidkeczka
21-09-2006, 00:29
Dziękuję , za wszystkie komentarze, uwagi jestem bardzo wdzięczna .
Pozdrawiam.

P. Stary dziękuję

miwol
21-09-2006, 07:40
Mam koemmerlinga eurofutur "złoty dąb" na okuciach winkhaus. Polecam - okna są ładne, sztywne, profil b. wygodny jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości.

admiro
21-09-2006, 11:10
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.
jjjasne
kolejna głupota wypisana na forum :lol:

Uzasadnij :)

ESKIMOS
21-09-2006, 12:04
mam kommerlinga
jestem zadowolony
:D

jareko
21-09-2006, 12:18
Ja twierdzę, że profile-plastiki trzeba rozpatrywać tylko w kategoriach estetycznych. A czy to będzie okno producenta nr 1 czy nr 2, czy 3-, 5-, 100- komorowe to nie ma to żadnego znaczenia w praktyce.
jjjasne
kolejna głupota wypisana na forum :lol:

Uzasadnij :)
ok - postaram sie uzasadnic
walnales tekst bedacy totalna glupota w swietle calego rynku okiennego. Poczawszy od tego ze producent jest niewazny po liczbe komor.
kup sobie okienka z garazu, jednokomorowe a pozniej, po roku, zadzwon do mnie bym Ci je wywallil i w ich miejsce wstawil porzadne, od sprawdzonego producenta, ktory da ci w srodek wzmocnienie a nie blaszke z puszek po piwie
Ostatno mam fart wlasnie takie wynalazki z PCV wymieniac nagminnie. Jakis wysyp tego typu uslug. Najczesciej profil Panorama oraz inne profile z firm nieznanych, juz nie istniejacych, takich meteorow co rok czy dwa byly na rynku
Jesli juz chcesz cos powiedziec to doradz innym madrze lub po prostu zamilcz - bo glupota wiekszy metlik i tak w skolatanych glowach Forumowiczow uczynisz

admiro
21-09-2006, 14:05
kup sobie okienka z garazu. Najczesciej profil Panorama oraz inne profile z firm nieznanych, juz nie istniejacych, takich meteorow co rok czy dwa byly na rynku
Jesli juz chcesz cos powiedziec to doradz innym madrze lub po prostu zamilcz - bo glupota wiekszy metlik i tak w skolatanych glowach Forumowiczow uczynisz

Nie wiem czy zauważyłeś, ale koleżanka wymieniła w temacie 2 producentów których nie nazwałbyś garażowymi. Doradziłem wybór między nimi na zasadzie które okno ładniejsze.

Ilość komór - mam zaprzyjaźninego producenta okien (też nie garaż), wytłumaczył mi jaka jest różnica między 3-, 5- itd komór. Żadna. Wstawiony kawałek plastiku nie mający żadnego wpływu na sztywność ramy ani nic innego.

Możesz się nie zgadzać, ale jak mówię udowodnij :)

jareko
21-09-2006, 18:14
bylo dowodow juz tu sporo a w paplanine bez sensu wdawac sie nie chce - szkoda mi czasu
Wierz w swoje banialuki tylko ich nie rozpowszechniaj

bwojtek
21-09-2006, 18:24
Najczesciej profil Panorama
A ja dla tego profilu mam głęboki szacunek! Jeżeli był wykonany zgodnie ze sztuką to był zaje...ie sztywny. Tyle, że zimny, niezbyt biały i trudny do mycia ze względu na środkowe uszczelnienie. Ale jak miał systemową stal 2mm z przetłoczeniami przy zagięciach to był super! Swego czasu Stolbud Warszawa i Okfens robiły na tym super okna. Tyle, że rynek wymuszał oszczędności...
No i był to chyba pierwszy system "półlicowany".

bwojtek
21-09-2006, 18:31
Ilość komór - mam zaprzyjaźninego producenta okien (też nie garaż), wytłumaczył mi jaka jest różnica między 3-, 5- itd komór. Żadna. Wstawiony kawałek plastiku nie mający żadnego wpływu na sztywność ramy ani nic innego.
A zastanowiło cię kiedykolwiek dlaczego odległość między szybami w zespoleniu wynosi zazwyczaj nie więcej niż 16mm (jeżeli wiesz o czym piszę)? Podpowiem... Zapoznaj się z pojęciem konwekcja!

Lidkeczka
21-09-2006, 19:21
[quote="Lidkeczka"]Witam forumowiczów!
PODTRZYMUJĘ TEMAT !!!
Wacham się pomędzy oknami na profilu koemmerling z firmy oknar Kępno , a oknami na profilu gaelan z ekookien Racibórz.
Dodam , że cena jest zbliżona .
Proszę o podpowiedż!
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

jareko
21-09-2006, 20:42
Lideczka - przestan juz - My za Ciebie decyzji nie podejmiemy
Rzuc moneta skoro zdecydowac sie nie mozesz
I jeden i drugi profil jest OK
Producentow nie znam
wiec.....orzel lub reszka

bwojtek - daj spokoj. Chocbys nie wiem jak dlugo tlumaczyl - nie zrozumie. Fizyka klasy chyba VII podstawowki. O ile slowo "konwekcja" jest znane ;)
Nie wygrasz z kolesiem co zna sie na wszystkim.
Szkoda tylko ze inni moga jego slowa wziac do serca i uwierzyc w banialuki