PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto ocieplać garaż?



vanderbobo
20-09-2006, 21:21
jak w temacie , czy warto ocieplac garaż, czy warto kłaść styropian pod wylewki, i co z grzejnikiem w garażu.?

ps

garaż w bryle domu.

kaltam
21-09-2006, 07:26
Jeżeli nad garażem jezt pomieszczenie to warto ocieplić strop garażu od strony wewnętrzej garażu. W moim przypadku nad garażem jest łazienka i pomimo , że garaż jest w zimie ogrzewany (do +10 st. C) a pod wylewką w łazience jest 5 cm styropianu na stropie typu Terriva, to podłoga (kafle)jest zimna (na szczęście mam elektryczne ogrzewanie podłogowe). Jednak kierownik budowy proponował mi styropian na stropie garażu a ja nie widziałem wtedy potrzeby. Po dwóch zimach stwierdziłem że warto ocieplić ten strop i chyba w tym roku to zrobię. Osobiście polecam Ci to zrobić.
Co do grzejników to uważam że jeżeli garaż jest w bryle domu to należy go ogrzewać nawet minimalnie. W garażu warto też mieć ciepłą i zimną wodę.

kammaje
21-09-2006, 07:54
jak w temacie , czy warto ocieplac garaż, czy warto kłaść styropian pod wylewki, i co z grzejnikiem w garażu.?

ps

garaż w bryle domu.
Pytasz, bo chcesz zaoszczędzisz czy zastanawiasz się nad sensem wykonania??

Jeśli pierwsze, to ile zaoszczędzisz na materiałach i robociźnie jak nie ocieplisz ??
A jeśli drugie to zrób to - napewno nie stracisz.