PDA

Zobacz pełną wersję : DOM PARTEROWY - wątek o zaletach i wadach takich domów, polecane projekty



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

Darpiot
08-09-2010, 21:14
Prośba o ocenę kolejnego projektu. Wyraźcie swoje opinie moi mili. Doszłam do wniosku, że chyba jednak spróbuję się zmieścić do tych zakładanych 110m powierzchni użytkowej.
Dom w Pigwowcach : http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-pigwowcach-2/m46cd31c716031

Ładny dom ale; przedłużyłbym tą część z pokojami 9 i 10 do końca jak zewnętrzna ściana salonu. Łazienkę wówczas wpakowałbym pomiędzy pokoje 10, 11 i zrobiłbym w niej okno. Powierzchnia domu zwiększyłaby się o jakieś 10m2. Można by powiększyć pomieszczenie gospodarcze np. Dach podniósłby się o jakieś 30-40 cm ale za to można by zlikwidować 2 kosze i ten "pierdolnik" nad salonem a tym samym uprościć i zmniejszyć jego koszt.

pelargonia
08-09-2010, 21:50
Nie bardzo rozumiem ideę małej parterówki z dużym nieużytkowym poddaszem - jego wysokość jest większa, niż parteru. Jeśli chcesz zbudować mały dom pod hasłem "małe jest piękne" , to w porządku. Ale jeśli chcesz budować małą parterówkę, bo jest tańsza od dużego domu , to nie jest to dobry wybór.

Darpiot
08-09-2010, 22:45
Nie bardzo rozumiem ideę małej parterówki z dużym nieużytkowym poddaszem - jego wysokość jest większa, niż parteru. Jeśli chcesz zbudować mały dom pod hasłem "małe jest piękne" , to w porządku. Ale jeśli chcesz budować małą parterówkę, bo jest tańsza od dużego domu , to nie jest to dobry wybór.

bo i nie ma nic do rozumienia; jeden lubi czerwone drugi zielone, jeden chce mieć skosy na poddaszu i kuny w wełnie drugi normalne pokoje i duży strych. Jedni chcą mieć piękne schody, a inni ich nie znoszą. Proste.

pelargonia
09-09-2010, 06:09
No tak, ale optymistka pisała wcześniej, że redukcja kosztów do niezbędnego minimum jest dla niej bardzo ważna. Tylko co to jest to minimum...
A swoją drogą wybudowałeś Darpiot piękny domek - będę budować podobny, też indywidualny , też wyszłam od Rominy, ale dach dwuspadowy zostawiłam.

Darpiot
09-09-2010, 07:32
No tak, ale optymistka pisała wcześniej, że redukcja kosztów do niezbędnego minimum jest dla niej bardzo ważna. Tylko co to jest to minimum...
A swoją drogą wybudowałeś Darpiot piękny domek - będę budować podobny, też indywidualny , też wyszłam od Rominy, ale dach dwuspadowy zostawiłam.

Moim zdaniem różnice przy metrażu 110 do 140 m2 przy domach parterowych, a z poddaszem będą żadne. Może wydałem więcej na dom doprowadzając go do stanu surowego otwartego. Sporo betonu na strop, stali, duży dach. Chociaż czytając posty na forum wcale nie jestem tego taki pewien. SSO kosztował ok. 135 tys. Natomiast juz widzę ile mniej wydam na wykończenie bioprąc pod uwagę to, ze mam tylko jedna kondygnację i brak schodów.
A co do mojego domu; dziekuję. Projekt zakładał wyeliminowanie wszelkich elementów które wcale moim zdaniem nie poprawiają estetyki a sa drogie i mogą byc kłopotliwe w późniejszej eksploatacji. Mówię tu o koszach dachowych przy dachu wielopołaciowym czy lukarnach. Mądrze zrobiony projekt indywidualny lub wybrany i zaadaptowany przez architekta projekt gotowy jest połową sukcesu na etapie realizacji.

Pochwal się rysunkami.

atika
09-09-2010, 07:56
Darpiot - wklej proszę rzut domku ;) I foty jakieś byś pokazał ;) Dziennika brak i nie ma czego podziwiać.

anna-maria3
09-09-2010, 08:56
Darpiot - wklej proszę rzut domku ;) I foty jakieś byś pokazał ;) Dziennika brak i nie ma czego podziwiać.

atika, cofnij się do 2 strony, tam Darpiot wklejał zdjęcia :)

A nasz projekt już u architekta. Przekazaliśmy rysunki, opowiedzieliśmy o naszych oczekiwaniach i ogólnej koncepcji i czekamy na pierwsze wyniki pracy...

optymistka
09-09-2010, 09:04
No tak, ale optymistka pisała wcześniej, że redukcja kosztów do niezbędnego minimum jest dla niej bardzo ważna. Tylko co to jest to minimum...
A swoją drogą wybudowałeś Darpiot piękny domek - będę budować podobny, też indywidualny , też wyszłam od Rominy, ale dach dwuspadowy zostawiłam.

No właśnie -chodzi mi o poniesienie możliwie najmniejszych kosztów w stosunku do tego czego teraz chcę ;)
Teraz mam dom parterowy z poddaszem użytkowym powierzchni użytkowej ok. 200m, ale z garażem na jeden samochód, kotłownią ok 6m i bez żadnych pomieszczeń gospodarczych.
Teraz zamierzamy wybudować drugi dom i teraz mniej więcej wiem czego chcę a czego nie.
Na pewno nie chcę biegać po schodach.Jeżeli przy wybranej przeze mnie parterówce wyjdzie spore poddasze to może wstawię tam stół do bilarda albo do ping-ponga - bo to moje marzenie, albo zrobię fajne miejsce do zabaw dla dzieci. Kiedyś:)
Na pewno nie chcę 200m powierzchni pokoi i korytarzy-bo tyle nie potrzebuję. Goście u nas rzadko nocują więc pokoje gościnne w zasadzie są nie potrzebne.
Na pewno potrzebuję dużego garażu-mamy dwa samochody, rowery,dziecko ma quada a ja chcę jeszcze motor. Kiedyś.
To zabawne, ale w zasadzie patrząc na projekty zwracam uwagę w pierwszej kolejności na garaż, bo chociaż to ma być dom dla nas -to cały wymieniony wcześniej sprzęt jest nasz i on też musi się w domu zmieścić. Teraz mamy garaż blaszak na działce - i jego widok wkurza mnie niemiłosiernie.
Muszę też mieć spiżarnię, a najlepiej jeszcze jakieś pomieszczenie gospodarcze poza kotłownią i zadaszony częściowo taras.
A co do pokoi to idealny byłby salon ok 30m( lepiej trochę więcej) , 3 sypialnie ( nie muszą być duże - w naszej musi się zmieścić duże łóżko :;) i duża szafa ; a w pokoju synka orócz łóżka i mebelków trochę miejsca na zabawki; w pokoju planowanej córki ;) to samo ) ewentualnie mógłby być jakiś mały gabinet -na komputer i dokumenty); kuchnia i małe wc ( ale najchętniej z miejscem na prysznic) i większa łazienka.
I nie podobają mi się dachy dwuspadowe. Zewnętrzny wygląd nie jest najważniejszy, ale musi być dosyć miły dla mojego oka.
Uff to raczej wszystko. No i tak sobie szukam i szukam Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak to pewnie tylko w erze;). A tak na poważnie to najlepszy byłby projekt indywidualny, ale... wolę znaleźć coś prawie idealnego w typowych projektach. Po pierwsze dlatego, że jest wtedy szansa, że ktoś już budował taki dom i będzie się kogo poradzić. Po drugie nie znam dobrego, zaufanego architekta i obawiam się żeby nie wyszły jakieś " kwiatki" w trakcie budowy. Generalnie zależy mi na tym, żeby ten dom był prosty w budowie i szybko i bezproblemowo powstał.
Najbardziej obawiam się kosztów dachu-więc musi być nie dwuspadowy, ale w miarę prosty, bez udziwnień, które generują koszty. I tu mam największy problem, bo nie potrafię tego ocenić, przewidzieć i w tej kwestii będę wdzięczna za oceny.
Gdyby ktoś z Was trafił na projekt posiadający to o czym pisałam wyżej to będę wdzięczna za info, bo może ja coś przeoczyłam. Pliss pomóżcie, bo czasu na wybór mam coraz mniej.

atika
09-09-2010, 10:07
anna-maria

Dzięki.
Rzeczywiście wklejone było ;) zapomniałam.

To powodzenia u architekta.

A my w poniedziałek odbieramy swój projekt od architekta - gotowy ;) i we wtorek jedziemy zawieźć do urzędu do Pozwolenia na Budowę !!!

Darpiot
09-09-2010, 10:20
optymistka już Cię lubie :-) Wiesz czego chcesz a to jest najważniejsze. Twoje wymagania co do przyszłego domu są bardzo konkretnie sprecyzowane. Nie dbasz o piękno bijące z wizualizacji tworzonych przez pracownie architektoniczne ale chcesz domu który przede wszystkim spełni Twoje wymagania praktyczne. To cenię. Większość projektów tworzonych przez biura ma na celu zwrócenie uwagi na to "jaki piękny domek" i złapanie klienta aby ten cud kupił. Problemy zaczynają się później. Bo dach skomplikowany, bo koszty rosną. I na tym trzeba zaoszczędzić i na tym. I w efekcie z pięknego domku z wizualizcji wychodzi takie sobie coś zupełnie nie podobne do tego z obrazka. Gdybym kipiał kasą to zapewne wybudowałbym dom przy którym inne bledną. Ale nie mam. Po kilku latach "tułaczki" (mieszkałem w mieszkaniu, kamienicy i teraz domu piętrowym ponad 200m2) wiem czego chcę i tego się trzymałem projektujac własny dom. Dom miał być przyszłościowy dla 2 osób bo córka na studiach i zapewne niebawem "pójdzie na swoje" czego jej życzę. Po rocznym rysowaniu swojego domu wiem, ze niestety 130m2 ma swoje ograniczenia i nie da się zrobić wszystkiego czego się chce na tym metrazu. Jest to ciąg kompromisów pomiędzy "chciałbym a mogę", " nie chcę a muszę". Efektem blisko 1,5 rocznych przygotowań jest rozpoczęta w marcu br realizacja projektu pt "budowa domu parterowego". Obecny etap to rozpoczęcie wykończeniówki i z czego naprawdę jestem dumny; przekroczenie budżetu o ok. 8%.

Pozdrawiam wszystkich parterowiczów

optymistka
09-09-2010, 12:10
[B]Po rocznym rysowaniu swojego domu wiem, ze niestety 130m2 ma swoje ograniczenia i nie da się zrobić wszystkiego czego się chce na tym metrazu. Jest to ciąg kompromisów pomiędzy "chciałbym a mogę", " nie chcę a muszę". Efektem blisko 1,5 rocznych przygotowań jest rozpoczęta w marcu br realizacja projektu pt "budowa domu parterowego". Obecny etap to rozpoczęcie wykończeniówki i z czego naprawdę jestem dumny; przekroczenie budżetu o ok. 8%.

Pozdrawiam wszystkich parterowiczów

Darpiot, gratuluję Ci domku. Mam nadzieję, że w końcu znajdę coś dla siebie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że kompromisy muszą być:) .I na pewno będą. Na razie chyba jednak faworytem zostanie Maciejka z Domowych Klimatów, ale chciałabym zlikwidować wykusz-jakoś ich nie lubię, i obniżyć kąt nachylenia dachu, bo nie zamierzam robić mieszkalnego poddasza. Jak wygospodaruje się tam niechcący jakaś przestrzeń-to będzie:)

Darpiot
09-09-2010, 12:40
optymistka Maciejka to piekny dom.

Darpiot
09-09-2010, 12:44
Moja rada; skrocic garaz i poszerzyc. Garaz 2st. powinien miec min 6m szer. aby by wygodny w uzytkowaniu. Skrocenie garazu pozwoli na dodanie okna do lazienki i obnizenie kalenicy dachu nad garazem. Architekt w ramach adaptacji moze takie zmiany zatwierdzic, tylko popros pracownie o zgode na dokonanie tych zmian. Dom piekny, zycze powodzenia

DEZET
09-09-2010, 19:51
Witam! Też jestem zwolennikiem parterówki... ale życie (czyt. Urząd Gminy) w warunkach nakazał zmianę kąta dachu do min 30st. i w projekcie http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/IRYS%2017-30/0/134/#top podniosłem dach na 2x30st. Musiałem też zamienić wjazd na przeciwną ścianę garażu. Zysk zmiany kąta - ok. 80m2 na poddaszu. Konstrukcja dachu z gotowych prefabrykowanych wiązarów - pozbyłem się 3 betonowych słupów ;-) Dla mnie rozkład pomieszczeń jest w Irysie idealny - rozdzielam tylko wc i łazienkę oraz powiększam wiatrołap, żeby umieścić w nim schody na piętro. W ciągu miesiąca planuję wykonanie stanu surowego zamkniętego.

bagusia
09-09-2010, 21:34
optymistka oglądałaś projekt Z10? Jest tam wersja z garażem. Domek wydaje się fajny i przestrzenny, jest spiżarnia, dach kopertowy bez żadnych udziwnień co czyni go teńszym w budowie, duże pokoje, przestronny salon:) Ja zlikwidowałabym wykusz a w jego miejscu wstawiłabym duże okno- ale to rzecz gustu. Tu masz linka http://z500.pl/projekt/z10/widoki.html

atika
10-09-2010, 08:30
Zdecydowanie wolę projekty gotowe, w tej chwili jest ich tyle, że każdy coś dla siebie znajdzie. Jeśli chce, oczywiście.

A co do kosztów. Parterówka pokazuje swoją przewagę właśnie na etapie "po SSO". Jest szybsza w doprowadzeniu do stanu developerskiego i duuuużo szybsza w wykańczaniu. Tutaj moje pryncypia - zderzone z rzeczywistością - okazały się słuszne.

pzdr


Ja mimo najszczerszych chęci, wielu godzin poszukiwań NIE ZNALAZŁAM. I to nie z braku chęci - ale dlatego że takiego projektu nie było.... dlatego robiłam indywidualny...

A co do kosztów.... cieszę się że tak jest. Po SSO jest przecież tyyyle wydatków a to że parterówka jest w tym tańsza i szybciej się ją wykańcza to jej olbrzymi plus.

anna-maria3
10-09-2010, 08:55
Ja mimo najszczerszych chęci, wielu godzin poszukiwań NIE ZNALAZŁAM. I to nie z braku chęci - ale dlatego że takiego projektu nie było.... dlatego robiłam indywidualny...

A co do kosztów.... cieszę się że tak jest. Po SSO jest przecież tyyyle wydatków a to że parterówka jest w tym tańsza i szybciej się ją wykańcza to jej olbrzymi plus.

Zgadzam się z atiką, ja też nie znalazłam. Gdybym musiała kupić gotowca, to pewnie bym kupiła, bo mam swoich faworytów, ale żaden nie jest idealny. A nie o to chodzi, żeby kupić projekt i przymykać oko na za małe pokoje, albo nieustawny salon, tylko o to, żeby wszystko pasowało. I na początku swojego szukania twierdziłam, że tylko gotowiec, bo szkoda kasy na projekt indywidualny, a teraz wiem, że przy wydatku 400-500 tys.na budowę kilka tysięcy na projekt to naprawdę "mało", a warto, bo masz to co chcesz, tam gdzie chcesz i w trakcie budowy nie musisz nanosić zmian, bo wszystko zostało wcześniej przemyślane... A projekt indywiduwalny wcale nie wychodzi tak drogo, bo jak zapłacisz 2500 za gotowca i prawie drugie tyle za adaptację, to na prawdę nie wiem, czy warto...

DEZET
12-09-2010, 20:09
Witam! Tu znajdziecie zdjęcia z mojej budowy "parterówki" Irys :
http://i52.tinypic.com/25qvpkm.jpg
http://i52.tinypic.com/28mplyu.jpg

DEZET
12-09-2010, 20:25
A tu rozkład pomieszczeń Irysa:
http://i54.tinypic.com/2vir09g.jpg
W stosunku do projektu: - zmiana wjazdu do garażu (od strony tarasu) oraz powiększenie wiatrołapu i podniesienie dachu do 2x30st.

Darpiot
13-09-2010, 10:33
DEZET fajny domek. W pierwszej opcji rozwazałem budowę właśnie prostego domu parterowego z dachem dwuspadowym takim jak Twój. Pierwszym typem była Romina z Archipelagu i od niej wyewoluował mój projekt.

Pozdrawiam i zyczę wytrwałości

Aleksandryta
13-09-2010, 11:19
DEZET bardzo, ale to bardzo lubię tego Irysa. Jeden z najpopularniejszych gotowych projektów. Według mnie ma prawie idealny plan rozmieszczenia pomieszczeń. Tylko jednego mi brakuje w tym domku - drugiej łazienki, takiej malutkiej koło 3 m2 z niedużym prysznicem......Zrobiłabym ją w miejsce szafy wnekowej przy 13m2 pokoju. Oczywiście trochę kosztem tego pokoju.... No i garaż dwustanowiskowy.

_Trynity_
13-09-2010, 12:39
Witam.
My po wielu nieprzespanych nocach zdecydowaliśmy się na domek parterowy wg. projektu muratora M83a
http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-i-cynie-wariant-i,1616,1,.htm
Jest nas trójka i mamy pod opieką babcię 90 lat, więc aby zachować odrobinę prywatności bardzo chcielismy aby nasze
pokoje były choć trochę prywatne. Ideałem byłby dom z garażem, ale w końcu zrezygnowaliśmy z niego. Ponieważ mieszkaliśmy w domu o pow.72 m,
więc 88 m jest dla nas zupełnie wystarczające. Ponadto patrząc na koszty budowy, musieliśmy przeliczyć siły na zamiary. Szefo firmy budowlanej stwierdził,
że uda mu się zmieścić w zakładanym budżecie, bez krojenia na jakości, więc zaczęliśmy. Aktualnie fundament zalany i w tym tygodniu mają zamiar ciągnąc w górę.
Generalnie plan jest taki aby stan surowy zamknięty był jeszcze w tym roku. Pogoda nas już 2 tygodnie opóźniła, ale papiery udało nam się załatwić miesiąc wcześniej
niż było przewidziane. Mam zamiar założyć temat ... Pozdrawiam

tomek131
13-09-2010, 16:28
Powiem wam,że fajny ten domek 88m a wszystko co najpotrzebniejsze ma.I do tego ciekawy z zewnątrz.
A kto znajdzie taki projekt to wysyłam whisky :
Parterówka 120-130m
1.Salon min 30m i nie dostępny bezpośrednio z wejścia oraz usytuowany tak aby nie trzeba było przezeń przechodzić idąc do pozostałej części domu
2.Pokoje (sztuk trzy oprócz salonu) najmniejszy 12m,chętnie jedna sypialnia tak ze 16m
3.Chętnie garderoba
4.Kuchnia nie połączona z salonem i dostępna tak by nie trzeba przechodzić do niej przez cały salon
5.Spiżarka
6.Chętnie pralnia
7.Pomieszczenie gospodarcze min 6m
8.Wc i łazienka ( wc nie na wprost jadalni)
To tak z grubsza ,do tego chciałbym by była możliwość adaptacji poddasza w przyszłości na jakiś pokój zabawy i wypoczynku ,może dużą garderobę do tego itp(póki co graciarnia)więc żeby dało się gdzieś w domu zrobić schody na poddasze , nawet takie średnio wygodne,ponieważ poddasze nie będzie miało funkcji mieszkalnej
Nie znalazłem ani jednego projektu który spełnia założenia.
http://www.z500.pl/projekt/z23.html
ale za mały pokój 9m i za małe pom.gosp
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97,2209
jakby go trochę powiększył dodał jakąś garderobę tudzież pralnię?Ale trochę się boje dwuspadowego dachu na parterówce - wizualizacja fajnie ,a w realu nie wiadomo
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem/m40e94cdb7af6b
jest nowa stylizacja(nowoczesna)fajnie wygląda.Ale za mały trochu.Kibla nie ma osobno.Trza by powiększać,zamykać kuchnię jakimiś drzwiami suwanymi (może zle wyglądać)ale ma wersje z użytkowym poddaszem i schodami w salonie (mogą być w salonie bo poddasze rekraacyjne jak pisałem)
http://www.hgatelier.com.pl/h5/index.html
wc na wprost jadalni i małe pom gosp ale za to dwa tzn garderoba i pom.gosp.
http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-vis-224-vis,347,1,.htm
niezbyt atrakcyjny z zewnątrz,po co taka duża kuchnia bez spiżarki za to na moją działkę bo wjazd od południa (choć nie muszę mieć tarasu od południa by potem szukać cienia i zasłaniać się markizami itp.Salon na zachód lub wschód może też przeżyje,stąd poprzednie projekty nie były na działkę z wjazdem od południa)
http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-vis-224-vis-wariant-ii,1949,1,.htm
może najlepszy,ale też najdroższy , garaż chciałem raczej osobno.Też wielka kuchnia bez spiżarki ,bo to rozwinięcie poprzedniego projektu.Drewno na elewacji -kłopotliwe po czasie ,ale to może bez wielkiej zmiany wylądu można wyrzucić
Kto coś ciekawego zapoda?Jak trafi butelka dobrej whisky kurierem na wskazany adres

DEZET
13-09-2010, 17:28
tomek131 - przyjrzyj się na rozkład "mojego" Irysa. Spełnia większość Twoich wymagań. Podniesienie dachu zamiast projektowych 30x17stopni i będzie poddasze do wykorzystania. U mnie dach jest 30x30st. robiony z wiązarów - dzięki temu nie mam słupów w pomieszczeniach na dole i na górze. Wiązar ma jeszcze tą zaletę, że od razu masz gotowy drewniany strop.

Aleksandryta - druga łazienka 2 metry od tej "standardowej"? Moim zdaniem chyba niepotrzebnie, szaf i wnęk zawsze w domu mało. Garaż dwustanowiskowy to żaden problem, mnie taki niepotrzebny. Może się tylko okazać, że działki braknie na taki szeroki budynek ( 17m w wersji z 1 garażem) ;-)

DEZET
13-09-2010, 17:53
Poddasze Irysa
http://i56.tinypic.com/35jfdl5.jpg
Widok na budynek
http://i53.tinypic.com/2v9ck10.jpg
Parter- widok na salon i wyjście na taras , brak jeszcze ścianek działowych pokoi. Widać dolny pas konstrukcji wiązarów. Otwór po prawej w głębi to miejsce na kominek i po prawej fragment "okna" między salonem a kuchnią.

DEZET
13-09-2010, 17:54
Parter ;-)
http://i51.tinypic.com/8wxhg3.jpg

atika
14-09-2010, 14:21
DEZET - z jakiej firmy = sprzedawca, dystrybutor brałeś wiązary ?? jak z terminem realizacji i montażem ??

Ja też mam u siebie wiązary więc podpytuję, bo to nadal mało popularne jest...

DEZET
14-09-2010, 18:59
atika- wiązary brałem z firmy TRAK-BUD z miejscowości Byszewo k/ Kołobrzegu (autoryzacja Mitek). Przeważyła bliskość tego zakładu od mojego miejsca zamieszkania. Mogłem pojechać do firmy i sympatyczny Pan konstruktor na bieżąco korygował kształt wiązara, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń poddasza - na tyle, na ile pozwalał program do projektowania wiązarów. Zamówienie złożyłem na początku listopada 2009, 12 stycznia 2010 ekipa montowała wiązary. Termin troszkę się wydłużył, ale wiadomo jaka była ta zima i nie dało się montować prędzej ze względu na pogodę. Montaż ekipie firmy zajął 2 dni - a właściwie łącznie ok. 10-12 godzin, bo nie zaczynali od rana.
Gdybym miał jeszcze raz budować, też zdecydowałbym się na wiązary. Cena może wydawać się spora -ok. 29000 za całość z montażem, ale gdyby osobno liczyć wykonanie więźby, stropu, betonowych słupów z fundamentami i zapłata budowlańcom i cieśli wyszłoby niewiele mniej, a roboty na budowie po uszy i to rozciągniętej w czasie.

bagusia
14-09-2010, 19:41
dezet piękny ten twój Irys!! Ja sama jakiś czas temu byłam zakochana w Irysie tzn nadal jestem ale on zupełnie nie pasuje na działkę z wjazdem od południa, ani mi ani tomek131 Okna w salonie tylko od północy!! Ja osobiście wybrałabym wersją z dachem 10/17st i wtedy okno w dachu nad salonem, ale niestety boję sie o doświetlenie salonu i dlatego musiałam z Iryska zrezygnować:( a szkoda...bo naprawdę piękny domek i tani w budowie. Ja byłam zdecydowana na wariant poszerzony (większe pokoje i łazienka) nio i znalazłam miejsce na małe WC:) Z uwagi na to, że irys musiał odpaść szukam dalej..... i kryteria poszukiwań mam praktycznie takie same jak tomek131:)

Dotomek131 jeśli znajdziesz jakiś domek spełniający twoje oczekiwnia to daj znać, ja mam bardzo podobne wymogi, dla mnie jedynie kuchnia nie musi być koniecznie zamknięta- lubię i taką i taka. Zwróć może uwagę na projekt Z10, da się w nim zamknąć kuchnię. Życzę powodzenia w wyborze projektu:) Ps jest jeszcze projekt groszek nr183 ale wadą jest 1 pokoj o pow 11m....

DEZET
15-09-2010, 19:31
Dzięki bagusia ;) U mnie też budynek nie jest postawiony idealnie. Ściana od strony tarasu wychodzi na wschód- południe i od tej strony mam wjazd do garażu (droga wewnętrzna osiedla), a wejście do domu jest z drugiej strony. Na szczęście tam jest ulica (główna droga) i chodnik, więc z wyjściem nie ma problemu. W lecie garaż będzie trochę zasłaniał salon, ale mnie to nie przeszkadza. Po południu za to słońce zagląda do kuchni i pokoju przy wejściu.

DEZET
15-09-2010, 19:41
Zdjęcie z wczoraj po wstawieniu okien. Nie dało się dokończyć układania membrany dachowej i łat - cały dzień padało.
http://i54.tinypic.com/2uf3vi1.jpg

vze
16-09-2010, 05:06
ha,ha,ha, wiec nie tylko ja sie boje kosztow dachu.Tak nas nakrecili,ze dach w parterowce jest najdrozszym elementem w calej budowie,ale...bez dachu nie ma domu ,ale bez ladnego dachu nie ma satysfakcji,wiec zacznijmy od dobrego projektu,ktory uwzgledni przede wszystkim racjonalny podzial przestrzeni .Na tym mozna zaoszczedzic

vze
16-09-2010, 05:51
Sluchajcie ,to taki moj sarkastyczny smiech przez lzy ,chcialabym postawic ten dom http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S01/s01_rzut.html ,dom ma wszystko czego potrzebuje moja rodzina ,ale dach ... no wlasnie ,ten dach http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S01/s01_sytuacje.html, wyceny samego dachu byly strasznie rozne,a momentami tak "wysoko"rozne ,ze chcielismy zrezygnowac ,ale uparciuchy z nas i wreszcie udalo nam sie uzyskac rozsadna cene(przykladowa ,bez umowy) u potencjalnych wykonawcow .
Radze walczyc , nie odpuszczac i nie rezygnowac z marzen .

Aleksandryta
16-09-2010, 08:50
Rozsądną cenę? A jaka cena według ciebie jest rozsądna za ten "pogibany" dach? 130 m2 z takich dachem budujesz?. Rozumiem, jak bunglaow ma 160-180 m2 to i dach drogi, a ten???? Przecież to będzie kuriozalne, że w SSO tego domu 90% kosztów bądzie generował dach.
A o co walczyłeś? O niską cenę za ten dach? Jak ci podali taką niską cenę, to już wiem, że za parę miesięcy będzie z tym dachem kłopot....

DEZET
16-09-2010, 08:55
vze - u mnie dach z wiązarów był w pełni świadomym wyborem, przy wymaganiach U. Gminy dotyczących minimalnych kątów dachu (30-45st.). Nie wykorzystanie tej przestrzeni na górze byłoby marnotrawstwem. Wybierałem dom prosty w budowie- wiadomo koszty. Początkowo podobał mi się projekt "Storczyk" z Archonu, potem "Nawojowa" z KB Projekt, a potem Klonowiec DM-6018 z www.projekty.domow.pl . Irysa miałem okazję zobaczyć w realu i spodobał mi się od razu.
Co do Twojego wymarzonego projektu S01- dach moim zdaniem (laika) masakryczny. Znajomy budował prostą parterówkę i wiązary z desek robił sam na budowie. Tu chyba by się to nie opłacało. Ale najważniejsza jest wytrwałość w dążeniu do realizacji marzeń!

atika
16-09-2010, 13:12
vze - bardziej udziwnionego i pogiętego dachu przy tak małej powierzchni nie widziałam !!!
Gratuluje projektantom pomysłu..... chyba żyją w innym świecie.

Aleksandryta
16-09-2010, 16:45
atka, ale przyznaj, ze rzut tego domu tez jest pogiety i udziwniony i dzieki temu tez dach. 130 m2 !! a wystarczy wpasowac te powierzchnie w prostokat i przykryc dachem dwuspadowym.

atika
16-09-2010, 17:16
atka, ale przyznaj, ze rzut tego domu tez jest pogiety i udziwniony i dzieki temu tez dach. 130 m2 !! a wystarczy wpasowac te powierzchnie w prostokat i przykryc dachem dwuspadowym.

Przyznaję :-P:-P

dragna
16-09-2010, 18:18
Witam !

Po długich poszukiwaniach znalazłam odpowiadający namprojekt gotowy i taraz zaczynamy stawiać dach naszej parterówki:)
Miał to być dość spory dom : ok.180m + wygodny 2 stanowiskowy garaż połączony z domem. Ciekawy układ salonu z wydzielonym miejscem na kominek iTV osobno! ; całość zgodna ze stronami świata ; kuchnia zamknięta ( tu musiałam wnieść poprawki); spory wiatrołap; pokój przy wiatrołapie (tu wystarczyło zmienić drzwi); w sumie 2 dodatkowe małe pokoiki(ew.schorowani rodzice); Zadaszony choć trochę taras; prostą w miarę bryłę i równie prosty dach.
NO I BINGO ! Dom Rozłożysty z pracowni Jota z Gdańska!

Przeróbek jest kilka gł. dotyczących proporcji łazienek, rezygnacja z wc-tam będzie schowek; zaaranżowania ciekawego wejścia do kuchni, skróceniu korytarzy i jeszcze takie tam... Do wykorzystania jest poddasze nad garażem. Będziemy grzać pompą ciepła; zlikwidowalismy 2 niepotrzebna kominy wentylacyjne( będzie mechaniczna z reku.) to dało też możliwość innej aranżacji .

Budując naszą chałupkę widzę,że to trafiony dla nas projekt, choć jak widzę niepopularny ; może mało dostępny w necie.

Może komuś się jeszcze spodoba ;)

.

Aleksandryta
16-09-2010, 18:35
http://www.jota.gda.pl/index.php?option=com_projekt&id_proj=18

23687

Bardzo ciekawy projekt. Bryła domu prawie kwadratowa. Jest super... No nie wiem, czy garaz taki wygodny.... Chyba, ze nie jezdzicie SUVami :P Zdajecie sobie sprawe z tego, ze dom parterowy o takiej powierzchni bedzie drozszy w budowie od domu z poddaszem uzytkowym? Garaz za maly na trzymanie kosiarki, nart, rowerow, wozkow dla dzieci, narzedzi ogrodowych, opon zimowych w ilosci 8 sztuk, itp. rzeczy. Pomna doswiadczen z moim poprzednim domem i garazem 2-stanowiskowym poszerzylabym garaz o 1 metr.
Za male zadaszenie tarasu. W sumie nie ma gdzie postawic stolu pod dachem, bo na srodku jest slup.

anna-maria3
16-09-2010, 18:41
dragna, ja bardzo lubię domy z Joty. Sama chorowałam na Doskonałego D, ale miał kilka wad i taniej wyszło robić indywidualny niż adaptować gotowca.
W Rozłożystym nie podobało mi się przejście z pomieszczenia gospodarczego przez korytarz bezpośrednio przy sypialniach. Obawiałam się zapachów z garażu, choć mogę się mylić. Poza tym te wejścia pod kątem do WC i pokoju powodują ich mniejszą ustawność.
No i jak to w Jocie - skomplikowany dach :) Ale dla mnie, poza finansowymi kwestiami, to niekoniecznie minus, bo podobają mi się takie dachy. Tylko wiadomo - koszty.
Powodzenia w budowie. Wrzuć może jakieś zdjęcia, skoro już przy dachu jesteście :)

dragna
16-09-2010, 19:16
No hej ! Dzięki za szybki odzew!

Mamy zaprojektowany budynek gospodarczy 5x6 m- to nieodzowne, także na w/w sprzęty.A działka spora;). Teraz też taki mamy w ogrodzie i inaczej się nie da zwłaszcza,że trzeba zimować np. mable ogrodowe.
No cóż zadaszonego tarasu jest niewiele, ale planujemy też altankę w zadrzewieniu ;).
Suwami rzeczywiscie nie jeździmy więc ta powierzchnia garażu powinna wystarczyć.
Przyznam się Wam, że w sumie to sobie pogorszę jeśli chodzi o pomieszczenia techniczne. ale skoro uparliśmy się,że chcemy SWÓJ DOM i po naszemu, to będę się gimnastykować z pralnią nad garażem haha...( schody będą tam normalne ).
Wejście z garażu na korytarz to jedyny nieusuwalny mankament, ale nie na tyle istotny żebym się zdecydowała zrezygnować ( z wejścia ,czy broń Boże z projektu).
Teraz mamy przejście do garderoby i nawet za 1 drzwiami nic nie zalatuje !
Dzieki za zainteresowanie ; a kasa... idzie.....najwięcej w piach i ziemię , bo to wszystko jeszcze podnosimy !
Jednak radocha z rosnących murów jest ogromna ;) ;) ;)

anna-maria3
16-09-2010, 19:18
Pomna doswiadczen z moim poprzednim domem i garazem 2-stanowiskowym poszerzylabym garaz o 1 metr.


Aleksandryta,a jaki miałaś garaż? Ja w tej chwili mam w projekcie szerokość 620 długość 700 i zastanawiam się, czy jest OK...

anna-maria3
16-09-2010, 19:22
Jednak radocha z rosnących murów jest ogromna ;) ;) ;)

To super. Ja na razie w fazie projektu, ale też*będzie parterówka. O kosztach ciągle słyszę, ale chcemy tego domu w takim kształcie jak sobie wymyśliliśmy i trudno, koszty trzeba będzie jakoś przełknąć ;)

DEZET
16-09-2010, 19:27
"Przestudiowałem" jeszcze projekt vze S01 - jedno mnie zastanawia- 5. salonik z kominkiem- 15,1 m2. Tam nikt nie wysiedzi, chyba, że w kominku nie będzie palone ;/ A poza tym jak wspominaliście -"pogięty i udziwniony" , do tego dodatkowa markiza nad jednym tarasem i okna połaciowe nad drugim. Projektant przeszedł sam siebie ;-)

Dom Rozłożysty- ciekawy, choć też dach ma skomplikowany. No i taras jak wspomina Aleksandryta nieustawny.

Aleksandryta
16-09-2010, 22:04
Aleksandryta,a jaki miałaś garaż? Ja w tej chwili mam w projekcie szerokość 620 długość 700 i zastanawiam się, czy jest OK...
Mialam 41 m2, dwie bramy i dwa SUVy i bylo tak na styk :( . Z przodu dalo sie wygospodarowac polki na narzedzia dla samochodu i wysoko na opony, ale zeby opony zdjac, to musielismy samochody cofac przy otwartych bramach. Z boku nie dalo sie nic ustawic, nie daloby sie wysiasc z samochodu.

Moj brat ma w USA 49 m2 i jest dobrze z SUVami. Tak jak wiekszosc Amerykanow wszystkie rzeczy potrzebne i tzw "przydasie" :P upycha w garazu, gdyz amerykanskie domy generalnie nie maja takich kotlowni, jak my. Piece gazowe stoja w pomieszczeniach 1,5 metrowych, tak samo pralnie.

atika
17-09-2010, 07:54
My mamy w planach garaż 39m2 ale dodatkowo kotłownię i pom. gospodarcze zaraz przy garażu z wejściem z garażu i z zewnątrz. - w sumie 12m i osobno pralnia już "w domu".
Więc w garażu jedynie półki na narzędzia i na super podręczne rzeczy.
Na wyposażeniu 1 SUV :) i jeden kombiak - i pewnie tak zostanie (samochody będziemy zmieniać z tą zasadą bo jak na razie sie sprawdza).
Więc mam wielką nadzieję że powierzchniowo się sprawdzi ;)
Teraz w domu nie mam garażu i cierpię .... no ale się nie dało. dlatego w nowym chcę mieć dosyć miejsca na auta i "całą resztę". Więc mam nadzieję że w sumie 51m2 wystarczy.

anna-maria3
17-09-2010, 08:41
My mamy w planach garaż 39m2 ale dodatkowo kotłownię i pom. gospodarcze zaraz przy garażu z wejściem z garażu i z zewnątrz. - w sumie 12m i osobno pralnia już "w domu". (...) Więc mam nadzieję że w sumie 51m2 wystarczy.

U nas wyszło razem 47,47 m2, w tym garaż 43,40 m2 i PG z miejscem na pralkę 4,07 m2.
Więcej się nie da, bo i tak wyszło trochę*powierzchni...
Dodatkowo pewnie gdzieś na działce będzie drewutnia i przy niej jakiś domeczek na narzędzia, kosiarkę może.

Atika, odebrałaś już projekt od architekta?
Nasz się robi. Pozostaliśmy przy przedstawionej tu wcześniej koncepcji. Ostatnio dopracowywałam rozmieszczenie okien,
ale rozkład ścian już gotowy. Teraz trwa dopracowywanie i robienie rzutów, przekrojów itd...

atika
17-09-2010, 08:42
Atika, odebrałaś już projekt od architekta?
Nasz się robi. Pozostaliśmy przy przedstawionej tu wcześniej koncepcji. Ostatnio dopracowywałam rozmieszczenie okien,
ale rozkład ścian już gotowy. Teraz trwa dopracowywanie i robienie rzutów, przekrojów itd...

Tak. Tak. Tak :wave: odebrałam w poniedziałek. Od środy lerzy w urzędzie i czekam na PNB ;)

anna-maria3
17-09-2010, 09:01
Tak. Tak. Tak :wave: odebrałam w poniedziałek. Od środy lerzy w urzędzie i czekam na PNB ;)

U nas wszystkie formalności załatwia architekt - to znaczy jego biuro.
W cenie projektu jest wszystko (w sensie papierków, opłat, pozwoleń) aż do PNB, tak więc póki co jeszcze dyskutujemy nad projektem troszkę (gniazdka, doprowadzenie wody, kształt tarasu) a potem już "tylko" oczekiwanie na PNB.

A kiedy startujecie? Na wiosnę?
Kurcze, my kupiliśmy działkę z zamiarem "posiadania" na razie, a sytuacja nabrała tempa i na wiosnę marzą nam się fundamenty.
Zobaczymy, czy się*uda, bo jak dostanę kosztorys, to mogę paść z wrażenia i z planów nic nie będzie, bo trzeba będzie zbierać kaskę dłużej niż zakładamy...

atika
17-09-2010, 09:59
Ja mam nadzieję że ruszymy na wiosnę.
Choć jak dobrze pójdzie i "coś się uda" ;) to chciałabym ruszyć jak szybko sie da czyli=jak uprawomocni się decyzja = od listopada... wiem że to może szaleństwo ale jak będzie ładna pogoda (na co u na liczyć ciężko) to może się uda.... zobaczymy.

My formalności załatwiamy sami - wszystkie po co mam za to płacić jak mogę załatwić sama... ja tam lubię sobie z urzędnikami pogadać ;)
Mam nadzieję że w miesiąc wyrobią sie z naszym PNB.... i nie będzie żadnych dziwnych opóźnień, braków w projekcie, itp...

:bash: teraz widzę co napisałam "lerzy"... :bash: przepraszam wszystkich czytajacych....

anna-maria3
17-09-2010, 10:06
Ja nie bardzo mam możliwość załatwienia wszystkiego. Poza tym nie dopłacam nic ekstra - PNB jest "w cenie". Za sam projekt zapłaciłabym tyle samo (no, minus koszty papierków, mapek itp.)
My na jesień na pewno nie ruszymy, nawet gdyby się z pozwoleniem udało, bo kaski nie wystarczy. Musimy na stan zero dozbierać...
Trzymam kciuki w takim razie, żeby pogoda dopisała, chociaż mówią, że od przyszłego tygodnia już przymrozki :(

atika
17-09-2010, 10:25
Ja nie bardzo mam możliwość załatwienia wszystkiego. Poza tym nie dopłacam nic ekstra - PNB jest "w cenie". Za sam projekt zapłaciłabym tyle samo (no, minus koszty papierków, mapek itp.)
My na jesień na pewno nie ruszymy, nawet gdyby się z pozwoleniem udało, bo kaski nie wystarczy. Musimy na stan zero dozbierać...
Trzymam kciuki w takim razie, żeby pogoda dopisała, chociaż mówią, że od przyszłego tygodnia już przymrozki :(

To trzymam kciuki za uzbieranie.

Jeśli w cenie - tzn. za sam projekt byłoby tyle samo - to rzeczywiście nie ma co marnować czasu...

DEZET
17-09-2010, 18:34
anna-maria3 - super , również trzymam za was kciuki. Moja rada, jeśli chcecie posiłkować się kredytem, to lepiej samemu wcześniej zrobić choćby fundamenty, banki inaczej patrzą wtedy na inwestycję. Ja korzystałem z pomocy doradcy finansowego z "Expandera" - nic nie płacisz, a oni wszystko z bankiem załatwiają- moim zdaniem naprawdę warto. Moje wędrówki po bankach kończyły się fiaskiem, a sympatyczna Pani Doradca znalazła kasę w Polbanku :)

anna-maria3
17-09-2010, 19:17
anna-maria3 - super , również trzymam za was kciuki. Moja rada, jeśli chcecie posiłkować się kredytem, to lepiej samemu wcześniej zrobić choćby fundamenty, banki inaczej patrzą wtedy na inwestycję. Ja korzystałem z pomocy doradcy finansowego z "Expandera" - nic nie płacisz, a oni wszystko z bankiem załatwiają- moim zdaniem naprawdę warto. Moje wędrówki po bankach kończyły się fiaskiem, a sympatyczna Pani Doradca znalazła kasę w Polbanku :)

Dzięki DEZET, właśnie nie chcielibyśmy posiłkować się kredytem. Chcemy zrobić ile się da gotówkowo. Na wiosnę fundamenty, później, w zależności od tego, ile na koncie będzie, może jesienią SSO... W ostateczności mamy mieszkanie i dom, więc można coś sprzedać, ale tego chcemy uniknąć, więc budowa będzie trwała pewnie kilka ładnych lat. Czas pokaże. A jutro jest kumulacja w totka ;)

mimblau
18-09-2010, 20:01
witam wszystkich [po raz pierwszy na forum] - również dręczy mnie wizja parterowego domu - co myślicie o projekcie AGAT? dla mnie ślicznota, gdyby nie brak garderoby i jeszcze jednego pokoju/sypialni to byłoby TO.

zobaczcie:
http://www.horyzont.com/projekt/pokaz/AGAT/0/401

to niestety nowość, więc nie wiem czy ktoś to już buduje. my rozważamy ten projekt w technologii szkieletowej [drewnianej].
pozdr
mimblau

anna-maria3
19-09-2010, 06:50
witam wszystkich [po raz pierwszy na forum] - również dręczy mnie wizja parterowego domu - co myślicie o projekcie AGAT? dla mnie ślicznota, gdyby nie brak garderoby i jeszcze jednego pokoju/sypialni to byłoby TO.


Też uważam, że fajny domek, ale o jeden pokój za mało :(
Poza tym, ma typowe wady co większość*projektów (dla mnie wady), czyli za małe łazienka, WC, garaż i brak garderoby.
Miałam go w ulubionych jako jakąś tam inspirację, bo w tym projekcie nawet dwuspadowy dach mi się podoba ;)

anna-maria3
19-09-2010, 11:49
mimblau, a widziałaś Miami? http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/516-lmb26.html
Ma jeden pokój więcej, podobny kształt i na upartego można go przykryć dwuspadem jak w Agacie.

mimblau
19-09-2010, 20:40
Miami niezgorszy, ale [no że też zawsze musi być ale] na moje trochę za mały salon, 27.4.., w Agacie jest sporą zaletą wielka kuchnia [ze stołem, tak bym chciała] i duży salon [też ze stołem :)]. już zaczęłam wymyślać, że może poświęcić garaż na rzecz pokoju ekstra i garderoby tam.

że też tak trudno o projekt idealny ehhh ...

KaRo_wroc
20-09-2010, 08:04
Ja zawsze będę namawiał do projektu indywidualnego - koszta są nie współmiernie małe w stosunku do uzyskanych korzyści, a biorąc pod uwagę koszt projektu gotowego i wcześniejszych lub co gorsza późniejszych przeróbek to wręcz zwraca się od razu. Jednak warunkiem dobrego projektu jest
- określenie zasobów finansowych oraz sposobu budowy;
- określenie własnych potrzeb wraz z ich kategoryzacją: co najważniejsze a co może być kompromisem;
- jak najlepsze udokumentowanie posiadanej działki, łącznie ze zdjęciami działki i okolic, geotechniką itp.
- dobry kontakt z architektem, który "czuje" to co zamawiający chce mu przekazać, czasem trudno się zrozumieć zwłaszcza w pewnych kwestiach technicznych;
- polecam większe biura architektoniczne gdzie ma się gwarancję ciągłości obsługi oraz gdzie do specjalistycznych projektów są zatrudnieni odpowiedni specjaliści a nie jest zlecane na zewnątrz, z takimi można się spotkać i uzyskać odpowiedzi na swoje wątpliwości lub też przekazać swoje uwagi bo architekci nie zawsze są w stanie pośredniczyć w takich ustaleniach;
- dużo czasu na opracowanie projektu - nie warto się spieszyć i robić "po łebkach", w takim wypadku lepiej wziąć gotowy i nic w nim nie grzebać, w moim przypadku prace nad projektem trwały około roku, w sumie grubsza zmiana podczas budowy była jedna: powiększenie salonu poprzez zabudowę zadaszonego tarasu i dodanie dwóch okien, myślę że gdyby nie czas do namysłu podczas projektowana tych zmian byłoby dużo więcej,
- jak najwięcej decyzji odnośnie różnych kwestii technicznych w trakcie opracowanie projektu, np gdzie będzie wyjście kanalizacji czy też gdzie będzie rozdzielnia elektryczna pociąga za sobą umiejscowienie odpowiednich przepustów w fundamentach, które na etapie stawiania fundamentów nie kosztują prawie nic za to już dużo więcej później.

anna-maria3
20-09-2010, 08:54
KaRo_wroc, zajrzałam do dziennika - u nas będzie bardzo podobna koncepcja domu.
Podobny kształt, podobny układ części dziennej, tylko mniej pokoi, dzięki temu garaż w bryle, bo taki chcemy. No i metrów mniej ;)
Piękny dom budujecie :):):)

A ja mam pytanie dotyczące ogrodu. W dzienniku znalazłam projekt. Kiedy się za to wzięliście?
U nas myślę, że budowa potrwa jakieś 5 lat, więc fajnie byłoby, żeby w tym czasie coś się działo z ogrodem
i żeby w momencie przeprowadzki już tam sobie jakieś krzaczki ładnie rosły, bo wiadomo, że to długi proces.
Jest sens rozmawiać z architektem zieleni już teraz, czyli na etapie projektu domu, czekania na PNB?
Jak to u Was wyglądało? I jak wygląda współpraca? Czy Wy daliście jakąś koncepcję, tak jak w przypadku projektu domu?
Czy architekt zieleni wszystko zaproponował?

klemensik77
20-09-2010, 13:07
A ja wybrałam z10
http://www.z500.pl/projekt/z10,funkcjonalny,dom,z,dachem,kopertowym.html

court
20-09-2010, 13:58
Zacznę od tego, że tylko osioł nie zmienia zdania. :)

Tak sie zarzekałam, tak zarzekałam, że tylko Róże w ogrodzie Muratora (M95), a tyu proszę ... jak zaczęłam przeglądać coraz więcej stron to i zauroczenie prysło.

Wiem, że wybudować domek mogę max. 15 x 17,5 m. (warunki zabudowy) no i się zaczęło. :)

Aktualnie na 90% zdecydowana jestem na:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-d-172-zbigniew-wai1083.aspx

Marzył mi się domek mały, ten w sumie do kolosów nie należy, no ale 140 m2 ma. Nie wiem więc co z kosztami, dość duży dach ma...

Czekam na Wasze opinie.

anna-maria3
20-09-2010, 17:29
Zacznę od tego, że tylko osioł nie zmienia zdania. :)

Tak sie zarzekałam, tak zarzekałam, że tylko Róże w ogrodzie Muratora (M95), a tyu proszę ... jak zaczęłam przeglądać coraz więcej stron to i zauroczenie prysło.

Wiem, że wybudować domek mogę max. 15 x 17,5 m. (warunki zabudowy) no i się zaczęło. :)

Aktualnie na 90% zdecydowana jestem na:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-d-172-zbigniew-wai1083.aspx

Marzył mi się domek mały, ten w sumie do kolosów nie należy, no ale 140 m2 ma. Nie wiem więc co z kosztami, dość duży dach ma...

Czekam na Wasze opinie.

Jeśli przełkniesz te koszty i powierzchnię ;) to wybrałabym Zbigniewa. Po pierwsze dlatego, że po prostu ma większe pokoje (chociaż gościnny niepotrzebnie aż tak duży), sporą łazienkę, piękną dużą kuchnię i (dla tych co lubią) spiżarnię. A dla tych co nie lubią spiżarni (jak ja :) ) można połączyć ją*w jeszcze większą kuchnię. Do tego salon, w którym całą jedną ścianę masz ustawną. W Różach salon jest kiepski, bo jedyne możliwe ustawienie przedstawiono na rysunku, a wtedy telewizor masz koło stołu - nie fajne rozwiązanie.
W Zbigniewie na minus brak pomieszczenia gospodarczego...

mimblau
21-09-2010, 09:59
Aktualnie na 90% zdecydowana jestem na:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-d-172-zbigniew-wai1083.aspx

Marzył mi się domek mały, ten w sumie do kolosów nie należy, no ale 140 m2 ma. Nie wiem więc co z kosztami, dość duży dach ma...

Czekam na Wasze opinie.[/QUOTE]

----
w Zbychu podoba mi się że ten gościnny jest taki duży - potrzebuję jednej sypialni większej dla dzieci, które chce upakować razem początkowo.
duża kuchnia - wielki plus.
zadaszenie tarasu - co do zasady super, nie wiem tylko jak to się ma do doświetlenia salonu.
oczywiście brak garażu to dyskomfort.
największy minus dla mnie to dach - połamaniec. wolę czystsze formy, no i cena rośnie.

ale generalnie przyjemny projekt. w środku niepogmatwany, wydaje się wygodny.
pozdrawiam
mimblau

mimblau
21-09-2010, 10:02
Jeśli przełkniesz te koszty i powierzchnię ;) to wybrałabym Zbigniewa. Po pierwsze dlatego, że po prostu ma większe pokoje (chociaż gościnny niepotrzebnie aż tak duży), sporą łazienkę, piękną dużą kuchnię i (dla tych co lubią) spiżarnię. A dla tych co nie lubią spiżarni (jak ja :) ) można połączyć ją*w jeszcze większą kuchnię. Do tego salon, w którym całą jedną ścianę masz ustawną. W Różach salon jest kiepski, bo jedyne możliwe ustawienie przedstawiono na rysunku, a wtedy telewizor masz koło stołu - nie fajne rozwiązanie.
W Zbigniewie na minus brak pomieszczenia gospodarczego...

a, jeśli można -jakie są argumenty na NIE jeżeli chodzi o spiżarkę? pozdrawiam :)

anna-maria3
21-09-2010, 10:29
a, jeśli można -jakie są argumenty na NIE jeżeli chodzi o spiżarkę? pozdrawiam :)

Nie mam absolutnie żadnych argumentów na NIE :)
Po prostu nie mam potrzeby posiadania spiżarki. Wolę więcej szafek w kuchni.
Nie gromadzę zapasów, wszystko kupuję na bieżąco więc spiżarka w moim/naszym przypadku jest zbędna.

To tak samo jak z łazienką i garderobą przy sypialni małżeńskiej - nie mam nic przeciwko, jeśli są u kogoś, natomiast ja nie chcę,
bo nie do końca widzę sens takiego rozwiązania. A wiadomo, dom buduje się dla siebie więc każdemu wedle potrzeb :)

Skoro chcesz na początek dać dzieci do jednego pokoju, to ten "gościnny" jest super, bo duży i wszystko ładnie się zmieści.

A w kwestii zmniejszenia kosztów - możesz zrezygnować z wykuszu, ale po pierwsze, niektórzy chcą takowe mieć bo im się podobają, po drugie może to popsuć nieco wyjście z kuchni - może zrobić się ciasno, bo stół wyjedzie bardziej na środek. Poza tym, możesz zrezygnować z zadaszonego tarasu i wtedy wyjdzie równy dach czterospadowy, ale znowu są zwolennicy i przeciwnicy zadaszonych tarasów :)

KaRo_wroc
21-09-2010, 20:26
KaRo_wroc, zajrzałam do dziennika - u nas będzie bardzo podobna koncepcja domu.
Podobny kształt, podobny układ części dziennej, tylko mniej pokoi, dzięki temu garaż w bryle, bo taki chcemy. No i metrów mniej ;)
Piękny dom budujecie :):):)

A ja mam pytanie dotyczące ogrodu. W dzienniku znalazłam projekt. Kiedy się za to wzięliście?
U nas myślę, że budowa potrwa jakieś 5 lat, więc fajnie byłoby, żeby w tym czasie coś się działo z ogrodem
i żeby w momencie przeprowadzki już tam sobie jakieś krzaczki ładnie rosły, bo wiadomo, że to długi proces.
Jest sens rozmawiać z architektem zieleni już teraz, czyli na etapie projektu domu, czekania na PNB?
Jak to u Was wyglądało? I jak wygląda współpraca? Czy Wy daliście jakąś koncepcję, tak jak w przypadku projektu domu?
Czy architekt zieleni wszystko zaproponował?

Hej, dzięki za pochwały zawsze miło poczytać :)
Projekt ogrodu powstał w tym samym momencie gdy projektowaliśmy wnętrza w sumie była to ekipa dwóch projektantek jedna od ogrodu druga od wnętrz a w sumie razem opracowały jeszcze projekt elewacji ;) Co prawda daleko nam jeszcze do realizacji ich koncepcji (ach ta kasa) ale małymi kroczkami ... W każdym razie znamy swój cel. W każdym przypadku mieliśmy już wspólną koncepcje ale od koncepcji do projektu daleka droga i baaardzo przydaje się pomoc specjalisty. Projekt ogrodu zawiera plan nasadzeń ale wiedzieliśmy od początku, że nie będziemy się ściśle tego trzymać - chodziło nam bardziej o zaprojektowanie przestrzeni, ścieżek, wielkości i kolorystyki roślin a nie konkretnych gatunków - to co jest na projekcie traktujemy jako dane wytyczne a nie obligatoryjne. Z zielenią może nie tak od razu bo robotnicy a zwłaszcza maszyny czy też dostawcy są w stanie zniszczyć wszystko ale ukształtowanie i zagospodarowanie terenu warto zrobić za jednym zamachem przy okazji innych prac ziemnych - potem zbędne koszty i może już być ciężko z wjazdem ciężkiego sprzętu, poza tym od razu wiadomo co gdzie ma być i nie urządzisz miejsca do wylewania zbędnego betonu czy też mycia betoniarki tam gdzie mają być róże a raczej gdzie ma być podjazd itp. Z tego samego względu warto już to wiedzieć pod kątem wyprowadzenia instalacji z domu i poprowadzenia ich po ogrodzie - potem nie będzie rozkopywania trawnika czy rabatek. Teraz poprowadzenia kabla do miejsca gdzie ma być altanka to minimalny koszt później mama rewolucja w ogrodzie. Polecam jak najszybsze posadzenie drzew w ogrodzie - jednak trzeba je zabezpieczyć i oznakować choć nam i tak zawracający dostawca ułamał brzozę - na szczęście to pionierskie drzewo i już odbiła z korzeni ;) W sumie projekt ogrodu warto mieć jak najwcześniej choć niekoniecznie odrazu z projektem domu - myślę, że czas oczekiwania na PNB to dobry moment aby się zastanowić nad projektem ogrodu - do poziomu architektury nie wchodząc w detale typu gatunki roślin ale tak aby wiedzieć gdzie będzie komunikacja, stałe elementy architektury, oświetlenie, nawodnienie itp Przygotowanie domu do wyprowadzenia tych instalacji na etapie ław fundamentowych odpłaci się później z nawiązką.
Tutaj (http://www.wni.pl/rwi/budowa/) znajdziesz bardziej aktualne zdjęcia domu i okolicy - jak można zauważyć to co ma być ogrodem wymaga duuużo pracy, ale to sama przyjemność. Z drugiej strony nie mamy zamiaru szaleć i zakładać centymetrowego trawnika a raczej idziemy w stronę ogrodu po części dzikiego z łąką, drzewami liściastymi itp. Już teraz po roku widać zmiany jakie zaszły w faunie w najbliższej okolicy domu - pojawiły się ptaki (mają co jeść w chaszczach), nad wodą fruwają wielkie i piękne ważki w samej wodzie pływają żaby, dużo też pojawiło się motyli, w wykopie pod piwniczkę oraz w różnych jamkach dookoła domu zadomowiły się ropuchy (jest ich kilkadziesiąt), no i w ostatnich dniach z miski na tarasie (no czymś co ma być tarasem) jeż wyjada nam jedzeniem dla kotów ;)

reniusia
21-09-2010, 21:37
Witam,
przeczytałam całe forum na temat domu parterowego i utwierdziłam się w przekonaniu że decyzja o zamianie domu z piętrem na parterowy jest trafna :) jedynie większość osób z forum pisze o domach większych ok 140 i więcej metrów. Z mężem zdecydowałam, że nigdy więcej schodów i zdecydowanie mniejszy dom max 100 m (takie są obecnie nasze potrzeby). Wybraliśmy projekt z pracowni Słoneczne Domy http://www.slonecznedomy.pl/projekty/trogir-a . W tym projekcie odpowiada nam podział domu na część dzienną i nocną, zadaszony taras, pomieszczenie gospodarcze za garażem. Otwarta kuchnia na salon i blisko kuchni pomieszczenie typu pralnia, które myślę że można zagospodarować również jako małą spiżarkę. Układ domu odpowiadam nam również względem kierunków świata. Może nam jednak przeszkadzać brak połączenia garażu z domem :( Proszę o opinię na temat wybranego projektu :)
Dodatkowo jeszcze dom jest w dwóch wersjach elewacji http://www.slonecznedomy.pl/projekty/gran-canaria ale ja chyba wolę wersje Trogir A - bardziej nowoczesna.

Aleksandryta
22-09-2010, 08:23
reniusia a ten wątek czytałaś, bo mam wrażenie, że nie, biorąc pod uwagę projekt , który wybrałaś

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138586-Tani-w-budowie-domek-ok.100-m2-kto-poradzi

Twój projekt generuje wysokie koszty budowy, gdyż obrys jest nieregularny, a co za tym idzie i dach drogi. Projekt niepraktyczny. Duża powierzchnia komunikacji 16m2 !!!
Tragiczna łazienka. Rozumiem, że na 100m2 wystarczy jedna łazienka, ale wtedy musi spełniać wszystkie wymagania!! A tutaj na 6 m2 ledwo mieści się wanna, kibelek i umywalka. W poprzednim domu miałam 6 metrową łazienkę, a w niej umywalka, kibelek, bidet, prysznic, wanna normalnych rozmiarów.
Bardzo mały salon. Nawet jak na 100 metrowy dom. 21m2 !!!! Porażka To ja miałam w mieszkaniu 62 m2 duży pokój 23 m2.
Nieustawna część komunikacyjna, mimo, że jak wskazałam wyżej o dużej powierzchni. Jak to jest, żeby nie dało się w hallu nigdzie postawić chociaż szafy na ubrania???? Wiatrołap tragedia...Jak będzie wchodzić dwóch gości, to ty będziesz musiała wycofywać się do hallu.
Nie patrz na elewację, jak będzie ci się chciało, to pomalujesz dom na różowo w kropki bordo, a dach zrobisz niebieski!!! :p
Przy wyborze domu to jest najmniej ważna sprawa...
Popatrz na Anulkę. Dla mnie to jest wzorcowy dom 100 metrowy, a garaż możesz przenieść na strronę z salonem i zrobić połączenie z kuchnią.
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/hb_anulka_z_garazem.htm

Popatrz na Alexa z garażem. Fakt, że o 9 m2 większy...A ma 2 łazienki i spory salon
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ar_aleks_z_garazem.htm

Popatrz na Irysa mniejszą wersję z garażem
http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/IRYS%2017-30/0/134/
Ma o 16 m2 większą powierzchnię, ale jest to projekt bardzo popularny i wszyscy inwestorzy zgodnie twierdzą, że jest tani w budowie.
Byłaś tutaj??

http://www.domy-parterowe.pl/

Szukaj dalej !!! :p Twój projekt jest wzorcowym przykładem tego, jakiego projektu nie powinno się wybierać :no:

court
22-09-2010, 10:15
Jeśli przełkniesz te koszty i powierzchnię ;) to wybrałabym Zbigniewa. Po pierwsze dlatego, że po prostu ma większe pokoje (chociaż gościnny niepotrzebnie aż tak duży), sporą łazienkę, piękną dużą kuchnię i (dla tych co lubią) spiżarnię. A dla tych co nie lubią spiżarni (jak ja :) ) można połączyć ją*w jeszcze większą kuchnię. W Zbigniewie na minus brak pomieszczenia gospodarczego...

Dzięki za opinie... powiem Wam, że wybór wśrod projktów jest niesamowicie olbrzymi... no właśnie, ale jak dobrze wybrać, żeby nie wpakować sie w nadmierne koszty.. i żeby sie nie okazało, że w cenie budowy 100 metrowego domku miałoby się 150m.

Anna-Maria3 podzielam Twoje upodobania do braku spiżarki - ja podobnie jak Ty robie zakupy na bieżąco, to pomieszczenie tak sobie myślę zaadoptowac na pom. gosp. z pralką i jakimiś regałami na warzywa, no niestety w kuchennych szafkach nie idzie wszystkie upchać. :) Wyszczególniony w projekcie pokój godzinny zajełabym z mężem na sypialnie, a dwa pokoje dla dzieci (kiedyś wspominałam, że narazie mamy jednego skarbeczka, no ale jeszcze wszystko przed nami, hehe). Kotłowni nie potrzebuje, bo planujemy ogrzewanie elektryczne (sprawdzimy po tej zimie rachunki za prąd i na wiosnę podejmiemy w tej kwestii ostateczną decyzję).

Ale czy uważacie, że faktycznie koszt dachu nas przytłoczy... dostałam orientacyjne wyliczenie kosztów SSZ - 220 tys., "pod klucz" o 200 więcej. Nie wiem co o ty mysleć?
A i chciałabym się pochwalić mój opis "jestem na etapie zakupu działki" śmiało zamienię na "działka kupiona". Nawet nie wiecie jak się cieszę... wizja domku przybliża sie malutkimi kroczkami. :)

anna-maria3
22-09-2010, 11:27
Ale czy uważacie, że faktycznie koszt dachu nas przytłoczy... dostałam orientacyjne wyliczenie kosztów SSZ - 220 tys., "pod klucz" o 200 więcej. Nie wiem co o ty mysleć?
A i chciałabym się pochwalić mój opis "jestem na etapie zakupu działki" śmiało zamienię na "działka kupiona". Nawet nie wiecie jak się cieszę... wizja domku przybliża sie malutkimi kroczkami. :)

Jakoś dziwnie ten wątek przytłoczyły dywagacje na temat dachów...
Court, jeśli 220 tys. jest dla Ciebie do przełknięcia (mówię o SSZ) i jest wyceną obiektywną i realną, a do tego nie przytłacza ;) to buduj Zbigniewa.
Już padło tu stwierdzenie (chyba OHIHO napisała), że najważniejszy jest funkcjonalny dom, a nie tani dach.
Wiadomo, że koszty są bardzo ważne, ale jeśli mają być jedynym wyznacznikiem, to dla mnie budowanie domu jest bez sensu.
Dom ma być funkcjonalny, dostosowany do potrzeb i ma się*podobać. Jeśli ktoś lubi domy proste, niech buduje proste. A jak ktoś lubi połamańce, jak na przykład http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S01/s01_rzut.html wklejany przez vze i stać go na budowanie, to czemu nie. Jakoś dziwnie wszystko, co nie jest proste i zwarte jest krytykowane, a nie każdy to proste i zwarte lubi, chce, buduje... I żeby nie było - ja plasuję się chyba gdzieś*po środku ;)

Court, jesteśmy na podobnym etapie. U nas też "działka zakupiona" a reszta, czyli projekt, w trakcie opracowywania :)

Aleksandryta
22-09-2010, 12:32
anna-maria3 w sumie masz rację. Każdy ma swoje marzenia i chce je spełnić, tylko niestety ich realizacja jest droga, szczególnie przy budowie domu.
Tylko, że jak kogoś stać na budowę 120 m2 domu "połamanego", jak ten
http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S01/s01_rzut.html to znaczy,że za te same pieniądze może zbudować dom 150 metrowy, albo i większy. Więc po co budować dom drogi w wykonaniu, jak można za te same pieniądze zbudować dom większy, ale mądrzej wydać pieniądze na budowę.
Jest na forum część inwestorów, którzy ze względu na bardzo duże ograniczenia finansowe wybiera dom mały i bardzo tani w budowie i robi wszystko, żeby obniżyć koszty budowy, a domki zbudowane przez nich są bardzo skromne. I tych jest większość. Więc jak ktoś mi pisze, że ma ograniczoną kasę i przez to zmuszony jest budować mały dom, a potem nie zwraca uwagi na koszty np. dachu, czy zwartą bryłę domu, to dla mnie to już jest jakiś brak logiki w wyborze.... Chyba, że krygują się, jacy to oni biedni są, a potem wywalają piękny bungalow za ogromną kasę o powierzchni...... 100 m2 :P

Jest jednak część, która ma kasę na dom tylko po prostu nie potrzebuje większego niż 100-130 m2.

reniusia
22-09-2010, 20:56
Bardzo dziękuje za opinie na temat projektu Trogir. Na szczęście nie wszyscy na forum uważają że dobre są tylko domy przykryte dachem dwuspadowym. Mi się to po prostu nie podoba. Funkcjonalność wnętrza to jedna sprawa bardzo ważna przy wyborze projektu ale wygląd elewacji tez jest ważny. Nie chce patrzeć na dom który możne wyglądać jak "udomowiony" magazyn. Nie chce budować domu bardzo drogiego ale chciałabym żeby miał ciekawą bryłę. Elewacja i detale na niej użyte są dla mnie ważne. Podoba mi się drewno na elewacji i klinkier na niewielkich fragmentach. Nie wszyscy budują dom 100 m z powodu ceny. Ja po prostu nie potrzebuje już dużego domu. Wybrany przeze mnie projekt spełnia moje oczekiwania:
1) układ względem stron świata (taras od pd-zach)
2) taras z podcieniem i z tzw zaułkiem nie będzie wiało jak na moim obecnym tarasie który wychodzi poza obrys domu,
3) ustawna kuchnia, prostokątna, łatwa do funkcjonalnego urządzenia (szafki typu wieża, wysokie cargo) otwarta na salon, blisko jadalnia, nie będę musiała biegać na drugi koniec salonu z talerzami (propozycja z projektu Irys, kuchnia nie ustawna bo na ścianach albo okno albo 2 pary drzwi lub jakieś okno na salon z barkiem nie pasującym do niczego :no:)
4) kuchnia, jadalnia i salon 30 m w otwartej przestrzeni dla mnie wystarczy w zupełności
5) sypialnie odseparowane od części dziennej
6) łazienka nie za duża, w zmianie aranżacji pomoże nam architekt wnętrz
7) wielkość korytarza nie przeraża mnie, nie wszyscy chcą mieć malutki korytarzy z upchanymi gdzie tylko się da szafami, ja tego nie potrzebuję mój korytarz powinien być przestronny z miejscem na dekoracje :rolleyes:
8) garaż z pomieszczeniem gospodarczym z wyjściem na ogród, niezbędne na sprzęty ogrodnicze.

DEZET
22-09-2010, 21:06
Jak mówi stare porzekadło- jak nie wiadomo , o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę :-) Jednych na budowę stać, bo mają gotówkę, inni posiłkują się kredytem, a jeszcze inni ... mają kasę, ale nie potrzebują domu. Dla mnie kryterium była prostota projektu (budowa na kredyt) i to że większość prac mogę zrobić sam. Minusem własnego wkładu pracy jest wolne tempo budowy. Posiłkuję się informacjami od znajomych budowlańców, ale np. odnośnie ułożenia membrany dachowej- 3 dekarzy- 3 różne sposoby ułożenia pasa nadrynnowego i folii. Na logikę wybrałem sposób ułożenia, bo jak usłyszałem o podcinaniu łat (rowki), żeby woda z membrany mogła ściekać to mnie zmroziło. Parę lat i drewno zgnije- ale... szybko się robi. Często mieszkamy w blokach i tam mieszkania mają 50-80m2... i wszystko się mieści, ale dom jakimś sposobem rośnie średnio dwukrotnie i często jest jeszcze mało miejsca ;-). Od niedawna mam znajomego, który w tej samej miejscowości buduje Irysa z dachem 17/30; mój ma dach 30/30. Myślę, że za jakiś czas będziemy mogli spróbować porównać koszty budowy. Uwaga dla szukających projektu - najważniejsze, żeby był funkcjonalny i prosty w budowie. Przykład court: "Ale czy uważacie, że faktycznie koszt dachu nas przytłoczy... dostałam orientacyjne wyliczenie kosztów SSZ - 220 tys., "pod klucz" o 200 więcej...." Przy takiej kwocie SSZ nie zdecydowałbym się na budowę.

DEZET
22-09-2010, 21:20
reniusia napisała: "3) ustawna kuchnia, prostokątna, łatwa do funkcjonalnego urządzenia (szafki typu wieża, wysokie cargo) otwarta na salon, blisko jadalnia, nie będę musiała biegać na drugi koniec salonu z talerzami (propozycja z projektu Irys, kuchnia nie ustawna bo na ścianach albo okno albo 2 pary drzwi lub jakieś okno na salon z barkiem nie pasującym do niczego http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/happyno.gif)"
Nikt nie każe biegać z talerzami, można zjeść w kuchni. Zamiast "okna" może być przejście. A ścian na szafki na pewno starczy ;-)

Aleksandryta
22-09-2010, 21:38
reniusia prosiłaś o ewentualne uwagi - dostałaś. Twoje pieniądze twój dom. Ja nic nie mam przeciwko dachom wielospadowym, tyle, że generują koszty... Twoje argumenty np. dotyczące nieustawnego hallu, ze bedziesz miała miejsce na dekoracje są troche dziecinne :rolleyes: Ja akurat do kuchni nic nie miałam, więc nie wiem skąd kontrargumenty... Dom na wizualce jest nawet ładny, ale projekt jest według mnie niepraktyczny i niefunkcjonalny. To wszystko :rolleyes:

DEZET
22-09-2010, 22:20
reniusia - zerknąłem jeszcze na projekt Trogir a - kosztorys 187488zł ?? Jeśli to cena za stan do wprowadzenia się - to wydaje mi się sporo zaniżona... ale ja się nie znam;-)

Aleksandryta
22-09-2010, 22:50
reniusia - zerknąłem jeszcze na projekt Trogir a - kosztorys 187488zł ?? Jeśli to cena za stan do wprowadzenia się - to wydaje mi się sporo zaniżona... ale ja się nie znam;-)
To chyba kosztorys sprzed 10 lat. :P

DEZET
23-09-2010, 08:31
Aleksandryta - " To chyba kosztorys sprzed 10 lat. http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/bleh.gif" - jak nie starszy ;-) Już mnie głowa zabolała, że ja taki drogi stawiam.. hehe.

Aleksandryta
23-09-2010, 11:06
DEZET Irys drog????i, nieee wieeeerzę :P
Czy te wiązary, które zastosowałeś, dają możliwość zrobienia na strychu w przyszłości np. pokoju z łazienką?
Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia domku. Naprawdę ten dom ma to coś, tylko co? :p

court
23-09-2010, 11:32
Dezet piszesz, że za 220 tys. SSZ nie budowałbys Zbigniewa, a prosze powiedz ile Ciebie wyniósł juz Irys, bo jak zerknęłam na wycenę Irys wersja B z pojedynczym garażem stan surowy - 187609 zł netto, zamknięty - 260656 zł netto? ? ? Czyli nawet więcej... :)

anna-maria3
23-09-2010, 12:45
Ja bym się tak do tych kosztorysów na stronach nie przywiązywała...

Irys B z pojedynczym garażem 260 tysięcy netto.
Agat, 20 metrów więcej, dach 30 stopni, kształt również prosty, 400 tysięcy netto http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/516//#top Dlaczego?
Natomiast Wiera, która do prostych w budowie nie należy, 340 tysięcy netto (pojedynczy garaż), http://www.horyzont.com/projekt/pokaz/WIERA/0/331
a Wanilia z wieżyczką i innymi pierdołami podrażającymi budowę 380 tysięcy. Czyli taniej niż prosty Agat? http://www.horyzont.com/projekt/pokaz/WANILIA/0/326

Ciekawe, w oparciu o co tworzone są te kosztorysy...

Klodziki
23-09-2010, 13:22
Kosztorysy są różne, to prawda. Ale w tych projektach co podałaś to wiera i wanilia dość stare projekty chyba i tym samym pewnie nie mają zaktualizowanych kosztorysów. Natomiast różnica w Agacie i Irysie m. in. wynika w wielkości domu, okien no i przede wszystkim stropu, tu drewniany a tu teriva. Swoją drogą Agat jest bardzo ładny :)

anna-maria3
23-09-2010, 14:18
Kosztorysy są różne, to prawda. Ale w tych projektach co podałaś to wiera i wanilia dość stare projekty chyba i tym samym pewnie nie mają zaktualizowanych kosztorysów. Natomiast różnica w Agacie i Irysie m. in. wynika w wielkości domu, okien no i przede wszystkim stropu, tu drewniany a tu teriva. Swoją drogą Agat jest bardzo ładny :)

Klodziki, ale surowy otwarty w Irysie wychodzi 188 a w Agacie 308. Agat jest większy raptem o 20 metrów. Nie wierzę, że Teriva wychodzi 130 tysięcy drożej...

Inna sprawa, że w Irysie jest raptem 9 okien, raczej standardowych i jedne drzwi balkonowe. Do tego drzwi wejściowe i pojedyncza brama garażowa. To na prawdę koszt 80 tysięcy? Nie sądzę...

Klodziki
23-09-2010, 15:41
No to chyba najlepiej napisać do biura o co chodzi z tymi kosztorysami, bo to rzeczywiście jak na SSO to masakryczna kwota:jawdrop:

IZA30
23-09-2010, 16:33
reniusia a ten wątek czytałaś, bo mam wrażenie, że nie, biorąc pod uwagę projekt , który wybrałaś

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138586-Tani-w-budowie-domek-ok.100-m2-kto-poradzi

Twój projekt generuje wysokie koszty budowy, gdyż obrys jest nieregularny, a co za tym idzie i dach drogi. Projekt niepraktyczny. Duża powierzchnia komunikacji 16m2 !!!
Tragiczna łazienka. Rozumiem, że na 100m2 wystarczy jedna łazienka, ale wtedy musi spełniać wszystkie wymagania!! A tutaj na 6 m2 ledwo mieści się wanna, kibelek i umywalka. W poprzednim domu miałam 6 metrową łazienkę, a w niej umywalka, kibelek, bidet, prysznic, wanna normalnych rozmiarów.
Bardzo mały salon. Nawet jak na 100 metrowy dom. 21m2 !!!! Porażka To ja miałam w mieszkaniu 62 m2 duży pokój 23 m2.
Nieustawna część komunikacyjna, mimo, że jak wskazałam wyżej o dużej powierzchni. Jak to jest, żeby nie dało się w hallu nigdzie postawić chociaż szafy na ubrania???? Wiatrołap tragedia...Jak będzie wchodzić dwóch gości, to ty będziesz musiała wycofywać się do hallu.
Nie patrz na elewację, jak będzie ci się chciało, to pomalujesz dom na różowo w kropki bordo, a dach zrobisz niebieski!!! :p
Przy wyborze domu to jest najmniej ważna sprawa...
Popatrz na Anulkę. Dla mnie to jest wzorcowy dom 100 metrowy, a garaż możesz przenieść na strronę z salonem i zrobić połączenie z kuchnią.
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/hb_anulka_z_garazem.htm

Popatrz na Alexa z garażem. Fakt, że o 9 m2 większy...A ma 2 łazienki i spory salon
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ar_aleks_z_garazem.htm

Popatrz na Irysa mniejszą wersję z garażem
http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/IRYS%2017-30/0/134/
Ma o 16 m2 większą powierzchnię, ale jest to projekt bardzo popularny i wszyscy inwestorzy zgodnie twierdzą, że jest tani w budowie.
Byłaś tutaj??

http://www.domy-parterowe.pl/

Szukaj dalej !!! :p Twój projekt jest wzorcowym przykładem tego, jakiego projektu nie powinno się wybierać :no:

y

Dokładnie tak jak piszesz ,ja bedę budować ANULKE Z GARAŻEM http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/8804-anulka-z-garaem.html i adoptujący mi projekt architekt,stwierdził,ze OD DAWNA NIE WIDZIAŁ TAK ŚWIETNEGO GOTOWEGO PROJEKTU,MAŁEGO ,SENSOWNEGO I ZARAZEM EKONOMICZNEGO W BUDOWIE DOMU :) :)

Aleksandryta
23-09-2010, 18:50
Iza30 I tak trzymac!!!!! ja tez tak uwazam, ze to jeden z nielicznych udanych projektow gotowych. :D

DEZET
23-09-2010, 20:32
Zostałem wywołany do odpowiedzi, więc wkleję rysunek wiązarów, jakie mam zastosowane
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/wizardachowyirys.jpg
Jeśli nie widać na tym rysunku, to w środku wysokość jest 255cm, szerokość 657cm, skos zaczyna się na wysokości 147 cm.
Tu z wstawionymi oknami
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Iryszoknami.jpg
Od strony tarasu
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Irystaras.jpg
Poddasze z wiązarów
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Iryspoddasze.jpg

Dziś skończyłem układanie membrany dachowej (Dorken Vitaxx), więc już na głowę nie leci, jeszcze wstawienie okien połaciowych i położenie blachodachówki ( zakupione) i prace w środku. Zamiast ścian działowych z płyt G-K, robię na parterze z suporeksu 8cm. Koszt na dzisiaj ok. 140 tys.zł włącznie z częściowym zagospodarowaniem terenu- ogrodzenie, nawiezienie ziemi, niwelacja.

DEZET
23-09-2010, 20:37
Na tarasie zastosowałem nieotwierane okno tzw. fix, świetnie wygląda w tym miejscu, jak wielki telewizor:)

tomek131
23-09-2010, 21:02
Mądrze gadacie ,oj mądrze.99%projektów to bezsens.Sam nic nie mogę znależść.
Iza30 a masz jakąś parterówkę 120-130m,ale raczej nie dwuspad (nie to,że absolutnie nie ,ale to musiałby być jakiś nowoczesny fajny projekt żeby mi się spodobał z dwuspadowym dachem) żeby właśnie wiatrołap nie był metr na metr,żeby nie wchodziło się z niego wprost na kanapę w salonie,żeby można było wejść do kuchni nie spacerując przez cały salon,żeby kuchnia nie była połaczona z salonem,żeby było pom.gosp min 6m i jakaś pralnia do tego czy też garderoba itp a i spiżarka w kuchni i salon min 30m i pokoje nie mniej niż 12m a sypialnia rodziców tak z 16m.I jeszcze żeby kiedyś można było gdzieś wsadzić schody i ew.zrobić coś na górze.Schody mogą być średnio wygodne bo tam raczej jakiś bilard,gabinet albo kino albo pokój miłości ,nie wiem co tam kiedy przyjdzie do głowy ,żeby była taka opcja by poddasze wykorzystać.Fajny jest dość groszek:
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek_z_garazem/183/rzuty
Ale nie podoba mi się z zewnątrz a i wewnątrz ma parę wad
Albo to ,ale pokoj mały jeden i pom.gosp małe
http://www.z500.pl/projekt/z23.html
ALbo to ,ale kuchnia prawie otwarta i tylko pom.gosp. jedno i chyba poddasze nie do adaptacji i schodów nie ma gdzie dać
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97,2209
Masakra z tymi projektami.Kto to projektuje i czym się kieruje w 90 procentach przypadków to nie wiem.Proponowałem wcześniej butelkę dobrej whisky kurierem jak ktoś pomoże,ale nikt nie podjął niestety wyzwania

DEZET
23-09-2010, 21:12
tomek131 - co masz zrobić? Udać się do projektanta ze swoimi przemyśleniami, a może i rysunkami, bo gotowe projekty zawsze mają jakieś "ale" - niestety.

DEZET
23-09-2010, 21:47
anna-maria3 napisała: Irys B z pojedynczym garażem 260 tysięcy netto.
Agat, 20 metrów więcej, dach 30 stopni, kształt również prosty, 400 tysięcy netto. A ja widzę, że Agat ma pow. użytkową 195m2 do 116,5 m2 Irysa- to gdzie tu różnica 20m??

anna-maria3
23-09-2010, 22:09
anna-maria3 napisała: Irys B z pojedynczym garażem 260 tysięcy netto.
Agat, 20 metrów więcej, dach 30 stopni, kształt również prosty, 400 tysięcy netto. A ja widzę, że Agat ma pow. użytkową 195m2 do 116,5 m2 Irysa- to gdzie tu różnica 20m??

Bo wariant B ma poddasze. W wariancie A jest 137 metrów. Wtedy koszt nieco mniejszy, ale i tak prawie 270 tysięcy za SSO i 370 SSZ...

anna-maria3
23-09-2010, 22:11
tomek131, ideałów wśród gotowców nie ma :)
Podjęłam się wyzwania i oto, co znalazłam - z góry dodaję, że nie wszystkie kryteria są spełnione ;)
- 120-130 metrów ma (dokładnie 124,7)
- nie jest dwuspadem
- spory wiatrołap i nie wchodzisz bezpośrednio na kanapę; ten wiatrołap to w zasadzie taki korytarzyk
- "łatwe" wejście do kuchni, czyli nie przez salon i nie przez cały dom; kuchnia oddzielna
- PG z pralnią 6,9m2
- jest spiżarka w kuchni
- salon ma ponad 30 metrów
- pokoje ponad 12; sypialnia ponad 16 metrów
- nie ma tylko specjalnie miejsca na schody, ale może mogłyby być gdzieś w salonie...
- http://projekty.lipinscy.pl/Merida/

Inne, spełniające większość wymagań:
http://www.domy-parterowe.pl/projekt-zadebie
http://ekobudowanie.pl/projekty-domow/9030-dcb57

Masz bardzo konkretne oczekiwania. Myślę, że mógłby z tego wyjść super projekt indywidualny.
Dużo lepszy niż wszystko, co zaproponowałam :)

tomek131
23-09-2010, 22:56
anna-maria3 bardzo dziękuję,na b.szybko rzuciłem okiem bo już póżno
nr1 odpada bo żeby dostać się do części nocnej domu trzeba zrobić spacer przez cały salon
nr2 znam ,tak jakoś średnio z zewnątrz i ma takie przejscie przez salon w zasadzie do kuchni i w sumie prawie otwartą tą kuchnie
nr3 nie wspomniałem ,że wjazd od południa-nie jestem przywiązany do klasycznego rozkładu może być salon na północny zachód czy wschód ,ale tu wyjdzie chyba zbyt zimno/ciemny ze względu na położenie
I jeszcze-garaż 2 stanowiskowy chyba odpadnie-nie kocham swych aut aż tak by taki garaż był większy od mojego salonu.Może być bez garażu lub jednostanowiskowy.Postawie jakiśprefabrykat lub nawet blaszak z zewnątrz obity styro i tynk jak kolor domu,daszek jak na domu i za 12-15tys full wypas z bramą na pilota dwu stanowiskowy.Z zewnątrz nie do odróżnienia - widziałem takie.Wszak chodzi tylko o to by nie skrobać rano auta .Za różnicę 100tys minus 12-15 tys kupie sobie jakieś nowe auto,choćby trzecie-cabrio na niedziele czy jakiegoś hot-hatcha

anna-maria3
24-09-2010, 09:45
No to jeszcze coś*podrzucam...

Tu może być kłopot ze schodami. Chyba, że upchniesz w salonie...
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/9837-anna.html
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/7800-basia-a.html
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10122-lmb34b.html

Tu troszkę za mała sypialnia rodziców (chciałeś koło 16 metrów)
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/4368-z6.html

mimblau
24-09-2010, 09:56
/ walka o butelkę trwa /
tomku131, no a ten Agat już wspominany to taka porażka? przy dachu 30stopni możesz na górze mieć dodatkowy pokój, lub przy dachu 22stopnie [zdecydowanie ładniej to wygląda] zamiast garażu upchnąć tam pokój z garderobą. spiżarkę odpuść ;)

tomek131
24-09-2010, 10:33
anna-maria no coraz bliżej jest Ci powiem.
nr 1 jest dość fajny - jakby mu zrobił stylizację jakąś (tak jak np Pod Jarząbem z Archonu ,stylizacja nowoczesna i nie ten dom)bo ma kolumny i u mojej żony odpadnie
nr 2 też dość fajny ,ale tu znowu ja nie znoszę tak płaskich wielospadowych dachów-taki jakiś kempingowy bungalow wychodzi z tego wtedy ,jeszcze wsparty kolumnami
nr3 to przejście przez róg salonu do pozostałej części domu-mam podobnie w mieszkaniu,Zawsze gdy ktoś przychodzi a ja leżę na kanapie to się muszę podnoscić bo potem jakaś koleżanka żony powie ,że nic nie robię tylko leżę na kanapie haha
nr4 te jakieś cztery do tego drewniane pale przed wejsciem.....
Nr 1 jakby przestylizował to może by coś z tego było ,tylko gdzie tam znowu schody
Aha i garaż jednostanowiskowy może być.Spoko.Może i lepiej bo z boku się wiatę jakąś superową pasującą postawi (są przeróżne) i problem dwóch aut rozwiązany
Co to Agat mimblau ,który to

tomek131
24-09-2010, 10:41
W każdym razie ten nr 1 czyli
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/9837-anna.html
Umieszczam na swej liście.Na 124 metrach ci powiem i duży salon i dość sporę pokoje i pralnia i pom.gosp i spiżarka i oddzielona kuchnia.Naprawdę spoko.Tylko stylizacja na zewnątrz potrzebna może.Noi gdzie dać schody?Poszerzyć go i w korytarzu.?Noi taka jeszcze dziwna dla mnie mała wada taki układ salon na prawo pozostałe na lewo powoduje jakoś tak dom bez tajemnicy.Ale to już takie moje dziwne fanaberie,raczej pewnie nie zrozumiałe,więc zostawiam to

mimblau
24-09-2010, 10:57
[Co to Agat mimblau ,który to[/QUOTE]

to ten
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/9097-agat-a.html

nie myslicie że tu hol też jakiś taki nie-ułomek?

Aleksandryta
24-09-2010, 11:11
Anna projekt baardzo fajny.. Masz wjazd od południa, więc musisz cierpieć :P
Jak będziesz chciał poszerzyć, to bez sensu kupowanie projektu gotowego, gdyż poszerzenie wymagałoby zaprojektowania od początku nowego dachu. A to kosztuje. W ogóle przy dachach wielospadowych poszerzenie lub wydłużenie domu jest bardziej skomplikowane.
Chcesz dom o wyglądzie nowoczesnym? Wybierz z dachem dwuspadowym. Lepiej to wygląda. Zmianę wyglądu zewnętrznego możesz zamówić przy okazji adaptacji projektu.
Ja osobiście namawiam na projekt indywidualny, bo masz bardzo sprecyzowane potrzeby. Przy prostym domu nie zbankrutujesz. Nie musisz robić projektu w najdroższej pracowni w Polsce. Tym bardziej, że chcesz budować mały dom, więc cena za projekt nie będzie powalająca.
Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi z tym salonem :confused: przecież jak będziesz leżał na kanapie :P to, goście z hallu i tak Cię nie zobaczą ;)

Aleksandryta
24-09-2010, 11:25
mimblau hall rzeczywiście jest duży, ale musi obsłużyć bodajże 6 otworów drzwiowych i masz extra de lux szafę i razem z szafą, która przewidziana jest w pięknym zresztą przedsionku spełni oczekiwania na miejsca na ciuchy i inne glamoty. Jedno dla mnie w tym projekcie jest nie do przyjęcia, to absolutnie za mały garaż na dwa samochody, nawet te o średniej wielkości. Ja bym ten garaż poszerzyła o te wystające okienko łazienkowe, a okno od łazienki przerzuciła na boczną ścianę. I dzięki temu będziesz miała prostrze ściany i tańsze ich wykonanie :D Z drugiej strony też bym ścianę wyprostowała i miałabym większą (szerszą) kuchnie. Ale ja to taka praktyczna jestem. ;)Niby to na rysunku ładnie wyglądają takie "załamki", ale i generują koszty przy budowie.

mimblau
24-09-2010, 12:22
dla mnie przeciwnie, garaż dwustanowiskowy to przerost - w projekcie idealnym chcielibyśmy mieć garaż na 1,5 samochodu, czyli 1 auto i rowery etc. to przecież gdzieś musi się zmieścić. a garaż na dwa samochody i cztery rowery, kajak i co tam jeszcze to już hangar ;)

Aleksandryta
24-09-2010, 12:37
A jak tak, to rzeczywiście w tym projekcie garaż ten dla was jak hangar ;)

court
24-09-2010, 13:08
A co myślicie o tym projekcie http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2846_hektor ???

Zbigniew nadal mi się podoba, tyle, że nie wiem czy 140 m2 to nie za dużo na moją rodzinkę.

Koszty Hektora oscylują na około 300 tys. (to już stan deweloperski - z wykończeniem wewnętrznym).

tomek131
24-09-2010, 15:41
No ta anna mi się coraz bardziej podoba.A wc nie za blisko jadalni?Kominek w tym miejscu ok?Tylko gdzie schody????Aleksandryta ,masz jakiś pomysł?
Boję się ,że mój indywidualny będzie inny niż 95%projektów,trudno będzie coś zmałpować z delikatnymi zmianami , mogą mnie wtedy chcieć policzyć haha
A teraz zerknijcie jak może się zmienić ten sam dom:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem/m40e94cdb7af6b
Jak się otworzy ,kliknijcie na STYLIZACJE.Ta stylizacja na nowoczesny projekt jest super w/g mnie.
Ten Jarząb nie jest taki tragiczny ,ale tam chyba nie zamknie kuchni bo będzie zle wyglądać-no chyba żeby jakimi pustakami szklanymi albo co.Tam w opcji poddasze są schody w salonie,normalnie nie do przyjęcia,ale przy poddaszu rekraacyjnym mogły by być
annamaria - dzięki jeszcze raz , bo fajny domek ta Anna.Dopisany do listy na wysokiej pozycji z powyższymi zastrzeżeniami.Jak nastąpi wybór o butelce whisky nie zapomnę.I mówię całkiem poważnie

anna-maria3
24-09-2010, 16:21
No ta anna mi się coraz bardziej podoba.A wc nie za blisko jadalni?Kominek w tym miejscu ok?Tylko gdzie schody????

WC według mnie ok. Z kuchni nie widać, z salonu w sumie też nie, bo kącik TV schowany. Ewentualnie możesz dać drzwi na drugiej ścianie, wtedy z jadalni będzie też niewidoczny.

Kominek chyba nie bardzo jest sens przestawiać. W jadalni bez sensu, a w salonie musisz mieć ścianę na TV itd.

A to pomieszczenie z numerem 5 jest Ci potrzebne? Bo jak nie, to można je wyrzucić i tam dać schody - bezpośrednio z wiatrołapu. Tak po angielsku będzie, bo u nich też często schody na wejściu ;)


annamaria - dzięki jeszcze raz , bo fajny domek ta Anna.

Bo Anny generalnie są fajne ;)


Dopisany do listy na wysokiej pozycji z powyższymi zastrzeżeniami.Jak nastąpi wybór o butelce whisky nie zapomnę.I mówię całkiem poważnie

Przekażę mężowi, ucieszy się :)
A na poważnie, kup whisky, przechowaj i baw się dobrze na parapetówce ;)

W wolnej chwili poszukam jeszcze czegoś. Skończyłam poszukiwania swojego projektu, więc chętnie poszperam pod kątem innym niż swoje wymagania :)

IZA30
24-09-2010, 16:33
No ta anna mi się coraz bardziej podoba.A wc nie za blisko jadalni?Kominek w tym miejscu ok?Tylko gdzie schody????Aleksandryta ,masz jakiś pomysł?
Boję się ,że mój indywidualny będzie inny niż 95%projektów,trudno będzie coś zmałpować z delikatnymi zmianami , mogą mnie wtedy chcieć policzyć haha
A teraz zerknijcie jak może się zmienić ten sam dom:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem/m40e94cdb7af6b
Jak się otworzy ,kliknijcie na STYLIZACJE.Ta stylizacja na nowoczesny projekt jest super w/g mnie.


Ten Jarząb nie jest taki tragiczny ,ale tam chyba nie zamknie kuchni bo będzie zle wyglądać-no chyba żeby jakimi pustakami szklanymi albo co.Tam w opcji poddasze są schody w salonie,normalnie nie do przyjęcia,ale przy poddaszu rekraacyjnym mogły by być
annamaria - dzięki jeszcze raz , bo fajny domek ta Anna.Dopisany do listy na wysokiej pozycji z powyższymi zastrzeżeniami.Jak nastąpi wybór o butelce whisky nie zapomnę.I mówię całkiem poważnie
.................

Dom pod jarząbem wersję tą: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem-4/m4534bd049c008 wybudował własnie mój sąsiad za płotem :)Bez poddasza.Dom robi wrażenie,choc w moim typie nie jest.Ma ogromny dach,ktory moim zdaniem go przytłacza...kuchnie mają otwartą.Choć to akurat w moim typie tez nie jest.

Opiszę Wam jeszcze moja krótką historię związana z Anulka.Architekt (szef mojego męża-nasz dobry znajomy :) ) powiedział nam,żebysmy sie nie wygłupiali i on narysuje nam projekt indywidualny po kosztach.W tym czasie odnalazłam w necie ANULKE - buch -miłosć od 1 wrażenia.Ale co tu robić,moze jednak rysować indywid.?Ale co jak zaprojektujemy i wyjdzie jakichś paskudnik/! Za narysowanie + papierki = PnB kumpel zaśpiewał nam 6000zł.Za adaptację gotowca + papiery do PnB = 4600.Róznica więc niewielka.Ale Anulka w głowie siedzi.Idziemy do pana architekta,kumpla nomen omen.Chłop mówi,projekt rewelacyjny,nie kombinujcie BUDUJCIE.Wprowadzilismy naprawdę kosmetyczne poprawki i jesteśmy zadowoleni.Lada moment stawiamy ogrodzenie i zwozimy materiały :)

IZA30
24-09-2010, 16:40
A co myślicie o tym projekcie http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2846_hektor ???

Zbigniew nadal mi się podoba, tyle, że nie wiem czy 140 m2 to nie za dużo na moją rodzinkę.

Koszty Hektora oscylują na około 300 tys. (to już stan deweloperski - z wykończeniem wewnętrznym).

Mnie sie Hektor podoba,mozna sie przyczepic do łazienki (mała ,bez okna taka blokowa trauma :) )

anna-maria3
24-09-2010, 17:42
To ze stron sąsiada :)

Schody można zrobić zamiast tego pomieszczenia 1,8m2 przy PG. Tylko salon troszkę mniej niż 30m2.
No i ten kolor elewacji ;)
http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/dum-bungalow87

I jeszcze ten
http://www.euroline.cz/cz/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-879.html

anna-maria3
24-09-2010, 17:50
Mnie sie Hektor podoba,mozna sie przyczepic do łazienki (mała ,bez okna taka blokowa trauma :) )

Dokładnie jak piszesz :)
Do tego chyba wyrównałabym wykusz na prosto.

W sumie od Zbigniewa różni go tylko to (poza powierzchnią), że zamiast długiej spiżarki ma spiżarkę i pralnię, a to chyba lepiej.
Jeśli wolisz dom mniejszy, to jest to super odbicie lustrzane Zbigniewa w lekkiej miniaturze ;)
Do tego, jak zlikwidujesz garaż (bo jakoś nie pamiętam, czy ma być, czy nie), to możesz dać okno w łazience.

majkot
24-09-2010, 18:48
http://www.z500.pl/projekt/z2.html .To mój dom.Priorytetem była zamknięta kuchnia , posiadanie jadalni ,dach wielospadowy,bo taki mi się podoba i nie za duży metraż.Każdy z nas ma inną wizję swojego domu i dlatego każdemu będzie się podobało coś innego.Nie zmuszajmy kogoś komu podobają się wielospady do budowy dwuspadowej stodoły i vice versa.

court
24-09-2010, 19:46
A teraz zerknijcie jak może się zmienić ten sam dom:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-jarzabem/m40e94cdb7af6b
Jak się otworzy ,kliknijcie na STYLIZACJE.Ta stylizacja na nowoczesny projekt jest super w/g mnie.


Faktycznie, że w wersji przedstawionej w stylizacjach wygląda o niebo ładniej, a i rozmiar i rozstaw pomieszczeń do przełknięcia.

Anna-maria3 faktycznie nie myslałam o garażu w bryle budynku. A myslicie, że dałoby obciąć ten garaż (pomniejszyc na mniejszy spełniający rolę pom. na rózne sprzęty czy sport. czy ogrodowe) czy zlikwidowac wogóle ??? Zastanawia mnie, że dach nad garażem jest bardzo związany z tym w części mieszkaniowej, no i jak z kosztami zmiany ??? Czy w takim wypadku nie lepiej szukać dalej ??

Czy macie jakieś inne propozycje na domek do ok 120m2 coś w stylu Zbigniewa czy Hektora (faktycznie ślepa łazienka też mi się nie widzi, wielkość jak na 3 osoby też skromna, myslałam, żeby powiększyć ją kosztem tych dwóch sąsiadujących pokoi, przesunąc ściany w łazience o jakieś 1m2 z każdej strony), no i w Hektorze razi mnie brak choć częściowego zadaszenia tarasu, wejscie też gołe...

court
24-09-2010, 20:02
tomek131 : W każdym razie ten nr 1 czyli
http://www.wybieramydom.pl/projekty_...9837-anna.html
Umieszczam na swej liście.

Projekt całkiem miły dla oka, jak dla mnie jeden minus - kuchnia (a bardziej jej lokalizacja). Ja zdecydowanie szukam kuchni od strony wejścia do domku (wolę mieć wszystko na oku :) )

tomek131
24-09-2010, 21:59
Żesz się tej Annie przyglądam.
Tej annie-http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/9837-anna.html
Naprawdę z tej powierzchni jest bardzo ok.Na działkę z wjazdem od południa pasuje.
1Jedna sypialnia nasza ta duża 17m od południowo zachodniej strony wyjdzie.Nie będzie gorąco?
2Kuchnie też bym wolał od strony wejścia ,ale wtedy będzie od południowej strony i będzie cieplutko chyba
3Czy ten salon 8x4 będzie ustawny
4Czy korytarz do pokoi nie będzie wąziutki
5Gdzie te schody.W razie co ze spiżarki WC a z WC schody?Za małe chyba to WC na schody a i spiżarki szkoda
Jakby ten korytarz prowadzący do pokoi se gdzies zakręcał lub się poszerzał to byłby ten dodatkowy klimat,i po cichu to ja tam te kolumienki nawet lubię,ale żona się kategorycznie przeciwstawia

DEZET
24-09-2010, 22:16
Witam! Jeszcze tylko kilka świeżych fotek Irysa.
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Irysodulicy1.jpg
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Irysodulicy2.jpg
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Irystaras2.jpg

DEZET
24-09-2010, 22:38
tomek131 - W tej Annie http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/9837-anna.html moim zdaniem, aż się prosi zrobić część dachu z wiązarów i wykorzystać dość wysoki (28stopni) dach. 3 kominy - nie jest to tanie. No i szkoda, że brak dobudowanego garażu. Ale ogólnie całkiem fajny projekt.

anna-maria3
25-09-2010, 06:17
3Czy ten salon 8x4 będzie ustawny


Tomek, zobacz do mojego "starego" dziennika w stopce.
My mamy salon 7,5 x 4 i podobny układ, bo też w jednym końcu wypoczynek, w drugim stół.
Uważam, że jest ustawny.

IZA30
25-09-2010, 09:34
http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/dum-bungalow87 ten mi sie bardzo podoba,szkoda,ze kolos i to drogi kolos,ale wewnątrz dla mnie jest super!

anna-maria3
25-09-2010, 10:37
http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/dum-bungalow87 ten mi sie bardzo podoba,szkoda,ze kolos i to drogi kolos,ale wewnątrz dla mnie jest super!

Dlaczego kolos? On ma 119,4 powierzchni użytkowej...
A co do kosztów - według kursu korony 0,16 PLN wychodzi niecałe 550 tysięcy pod klucz.
Jak na niecałe 120 metrów to rzeczywiście sporo, bo wychodzi prawie 4600 za metr kwadratowy...

tomek131
25-09-2010, 12:30
Dach jest chyba skomplikowany i drogi ,ale raczej na całkowitą cenę to jakoś strasznie nie wpłynie.
Mnie się marzy znalezść taki projekt ,którego by praktycznie nie trzeba zmieniać (ew bardzo drobne poprawki)coby nie był skomplikowany oraz spełniał 90% moich założeń.
Ta Anna blisko ,ale kompletna przebudowa na zewnątrz by ja musiała czekać noi chyba schody będą problemem.
Nawiasem mówiąc trzeba uwzględnić jakieś zagospodarownie strychu bo przy braku piwnicy nie pomieści się w tych domach ze wszystkim.To już może lepiej garaż jednostanowiskowy przy domu lepiej,bo kotłownia może iść na tył garażu i być całkiem spora ,a wtedy w całości można wykorzystać pomieszczenie lub pomieszczenia gospodarcze znajdujące się w domu.
Naprawdę dziwią mnie te projekty domów z jednym pom.gosp. 3metry.Przecież to bezsens totalny.Dom to nie mieszkanie w bloku.To nie jest tak ,że zmieściłem się na 60m w bloku to tym bardziej zmieszczę się na 120 czy 140 w domu.To tak nie działa

IZA30
25-09-2010, 12:52
Dlaczego kolos? On ma 119,4 powierzchni użytkowej...
A co do kosztów - według kursu korony 0,16 PLN wychodzi niecałe 550 tysięcy pod klucz.
Jak na niecałe 120 metrów to rzeczywiście sporo, bo wychodzi prawie 4600 za metr kwadratowy...

Dach,daaach,daaaaach.... mnie wystarczy ...

IZA30
25-09-2010, 12:56
Dach jest chyba skomplikowany i drogi ,ale raczej na całkowitą cenę to jakoś strasznie nie wpłynie.
Mnie się marzy znalezść taki projekt ,którego by praktycznie nie trzeba zmieniać (ew bardzo drobne poprawki)coby nie był skomplikowany oraz spełniał 90% moich założeń.
Ta Anna blisko ,ale kompletna przebudowa na zewnątrz by ja musiała czekać noi chyba schody będą problemem.
Nawiasem mówiąc trzeba uwzględnić jakieś zagospodarownie strychu bo przy braku piwnicy nie pomieści się w tych domach ze wszystkim.To już może lepiej garaż jednostanowiskowy przy domu lepiej,bo kotłownia może iść na tył garażu i być całkiem spora ,a wtedy w całości można wykorzystać pomieszczenie lub pomieszczenia gospodarcze znajdujące się w domu.
Naprawdę dziwią mnie te projekty domów z jednym pom.gosp. 3metry.Przecież to bezsens totalny.Dom to nie mieszkanie w bloku.To nie jest tak ,że zmieściłem się na 60m w bloku to tym bardziej zmieszczę się na 120 czy 140 w domu.To tak nie działa

Tomek,cudów nie ma.Nie znajdziesz takiego projektu,którego nie będziesz musiał zmieniać TO NA BANK Ja szukałam niemal 2 lata...dzięki Bogu znalazłam już i z głowy,choć bez małych poprawek sie nie obędzie,ale to normalne.Ty jesteś dosyć wymagający i niestety bez indywidualnego się nie obędzie w Twoim przypadku...załóż się :)

anna-maria3
25-09-2010, 14:02
Tomek, a myślisz chociaż o indywidualnym?
Ja od początku zapierałam się rękoma i nogami bo myślałam, że to jakieś*niebotyczne koszty.
Okazało się, że płacę niewiele więcej niż za projekt gotowy plus adaptacja, a do tego biuro, które robi projekt w cenie zajmuje się wszystkimi papierkami aż do pozwolenia na budowę. Tak więc do biura weszłam z pomysłem na kartce, a ostatecznie wyjdę z pozwoleniem na budowę w ręce.

Nie muszę się zastanawiać, czy coś można (bo adaptując projekt nie wszystko będziesz mógł pozmieniać).
Mówisz architektowi to, co napisałeś nam i czekasz na jego wizję, albo, tak jak zrobiłam ja i Atika,
dzióbiesz na karteczce sam i idziesz do niego z gotowcem, żeby przelał na papier.
Tylko jakbyś chciał dzióbać sam, to najlepiej od razu w skali, bo tak "na brudno" wszystko pięknie wychodzi, wszystko się mieści,
a jak zaczynasz wymiarowanie, to okazuje się, że dom ma 350 metrów ;)

IZA, teraz rozumiem kolosa. Myślałam, że o powierzchni piszesz ;)

tomek131
25-09-2010, 15:11
Myślę,myślę tylko o koszty indywidualnego na razie nie pytałem.Przejrzeliśmy już z milion tych projektów i tak myślałem,że trza będzie o indywidualnym myśleć.Tylko to też nie takie proste
1.Trzeba mieć pewnego dobrego architekta
2.Takiego domu nie da się zobaczyć, a dom na wizualizacji a dom na podwórku wybudowany to wam powiem bardzo często nie ten sam dom zupełnie
3.Nie można skorzystać z doświadczeń tych którzy już zbudowali,co często jest możliwe przy gotowcach
A jak skumają,że chcę coś czego nie ma 95%projektów i na szybko nie skopiują byle czego to mogą zaśpiewać.Na pewno będę musiał podrążyć temat w tym kierunku.Jak znajomemu znajomy architekt zrobił projekt indywidualny to.....lepiej nie mówić.Więc to nie zawsze takie cudo

klemensik77
25-09-2010, 20:56
Tomek, a przyglądałeś się z bliska projektowi Z10???
http://www.z500.pl/projekt/z10,funkcjonalny,dom,z,dachem,kopertowym.html
Bardzo prosty fajny układ, spore pokoje i kuchnia, 4m spiżarka. Powierzchnia zabudowy 166m a pow. dachu 246m. Ja ten wybrałam:)

tomek131
25-09-2010, 21:24
Tak ,znam go ,ale nie pasuje mi otwarta na salon kuchnia oraz sytuacja w której salon z jadalnią pełni w swej części funkcję komunikacyjną.I to wc na wprost jadalni też mi jakoś nie leży.
Co do kuchni w salonie lub otwartej na salon to tego akurat nigdy nie pojmę.To dwa tak totalnie różne pomieszczenia w swej funkcji ,że ich łączenie to dla mnie absurd.Ja wiem ,niektórzy mówią o integracji ,że tu się coś robi i ma się kontakt z domownikami itp.Na tej zasadzie można do salonu włączyć wiele pomieszczeń np garaż tu sobie poleruje autko a tu się integruje z domownikami

anna-maria3
26-09-2010, 06:26
Co do kuchni w salonie lub otwartej na salon to tego akurat nigdy nie pojmę.To dwa tak totalnie różne pomieszczenia w swej funkcji ,że ich łączenie to dla mnie absurd.Ja wiem ,niektórzy mówią o integracji ,że tu się coś robi i ma się kontakt z domownikami itp.Na tej zasadzie można do salonu włączyć wiele pomieszczeń np garaż tu sobie poleruje autko a tu się integruje z domownikami

A ja lubię... Teraz mamy taką półotwartą i jest dobrze, ale uważam, że mogłoby być lepiej i w projekcie jest całkowicie otwarta połączona z jadalnią i salonem.
I szczerze mówiąc nie mam mocnych argumentów za... Po prostu tak mi się podoba.
Poza tym, na co dzień tyle czasu spędza się w biegu, szkoła, praca, wyjazdy, że jak się po południu domownicy spotykają w domu to fajnie, żeby mogli pobyć razem. A przy zamkniętej kuchni pewnikiem byłoby tak, że dzieci z mężem w salonie, a ja pichcąca obiad w kuchni. Wolę mieć wszystko na oku ;)
Mało tego, do tej dziennej części dokładamy też nasz gabinet do pracy. Będzie wydzielony z części salonu, połączony dużymi drzwiami, które można rozsunąć i włączyć gabinet do części dziennej. I też mamy powody - w tej chwili mamy gabinet oddzielnie, w efekcie mąż często bierze komputer i papiery i przenosi się do jadalni na stół, bo chce być razem z resztą domowników. Teraz będzie mógł pracować w ciszy jak będzie taka potrzeba, albo rozsunąć drzwi i być w części dziennej domu bez potrzeby noszenia wszystkiego...

Ja na przykład kompletnie nie kupuję WC wielkości 2m2, gdzie goście prawie trą nosem o drzwi siedząc na tronie ;) A w niektórych projektach ma nawet 1,5m2 :(
Nie kupuję też ani garderoby ani łazienki przy sypialni małżeńskiej. Po pierwsze nie mam takowej potrzeby, po drugie, nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania, jeśli łazienka jest zaraz obok sypialni. Podobnie ze spiżarką w kuchni. Zmarnowałabym tylko przestrzeń.
Tak więc Tomku wedle potrzeb ;) I chyba dobrze, bo w przeciwnym razie wszystkie domy byłyby takie same :)

IZA30
26-09-2010, 07:57
Tak ,znam go ,ale nie pasuje mi otwarta na salon kuchnia oraz sytuacja w której salon z jadalnią pełni w swej części funkcję komunikacyjną.I to wc na wprost jadalni też mi jakoś nie leży.
Co do kuchni w salonie lub otwartej na salon to tego akurat nigdy nie pojmę.To dwa tak totalnie różne pomieszczenia w swej funkcji ,że ich łączenie to dla mnie absurd.Ja wiem ,niektórzy mówią o integracji ,że tu się coś robi i ma się kontakt z domownikami itp.Na tej zasadzie można do salonu włączyć wiele pomieszczeń np garaż tu sobie poleruje autko a tu się integruje z domownikami

Cd tej kuchni to się w 100% zgadzam.Też nie pojmuję tej fascynacji,która teraz zapanowała...za 5-10 lat będą projekty tylko z zamkniętymi,bo uważam,ze teraz bardziej jest na to moda niż wygoda...zresztą jest wątek o tym na forum :)

anna-maria3
26-09-2010, 09:37
Tomek, dorzucam jeszcze do obejrzenia
http://www.z500.pl/projekt/z6/rzuty.html

tomek131
26-09-2010, 10:03
Ktoś już chyba go wrzucał,ale te 4 słupy drewniane na wejściu ,jakoś tak nie wiem czemu mają służyć .Wewnątrz nie ma jednego takiego większego pokoju (jak pisałem choć 15-16-17m)Telewizor widze przy kominku?Nie wiem nie jestem fachowcem ,ale od razu bym całą tą pracownie skreślił za telewizor z kominkiem.I chyba ten salon ogólnie jakoś ciężko ustawny.Za to schody są

IZA30
26-09-2010, 10:56
Tomek,a tak z ciekawości,bo chyba nie doczytałam-czy Ty chcesz tańszym kosztem wybudować,czy nie liczysz nie bardzo z kosztami??

tomek131
26-09-2010, 12:43
Nie no ,nie jest tak ,że nie liczę się z kosztami.Ale coś takiego fajnego mi chodzi po głowie ale i niedrogiego.
Może tak-celem nie jest wybudowanie najtańszego domu na świecie
Ale budowa z jedną firmą ,więc samo to podroży sprawę istotnie

vze
27-09-2010, 01:05
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/mariusz/rzuty.html?List=Size3&Part=23&ProjectMirror=1 poogladaj propozycje archipelagu,moze cos Ci w oko wpadnie

court
28-09-2010, 07:55
tomek131 nie pamiętam w jakim stylu szukasz domu, ale ja przeglądając kolejne projekty natrafiłam na ten

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/plk-722.htm

Nie podoba mi się układ pomieszczeń nr 10 i 11(pom.gosp.+kotłownia oraz spiżarnia)... dlatego proszę o radę jak zmienić rozmieszczenie tych pomieszczeń, żeby uzyskać ten sam efekt, ale by pom. gosp. było z oknem (z przodu), a spiżarnia może byc mniejsza, ewent. czy macie jakić inny pomysł (kuchnie chciałabym zamknąć oddzielając ścianą od jadalni i salonu).

IZA30
28-09-2010, 08:41
tomek131 nie pamiętam w jakim stylu szukasz domu, ale ja przeglądając kolejne projekty natrafiłam na ten

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/plk-722.htm

Nie podoba mi się układ pomieszczeń nr 10 i 11(pom.gosp.+kotłownia oraz spiżarnia)... dlatego proszę o radę jak zmienić rozmieszczenie tych pomieszczeń, żeby uzyskać ten sam efekt, ale by pom. gosp. było z oknem (z przodu), a spiżarnia może byc mniejsza, ewent. czy macie jakić inny pomysł (kuchnie chciałabym zamknąć oddzielając ścianą od jadalni i salonu).

Z tego co pamiętam,Tomek chce zamkniętą kuchnię.

court
28-09-2010, 10:23
A patrząc z mojej perpktywy czy są propozycje przerobienia tych dwóch pomieszczen jakoś inaczej???

anna-maria3
28-09-2010, 10:24
tomek131 nie pamiętam w jakim stylu szukasz domu, ale ja przeglądając kolejne projekty natrafiłam na ten

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/plk-722.htm

Nie podoba mi się układ pomieszczeń nr 10 i 11(pom.gosp.+kotłownia oraz spiżarnia)... dlatego proszę o radę jak zmienić rozmieszczenie tych pomieszczeń, żeby uzyskać ten sam efekt, ale by pom. gosp. było z oknem (z przodu), a spiżarnia może byc mniejsza, ewent. czy macie jakić inny pomysł (kuchnie chciałabym zamknąć oddzielając ścianą od jadalni i salonu).

Możesz podzielić te oba pomieszczenia wzdłuż, na dwa długie i wąskie.
Nie będziesz mogła przejść wtedy z wiatrołapu do kuchni, ale z kuchni będzie wejście do wąskiej i długiej spiżarki, a z wiatrołapu wejście do kotłowni i tam zostanie okno tak, jak jest w tej chwili. Tylko nie zamkniesz wtedy kuchni od strony salonu. Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam...

court
28-09-2010, 13:52
Nie wiem czy udało mi sie wkleić zdjęcie... zmieniłam na tak, ale do końca mnie to nie przekonuje... jakbyście zauważyli zlikwidowalam okna w salonie (te boczne), dodałam zamykana kuchnię, tylko te nieszczęsne pomieszczenia.

DEZET
28-09-2010, 17:44
court - zostawiłbym okienko w salonie w narożniku (prawe), nie jestem przekonany do tego "zamykania" kuchni drzwiami przesuwnymi- moim zdaniem raczej rzadko będziesz z tego korzystać. Poza tym wędrówka przez salon do kuchni z zakupami raczej odpada. W oryginale też niezbyt szczęśliwa ta "przelotówka" do kuchni. Może lepiej by było zrobić przejście przez tą pralnię do kuchni, a to pomieszczenie "przesunąć" do zewnętrznej ściany .Czyli zmniejszyć pom. 11, a zwiększyć 10.

anetala27
29-09-2010, 10:46
A mi się podoba ten:)
http://www.budujdom.pl/TK32-159.html

i jeszcze ten:)
http://www.archigraph.pl/?co=projekt&n=488

Aleksandryta
29-09-2010, 11:30
Cieszę się, że podobają się, ale dałaś przykłady dwóch projektów, z których jeden ma 130 m2 pow. użykowej, a drugi ponad 200 m2 , więc jak je porównywać?

court
30-09-2010, 14:05
Dziękuję anna-maria3 i dezet za odzew.


Możesz podzielić te oba pomieszczenia wzdłuż, na dwa długie i wąskie.
Nie będziesz mogła przejść wtedy z wiatrołapu do kuchni, ale z kuchni będzie wejście do wąskiej i długiej spiżarki, a z wiatrołapu wejście do kotłowni i tam zostanie okno tak, jak jest w tej chwili. Tylko nie zamkniesz wtedy kuchni od strony salonu.

Hmmm... nie za bardzo podoba mi się perpektywa dwóch długich pomieszczeń (będą dłuuuuugie i chude), wejście od strony wiatrołapu też nie za bardzo mi odpowiada (właśnie zależy mi żeby nie było wejścia od wiatrołapu ze względu na straty ciepła, a dodatkowo można praktyczniej zaadoptować przedsionek).

DEZET napisał: Może lepiej by było zrobić przejście przez tą pralnię do kuchni, a to pomieszczenie "przesunąć" do zewnętrznej ściany .Czyli zmniejszyć pom. 11, a zwiększyć 10.

Przejście przez jakieś pomieszczenie czy to w oryginale czy przez pralnię niepraktyczny (chyba wolę zrobic pare kroków więcej naokoło niż otwierać z siatkami najpierw jedne drzwi do spiżarni a potem drugie bezpośrednio do kuchni).

Teraz sobie pomyslalam tak

ALE NADAL SAMA NIE JESTEM PRZKONANA. Jak wpadnie Wam jeszcze jakis inny pomysł prosze piszcie. Dom przypadl mi do gustu (nawet bardzo).

court
01-10-2010, 10:25
.................

Opiszę Wam jeszcze moja krótką historię związana z Anulka.Architekt (szef mojego męża-nasz dobry znajomy :) ) powiedział nam,żebysmy sie nie wygłupiali i on narysuje nam projekt indywidualny po kosztach.W tym czasie odnalazłam w necie ANULKE - buch -miłosć od 1 wrażenia.Ale co tu robić,moze jednak rysować indywid.?Ale co jak zaprojektujemy i wyjdzie jakichś paskudnik/! Za narysowanie + papierki = PnB kumpel zaśpiewał nam 6000zł.Za adaptację gotowca + papiery do PnB = 4600.Róznica więc niewielka.Ale Anulka w głowie siedzi.Idziemy do pana architekta,kumpla nomen omen.Chłop mówi,projekt rewelacyjny,nie kombinujcie BUDUJCIE.Wprowadzilismy naprawdę kosmetyczne poprawki i jesteśmy zadowoleni.Lada moment stawiamy ogrodzenie i zwozimy materiały :)

Co się stało IZA30, że zrezygnowałaś z Valletty ? ? ?

anna-maria3
02-10-2010, 06:57
Tomek, a Ty widziałeś tę Valettę?
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Valletta-LMB34/a,s_pd,idp,6578.html
Chyba poza schodami spełnia wszystkie Twoje/Wasze wymagania.

tomek131
02-10-2010, 11:38
Nie spełnia jednego.Wszyscy odwiedzający moje dzieci będą oglądać mnie wyłożonego na kanapie w salonie

Aleksandryta
02-10-2010, 12:31
Hehe :p A moze jakies zaslonki puscic kolo tej kanapy? ;)
Tak powaznie, to jestem z Toba. Nie znosze jak ktos wchodzacy do domu (obcy ofc) lypie oczkiem na salon.

anna-maria3
02-10-2010, 12:41
Faktycznie, nie zwróciłam uwagi...
Ja tak mam w tej chwili w domu i popieram - katastrofa.

TK30
02-10-2010, 12:46
A co myślisz o tym projekcie:
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/florenc/?ProjectMirror=1

lub

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/genowefa/rzuty.html

tomek131
02-10-2010, 15:34
W pierwszym otwarta kuchnia ,ja nie znoszę i ten mały pokój 8coś metra w porównaniu do pozostałych ,ale może można jakoś pozmieniać.Fajny z zewnątrz.
Drugi - to ja osobiście nie lubię tych wielkich garaży od wejścia,nie wiadomo czy wejść do domu czy do garażu i czy właściciel chce bardziej wyeksponować dom czy garaż-bo wydaje mi się ,że garaż.Ale jak ktoś chce koniecznie garaż podwójny w bryle a ma nie za szeroką działkę to może mu pasować.I czy ja dobrze patrzę-kibel koło stołu jadalni?To już bezmózg musiał zrobić, bo jak to nazwać inaczej.Da się to chyba prosto zmienić,ale takie coś wystawić w projekcie?To świadczy ,że bezmózgowie projektu może być daleko posunięte.Noi małe te pom.gosp 3m i 2m to co to jest

IZA30
03-10-2010, 06:44
Co się stało IZA30, że zrezygnowałaś z Valletty ? ? ?

Valletta to mój ideał.BYŁ I BĘDZIE.Niestety,realia go wykluczyły.Dach tego domu kosztuje w granicach 50-70 tys.czyli jak zwykle chodzi o koszta :(
Żałuję bardzo ,ale takie życie.
Ale koniec końców jestem bardzo zadowolona z końcowego wyboru.
http://www.extradom.pl/projekt-domu-anulka-z-garazem-sll1024.aspx

tomek131
03-10-2010, 09:49
Fajny domek.Ma wszystko co trzeba.Dla mnie troszkę za prosty,ale to już konkretne gusta i nie ma co o nich dyskutować.

anna-maria3
03-10-2010, 10:45
Tomek, podrzucam jeszcze do obejrzenia. Może już widziałeś, ale natknęłam się na niego, więc wrzucam
http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/38//#top

tomek131
03-10-2010, 21:08
Chyba widziałem.Fajny wewnątrz ale kolumny i dach 22stopnie.Poddasze raczej odpada.Ale dzięki,wewnątrz bardzo mało takiego typu projektów

IZA30
04-10-2010, 14:35
Tomek ,a ja sie moge z Toba załozyć,ze nie wybierzesz gotowca ...:)

Aleksandryta
04-10-2010, 14:43
Tomek ,a ja sie moge z Toba załozyć,ze nie wybierzesz gotowca ...:)

Pewnie tak, ale dobrze, że tak jęczy. Nie tylko siebie, ale i innych inwestorów stawia "do pionu" :P

Ja też zleciłam projekt indywidualny.

IZA30
04-10-2010, 14:48
Nie jestem zwolennikiem projektów Archonu,ale ten mi sie spodobał,bez garażu niestety,ake nowoczesny,przyzwoite wielkosci pomieszczenia,naprawdę jest spoko:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97,1073

tomek131
04-10-2010, 15:38
Do pionu to ja bym postawił tych wszystkich architektów po szkole w Koziej Wólce chyba.
Też nie lubię za bardzo projektów Archonu (wewnątrz głównie-same głupie stereotypy i chwilowa moda)natomiast ten w/g mnie jest dobry.Nawet wklejałem go wcześniej.Tylko ,że jedno pom .gosp. a gdzieś to wszystko w domu musi się zmieścić.Zauważcie ,że salonu w zasadzie nikt już chyba meblami jak z epoki Gierka w bloku nikt nie zastawia.Zostają nam szafy w pokojach by wszystko zmieścić.Stąd patrzę na (oprócz kotłowni) jakąś pralnie i garderobę.Dodatkowo mówimy o domu bez piwnicy!
Czy w tym projekcie powyżej można wygospodarować jakieś rozsądne poddasze a schody zrobić , nie wiem,na przeciw wejścia praktycznie w salonie-poszłyby nad telewizorem?
Jedno mnie boli , boję się trochę takiego domu bez zobaczenia w realu jak wygląda.Dwuspady w parterówkach są ryzykowne.Żeby jakaś kupa nie wyszła na żywo

rania
04-10-2010, 21:49
Tomek, zauwazylam, ze nie zgadzasz sie aby w Twoim domu byla jakakolwiek niedogodnosc, nie lubisz ustepstw, chcesz miec dom idealny. Na nic oka nie przymkniesz. Nie wybierzesz projektu gotowego. To tak jak ja. Szukam juz cale wieki projektu gotowego. Ze 20 projektow bylo juz na 90%. Po czasie projekty te zaczynaly mnie po prostu wkurzac, albo stawaly sie dla mnie obojetne... Jak wnetrze ok, tak bryla do bani i tak w kolko...
Maz juz znalazl czlowieka, ktory wykona projekt indywidualny i wlasciwie tylko to nam zostaje. To najlepszy wybor. Mam juz wstepnie narysowany projekt - ktos moglby powiedziec ze dziwaczny. Coz to ma byc dom dla NAS. Ciekawe tylko czy ow projektant przeleje to na papier ;-)

bagusia
04-10-2010, 21:50
Jedno mnie boli , boję się trochę takiego domu bez zobaczenia w realu jak wygląda.Dwuspady w parterówkach są ryzykowne.Żeby jakaś kupa nie wyszła na żywo

Myślę, że nie powinieneś się bać parterówek dwuspadowych. Ja z uwagi na tańsze koszty jestem jak najbardziej za- tym bardziej, że widziałam już kilka takich domów, które w realu wyglądają naprawde ładnie:) Widzę, że nadal poszukujesz, jak pisałam kiedyś wyżej, jak już coś znajdziesz daj znac gdyż mamy bardzo podobne kryteria poszukiwań :) Ps ciekawy ten domek z archonu

bagusia
04-10-2010, 22:14
Przed chwileczką natrafiłam na dość ciekawy projekt, może Ci się spodoba http://www.projektoskop.pl/p-67954.html

IZA30
05-10-2010, 06:05
Myślę, że nie powinieneś się bać parterówek dwuspadowych. Ja z uwagi na tańsze koszty jestem jak najbardziej za- tym bardziej, że widziałam już kilka takich domów, które w realu wyglądają naprawde ładnie:) Widzę, że nadal poszukujesz, jak pisałam kiedyś wyżej, jak już coś znajdziesz daj znac gdyż mamy bardzo podobne kryteria poszukiwań :) Ps ciekawy ten domek z archonu

Dokładnie.Z początku też wykluczałam dwuspad,bo stodoła itp.Ale jak moi rodzice wybudowali ten:http://pprojekt.pl/projekt468-skowronek__77_8_m.html to obawy odeszły jak reką odjął.Domek wyszedł cudny.Mojej Anuli też nikt nie budował,bynajmniej nikt się nie ujawnił ze zdjęciami,trochę się oczywiście tego obawiam,bo wolałabym zobaczyć ją na żywo.Ale,ze wyjdzie kupa tego akurat się NIE BOJĘ :)

IZA30
05-10-2010, 07:29
Przed chwileczką natrafiłam na dość ciekawy projekt, może Ci się spodoba http://www.projektoskop.pl/p-67954.html

Bagusia,a Ty co w końcu budujesz?jaki projekt wybrałaś? :)

anna-maria3
05-10-2010, 08:29
Mam juz wstepnie narysowany projekt - ktos moglby powiedziec ze dziwaczny. Coz to ma byc dom dla NAS. Ciekawe tylko czy ów projektant przeleje to na papier ;-)

Rania, ale jest dokładnie tak, jak piszesz - dom ma być dla WAS. Mój też według wielu osób jest dziwaczny, trudny, ze złymi proporcjami (za dużo komunikacji, czyli strata powierzchni), za duży/za mały itd... Wrzuciłam go na forum i usłyszałam sugestie, które mnie by do głowy nie przyszły (łazienka przy sypialni na przykład), bo po prostu mam inne potrzeby i co innego w domu jest dla mnie ważne. Każdy chce czegoś innego, każdy ma inne doświadczenia i wyobrażenia. Ja patrzę na swój projekt już od jakiegoś czasu. Wymierzyłam wszystko co do milimetra, zrobiłam projekt w 3D, żeby zobaczyć proporcje, wnętrza, elewację... Patrzę i patrzę i już nie widzę wad, bo wszystkie, które były, wyeliminowałam. Ale ktoś inny mógłby powiedzieć, że projekt do bani i że wad ma sporo... Ja życzyłabym tylko sobie (i każdemu budującemu), żebym zakończyła budowę z takim samym przeświadczeniem z jakim zaczynam i żeby dom podobał mi się tak samo albo jeszcze bardziej ;)

Wrzucisz swoje rysunki?

atika
05-10-2010, 09:05
Rania - wklejaj rysunki ;)

Mój dom też jest dla NAS i nie wszystkim musi się podobać. Są przeciwnicy i zwolennicy - ale My zaprojektowaliśmy to co Nam sie podoba i tak by Nam było najwygodniej.

Więc nie bójcie się swoich pomysłów, marzeń, itp. To Wy tam będziecie mieszkać a projektant ma podpowiedzieć nie narzucić swoje rozwiązania. Od narzucania są projekty gotowe.

Wklejaj, wklejaj swój pomysł.

atika
05-10-2010, 09:06
anna-maria - jak tam postępy z Waszym projektem ?

anna-maria3
05-10-2010, 09:20
Rozmawiam z ekipami budowlanymi i wyceniam budowę. Projekt jeszcze u architekta, kończy się robić :) Poprawek już nie planujemy, powstała wersja ostateczna :) Ale głowa bolała od myślenia o tym, co by jeszcze zmienić ;) Prawie wszystko już jest, czekamy na projekt wiązarów (ma być w przyszłym tygodniu). Według architekta prognoz do końca roku uporamy się z PNB i planujemy stan zero na wiosnę. A jak się uda to może i dalej pociągniemy, ale póki co wątpię ;)
A Ty masz już PNB?

anna-maria3
05-10-2010, 09:34
Tomek, jeszcze małe co nieco dla Ciebie.
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Mela/a,s_pd,idp,11042.html
Tu duża powierzchnia zabudowy, ale jakby zrezygnować z garażu i tego zadaszenia, to chyba nie jest tak źle ;) http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-465/a,s_pd,idp,3947.html
http://www.tooba.pl/projekt-domu-HG-H6/a,s_pd,idp,13666.html
Oczywiście, żeby nie było, w każdym jest jakieś "ale" ;)

atika
05-10-2010, 11:02
Rozmawiam z ekipami budowlanymi i wyceniam budowę. Projekt jeszcze u architekta, kończy się robić :) Poprawek już nie planujemy, powstała wersja ostateczna :) Ale głowa bolała od myślenia o tym, co by jeszcze zmienić ;) Prawie wszystko już jest, czekamy na projekt wiązarów (ma być w przyszłym tygodniu). Według architekta prognoz do końca roku uporamy się z PNB i planujemy stan zero na wiosnę. A jak się uda to może i dalej pociągniemy, ale póki co wątpię ;)
A Ty masz już PNB?

Na PNB czekam.... ma niby być do 14 października.... ale Pani która wydaje pozwolenie - dzisiaj mi powiedziała ze jeszcze do tego nie zajrzała, od jutra jest na urlopie.... widocznie mój wniosek jeszcze nie nabrał "mocy urzędowej i musi sie odleżeć :( )

A gdzie wyceniasz wiązary ?? Projekt też Ci robią wiązarów do wpięcia do Twojego projektu ??
Jaki masz duży dach tak wogóle ?? Ile m2 ??

atika
05-10-2010, 11:05
ja jestem na etapie wycen materiałów.
Wyceniam Ytong, dachówki, okna ip.

Kosztorys - choć to za dużo powiedziane - zrobiłam sama - siedząc godzinami nad cenami materiałów, usług, itp.
Wiadomo liczę się z pomyłkami - ale jak na razie jest dobrze. Wyceny które dostaję pokrywają sie z tym co wyliczyłam, a nawet są nieco niższe - wiec jest dobrze ;)

Jeden kamień z serca - zapadła ostateczna decyzja co do dachówek... a to był trudny temat.

A Ty z czego budujesz ?? co na dachu ??

anna-maria3
05-10-2010, 11:32
Ja wycenę też robię sama w Excelu i konfrontuję z tym, co dostaję od ekip.
Powierzchni użytkowej mam 170, całkowitej 220. Fundamentu 97mb z ławą 60 i 16,5mb z ławą 40. Dachu sporo - 400m2.
Póki co widzę, że najpierw "zje nas" fundament a potem dach - ściany są do przełknięcia ;)

Projekt wiązarów wraz z wyceną będzie podpięty do projektu domu. Wczoraj pan wstępnie wycenił wiązary,
ale musi jeszcze projekt dopracować, więc czekamy. Wyceniany i projektowany jest w Krotoszynie.
Na dachu ma być dachówka ceramiczna. Przeglądam oferty, podoba mi się Roben Monza plus i Brass Celtycki.

Budować wstępnie mieliśmy z Suporexu, ale po rozmowach z firmami budowlanymi chyba będziemy się skłaniać w kierunku ceramiki, czyli Poroterm.
Póki co mam wyceny stanu zero od kilku firm - na kilka nadal czekam.
Wycena materiałów pokrywa się z tym, co sama zdołałam wyliczyć po obdzwonieniu hurtowni,
ale robocizna mnie przerasta, bo owszem, dom mamy spory, ale bardzo prosty i Ci, co znają się na temacie mówią, że firmy za wysoko wyceniają.
Cenią za metr kwadratowy, a nie biorą pod uwagę stopnia skomplikowania - ale jestem jeszcze przed wszelkimi negocjacjami i dogadywaniem się, bo nie wszystkie wyceny dostałam, więc jestem dobrej myśli. Wiem mniej więcej, w jakich kwotach powinien zamknąć się fundament, ściany, wiązary i dachówka. O reszcie na razie nie myślę, bo już sam dach to bardzo odległy temat.

Atika, a Ty chcesz jeszcze w tym roku zacząć? Coś kojarzę, że chyba chciałaś...
Z PNB tak już jest - jeden ma w tydzień, drugi w miesiąc, a jeszcze inny... ;)

Jakie masz wyceny - samej robocizny i materiał we własnym zakresie, czy również z materiałem?
Ja myślałam, że z materiałem wyjdzie dużo drożej, a okazuje się, że firmy materiał biorą na siebie (na firmę) z 7% VATem więc w sumie wychodzi nawet taniej niż samemu kupować... No i u nas jest problem, bo nie damy rady wybudować od razu całości więc będzie drożej, bo liczymy za każdy etap oddzielnie...

atika
05-10-2010, 11:58
Ja będe budować z YTONGU - i tutaj rozbieżność w wycenie samego materiału to prawie 11.000 zł. !!!! jak dla mnie szok. Trzeba szukać, szukac i jeszcze raz szukać....
Na dach dachówka - zdecydowaliśmy się na Nelskampa - właściwie nie ma o nim złych opinii, dachówka mi sie podoba, cena wyszła bardzo dobra - nawet mnie zaskoczyła...

My też robimy wiązary - dlatego pytam o Twoją wycenę - bo dach mamy również spory - podobnie jak Ty, bo 380m2. My wycenialiśmy u Burkietowicza w Odolanowie - od nich też mamy projekt.

Wyceniamy indywidualnie materiały, jakoś jestem przekonana ze szukajac samemu znajdziemy taniej (przykład mam przy YTONGU)...

Zaczać byśmy chcieli - ale PNB nie wiadomo kiedy, straszą zimą od października i to z mrozami -30st. co nie zachęca do budowy, zresztą trzyma nas jeszcze inna rzecz... ale to już inna sprawa.

PS. Aby nie zaśmiecać wątku może przenieśmy rozmowę o szczegółach na priva.

anna-maria3
05-10-2010, 12:03
Jasne, napiszę na priva w sprawie wiązarów, bo jak dach podobny, to warto porównać. Ale teraz uciekam :) Odezwę się po południu :)

rania
05-10-2010, 14:20
Swoje rysunki wklejue tu jak tylko dopracuje projekt, bo na razie mam tylko ogolny zarys pomieszczen - bez okien, wymiary jeszcze nie ostateczne i do ewentualnego skorygowania.
Dom to oczywiscie parterowka. Dla jednych to dom dla innych pudelko :-) Bez dachu :-) Czyli parterowka z plaskim dachem na planie prostokata ok 120 m kw. mk, ze sporymi oknami. W srodku domu garderoba, pralnia i kominek a wokol tej wyspy umieszczone sa inne pomieszczenia. To tak w skrocie. Wiem, ze opis duzo nie mowi, ale na razie musi wystarczyc ;-)

anna-maria3
05-10-2010, 14:30
Atika, napisałam na prv, ale wiadomości nie zapisało mi w wysłanych więc nie wiem, czy ode mnie wyszła i czy dojdzie.
Jakby nie doszła, daj znać :)

anna-maria3
05-10-2010, 14:36
Dla jednych to dom dla innych pudelko :-) Bez dachu :-) Czyli parterowka z plaskim dachem na planie prostokata ok 120 m kw. mk, ze sporymi oknami.

A płaski dach to z wyboru, podyktowany gustami, czy wymóg warunków zabudowy?

tomek131
05-10-2010, 18:31
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Horus/a,s_pd,idp,13135.html
Se taki wybuduje haha i już.Prosty dom chyba i garaz tani.Dokładnie się nie przyglądałem ,ale w opisie schody na taras widokowy i na strych jakaś antresola tzn parterowy jest ,ale po tej antresoli na taras czy jakoś tak.Wybajerzony jest:)
Teraz patrze chyba na działkę nie wejdzie na szerokość , ze 1-1.5m może braknąć.A jaka łazienka haha ( pokój kąpielowy w zasadzie)12m -można go pomniejszyc a jego kosztem zwiększyć pom.gosp , choć już najmniejsze nie jest

anna-maria3
05-10-2010, 18:34
A widziałeś kosztorys? Jak na "prosty" dom to trochę drogi ;)
http://www.dobredomy.pl/projekt/horus

rania
05-10-2010, 19:18
A płaski dach to z wyboru, podyktowany gustami, czy wymóg warunków zabudowy?

Plaski dach podyktowany gustem moim. Meza udalo mi sie nakusic ;-) Na szczescie warunki zabudowy nie nakazuja dachu skosnego. Na dzialce juz stoi jeden malutki domek z plaskim dachem - beda sie zgrywac.
Poza tym jaka funkcje pelni dach w domu parterowym? Oprocz niby ozdobnej? Bo nie usmiecha mi sie budowac drewnianej czapy - graciarni na stropie za 50 tys. Droga ta impreza i brzydka. To oczywiscie tylko moje zdanie - maz tez sadzi, ze jestem dziwna :-D

Bardzo fajny ten Horus, ale widac, ze tani nie bedzie.

bagusia
05-10-2010, 19:26
Bagusia,a Ty co w końcu budujesz?jaki projekt wybrałaś? :)

a ja nadal nie wiem... :P Tak szczerze mówiąc troszke plany nam się pokrzyżowały i budowa niestety troszkę odwleka się w czasie. Na szczęście wszystkie formlności z działką są już pozałatwiane:) Nadal jestem na etapie poszukiwań, a baaaaardzo lubię przebirać w projektach :P Na pewno parterówka!!
PS Twoja ANULKA dawno temu mi się podobała ale jak dla mnie za małe sypialnie...

tomek131 tu masz jeszcze jeden przykład http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=dm&id=dm26

tomek131
05-10-2010, 19:38
Dzięki zaraz się przyjrzę.Ale za dużo pokoi.Chyba ,że z jednego zrobię pom.gosp
O żesz ty faktycznie ,skąd takie koszty w tym Horusie.Dach dwuspad.na garażu płaski

anna-maria3
05-10-2010, 19:47
Podobny do Horusa jest Daniel http://pprojekt.pl/projekt1166-daniel,opis.html
Koszty dużo przystępniejsze, ale jest dużo większy niż chciałeś, no i nie spełnia wszystkich kryteriów.
No i ten słup na wejściu do salonu...

bagusia
05-10-2010, 19:58
Dzięki zaraz się przyjrzę.
Tu masz jeszcze 2propozycje
1) duże sypialnie, wielki salon, szafy w korytarzu i wygospodarowałabym też kawałek garderoby lub pom. gosp z pokoju nr12 http://www.extradom.pl/projekt-domu-kos-bez-garazu-wrf1207.aspx
2) zobacz sobie też ten http://www.extradom.pl/projekt-domu-bm-81-dom-przy-mlynie-sle1016.aspx

rania
05-10-2010, 20:26
Gdybym mogla stawiac dom wielkosci 160 m kw. to mysle, ze nie mialabym takiego problemu z wyborem projektu jak obecnie. Na 160 m zmieci sie juz wszystko co trzeba. Na 120 juz trzeba kroic pomieszczenia. Chcialam 100 m, ale nie da rady - tu nic sie nie zmiesci :-(
W Danielu podobaja mi sie garderoby, ale juz WC i umieszczenie kuchni nie. Mysle, ze Tomkowi to tez sie nie spodoba. Denerwuje mnie, ze w wiekszosci gotowcow aby wejsc do kuchni trzeba przejsc przez salon.

tomek131
05-10-2010, 20:28
Dzięki dziewczyny baaardzo.Wykraczamy trochę poza metraż.Pooglądam dokładniej.Ten ostatni to jakoś tak ....tylko wiatrolapik i ten długi korytarz..
A taki i już
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Mango/a,s_pd,idp,12519.html
Albo pojedziemy klasyczną wioską i cześć.Ma prawie wszystko,choć do tego wątku nie pasuje....
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Cezar/a,s_pd,idp,13038.html

A tak poza to ja mam tak ,że czy to auto,czy ubranie czy projekt domu, czasem coś zapada w pamięć..Anna tak zapadła mi w pamięć.Choć się dopatrzyłem dziś ,że znowu prosto na garki w kuchni z wiatrołapu się wchodzi ,ale może tylko mi się wydaje bo już mnie łeb boli od tych projektów
A ten Horus fajny ,ale skąd taki kosztorys.A bym był oryginalny na całą wieś

rania
05-10-2010, 20:53
Oooooooo, ten dom na szczudlach to mi sie podoba, tylko niezla sumke trzeba na niego szykowac :-)

IZA30
06-10-2010, 08:04
a ja nadal nie wiem... :P Tak szczerze mówiąc troszke plany nam się pokrzyżowały i budowa niestety troszkę odwleka się w czasie. Na szczęście wszystkie formlności z działką są już pozałatwiane:) Nadal jestem na etapie poszukiwań, a baaaaardzo lubię przebirać w projektach :P Na pewno parterówka!!
PS Twoja ANULKA dawno temu mi się podobała ale jak dla mnie za małe sypialnie...

tomek131 tu masz jeszcze jeden przykład http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=dm&id=dm26

Ja tez mam w plecy rok z budową,planowałam ten rok,jednakze zycie jak to życie plata rózne figle...Zaczynam dopiero na wiosnę przyszłego roku.
Ja zabieram 1m z salonu i powiększam 2 pokoje.salon ma 31,2 w zupełnosci 30 mi wystarczy.

mimblau
06-10-2010, 08:39
a ja nadal nie wiem... :P Tak szczerze mówiąc troszke plany nam się pokrzyżowały i budowa niestety troszkę odwleka się w czasie. Na szczęście wszystkie formlności z działką są już pozałatwiane:) Nadal jestem na etapie poszukiwań, a baaaaardzo lubię przebirać w projektach :P Na pewno parterówka!!
PS Twoja ANULKA dawno temu mi się podobała ale jak dla mnie za małe sypialnie...

tomek131 tu masz jeszcze jeden przykład http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=dm&id=dm26


ten dm26 jest całkiem przyjemny, no i nareszcie 4 sypialnie :) nawet to wejście 'od kuchni' jest dla mnie ok, w sumie w 9 przypadkach na 10 pierwsze kroki po wejściu do domu kieruje się do kuchni celem 'rzucenia siat' etc. no, nie ma garażu, ale dzięki temu jest zgrabniejszy, niektóre projekty przez wielkie garaże są takie przerośnięte/nowotworowe..

tylko ten słupek-wygłupek ze spiżarką na środku .. nie wiem jak to w praktyce miałoby wyglądać...

IZA30
06-10-2010, 11:11
http://www.tekaprojekt.pl/projekty/informacje/23,dom_jednorodzinny.html dla Tomka,którego koszty nie przerażają :)Ale tak na serio całkiem ciekawy jest .

KasiaSzyBa
06-10-2010, 16:24
Witam wszystkich miłośników domów bez użytkowego poddasza:)
Przyłączę się do dyskusji, bo też właśnie jestem na etapie wyboru projektu i na wiosnę 2011 zamierzam rozpocząć budowę
Jeśli gmina będzie łaskawa i dostanę takie WZ o jakie zawnioskuję, to będę budować taki dom:
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ww-221.htm z kilkoma zmianami.
Spełnia praktycznie wszystkie nasze oczekiwania, a te, których nie spełnia zapewnimy sobie zmianami właśnie:)
Pozdrawiam,
Kasia

IZA30
07-10-2010, 06:52
Witam wszystkich miłośników domów bez użytkowego poddasza:)
Przyłączę się do dyskusji, bo też właśnie jestem na etapie wyboru projektu i na wiosnę 2011 zamierzam rozpocząć budowę
Jeśli gmina będzie łaskawa i dostanę takie WZ o jakie zawnioskuję, to będę budować taki dom:
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ww-221.htm z kilkoma zmianami.
Spełnia praktycznie wszystkie nasze oczekiwania, a te, których nie spełnia zapewnimy sobie zmianami właśnie:)
Pozdrawiam,
Kasia

BARDZO DOBRY PROJEKT.Ma wszystko to,co trzeba.Gratuluję wyboru:)

Aleksandryta
07-10-2010, 09:49
No to ja z krytyką tego projektu :p I mam nadzieję, że Kasia nie obrazi się, tak jak jedna z forumowiczek... lepiej teraz wysłuchać krytyki, niż potem uczestniczyć w tym wątku.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urzadzaniu-domu-nie-zrobilibyscie-ponownie

albo w tym:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?3337-Co-byś-zmienił(a)-budując-jeszcze-raz

1) nie podoba mi się ustawienie salonu, siedzi się tyłem do ogrodu i wejścia na ogród, siedząc przy kominku masz widok na kuchnie jadalnie i drogę wjazdową, a ze względu na to, że salon mimo swoich gabarytów jest nieustawny nie ma innej opcji ustawienia kanap,
2) dla mnie garaż wybitnie za mały, chyba, że macie samochody wielkości Fiata 126P :P, właśnie takie są garaże wbudowane w bryłę domu i dlatego ja sama nie lubię takiej opcji, co inego jak masz w projekcie opcję dobudowanego garażu do ściany domu , wtedy jak garaż za mały możesz go np. poszerzyć przy adaptacji,
3) brak pomieszczenia gospodarczego na: meble ogrodowe, sanki, narty, narzędzia ogrodnicze, przepraszam bardzo, ale to duży 160 m2 dom, więc takie pomieszczenia przy takiej powierzchni domu są wymagane, jest ładne pomieszczenie gospodarcze, ale z ustawienia go w domu wynika, że ma obsłużyć wewnętrzne potrzeby mieszkańców
4) RESZTA JEST SUPER :D
Dla mnie ten projekt jest mało wymagający wobec 160 m2 powierzchni użytkowej domu. Widziałam lepsze projekty o tych gabarytach.

Aleksandryta
07-10-2010, 11:08
ProStaś obcieło mi :(
1) salon nieustawny, mimo tak dużej powierzchni, siedząc na kanapach jesteś odwrócony tyłem do ogrodu a przodem do kuchni i jadalni. Chyba nie o taki widok w salonach w domach jednorodzinnych chodzi, nawet jak ProStaś radzi to i tak siedzi się tyłem do widoku na ogród,
2) garaż za mały 33 m2 na dwa samochody!!!, chyba, że inwestorzy jeżdżą "kaszlami" :P, brak w garażu pomieszczenia na meble ogrodowe, sanki, narty, sprzęt ogrodowy, kosiarka, trudno tak brudny sprzęt taszczyć do pomieszczenia gospodarczego w domu, który jak wynika z jego położenia ma służyć jako kotłownia, czy pralnia.
3) Przedpokój niby ponad 4 m2, ale przez 3 pary drzwui baardzo nieustawny. Gdzie szafa na ubrania?
Poza tym reszta OK :)
Niestety wybór projektu z wbudowanym garażem skutkuje tym, że garaż, jego kształt i wielkość dopasowywuje się do całego domu i takie wychodzą kwiatki... Luuudzieee!!! garaż na dwa samochody 33 m2
przepraszam, ale jak wybiera się taki drogi dom w budowie, to już chyba coś trzeba od projektu wymagać???

BAKO76
07-10-2010, 11:16
Witam Was,
od jakiegoś czasu czytam ten wątek, bo też jestem na etapie wybierania projektu domu parterowego. Jak pewnie większość z Was przeglądnęłam baaardzo dużo projektów i zostały w sumie dwa typy. Bardzo Was proszę o opinie, widzę, że macie już doświadczenie, więc będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.
Wjazd na działkę jest od strony południowo-zachodniej dlatego chcemy aby pokój dzienny był z przodu.
Moje typy: http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/neptun_5/#kosztorys
i drugi: http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=341&what=0
Proszę jeszcze o opinię jak myślicie czy podane kosztorysy w tych domach są realne?

KasiaSzyBa Twój projekt jak dla mnie to rewelacja bardzo mi się podoba, dla mnie niestety za duży i nie zmieściłby się na naszą działkę, ale domek będzie wygodny i przestronny, bardzo ładny.

bdan
07-10-2010, 11:33
bako76

a ten:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-vis-224-vis,347,1,.htm

Aleksandryta
07-10-2010, 11:37
Zdecydowanie ArchTimu - Z Werandą III Ładny dom z tym wszystkim, co potrzeba mieć w domu. Ma nawet dwie łazienki, choć o łazience sypialnianej... no cóż lepsza byłaby łazienka tzw. dla gości niż przy sypialni... , według mnie za wąski garaż i poszerzyłabym garaż o np. o 1 m
BAKO mieszkałam w swoim pierwszym domu 5 lat i miałam prawie 40 metrowy garaż, a 2 SUVy ledwo się mieściły. Fakt, że nie każdy ma 2 takie samochody, ale teraz dużo osób posiada tzw. samochody rodzinne, które są większe od "średniej krajowej".
Ja osobiście nie lubię wykuszy. Podraża budowę, ale jak kto woli. Salon jest niestety nieustawny. Oprócz szafki na TV i pary wypoczynku, nic w salonie nie ustawisz.

PS ten zaproponowany przez bdana jest o wiele lepszy od twoich dwóch propozycji.

BAKO76
07-10-2010, 11:42
Dzięki za odpowiedź, ten dom jest super nawet wczoraj go mężowi pokazywałam, ma tylko jeden mankament - garaż za mały i nie da się go poszerzyć bo na działkę nie wejdzie (23m szerokości), a w tym pierwszym linku, który podałam garaż do poszerzenia będzie o 1,5 metra.
A co myślicie o tych domach, które podałam powyżej bardzo proszę o Wasze opinie, oczywiście w środku troszkę byśmy poprzerabiali po swojemu. (spiżarka, garderoba, mała pralnia itp)

BAKO76
07-10-2010, 11:55
Aleksandryta ale mnie pocieszyłaś bo ten dom (parterowy) to będzie też nasz drugi dom i miał być już taki żeby nie narzekać na to czy na tamto, ale nie jest tak różowo niestety bo działka nie za szeroka i na dodatek z lekkim spadem, a co za tym idzie? Dom parterowy (który nam się marzy (teraz mamy z poddaszem)) w naszym przypadku nie może być zbyt długi bo wychodzi różnica między tyłem a przodem domu - np. na 18 metrach długości domu wychodzi, że z przodu byłoby 1,7 m (wysokości fundamentu) czyli wejście po stromych schodach, nie mówiąc już o wjeździe do garażu, dlatego szukam projektu z garażem wycofanym do tyłu. Normalnie płakać się już chce :( Jest jeszcze opcja z osobnym garażem, ale mąż nie chce, ja też nie za bardzo jestem za tym. Poradźcie coś proszę.

IZA30
07-10-2010, 12:08
Witam Was,
od jakiegoś czasu czytam ten wątek, bo też jestem na etapie wybierania projektu domu parterowego. Jak pewnie większość z Was przeglądnęłam baaardzo dużo projektów i zostały w sumie dwa typy. Bardzo Was proszę o opinie, widzę, że macie już doświadczenie, więc będę wdzięczna za wszelkie rady i podpowiedzi.
Wjazd na działkę jest od strony południowo-zachodniej dlatego chcemy aby pokój dzienny był z przodu.
Moje typy: http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/neptun_5/#kosztorys
i drugi: http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=341&what=0
Proszę jeszcze o opinię jak myślicie czy podane kosztorysy w tych domach są realne?

KasiaSzyBa Twój projekt jak dla mnie to rewelacja bardzo mi się podoba, dla mnie niestety za duży i nie zmieściłby się na naszą działkę, ale domek będzie wygodny i przestronny, bardzo ładny.

U mnie odpada jeden jak i drugi dlatego,ze kuchnia jest totalną blokową kiszką,masakra przy takich powierzchniach domu KTO TO WYMYŚLA ?
KASIASZYBA Twój projekt dla mnie jest niemal doskonały.Dla mnie troszkę za duży i gdyby nie ograniczały mnie koszty z pewnością budowałabym podobny.Salon jest jak najbardziej ustawny,bo teraz nic wiecej sie nie wstawia niż tv (który wisi) wypoczynek oraz komódka na którą jest miejsce:)Dom moze nie będzie najtańszy budowie,ale ... bierz projekt bez dwóch zdań :)

tomek131
07-10-2010, 16:35
No dobra ,na ponad 160m w parterze nie sztuka zmieścić wiele rzeczy

KasiaSzyBa
07-10-2010, 19:16
Cieszę się, że Wam też WW-221 się podoba. Tak jak napisałam spełnia prawie wszystkie nasze wymagania. Aleksandryta – nie mam powodu się obrażać, bo to nie ja zrobiłam ten projekt:). Zresztą ja nie z tych obrażalskich, a ponadto: konstruktywna krytyka – bezcenna…
Co do uwag – są bardzo trafne, ja też zauważyłam te „niedogodności” Stąd planowane przeze mnie zmiany:
- przede wszystkim chcę wykorzystać możliwość powiększenia wymiarów domu o 5% i rozepchnąć trochę dom; rozrysowałam sobie powiększony rzut domu na papierze milimetrowym w skali 1:50 i wyszło mi, że garaż będzie miał 36m2 (6x6 – mam nadzieję, że wystarczy), a wiatrołap 6,25 – zmieści mi się szafa 1,3x0,7;
- w wiatrołapie tylko drzwi z garażu będą otwierały się „do” wiatrołapu
- w salonie wypoczynek mam zamiar mieć ustawiony przodem do pięknie wykończonego kominka, kuchni i jadalni nie będzie stamtąd widać; a że nie frontem do zieleni – no cóż, nie można mieć wszystkiego:)
- w pomieszczeniu obok garażu będzie pralnia z wyjściem na zewnątrz (żeby łatwo było nosić pranie) a kotłownia w … piwnicy, bo zamierzamy częściowo podpiwniczyć dom; mój mąż podejrzał u znajomych pokój (nad podwójnym garażem) zaaranżowany na domowe kino – rzutnik, wielki ekran, mięciutkie, duże kanapy, puchaty dywan:) i teraz chce mieć tak samo; a ponieważ obydwoje nie lubimy skośnych dachów to idziemy w dół; piwnica rozwiąże mi tez problem przechowywania mebelków ogrodowych, kosiarki ,grabi itp. – zmieści się tam pomieszczenie „ogrodnicze” z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz (planuję wyjście z tyłu budynku;
- schody do piwnicy zrobimy w miejscu garderoby; nasza sypialnia będzie w pokoju z oknem na zachód, obok zmieści się garderoba a dalej będzie już łazienka; wymyśliłam sobie przejście z garderoby do łazienki, żeby nie biegać w kółko (rano bardzo wygodnie – wstaje, w garderobie losuję:) ciuchy i od razu do łazienki – ale nad tym rozwiązaniem jeszcze się zastanawiam;
- chcę też wykorzystać sąsiedztwo łazienki i pralni i wykombinować coś w rodzaju zsypu na brudne ubrania (jaki polecają budowniczy domów z poddaszem) tak, aby kosz na ciuchy stał w pralni a z łazienki można było go zapełniać
Aby zbudować taki dom, jaki mi się marzy muszą się spełnić (jednocześnie) dwa warunki”
- gmina wyda odpowiednie warunki zabudowy (powierzchnia zabudowy + szerokość elewacji frontowej) – działka nie stwarza ograniczeń
- pracownia projektowa musi wyrazić zgodę na zmiany wykraczające poza standardowe
Koszty – wiadomo, musza być; ale doszłam do wniosku, ze skoro już budujemy, to zbudujemy taki dom, jaki nam się marzy a nie taki, w którym nie będziemy się dobrze czuli i którego od początku nie będziemy lubić.
Mam zestaw kosztów jakie poniósł kolega z tego forum, który już kończy wykańczanie (jakie fajne wyrażenie:)) WW-221 i, mimo, że są wysokie, jestem w stanie je zaakceptować; zwłaszcza, że już widzę na czym będę mogła zaoszczędzić.
Przepraszam za przynudzanie. Rozpisałam się jak nigdy, ale na ten temat to ja mogę bez końca…:)
Pozdrawiam wszystkich,
Kasia

whisler
07-10-2010, 20:01
Witam serdecznie,
Natrafiłem na na forum moich ulubionych projektów parterowych :-) Co myślicie o projekcie http://www.z500.pl/projekt/z17.html ?
Zastanawiam się nad przerobieniem dwóch dużych sypialni na 3 mniejsze tak żeby były 4 pokoje.
Chciałbym konstrukcję dachu wykonać za pomocą wiązarów (niższy koszt i nie zamierzam korzystać z poddasza). Dodatkowo planuję zamontować PC i wentylację mechaniczną oraz zadaszony taras z pergoli.
Proszę o swoje przemyślenia ewentualnie inne propozycje ale obejrzałem już tysiące projektów i "lepszego" nie trafiłem.

Pozdrawiam,
Jacek

Aleksandryta
07-10-2010, 21:47
KasiaSzyBa no to tylko zyczyc ci szybkiego i bezproblemowego budowania tego pieknego bungalowa :D

mimblau
08-10-2010, 06:37
Cieszę się, że Wam też WW-221 się podoba. Tak jak napisałam spełnia prawie wszystkie nasze wymagania. Aleksandryta – nie mam powodu się obrażać, bo to nie ja zrobiłam ten projekt:). Zresztą ja nie z tych obrażalskich, a ponadto: konstruktywna krytyka – bezcenna…
Co do uwag – są bardzo trafne, ja też zauważyłam te „niedogodności” Stąd planowane przeze mnie zmiany:
- przede wszystkim chcę wykorzystać możliwość powiększenia wymiarów domu o 5% i rozepchnąć trochę dom; rozrysowałam sobie powiększony rzut domu na papierze milimetrowym w skali 1:50 i wyszło mi, że garaż będzie miał 36m2 (6x6 – mam nadzieję, że wystarczy), a wiatrołap 6,25 – zmieści mi się szafa 1,3x0,7;
- w wiatrołapie tylko drzwi z garażu będą otwierały się „do” wiatrołapu
- w salonie wypoczynek mam zamiar mieć ustawiony przodem do pięknie wykończonego kominka, kuchni i jadalni nie będzie stamtąd widać; a że nie frontem do zieleni – no cóż, nie można mieć wszystkiego:)
- w pomieszczeniu obok garażu będzie pralnia z wyjściem na zewnątrz (żeby łatwo było nosić pranie) a kotłownia w … piwnicy, bo zamierzamy częściowo podpiwniczyć dom; mój mąż podejrzał u znajomych pokój (nad podwójnym garażem) zaaranżowany na domowe kino – rzutnik, wielki ekran, mięciutkie, duże kanapy, puchaty dywan:) i teraz chce mieć tak samo; a ponieważ obydwoje nie lubimy skośnych dachów to idziemy w dół; piwnica rozwiąże mi tez problem przechowywania mebelków ogrodowych, kosiarki ,grabi itp. – zmieści się tam pomieszczenie „ogrodnicze” z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz (planuję wyjście z tyłu budynku;
- schody do piwnicy zrobimy w miejscu garderoby; nasza sypialnia będzie w pokoju z oknem na zachód, obok zmieści się garderoba a dalej będzie już łazienka; wymyśliłam sobie przejście z garderoby do łazienki, żeby nie biegać w kółko (rano bardzo wygodnie – wstaje, w garderobie losuję:) ciuchy i od razu do łazienki – ale nad tym rozwiązaniem jeszcze się zastanawiam;
- chcę też wykorzystać sąsiedztwo łazienki i pralni i wykombinować coś w rodzaju zsypu na brudne ubrania (jaki polecają budowniczy domów z poddaszem) tak, aby kosz na ciuchy stał w pralni a z łazienki można było go zapełniać
Aby zbudować taki dom, jaki mi się marzy muszą się spełnić (jednocześnie) dwa warunki”
- gmina wyda odpowiednie warunki zabudowy (powierzchnia zabudowy + szerokość elewacji frontowej) – działka nie stwarza ograniczeń
- pracownia projektowa musi wyrazić zgodę na zmiany wykraczające poza standardowe
Koszty – wiadomo, musza być; ale doszłam do wniosku, ze skoro już budujemy, to zbudujemy taki dom, jaki nam się marzy a nie taki, w którym nie będziemy się dobrze czuli i którego od początku nie będziemy lubić.
Mam zestaw kosztów jakie poniósł kolega z tego forum, który już kończy wykańczanie (jakie fajne wyrażenie:)) WW-221 i, mimo, że są wysokie, jestem w stanie je zaakceptować; zwłaszcza, że już widzę na czym będę mogła zaoszczędzić.
Przepraszam za przynudzanie. Rozpisałam się jak nigdy, ale na ten temat to ja mogę bez końca…:)
Pozdrawiam wszystkich,
Kasia

KasiuSz a te koszty... podzieliłabyś się kwotą, ZA ILE to można mieć?
projekt też mi się podoba, mankamencik to kuchnia, bo mi się marzy kuchnia gdzie będę mieć okrągły stolik na 4osoby + w jadalni duży stół "gościnny". Mam po prostu do zagospodarowania stary stół ale jest tylko na 4osoby, więc muszę mieć DWA. ot, logika kobiety ;)

IZA30
08-10-2010, 07:02
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/mt_zoska_2.htm MIEJSCE NA OKRĄGŁY STOLIK JEST JAK ULAŁ :)

KasiaSzyBa
08-10-2010, 09:50
KasiuSz a te koszty... podzieliłabyś się kwotą, ZA ILE to można mieć?
projekt też mi się podoba, mankamencik to kuchnia, bo mi się marzy kuchnia gdzie będę mieć okrągły stolik na 4osoby + w jadalni duży stół "gościnny". Mam po prostu do zagospodarowania stary stół ale jest tylko na 4osoby, więc muszę mieć DWA. ot, logika kobiety ;)

Koszty jak dla mnie wyszły ogromne: w sumie jakieś 670.000 (cała papierologia na początku, ogrodzenie działki, budowa i wyposażenie domu, kostka). Ale jak od tego odjęłam koszt pompy ciepła (u mnie będzie gaz), część kosztów ogrodzenia (u mnie mniej do grodzenia, więc będzie taniej), wyliczyłam niższe koszty wyposażenia kuchni i łazienek i dodatkowo miejsze koszty robocizny (forumowicz, który przesłał mi to zestawienie sam przyznał, że dużo płacił) to wychodzi mi ok. 500-550 tys (jakieś 2000zł/m2 powierzchni zabudowy), co przy takim domu wydaje mi się być do przyjęcia. Na razie jestem optymistką, ale pewnie za dwa lata powiem: " miało być tak dobrze, a wyszło jak zwykle":). Przynajmniej będę miała fajny, choć pewnie nie do końca wykończony dom.

Co do okrągłego stołu to też taki mam , wprawdzie rozkładany, więc na więcej niż 4 osoby, ale zamierzam go wstawić do wolnego, gościnnego/"pracowego" pokoju, a do jadalni kupić rozkładany, prostokątny.
Pozdrawiam,
Kasia

mimblau
08-10-2010, 11:02
670.000 - no mało to nie jest, ale też patrząc wokół, ile znajomi wydają, brzmi realnie. zresztą też trudno porównywać, wszak można mieć podłogę za 60tysięcy i za 20.. takich rozbieżności jest na każdym kroku multum. jak z ciuchami, można się ubrać za 100zł i za 1000zł [a czasem nawet różnicy nie widać ;)].

pozdrawiam
mimblau

KasiaSzyBa
08-10-2010, 11:34
Dodam jeszcze, że stan surowy otwarty (czyli z dachem ale bez stolarki zewnętrznej) wyniósł 205000 - czyli tak w miarę normalnie. Dopiero instalacje i wykończenie znacznie podniosły koszt - czyli wszystko zależy od tego jak ocieplamy (w zestawieniu kosztów była wełna, ja planuję styropian), jaką kupimy stolarkę, jakie zamontujemy sobie instalacje (tu np. pompa ciepła, rekueperator) i wykończenie ścian i podłóg.
W tych 200000 jest np. dachówka ceramiczna, ja zastanawiam się nad blachodachówką.
Czyli jest chyba szansa na te 550000?
Pozdrawiam,
Kasia

IZA30
08-10-2010, 12:18
Dodam jeszcze, że stan surowy otwarty (czyli z dachem ale bez stolarki zewnętrznej) wyniósł 205000 - czyli tak w miarę normalnie. Dopiero instalacje i wykończenie znacznie podniosły koszt - czyli wszystko zależy od tego jak ocieplamy (w zestawieniu kosztów była wełna, ja planuję styropian), jaką kupimy stolarkę, jakie zamontujemy sobie instalacje (tu np. pompa ciepła, rekueperator) i wykończenie ścian i podłóg.
W tych 200000 jest np. dachówka ceramiczna, ja zastanawiam się nad blachodachówką.
Czyli jest chyba szansa na te 550000?
Pozdrawiam,
Kasia

Myśle,ze dasz radę za 550000. Mój znajomy wybudował ten:http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/516-lmb26.html i budowa pochłonęła 700tys zł.Ale oczywiście prawie wszystko z najwyższej półki.Ale dom jest bajeczny koniec końców :)

mimblau
08-10-2010, 18:47
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/mt_zoska_2.htm MIEJSCE NA OKRĄGŁY STOLIK JEST JAK ULAŁ :)

:-))
faktycznie, idealny projekt z okrągłym stołem w kuchni, tylko czy męża przekona taka argumentacja ;)

Aleksandryta
08-10-2010, 20:18
Myśle,ze dasz radę za 550000. Mój znajomy wybudował ten:http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/516-lmb26.html i budowa pochłonęła 700tys zł.Ale oczywiście prawie wszystko z najwyższej półki.Ale dom jest bajeczny koniec końców :)

O żesz!! 130 m2 za 700 tys. fiu fiu

Kasiu , a mozna wiedziec ile osob bedzie mieszkalo w tym domku?
... Ja, jak budowalabym 160 metrowy dom, to raczej juz z poddaszem..

KasiaSzyBa
08-10-2010, 21:55
3 osoby + biuro:)
A poddasze odpada - schody i skosy to nie dla mnie.
Nie jestem przekonana do domów z poddaszem.
Pozdrawiam,
Kasia

IZA30
09-10-2010, 11:56
3 osoby + biuro:)
A poddasze odpada - schody i skosy to nie dla mnie.
Nie jestem przekonana do domów z poddaszem.
Pozdrawiam,
Kasia

witam w klubie :)Precz ze schodami,poddaszami i skosami :) :) :)

IZA30
09-10-2010, 11:58
O żesz!! 130 m2 za 700 tys. fiu fiu

Kasiu , a mozna wiedziec ile osob bedzie mieszkalo w tym domku?
... Ja, jak budowalabym 160 metrowy dom, to raczej juz z poddaszem..

No mały przykład za same baterie łazienkowe wydał cos około 5 tys :)

anna-maria3
11-10-2010, 10:07
W sprawie kosztów - taka ciekawostka... Parterówka z fundamentem za ponad 120 tysięcy ;)
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/8887-nefryt.html
Niektórzy w tej kwocie SSO zamykają...

Aleksandryta
11-10-2010, 12:49
A całkowity koszt ponad 900 tys. :P
Nim doszłabym z garazu do kuchni , musiałabym ze dwa razy odpocząć po drodze ;)

IZA30
11-10-2010, 14:32
A całkowity koszt ponad 900 tys. :P
Nim doszłabym z garazu do kuchni , musiałabym ze dwa razy odpocząć po drodze ;)

Hehehe masakryczny projekt :)
My sie zastanawiamy nad materiałami .Chcemy kupić w tym roku.Orginalnie w projekcie mamy :mury zewnętrzne z bloczków POROTHERM, ściany wewnętrzne z bloczków POROTHERM , ścianki działowe z bloczków POROTHERM
Murarze nasi mówią-nie zmieniać,budowali ponad 80% domów w tym roku z tego,chwalą,ze dobre.???

DEZET
11-10-2010, 22:49
Trochę z innej beczki. Jeśli zaczynacie budowę radzę zapoznać się z materiałami za które można odliczyć różnicę podatku VAT i zbierać, zbierać faktury. Co do Nefryta cena zabójcza ;(

IZA30
12-10-2010, 11:08
A gdzie podziewa się nasz "zgredzik" Tomasz ? :)

DEZET
12-10-2010, 11:24
Szuka wymarzonego projektu ;-)

Aleksandryta
12-10-2010, 12:28
Hehehe masakryczny projekt :)
My sie zastanawiamy nad materiałami .Chcemy kupić w tym roku.Orginalnie w projekcie mamy :mury zewnętrzne z bloczków POROTHERM, ściany wewnętrzne z bloczków POROTHERM , ścianki działowe z bloczków POROTHERM
Murarze nasi mówią-nie zmieniać,budowali ponad 80% domów w tym roku z tego,chwalą,ze dobre.???
I znalazłam wreszcie moja wymarzoną elewacje budynku:http://livianna.extradom.pl/galeria/powoli-urzadzamy-otoczenie-domku--211521.aspx
cudo jak dla mnie :) :)
dachówka od dawna mi sie taka podobała:)
IZA nie da sie obejrzec bo nie mam tam założonego konta, więc nie mogę się zalogować. Może daj linka będąc wylogowana z extradomu...

IZA30
12-10-2010, 13:18
Mam nadzieje,ze sie właścicielka nie obrazi...
Podoba Wam się?Mnie bardzo :)

IZA30
12-10-2010, 13:19
Tak, Tomek siedzi u architekta i rysują :)

Aleksandryta
12-10-2010, 14:45
IZA tylko bez tych ramek dookoła okien pliizzzz ;), chyba że lubisz takie dworkowe klimaty... reszta OK.

IZA30
13-10-2010, 06:39
IZA tylko bez tych ramek dookoła okien pliizzzz ;), chyba że lubisz takie dworkowe klimaty... reszta OK.

Wiesz nawet sie nie zastanawiałam jeszcze nad tymi opaskami wokół okien...a dworkowe klimaty są jak najdalej odemnie :)Choć w orginale są... Myślę,że do mojej skromnej Anulki ta elewka jest jak najbardziej ok -delikatna i stonowana:)

tomek131
13-10-2010, 16:31
Dużo pracy stąd mnie ostatnio nie było,ale miło ,że tęsknicie.
Kicha z tymi projektami ,nie ma takiego na 100%.Anna jest blisko ,ale nie ma gdzi dać schodów noi ta kuchnia z tyłu....lepiej pasuje ze względu na strony świata na działce,ale cały czas wyobrażałem sobie ,że z kuchni ma być widać podjazd i bramę wejściową.
Projekt Groszek jest ciekawy ,ale brzydki dla mnie z zewnątrz.
Chyba mnie faktycznie indywidualny czeka.Tylko ,że nie zobaczę go wtedy w realu a znaczną część projektów można gdzieś tam znależść.Czasem real od widoku w internecie czy na kartce znacznie się różni

kama33
14-10-2010, 09:16
Witam
Ja też jestem zakochana w domach parterowych. Długo szukałam projektu, który bedzie mi odpowiadał, ale niestety nie znalazłam idealnego. Na bazie dostępnych projektów (znany i przemyślany z Muratora) narysowałam to, co chiałabym mieć. Dałam projektantowi i teraz on pracuje nad tym :) Cenowo wychodzi podobnie do projektu gotowego z przeróbkami - jakieś 500 zł drozej. Uważam, ze warto dopłacić i mieć to, co się chce :)

IZA30
14-10-2010, 10:22
Dużo pracy stąd mnie ostatnio nie było,ale miło ,że tęsknicie.
Kicha z tymi projektami ,nie ma takiego na 100%.Anna jest blisko ,ale nie ma gdzi dać schodów noi ta kuchnia z tyłu....lepiej pasuje ze względu na strony świata na działce,ale cały czas wyobrażałem sobie ,że z kuchni ma być widać podjazd i bramę wejściową.
Projekt Groszek jest ciekawy ,ale brzydki dla mnie z zewnątrz.
Chyba mnie faktycznie indywidualny czeka.Tylko ,że nie zobaczę go wtedy w realu a znaczną część projektów można gdzieś tam znależść.Czasem real od widoku w internecie czy na kartce znacznie się różni

Nie chyba,tylko na pewno :) Powodzenia :)

Aleksandryta
14-10-2010, 11:55
Tomek mam propozycję :) Narysuj projekt na kartce, jak zrobiła kama, zrób skan i zapodaj na tym wątku i wtedy zobaczymy....:), co tam wymyśliłeś... :P

IZA30
14-10-2010, 13:54
Tomek mam propozycję :) Narysuj projekt na kartce, jak zrobiła kama, zrób skan i zapodaj na tym wątku i wtedy zobaczymy....:), co tam wymyśliłeś... :P

Podpisuję się pod tym ;)

KasiaSzyBa
19-10-2010, 16:04
A co tu tak cicho? Temat się wyczerpał?
Ja mogę dorzucić, że dzwoniłam do architekta z biura które wykonało mój projekt (przypomnę: WW-221) i dowiedziałam się, że zmiany, które planuję (powiększenie domu, częściowe podpiwniczenie, przeniesienie trochę drzwi i okien itp.) to nie są jakieś duże zmiany i dostanę zgodę projektantów na ich wprowadzenie:)).
To teraz zostaje mi już tylko czekać na zmianę warunków zabudowy (tydzień temu złożyłam w gminie kompletny wniosek).
Pozdrawiam,
Kasia

tomek131
19-10-2010, 19:03
A co tu tak cicho? Temat się wyczerpał?

Tak,z powodu braku dobrych projektów domów parterowych o rozsądnych powierzchniach i rozsądnych kosztach wykonania
P.S Coraz bardziej podobają mi się parterowe stodoły tzn z dachem dwuspadowym, ale tylko i wyłącznie projekty nowoczesne

DEZET
19-10-2010, 22:05
Pogoda przeszkadza w pracach.... ale "cały czas do przodu"...
http://i919.photobucket.com/albums/ad33/AZYL2010/Irysipoldachu.jpg

atika
20-10-2010, 07:44
To ja się pochwalę jako jedna z pierwszych piszących w tym wątku ;)
Tych co bazgrały na kartce, później własnymi siłami tworzyły coś w programach do projektowania, dając swoje wypociny architektowi - otóż

MAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!!

Odebrałam pozwolenie na swoją wymarzoną parterówkę.... teraz się 2 tygodnie uprawomocnia.... ale jestem SZCZĘŚLIWA !!!!

atika
20-10-2010, 08:03
Dawaj na blat wersję finalną. Ciekawymi my bardzo.

pzdr

Wkleję jutro. Muszę skany porobić, a projekt w domu.

bdan
20-10-2010, 08:21
ProStaś

Podaj prosze linka do twojego projektu, bo zawsze mam problem ze zlokalizowaniem tego Orzecha. Napisz prosze jak ocieplałeś garaż

bdan
20-10-2010, 09:05
Od wewnątrz ocieplałeś wszystkie ściany, czy tylko te łączące sie z domem

bdan
20-10-2010, 16:51
Dzięki bardzo. Tę lewą ścianę garażu tylko do końca sieni, czy całość. Masz wieniec w całości połączony z domem? Czy jakoś go dodatkowo w garazu ocieplałeś

DEZET
20-10-2010, 22:15
atika gratulacje! I teraz dopiero się zacznie zabawa ;-)

KasiaSzyBa
26-10-2010, 18:03
atika, co z projektem? Ciekawa jestem jak wyszła wersja ostateczna:)
Pozdrawiam,
Kasia

DEZET
06-11-2010, 21:11
Coś tu zamilkli wszyscy :(

bagusia
06-11-2010, 21:59
Coś tu zamilkli wszyscy :(

no właśnie temat jakoś ucichł... ja między czasie znalazłam nowy, dosyć ciekawy projekt parterówki. Może komuś się spodoba:) http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bob/

anna-maria3
07-11-2010, 07:57
To ja się pochwalę. Projekt ukończony :):):)
Wczoraj podpisałam wszystkie potrzebne papierki i w poniedziałek składamy dokumenty o pozwolenie na budowę.

DEZET
07-11-2010, 11:39
Bagusia - projekt archipelagu jakiś "dziwn". Ja mam wrażenie ,że zrobiony po to aby udziwnić, niby wszystko ok, ale na wizualizacjach wydaje się szerszy od strony wejścia, kilka razy musiałem oglądać rzut i elewacje, żeby skojarzyć gdzie co jest. Rysunek przekroju, kolejny błąd- kąt pokazany na pewno nie ma 15, ale ponad 30st. Powierzchnia domu: część prywatna ukryta za korytarzykami 2 i 7 wydaje się ciasna. Na plus 2 wc. Poza tym te narożnikowe okna- jak to ustawić odpowiednio do stron świata? Zawsze jakieś będzie na północ. Otwarta kuchnia- kwestia gustu, ale przechodzenie do niej przez salon mnie nie pasuje. I jeszcze jedno- pom. gospodarcze na środku domu! Dla mnie "rewelacja" ;-) Dach też mi nie pasuje- zrobiony w poprzek do długości domu...(wiem -wejście od szczytu, gdyby zmienić położenie dachu o 90st. dyskusyjne). Zdecydowanie wolę "swojego" Irysa.

rania
08-11-2010, 11:11
Bagusia, Bob to chyba nowosc? Jeszcze go nie widzialam. Rozklad mi sie podoba - oprocz tej kuchni do ktorej wchodzi sie przez salon. Wyglad zewnetrzny tez fajny, ale tak jak pisze Dezet, okna sa niepraktyczne. Tzn mnie sie podobaja wizualnie, domek dzieki nim jest ciekawy. Niektorym okna na polnoc kompletnie nie przeszkadzaja, ale ja nie bede tam miala zadnego okna. Ogolnie rzecz biarac projekt jet niezly, ale moglby byc lepszy ;-)
Anna-maria3 - ciekawa jestem ostateczniej wersji, moze masz chec wkleic?

anna-maria3
08-11-2010, 11:44
Anna-maria3 - ciekawa jestem ostateczniej wersji, moze masz chec wkleic?

Raniu, wkleić mogę, ale nie spodoba się ;)
Dlaczego? Bo nie jest zwarty, bo nie będzie najtańszy w budowie, bo ma kilka okien na północ (wejście od zachodu),
bo ma dość dużo komunikacji, bo będzie droższy w ogrzaniu, itd.
Zauważyłam, że to co nie jest typowe i proste jest raczej złe, więc przyjmuję krytykę na klatę ;)
W sumie niewiele się zmieniło od mojej szkicowanej wersji. Wklejam też rzut dachu, bo wcale nie jest tak skomplikowany, jak to sugeruje rzut ;)

http://images40.fotosik.pl/348/ee3719e10b655708m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ee3719e10b655708)

http://images47.fotosik.pl/364/8e566482e569bfb4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8e566482e569bfb4)

08-11-2010, 12:12
Mam nadzieje,ze sie właścicielka nie obrazi...
Podoba Wam się?Mnie bardzo :)

Bardzo , pozdr.

IZA30
08-11-2010, 13:14
Dzis otrzymałam warunki zabudowy...dupa zbita anulki nie będzie :(
Warunki określiły szerokość elewacji frontowej oscyluje tak:13,00m z tolerancją do 20% czyli mam tak 10,40m-15,60 a anulka z garażem ma 18,40...i zaproponowali oczywiście parterowy z uz.poddaszem co mnie załamało...jest jeszcze jedna mozliwosć anulka BEZ GARAŻU wtedy jest 14,10 i się mieszczę niby,ale ja chciałam garaaaaż...jestem załamana :(

rania
08-11-2010, 16:17
Anna-maria3, super, ze wkleilas :-) Jesli ja oceniam jakis projekt to najczesciej robie to pod katem swoich potrzeb, Ja zwracam uwage na to aby moj dom byl zwarty, energooszczedny, tani w budowie. Nie oznacza to oczywiscie, ze domy duze, rozczlonkowane mi sie nie podobaja!! Jesli mialabym oceniac obiektywnie Twoj projekt, to na pewno bedzie on bardzo wygodny. Pomieszczenia masz duze, wydzielona jadalnia, kuchnia przy wejsciu. Dom wewnatrz (na zewnatrz tez) bedzie efektowny, pelen swiatla. Fajnie masz wydzielona czesc prywatna. Na pewno bedziesz zadowolona z tego tarasiku-jadalni obok gabinetu. W niektorych projektach korytarze sa waskie, ciemne. U Ciebie beda wygodne ja jasne. U mnie tez korytarz bedzie doswietlony. Garaz rowniez bedzie wygodny. Bedziesz miala funkcjonalny dom!

IZA30, nie zartuj!! Tak sie cieszylas z tej Anulki, dlugo szukalas projektu! Ja bym nie rezygnowala z parterowni na rzecz poddasza, bo wiem, ze bym tego zalowala! Moze wez ta bez garazu i garaz postaw oddzielnie? Albo dolacz do grona "indywidualistow" :-) Mnie w momencie rezygnacji z wyboru projektu gotowego spadl ogromny ciezar z serca.