PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mam CO, czym sie ogrzać???



beciach
21-09-2006, 11:17
Mam sklep dobudowany do domu. Dom w stanie surowym otwartym, sklep "przyklejony" do niego ścianą- w listopadzie planuję jego otwarcie. Czym mam ogrzać przez zimę sklep nie mając jeszcze pieca CO, który w przyszlym roku będzie znajdować się w kotlowni w domu i wspólnie badzie ogrzewał dom i sklep?Ani dom, ani sklep nie bedą rownież ocieplone w tym roku. Co zrobić, żeby wilgoć nie weszła mi w ściany? Beata. :roll:

pirat
21-09-2006, 11:27
promilami mozna się rozgrzać :lol: a wracając do tematu moze tymczasowo starczyły by ci taki piecyk (ogrzewacz) gazowy - na butle propan butan, Widywałem to w wielu mniejszych sklepikach wielkosć małej szafki butla schowana w srodku, dosc estetycznie wygląda , nie wiem jakie to ma osiągi grzewcze, jakie zuzycie gazu, z minusow to powiem ze jak sie wejdzie do takiego pomieszczenia czuć specyficzny zapach.
Pytanie jaka zima nas czeka, gdzies tam wyczytałem ze ciepło ma być
Pozdrawiam PIRAT

mario_pab
21-09-2006, 11:43
promilami mozna się rozgrzać :lol: a wracając do tematu moze tymczasowo starczyły by ci taki piecyk (ogrzewacz) gazowy - na butle propan butan, Widywałem to w wielu mniejszych sklepikach wielkosć małej szafki butla schowana w srodku, dosc estetycznie wygląda , nie wiem jakie to ma osiągi grzewcze, jakie zuzycie gazu, z minusow to powiem ze jak sie wejdzie do takiego pomieszczenia czuć specyficzny zapach.
Pytanie jaka zima nas czeka, gdzies tam wyczytałem ze ciepło ma być
Pozdrawiam PIRAT

Możesz posiłkować się także elektrycznym ogrzewaniem. Wtedy nic nie śmierdzi, no chyba, że coś się zacznie palić :D . Wadą są koszty i ewentualnie nieprzystosowana inst. elektryczna.

Pozdrawiam

ESKIMOS
21-09-2006, 12:24
promilami mozna się rozgrzać :lol: a wracając do tematu moze tymczasowo starczyły by ci taki piecyk (ogrzewacz) gazowy - na butle propan butan, Widywałem to w wielu mniejszych sklepikach wielkosć małej szafki butla schowana w srodku, dosc estetycznie wygląda , nie wiem jakie to ma osiągi grzewcze, jakie zuzycie gazu, z minusow to powiem ze jak sie wejdzie do takiego pomieszczenia czuć specyficzny zapach.

To sa piecyki bez odprowadzenia spalin ale z katalizatorem - pomimo to roztaczają niezbyt przyjemna atmosferę.
Ale sa też takie, ale z odprowadzeniem spalin rurą z blachy ocynkowanej (ok. 8 - 10 cm) - do komina. Te nie smierdzą.
Miałem taki w czasie budowy apotem podarowałem koledze.
Wychodzi taniej od prądu.

sSiwy12
21-09-2006, 14:02
Najprościej i sumarycznie najtaniej grzejnikami elektrycznymi.

tuzin
21-09-2006, 17:06
Witam.

Pozostaje tylko elektryczność...............


Pozdrawiam

beciach
22-09-2006, 09:07
Dzięki koledzy za rady, ale i tak boję się tej zimy, tym bardziej, że dach rownież nieocieplony. TRZYMAJCIE KCIUKI!!! BEATA

ghostt
25-09-2006, 00:08
jesli komus przeszkadza zapach to proponuje piecyk na nafte np zibro
smierdzi tylko podczas rozpalania i gaszenia
pomiedzy bezwonne
jesli natomiast masz gdzie wystawic komin to polecam koze
jak tymczasowo to taka z 150zł z practikera