PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi przesuwne



qbiak
21-09-2006, 05:52
Mam pytanie. Czy ktoś robił kasetę na drzwi przesuwne (chowane w ścianie) ze stelarzu drewnianego. Mam zamiar zrobić coś takiego, ale mam obawy co do wytrzymałości.

adi_
15-12-2006, 09:00
wydaje mi sie ze wystarcza dwa kontowniki na przemian zamocowane zeby na nich rolki jezdzily co do dolu to musisz jakos wymyslec zeby sie nie odchylaly ja zrobilem do pokoiku siostry zwykla ksztaltka u na to lozyska wygiety plaskownik i dzwi pokojowe i dziala a na zabezpieczenie dolu poszla listwa ozdobna pozdrawiam ty mozesz zrobic rowek

bizon301
21-12-2006, 20:58
Duże znaczenie ma górna belka. Musi być spora bo inaczej będzie się z czasem uginać. Zamocowana na co najmniej 5 kotw do ściany, i podparta na końcach. Szynę o profilu zamkniętego "c" i wózki kupisz w jakimś markecie budowlanym. Polecam zestawy "Herkules". Dwa wózki po 4 kółka. Blokady, i dystanse. Szyna ma fabryczne otworki na śrubki, ale warto zagęścić trochę, i ponawiercać więcej.
Taki zestaw trzyma u mnie drzwi już 6 rok, i śmiga aż miło.
A... Jeśli masz małe dzieci w domu, to jeśli drzwi są z szybą to zaraz ją wywal, i wstaw plastik.

yama
21-12-2006, 23:39
Duże znaczenie ma górna belka. Musi być spora bo inaczej będzie się z czasem uginać. Zamocowana na co najmniej 5 kotw do ściany, i podparta na końcach. Szynę o profilu zamkniętego "c" i wózki kupisz w jakimś markecie budowlanym. Polecam zestawy "Herkules". Dwa wózki po 4 kółka. Blokady, i dystanse. Szyna ma fabryczne otworki na śrubki, ale warto zagęścić trochę, i ponawiercać więcej.
Taki zestaw trzyma u mnie drzwi już 6 rok, i śmiga aż miło.
A... Jeśli masz małe dzieci w domu, to jeśli drzwi są z szybą to zaraz ją wywal, i wstaw plastik.
to pierwszy etap :D
kantówki 2,5- 3 x 5cm wystarczą ,conajmniej dwie poprzeczki , rozumiem że całość obłożona KG
tylko drewno musi być suche i wolne od sęków i zawiłości słoja bo będzie ( może ) sie krzywić , koniecznie szczotki takie jak w szafach
lepszym rozwiązaniem są kątowniki stalowe np.2x3

bizon301
22-12-2006, 21:58
Zamiast szczotek zastosowałem "mozolne pasowanie". Czyli tak długie piłowanie, szlifowanie, poziomowanie, aż szpary znikły (w sensie zmalały do zaakceptowania, po 1559 zdjęciu i zamontowaniu...:) )
Na górze walnełem maskowanie z listwy ozdobnej. Kantówki wybrałem w "Castoramie" 3 z całego stosu :lol:

eurostyl
30-12-2006, 09:23
Zestawy drzwi przesuwanych, także przejściowych można znaleść na www.drzwiprzesuwane.pl. Mają też drzwi bez szyny dolnej!

Darek Rz
03-01-2007, 13:23
Zestawy drzwi przesuwanych, także przejściowych można znaleść na www.drzwiprzesuwane.pl. Mają też drzwi bez szyny dolnej!

Witam

Reklamować sie można w dziale ogłoszenia .

smejda
24-01-2007, 17:38
a czy może ktoś zrobił sobie drzwi przesuwne z plexi? potrzebuję drzwi, które przepuszczają max dużo światła a szyby nie wchodzą w grę (tłukliwe i ciężkie), co sadzicie o takim pomyśle?

jarel
27-01-2007, 18:15
Witam,

Co prawda nie drzwi przesuwane ale robiłem okno odchylane z poliwęglanu.
Kilka uwag: plexi wbrew pozorom jest kruche i łatwo je połamać, dużo lepsze są poliwęglany, niektóre z nich wręcz niezniszczalne (nie pamiętam fachowej nazwy ale chodzi o usieciowanie struktury tworzywa :D - sprzedawca w odpowiedniej firmie wszystko Ci wyjaśni), ale niestety są bardzo elastyczne, bardziej niż plexi.
Ja swoje okno (poziome 60x120cm) z poliwęglanu (5mm, filtr UV) wzmocniłem na bokach kątownikami alu (15x50x2mm) przyklejanymi dwustronną taśmą PU, co wyraźnie całość usztywniło ale nadal na drzwi byłoby to za mało.
Rozwiązaniem dla Ciebie może być poliwęglan o odpowiednio większej grubości.
Wady: wysoka podatność na zarysowania, wysoka cena (ok 200 PLN/m2, przy grubości 5mm, cena wyraźnie rośnie ze wzrostem grubości).

z pozdrowieniem!
jarel

smejda
27-01-2007, 18:47
taaa, myslałam również o poliwęglanie komorowym, ale jak pomacałam w markecie, to mam wątpliwości - trochę się giba, zwłaszcza w poprzek kanalików. może po prostu zrobić gęstszą konstrukcję skrzydła i ułozyć w odpowiednim kierunku? ale to z kolei podnosi wagę. tak czy siak cena zniechęca :/

jarel
27-01-2007, 19:03
Żaden komorowy, żaden supermarket. Tylko pełny porządny poliwęglan ze specjalizującej się w tym firmy. I będzie z kim rzeczowo pogadać, spece albo powiedzą tak albo wybiją Ci ten pomysł z głowy od razu.
Wg mnie ma szanse powodzenia ale w cenie baaardzo markowych drzwi.