PDA

Zobacz pełną wersję : Ludzie, czy to prawda?



magda76
21-09-2006, 09:50
Czy ktoś może wie coś na ten temat, że w 2006 roku mają być odłączone wszystkie betonowe szamba od domków?? Właśnie usłyszałam to o d człowieka, który chciał mi sprzedać szambo z tworzywa, więc mam nadzieję, że tak tylko gadał. Ale powoływał się na jakąś dyrektywę unijną. Kurcze, a mi za 2 tygodnie mają zakładać betonowe! Trochę zasiał niepewności, rozwiejecie je?

agnieszkakusi
21-09-2006, 09:56
spróbuj poszukać na stronie ministerstwa ochrony środowiska. www.mos.gov.pl

niedzio
21-09-2006, 10:00
Pierwsze słyszę, dopiero dostałem pozwolenie na montaż szczelnego (z atestem) szamba betonowego.

magda76
21-09-2006, 10:05
spróbuj poszukać na stronie ministerstwa ochrony środowiska. www.mos.gov.pl

Wpisana fraza "szambo betonowe" nie znajduje niczego :cry:

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:10
a spróbuj zadzwonić do ochrony srodowiska w Olsztynie (z tego co widzę właśnie stamtąd pochodzisz). W Toruniu ochrona środowiska podlega pod starostwo. Myślę, że tam powinni coś wiedzieć jeśli coś takiego ma wejść.

magda76
21-09-2006, 10:12
a spróbuj zadzwonić do ochrony srodowiska w Olsztynie (z tego co widzę właśnie stamtąd pochodzisz). W Toruniu ochrona środowiska podlega pod starostwo. Myślę, że tam powinni coś wiedzieć jeśli coś takiego ma wejść.

He, he, że też nie wpadłam na to, pracuję w Starostwie, zaraz pójdę na pięterko i spytam :oops:

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:13
no teraz to się uśmiałam.. :lol: czego to ludzie nie robią w stresie :D Jak się dowiesz co i jak to daj znać, bo na pewno jest wiele osób, które chciałyby wiedzieć co i jak

pzw
21-09-2006, 10:16
Czy ktoś może wie coś na ten temat, że w 2006 roku mają być odłączone wszystkie betonowe szamba od domków?? Właśnie usłyszałam to o d człowieka, który chciał mi sprzedać szambo z tworzywa, więc mam nadzieję, że tak tylko gadał. Ale powoływał się na jakąś dyrektywę unijną. Kurcze, a mi za 2 tygodnie mają zakładać betonowe! Trochę zasiał niepewności, rozwiejecie je?
Ja bym jeszcze dodał. że będą kary dla tych co szamb z betonu nie zlikwidują fizycznie ze swojej posesji :-)).
W taki sposób łapie się klientów :-).
Ty miałaś odwagę zapytać, a ile osób uwierzy " na słowo" ??

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:19
pzw, to naprawdę ma wejść w życie?? My co prawda będziemy montować poś, ale rodzice 3 lata temu zrobili szambo betonowe :o

Rom
21-09-2006, 10:21
To jakaś plotka :D

jpkaw
21-09-2006, 10:29
To jakaś plotka :D
już widzę jak jakis (u)rząd odważy się nakazać 99,9% rolnikom wymiane szamb 8)

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:31
no dlatego jestem bardzo zdziwiona o co w tym chodzi...
Magda, a może ten gość po prostu chciał Ci wcisnąć swój produkt?

magda76
21-09-2006, 10:35
No więc poszłam, spytałam, urzędnicy zrobili duże oczy, ale uspokoili, że to nieprawda. Jedynie ma być szczelne i tyle. Mi się to też wydało nieprawdopodobne, ale po paru innych akcjach, jeśli chodzi o unijne dyrektywy, wolę dmuchać na zimne. A że przy okazji włosy coraz bardziej siwe... no cóż.
A do facia zaraz chyba zadzwonię, i powiem parę słów :evil:

Rom
21-09-2006, 10:42
Czy urzędnicy jakoś sprawdzają czy szambo jest szczelne?? Czy gmina wymaga jakiś umów na wywóz szamba??
Może ktoś zaspokoić moją ciekawość?

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:48
no to super, że wszystko się wyjaśniło

magda76
21-09-2006, 11:06
Czy urzędnicy jakoś sprawdzają czy szambo jest szczelne?? Czy gmina wymaga jakiś umów na wywóz szamba??
Może ktoś zaspokoić moją ciekawość?

Albo masz atest, albo kierownik bud. potwierdza Ci na piśmie, że szambo jest szczelne (tak się robi przy samodzielnie wykonanym).

Rom
21-09-2006, 11:23
atest mam :D
Sam atest wystarczy??

rrmi
21-09-2006, 11:26
To jakaś plotka :D
..rozchodzi sie po miescie :)
a ludzie mowia , ze beda budowac statki :wink:

Tez bede miala szambo
Betonowe.
Umowe miec trzeba i pewnie dowody na wywoz ,
bo inaczej to bedzie wskazywalo na to ,
ze wywozimy to sami w pole.

krzysztofh
21-09-2006, 11:48
W każdej plotce jest trochę prawdy jak to mówią.
Chodzi o to, że Unia nakłada na władze gminne skanalizowanie obszarów, które do tej pory są pozbawione kanalizacji. Ma to się odbyć bodajże do 2009roku (tu mogę się mylić). Jak życi epokazuje z pewnościa nie zdążymy jak ze wszystkim. Jestem żywo zainteresowany bo też mam szambo.
Nikt natomiast nie będzie się czepiał zbiorników betonowych i innych używanych do tej pory do gromadzenia ścieków.

21-09-2006, 11:50
Pierwsze słyszę, dopiero dostałem pozwolenie na montaż szczelnego (z atestem) szamba betonowego.

Potwierdzam. Ja też. :D

Pozdrawiam,

dusigrosz2000
22-09-2006, 08:24
Ty masz kobieto farta , że gość nie stwierdził , że beda nakazywali wykopywanie tych szamb z betonu bo byś nam całkiem osiwiała:)
swoja droga ci sprzedawcy stosuja metody marketingowe poniżej pasa.....

ania
22-09-2006, 11:36
W każdej plotce jest trochę prawdy jak to mówią.
Chodzi o to, że Unia nakłada na władze gminne skanalizowanie obszarów, które do tej pory są pozbawione kanalizacji. Ma to się odbyć bodajże do 2009roku (tu mogę się mylić). .

To ja sprostuję. Jest to tzw. dyrektywa "ściekowa" - wynika z niej, że do końca 2010 roku wszystkie nasze duże aglomeracje (a do końca 2013 pozostałe tereny) mają być w całości obsługiwane przez system kanalizacji miejskiej.
Z praktyki unijnej wynika jednak, że dotychczas wobec państw, które się z tego nie wywiązały nie zastosowano przewidzianych w dyrektywie kar tylko "reprymendę".
Nasze polskie gminy z pewnością o tym wiedzą i skwapliwie skorzystają. :-?

Rom
22-09-2006, 11:49
W każdej plotce jest trochę prawdy jak to mówią.
Chodzi o to, że Unia nakłada na władze gminne skanalizowanie obszarów, które do tej pory są pozbawione kanalizacji. Ma to się odbyć bodajże do 2009roku (tu mogę się mylić). .

To ja sprostuję. Jest to tzw. dyrektywa "ściekowa" - wynika z niej, że do końca 2010 roku wszystkie nasze duże aglomeracje (a do końca 2013 pozostałe tereny) mają być w całości obsługiwane przez system kanalizacji miejskiej.
Z praktyki unijnej wynika jednak, że dotychczas wobec państw, które się z tego nie wywiązały nie zastosowano przewidzianych w dyrektywie kar tylko "reprymendę".
Nasze polskie gminy z pewnością o tym wiedzą i skwapliwie skorzystają. :-?

I chyba te reprymendy będą dostawać baaaaardzo długo :D

SławekD
22-09-2006, 11:53
W każdej plotce jest trochę prawdy jak to mówią.
Chodzi o to, że Unia nakłada na władze gminne skanalizowanie obszarów, które do tej pory są pozbawione kanalizacji. Ma to się odbyć bodajże do 2009roku (tu mogę się mylić). .

To ja sprostuję. Jest to tzw. dyrektywa "ściekowa" - wynika z niej, że do końca 2010 roku wszystkie nasze duże aglomeracje (a do końca 2013 pozostałe tereny) mają być w całości obsługiwane przez system kanalizacji miejskiej.
Z praktyki unijnej wynika jednak, że dotychczas wobec państw, które się z tego nie wywiązały nie zastosowano przewidzianych w dyrektywie kar tylko "reprymendę".
Nasze polskie gminy z pewnością o tym wiedzą i skwapliwie skorzystają. :-?
To pojawia się pytanie co niby z użytkownikami POŚ ??? Nie tylko w naszym kraju są tacy.

Yanek
22-09-2006, 12:09
Mnie też gość od szamb z tworzywa wciskał takie kity. To ich stara śpiewka.

anpi
22-09-2006, 13:24
Ale bzdura. Kto wierzy w ogóle w takie bajki. Chociaż w naszym państwie prawa i sprawiedliwości wszystko jest możliwe :lol: