PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZNALEŹĆ DZIURE?



dodi
21-09-2006, 13:44
Hey

Zrobili mi instalcej c.w.u , potem przyszli tynkarze zrobili swoje. Teraz wykoano C.O i zrobiono probe c.w.u przy okazji i .... jest gdzieś nieszczelność, tylko jak to znaleźć gdzie? nie wiem czy sprawdzać wodą bo w zimie mam jeszcze nie grzać. Cwu wykonane z rurek plastikowych zgrzewanych. Proponuja wpuścić propanbutan i sprawdzić czujnikiem gazu..czy to dobry pomysł?


pozdrawiam

dodi

ESKIMOS
21-09-2006, 13:58
Proponuja wpuścić propanbutan i sprawdzić czujnikiem gazu..czy to dobry pomysł?

Może raczej dym, albo barwione powietrze pod ciśnieniem :roll:

bst
21-09-2006, 14:03
Pedzelek i mydlo lub plyn do mycia naczyn.
I malowac wszystkie laczenia patrzac gdzie pojawiaja sie babelki.
Oczywiscie instalacja pod cisnieniem.

dodi
21-09-2006, 14:15
problem w tym ze mam juz tynki :( i czesc instalacji idzie wlasnie w ścianach

dodi

piejar
21-09-2006, 14:23
Proponuja wpuścić propanbutan i sprawdzić czujnikiem gazu..czy to dobry pomysł?

.. i pewno zapałką sprawdzić którędy ucieka :evil: .

dodi
21-09-2006, 14:32
urządzeniem którym szuka się nieszczelności w instalacjach gazowych, takie urządzenie wykrywa minimalną ilość gazu. 8)

dodi

M@riusz_Radom
21-09-2006, 15:51
Kieruj się od pępka w dół ;)

A tak na poważnie, to według mnie tylko plama na ścianie wskaże Ci miejsce, gdzie jest nieszczelność :( Bo przecież nie jesteś w stanie stwierdzić, gdzie jest nieszczelność skoro instalacja przykryta tynkiem.

Można coprawda pokusić się o kamerę termowizyjną, ale to chyba spory koszt

bwojtek
21-09-2006, 17:05
Zrobili mi instalcej c.w.u , potem przyszli tynkarze zrobili swoje. Teraz wykoano C.O i zrobiono probe c.w.u przy okazji i .... jest gdzieś nieszczelność
IMO to problem wykonawcy a nie twój. Dlaczego nie zrobił próby CWU przed tynkami? Niech teraz się martwi, jak trzeba to skuje tynki i zapłaci za ich ponowne położenie.
No chyba, że tą CWU to sam kładłeś :cry:

Rezi
21-09-2006, 19:27
ciepła woda i kamera termowizyjna

dodi
21-09-2006, 19:48
tylko teraz widzisz jedna ekipa robila c.w.u potem byli tynkarze ktorzy mogli uszkodzic gdzies rure .... takze nie za bardzo jest na kogo zwalic wine :(

dodi

RaStro
21-09-2006, 20:03
tylko teraz widzisz jedna ekipa robila c.w.u potem byli tynkarze ktorzy mogli uszkodzic gdzies rure .... takze nie za bardzo jest na kogo zwalic wine :(

dodi

Ale jak by zrobili test na szczelność przed tynkami to by było na kogo zwalić, jak by było nieszczelne to by odrazu poprawili, a jak było by ok, to tynkarze by mieli obcięte i do tego pokryli by koszty naprawy...

Ale to czysta teoria...

krzysztofh
22-09-2006, 06:32
Są już zamontowane baterie czy masz korki? Jeżeli jeszcze są to plastikowe korki do ręcznego wkręcania to zacznij od nich skoro spada ciśnienie w instalacji, może sama instalacja jest OK.

dodi
22-09-2006, 14:20
święte słowa :) dziś zacznę od tego ,hydraulik mówił że 90% nieszczelnosci wychodzi na korkach (nie mam jeszcze baterii)

pozdrawiam

dodi

dodi
25-09-2006, 11:32
znaleźli :) była nieszczelność między metalowych elementem (gwint) a plastikiem

dodi