PDA

Zobacz pełną wersję : kostka granitowa



paga00
21-09-2006, 09:34
Czy ktos moze mi podpowiedziec czym na tarasie fugowac kostke granitowa czy piaskiem z cementem czy miałem granitowym tak zeby sie nie nosilo do domu i zeby brudno nie bylo?[/list]

Dorot6
21-09-2006, 10:13
Witam,

Z tarasu kamiennego, którego nie możesz przeciągnąć na mokro mopem zawsze będzie Ci się trochę nosiło. :cry:
Ja mam kostkę granitową zasypaną miałem granitowym. Dopóki ten miał nie wmyje się pomiędzy kostkę będzie się nosiło.
Po paru deszczach lub po polewaniu wodą cały miał powinien wejść pomiędzy kostkę i będzie lepiej. :D
Cement z piaskiem nie wygląda tak fajnie jak zasypka granitowa.

pozdrowienia
Dorot

Ziarutek
21-09-2006, 10:23
Witam,

mozecie okreslic jaka jest cena takiej zasypki granitowej ?

Pozdrawiam

paga00
21-09-2006, 10:28
za mial jeden bag - to jest tona 250 zlociszy

dorota mam pytanie ruszala Wam sie na poczatku ulozenia kostka

paga00
21-09-2006, 10:31
w tej chwili juz nam ulozyli taras troche i mowia ze to jak przeschnie dobrze to sie ustabilizuje ale ja mam obawy czy tak rzeczywiscie bedzie :oops:

alec
21-09-2006, 17:35
kostka po ułożeniu, jeśli jest prawidłowo zaklinowana nie powinna się ruszać. A fugowanie to wymysł socjalizmu gdy wszystkiego już zapomniano. Kiedyś zasypywano szczeliny piaskiem granitowym i już, teraz wielu daje piasek z cementem i zalewa. Fakt jest jeden - pierwsze się nosi i to drugie po roku (pierwszej zimie) też :roll: . Ale bez przesady - mam tak i tak i wystarczy zamieść od czasu do czasu. Na tym piaskocemencie pojawia się jak to na betonie zazielenienie, a potem mech - ale to nawet fajnie wygląda. Mam tak od 5 lat i sobie chwalę. Zwróć uwagę na ułożenie kostek, tak aby przy byle zaczepieniu nie "wyrywały się" na zewnątrz! To musi zrobić brukarz a nie ktoś z "łapanki" :wink:

Jurek Jurecki
27-09-2006, 20:33
...jak na tarasie z kostki granitowej ustawic np stół ? czy uzyliście zwyklej kostki czy wygladzonej od widocznej strony

Graczyk
28-09-2006, 06:29
Może jakieś foty bo temat fajny i efekt zapewne też. Własnie stół i krzesła oto jest pytanie. :lol:

Dorot6
28-09-2006, 08:08
Witam,

mozecie okreslic jaka jest cena takiej zasypki granitowej ?

Pozdrawiam
Witam,
Ja płaciłam 18 zł za tonę, ale sprowadzałam razem z kostką bezpośrednio od producenta ze Strzegomia.

Co do ruszania kostki - nie ma prawa się ruszać jeśli jest dobrze ułożona.
U mnie ułożona została na suchym betonie i codziennie polewana była wodą, żeby ten beton związał.
Po zimie pare kostek mi wyskoczyło, ale panowie podkuli i zamocowali i jest git.

Pozdrowienia Dorot

Adam2004
28-09-2006, 12:49
Ja tez spotkalem na składzie kamienia granitowa kostkę z jednostronnie równiejszym ale nie polerowanym bokiem ale był 70 % droższy od zwykłej kostki- tez męczy mnie pytanie czy taras ułożony ze zwykłej kostki będzie funkcjonalny?

alec
28-09-2006, 14:46
Może jakieś foty bo temat fajny i efekt zapewne też. Własnie stół i krzesła oto jest pytanie. :lol:
http://images4.fotosik.pl/144/d2a8aea5b2766daf.jpg (www.fotosik.pl)
Nic nie wygładzałem - bez przesady to nie laboratorium :wink:
Mamy na tym tarasie meble, a ponieważ kostka jest drobna (4x6 i 6x8) to nie ma tematu.
Jeśli położysz wiekszą (8x10 czy 12) to wtedy dobrze aby była rowna - ale czy taras z takiej kostki to jeszcze taras czy już ulica? Sam nie wiem...

Jurek Jurecki
28-09-2006, 16:28
prawie jestem zdecydowany :D wygląda b.fajnie