PDA

Zobacz pełną wersję : uciążliwy sąsiad - pomocy



jola1
21-09-2006, 10:46
Proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Zrobiłam nadbudowę domu,który stoi przy granicy z działką sąsiednią.Chciałabym dokonać ocieplenia tego budynku.Sąsiad nie wyraża zgody na wejście na jego teren.Wszyscy od lat wiedzą,że mój dom stoi przy granicy i jest jakiś pasek ziemi za nim od strony sąsiada.Wydawałoby się, że gdy wezmę geodetę i wymierzy działkę to będę mogła ocieplić.Niestety geodeta "rozkłada ręce" mówiąc, że dokumentacja jest straszna i nic z niej nie wynika.Proponuje zrobić rozgraniczenie.Ale dowiedziałam się,że jeśli dokumentacja jest nieprawidłowa, to nic mi to nie da. Czy jest jakaś możliwość udowodnienia, że za moim domem jest "pasek" mojego gruntu?Bardzo by mnie to ratowało.Nadmieniam,że z sąsiadami nie dojdę do porozumienia dobrowolnie.Dokuczają mi na każdym kroku i umilają życie z kontrolą Nadzoru Budowlanego, zasypaniem ściany budynku, zniszczeniem mienia i innymi włącznie.

agnieszkakusi
21-09-2006, 10:51
sprzedaj i się wyprowadź, podrzuć mu zdechłe ptaki z zakładu utylizacji :evil: Ludzie nie mają jednak co robić...

piekania
21-09-2006, 19:49
Tą metodą większość sensownych obywateli wyprowadza się baaardzo daleko. Niestety.

HejSiup
28-09-2006, 18:12
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie........................
Wykorzystaj fakt, że wiatr wieje z twojej strony i ustaw coś smierdzącego......................
wyprowadź psa przed jego bramą.......................
puść głośno muzykę...........

nie daj mu żyć

pawel237
03-10-2006, 14:48
...