PDA

Zobacz pełną wersję : róznica między szarym i białym siporexem?



ANIAILIS
21-09-2006, 12:06
Czy jest duża różnica, poza kolorem oczywiście :lol: i ceną? w czy szary jest gorszy?

agnieszkakusi
21-09-2006, 12:11
tez sie podłaczam do tego pytania

aru
21-09-2006, 12:39
szary to piopioły, o których mówią, że wykazują radioaktywność, ale myślę że i tak inne elementy życia są bardziej śmierciogenne :D

toomas
21-09-2006, 12:44
te szare maja lepsze współczynniki przenikania ciepla - sa ciut cieplejsze..

jabko
21-09-2006, 12:55
szary to piopioły, o których mówią, że wykazują radioaktywność, ale myślę że i tak inne elementy życia są bardziej śmierciogenne :D
Siedząc przy kompie napromieniujesz się 10 razy bardziej w ciągu minuty niż przez rok w domu

AldonkaS
21-09-2006, 13:24
jablko - może i masz rację. Ja proponuję Ci zrobic taki eksperyment: jest firma która robi dużo kostki brukowej z popiołów elektrownianych (to ta tańsza kostka), nazywa się UTEX z Rybnika. Weź sobie licznik Geigera-Mullera (sorry za ewentualne błędy w pisowni) i przystaw sobie do tej kostki. Promieniowanie jest w normie (no może w górnej strefie stanów wysokich), ale.... trochę piszczy :):):). Jak przebywasz czasowo, to OK, jak ciągle - to....
Fakt, w grzybach z okolic Dobrodzienia jest znacznie więcej Cezu radioaktywnego niż dopuszczają tego normy (po wybuchu w Czarnobylu), a i tak wszyskie Hanysy jeżdżą do tych lasów i zbierają tam grzyby :):):).

jabko
21-09-2006, 13:31
Ja wybrałem ceramikę więc mnie mało interesuje radioaktywność BK.
Ale nie lubie głupiego pisania.
Gips też miał być najzdrowszy na świecie dopuki nie okazało się ze w Polsce właściwie nie da się kupić płyt G-K ani tynków z gipsu kopalnianego a jedynie z tego tworzonego dzięki elektrowniom.
Knauf gips wydobywany sprzedaje tylko na zachodzie - pisali gdzies na forum o tym.

Jak bym miał patrzeć na szary, biały, zielony BK, żółtą silnę i czerwoną ceramiką i na radioaktywnosć tego wszystkiego to nic bym nigdy nie wybudował. A do tego musiałbym nie używać kompa, wyrzucić telefon i zegarek, nie wsiadać do auta.
NIE JEŚĆ, nawet sałaty.

AldonkaS
21-09-2006, 13:42
jablko - cos się tak rozsierdził :o :o :o . Ja to napisałam w formie przerywnika, jako ciekawostkę. Ja mam dom wybudowany z czerwonej ceramiki - a więc jednego z najbardziej radioaktywnych materiałów budowlanych. Dla mnie silka, czy BK jest materiałem budowlanym dość egzotycznym i mało ciekawym (aczkolwiek są regiony w Polsce, gdzie z SILKI buduje się zdecydowaną większość domów - takie mam spostrzeżenia z jazd po kraju), ale każdy musi być przekonany do włąsnego wyboru :):):) - mnie osobiście dziwią pytania: który lepszy, albo który wybrać - przecież nikt się nie przyzna do własnych błędów!!!!!!!!! (no może prawie nikt).
Natomiast z tą kostką - to niestety prawda :(:(:(.

sSiwy12
21-09-2006, 14:45
Też jako przerywnik. Nie ma czegoś takiego jak obiektywne badanie materiału, czy obiektywna ocena - bo w każdym przypadku za wyniki płaci producent. Trudno również obiektywizmu oczekiwac od kogoś, kto dany materiał zastosował. Metody badawcze polegają na tym, że udowadnia się "chcianą" tezę. Dlatego - w zależności od zamożności koncernów - falami nawraca "wyższość masła nad margaryną, lub margaryny nad masłem".
A prawda? Prawda jest taka, że nikt nie odważy się wprowadzić na rynek produktu, który nie spełnia podstawowych założeń (np. normy) - oczywiście mówimy tu o znanych producentach. Inaczej mówiąc "główkuj sam inwestorze".
Pozdrawiam

Rezi
21-09-2006, 14:54
szary bardziej świeci zielonkawą poświatą a biały błękitną
intensywnośc świecenia jest taka sama

Zavadcoff
22-09-2006, 09:20
Pustaki z BK są be, ale beton w posadzkach/stropach z pyłami już jest OK! I mało kto o tym pisze!