PDA

Zobacz pełną wersję : zamknieta komora spalania i deszcz w komin



przemekk74
21-09-2006, 13:45
Witam
Jest rura w rurze i to wystaje ponad komin murowany, ma to jakies daszki szersze na kazdej rurze (daszek nad daszkiem:) ) no ale przy wiatrach troche wody przeciez tam sie dostac moze!!!
Czy kotly z zamknieta komora spalania sa przygotowane na splyw plynow takze z kanalu powietrznego?
Widzialem takie obracajace sie z wiatrem oslonki.. ale takiej nie mam-)
Przemek

Acent
21-09-2006, 14:12
Mój daszek zachodzi na rurę SPS na ok 3cm.Nie ma takiej możliwości aby nawiało tam deszczu.(musiałby padać do góry :D )Obracające się daszki(nasady?) są do wspomagania ciagu głównie w przewodach od kotłów na paliwa stałe..

ania
21-09-2006, 14:36
U mnie taka konfiguracja chodzi już 4 lata, deszczu może i trochę napaduje do komina ale najwyraźniej to niczemu nie przeszkadza. Pewnie woda zbiera się w wyczystce i spływa razem ze skroplinami a reszta odparowuje (bo w końcu w kominie ciepło jest... 8) )

przemekk74
21-09-2006, 15:10
U mnie taka konfiguracja chodzi już 4 lata, deszczu może i trochę napaduje do komina ale najwyraźniej to niczemu nie przeszkadza. Pewnie woda zbiera się w wyczystce i spływa razem ze skroplinami a reszta odparowuje (bo w końcu w kominie ciepło jest... 8) )

wyczystka w zamknietej komorze spalania?... no w sumie chyba takze ja mam bo komin mialem do otwartej komory i przeszedl upgrade (rura w srodek rury poszla) na zamknieta komore
nie widzialem jak zostal zabudowany moment wyjscia rur do kotla z komina.. czy rura powietrzna zostala uszeczelniona od dolu tuz za kolankiem albo wlozono w nia kolanko juz po2jnej rurki czy do standardowego 3nika 130 zostalo wlozone kolanko 80tki - czyli deszcz lecialby do starej 'wyczystki' (i tak do niej dostepu nie ma bo stojacy kociol ja zaslania..
Przemek

tuzin
21-09-2006, 17:05
Witam.


Jeżeli ma Pan obawy, że bedzie padał do środka ruru deszcz to proponuję na koncówkę komina kupić tzw. strażaka


Pozdrawiam

Acent
21-09-2006, 18:56
Do SPS :o Nie ma rzeczy niemożliwych....