PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana pokrycia dachu w projekcie...



keradaj
21-09-2006, 09:07
Witam! :D
Zastanawiam sie nad zmianą pokrycia dachu w moim projekcie... :-?
Przewidziano pokrycie lekkie (gont,blachodachówka),ale wolałbym dachówkę cementową...Ciekawi mnie,ile może kosztować taka zmiana w projekcie?Może raczej rozglądać się już za nowym projektem z dachówką cementową? :roll:
Poproszę o opinie... :)
Pozdrawiam :wink:

agnieszkakusi
21-09-2006, 09:09
projektant musiałby najpierw wyliczyc czy więźba jest wystarczająco mocno, żeby utrzymać dachówkę. jesli tak to czeka Cię tylko wyższy koszt materiału do pokrycia. Jesli nie to zapłacisz projektantowi za zmianę, za mocniejszą więźbę no i za pokrycie.
Gdzie sie budujesz?

alec
21-09-2006, 18:00
Chyba mniej zachodu będzie z nowym projektem :roll: . No chyba, że już kupiłaś? Sprawdziłbym to wyliczenie więźby pod blachę - obciążenie dachu to nie tylko pokrycie ale też i czasem metr sniegu! O wiatrach nie mówiąc. Czasem wystarczy tylko zagęścić krokwie, zmniejszając odległość między nimi (do jakiś 80 - 100 cm) bo ich przekrój z reguły jest ok. Ale to MUSI zrobić projektant!

acca5
21-09-2006, 19:19
Jesli nie kupiłes projektu to masz czas i zmień projekt tak aby więxba była pod dachowke ceram lub betonową. ja miałam w projekcie blachodachówke i cieńsza więźbę. zmienialam to i doszły dodatkowe nowe koszty- koszt przeliczeń, zmiany projektu- więxby, duzo z tym zachodu, więc aby uniknąć klopotu to zmien projekt. Nie zapomnij o zmianach w kosztorysie stanu surowego.