PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór techniczny domu



AxLe
20-09-2006, 20:09
Powiedzcie proszę w jakim stopniu musi być wykończony domek żeby przeszedł odbiór tech. Musi być wyposażona kuchnia,położone glazury itp?

21-09-2006, 06:35
Twój kierownik budowy tego nie wie ?

wbrat
21-09-2006, 07:20
Mój kierownik budowy nic nie wie, więc chętnie przeczytam odpowiedź.

21-09-2006, 07:22
Mój kierownik budowy nic nie wie, więc chętnie przeczytam odpowiedź.
uświadom go więc, ze to ON decyduje czy budynek nadaje sie do zamieszkania ...

:wink:
pzdr

wbrat
21-09-2006, 07:30
Mój kierownik budowy nic nie wie, więc chętnie przeczytam odpowiedź.
uświadom go więc, ze to ON decyduje czy budynek nadaje sie do zamieszkania ...

:wink:
pzdr

Wydaje mi się, że pytanie było o co innego... co z tego, że kierownik budowy coś uzna, jeśli przy odbiorze zostanie to zakwestionowane?

21-09-2006, 08:01
Wydaje mi się, że pytanie było o co innego... co z tego, że kierownik budowy coś uzna, jeśli przy odbiorze zostanie to zakwestionowane?

kierownik budowy po zebraniu kompletu protokołow (elektryka, kominiarza, gazownika) stwierdza w oswiadczeniu, ze budynek nadaje sie (lub nie nadaje sie) do zamieszkania
a ze starostwa otrzymuje sie potwierdzenie przyjęcia zawiadomienia ( i nie pada tam słowo "odbiór")
co do kuchni czy łazienki - jesli kierownik uzna, ze glazura jest niezbędna w łazience i nie podpisze oswiadczenia to starostwo nie ma tego prawa zakwestionowac ... i odwrotnie jesli kierownik uzna ze glazura jest zbędna w łazience, a mieszkańcom wystarczy lamperia albo goła wyszpachlowana sciana a na posadzdze kawałek gumoleum to starostwo równiez nie ma prawa ingerowac w standard wyposazenia domu
zasadą jest bezpieczenstwo mieszkańców i kierownik budowy nie powinien podpisac oswiadczenia jesli w domu brak, gniazdek, wyłaczników, balustrad, mozna o coś zawadzic, przewrócić sie czy posliznąć, drzwi zewnetrzne czy łazienkowe odmykaja sie do środka(do wewnatrz) czy brak sprawnej wentylacji nawiewno - wywiewnej (kratka nawiewna w drzwiach łazienkowych plus wywiewna przy suficie)...itd.

Lodek
21-09-2006, 14:54
Hmm ...A przy sprzedazy domu to jakie dokumenty potwierdzajace ze dom zostal odebrany nalezy posiadac ?
Pytam ...bo o ile w przypadku domu nowego to pewnie nie stanowi to zbytniego problemu ...to juz w przypadku domu np. 20-letniego moze sie pojawic problem z odszukaniem dokumentow (pytanie - jakich?).
Czy jesli domownicy sa zameldowani przez np. Urzad Gminy w budynku, to znaczy ze dom budowa zostala odebrana ?

kaskaa
21-09-2006, 15:09
... kierownik budowy nie powinien podpisac oswiadczenia jesli w domu brak, gniazdek, wyłaczników, balustrad, mozna o coś zawadzic, przewrócić sie czy posliznąć, drzwi zewnetrzne czy łazienkowe odmykaja sie do środka(do wewnatrz) czy brak sprawnej wentylacji nawiewno - wywiewnej (kratka nawiewna w drzwiach łazienkowych plus wywiewna przy suficie)...itd.

Czy to oznacza, że domu, w którym nie ma drzwi wewnętrznych nie można zgłosić do odbioru? :o

AxLe
21-09-2006, 17:54
No właśnie, powiedzmy że elektryka jest cała, wc działa, wentylacja grawitacyjna ,,ciągnie,, , ale na podłogach same wylewki, zero glazury, brak cipłej wody ponieważ taki wystrój mnie się podoba, a myję się tylko w zimnej wodzie. Właściwie to ogrzewanie jest mi zbędne bo ciągle jest mi gorąco i wystarcza mi w zupełności +5 st.C. (POWIEDZMY :wink: :wink: :wink: ) Chodzi mi o to co naprawdę musi być w domu, żeby odbiór przeszedł pomyślnie. Pytam się o to ponieważ mieszkając w bloku mam już dosyć przeglądania moich kątów przez: spisywaczy liczników wody, podzielników ciepła, kominiarzy, elektryków, konserwatorów,itp.itd.

21-09-2006, 19:00
Czy to oznacza, że domu, w którym nie ma drzwi wewnętrznych nie można zgłosić do odbioru? :o
to zalezy od oceny kierownika budowy i jego elastyczności
ja spojrzałbym na to tak - drzwi do łazienki pokoju czy kuchni moze nie byc bo nie decyduje to o bezpieczeństwie, lecz uwazam, ze drzwi do kotłowni czy garazu w budynku byc powinny, ze wzgledu na zagrozenia
(odzielenie strefy mieszkalnej od "roboczej")
ciepła woda nie jest niezbędna do zamieszkania natomiast z terenu budowy maja zniknąć "akcesoria" świadczace o kotynuowaniu dalszych prac - kierownik oswiadcza ze teren budowy został uporządkowany, wiec prawdopodobnie nie zechce sie podpisac gdy na placu budowy pozostały wykroty, zwały pseudohumusu, sztaple desek, nierozebrane pakamery, sławojki gruz czy worki z cementem swiadczące o niezakończonej budowie ...

Zavadcoff
22-09-2006, 09:11
A tak na marginesie, to skoro w projekcie mam zapis, że w łazience na podłodze mają leżeć kafle, to czy ich brak nie powinien został opisany przez kierownika, jako nieistotne odstępstwo od projektu?
Tak się tylko zastanawiam? :)

rafałek
22-09-2006, 09:23
Ja mam w projekcie, że dom ma być otynkowany, że ma poddasze użytkowe itp. Jestem już od roku po odbiorze i elewacji brak, podjazdu brak, tarasy w betonie, a poddasze... to już inna soprawa 8) nawet schodów brak, ale jakoś nam niepotrzebne...

jamles
22-09-2006, 12:03
Ja mam w projekcie, że dom ma być otynkowany, że ma poddasze użytkowe itp. Jestem już od roku po odbiorze i elewacji brak, podjazdu brak, tarasy w betonie, a poddasze... to już inna soprawa 8) nawet schodów brak, ale jakoś nam niepotrzebne...
to masz szczęście, że brzoza nie odbierał Twojego domu :wink:
mojego też 8) :oops: :wink:

rafałek
22-09-2006, 13:00
Ja mam w projekcie, że dom ma być otynkowany, że ma poddasze użytkowe itp. Jestem już od roku po odbiorze i elewacji brak, podjazdu brak, tarasy w betonie, a poddasze... to już inna soprawa 8) nawet schodów brak, ale jakoś nam niepotrzebne...
to masz szczęście, że brzoza nie odbierał Twojego domu :wink:
mojego też 8) :oops: :wink:

Brzoza za bardzo skupia się na estetyce ale fakt, że przy braku wykończonej elewacji można mieć kłopoty. Z tego co pamiętam u nas nawet przy kontroli nie czepiają się wykończeniówki byle dom był bezpieczny i właściwie wykonane instalacje.

Wwiola
22-09-2006, 13:46
Jesli kierbud napisze, ze budowa została zakończona i dom nadaje sie do uzytkowania to po zebraniu papierów PINB (nie starostwo !!!) przyjmie zawiadomienie o zakończeniu budowy i nie zgłosi sprzeciwu. Kierbud podpisując nieprawdziwe oświadczenie ryzykuje swoimi uprawnieniami.