PDA

Zobacz pełną wersję : max leier



wis10
21-09-2006, 13:26
Witam
Jaka jest wasza opinie o tej cegle ? Dostalem dobra oferta
cenowa i sie zastanawiam czy kupic.

wilma
21-09-2006, 13:43
mialam okazje ogladac proces produkcji tej cegly, organizuje rowniez transport ich produktow glownie na wschod - tam jest to prawdziwy hit.
naprawde celga dobrze wypalona, trzyma wymiary i wszelkie normy. natomiast rzucilam okiem na cennik i odnioslam wrażenie że jest raczej droga. zalezy pewnie z jakigo rejonu kupujesz.

piejar
21-09-2006, 14:27
Poszukaj na forum. Sam opisywałem moje wrażenia z tego pustaka chyba ze dwa razy

ja14
21-09-2006, 14:41
A jak wygląda dobra oferta?

wis10
21-09-2006, 16:38
Dobra oferta wyglada na ok 2,13 brutto za sztuke.

kaczorek.
21-09-2006, 16:55
leier w maju mogłem kupić za 1.80 - nie wybrałem bo były kiepskie

wis10
21-09-2006, 17:09
Jasne a max kozlowicki po 2,10 a teraz jest juz po 3,05 ceny zdecydowanie wzrosly i nie ma sensu o tym dyskutowac. Interesuja
mnie opinie na temat leiera, na podstawie ktorych bede mogl sobie
wyrobic zdanie i podjac decyzje. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

akacja
21-09-2006, 17:26
U mnie jest leier. Murarze nie mieli żadnych zastrzeżeń.

KiZ
22-09-2006, 08:10
W temacie pokrewnym. Ja mam sciany nie z max, a z 25PW leiera. Jesli max jest tej jakosci co thermopor, to współczuję. Był tu gdzieś wątek w którym sam pytałem o jakość leierów. W sumie wypowiedzi były lekko na plus, zwłaszcza w kontekscie cena/jakość. Dzis, po doswiadczeniach, moja opinia jest zdecydowanie na nie. W oryginalnie zafoliowanych paletach jest ze dwadziescia procent stłuczek, uszczerbień poważnych itp. Co najgorsze to pustaki są pokrzywione w kazdej mozliwej płaszczyznie. Nie reklamowałem tego badziewia, bo murarze by mi zwiali z budowy na inną, gdybym im zabrał materiał.

jacekot
22-09-2006, 09:21
Ja właśnie z niego buduje . Trochę sie obawiałem . Możesz założyć że na każdej palecie jest 2-3 pęknięte sztuki , reszta ok. Jeśli chodzi o wymiary to mnie zaskoczył naprawdę jest równny , niespodziewałem się . Jeśli chcemy go porównać do Kozłowicami to Leier jest gorszy wizualnie (mam porównanie bo sciany kostrukcyjne w srodku stawiałem z uniMax Kozłowice a zewnetrze z Leier) .
A jeszcze jedna ciekawa rzecz która wyszła jak ogłądałem oba maxy. Lejer ma więcej przegród powietrznych i za to cieńsze scianki w srodku co sprawia że jest bardziej narazony na stłuczenie w transporcie , ale mam nadzieje że będzie za to lepszy "termicznie" . Ale co tam i tak się na to rzuci ocieplenie i otynkuje .

pozdr
Jacek

piejar
22-09-2006, 09:32
Z tą termiką MAX-a to chyba jest coś na rzeczy bo kiedyś obiło mi się o uszy.
Moje MAX-y kosztowały po 1,65 brutto w grudniu 2004 (dzięki Ci Boże że nie muszę ich kupować teraz :D :D :D :D ). Faktycznie było trochę pobitych ale murarze nie narzekali. MAX z Leiera jest "sztywniejszy" i bardziej kruchy niż np Wieneberger lub Markowicze. Uważam, że przy tym materiale nie ma to większego znaczenia. Jeżeli chodzi o termopor to przy murowaniu na ciepłą zaprawę (bez spoin pionowych) faktycznie materiał musi być równiejszy. Nie mam tu jednak żadnych doświadczeń.
Reasumując: nie żałuję że kupiłem MAX-y z Leiera, bo materiał był tani a przy tym wystarczająco dobry do roli jaką ma spełnić.

michal_m
22-09-2006, 11:04
U nas cały dom z Leiera. Murarze byli zadowoleni, dla nas to wystarczająca rekomendacja.