PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C126 VIS-A-VIS



mario_pa
05-01-2006, 23:47
Witam,
Jaka jest wasza opinia na temat najnowszych projektów z kolekcji Muratora?

A) Murator C126 - Dom vis a vis
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=36
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_347_8.jpeg

B) Murator M12a - Mój świat - wariant I
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=359&IdKolekcji=36
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_359_8.jpeg

Wizualnie i funkcjonalnie trafiają w mój gust. To czego im brakuje pod kątem moch potrzeb to:
A i B) Brak strychu - a na nim pomieszczenia rekraacyjnego
A) Dwustanowiskowy garaż.

Co sądzicie na temat takich zmian:
1. Murator C126 i M12a. Jaka jest Wasza opinia w zakresie zmiana dot. kata nachylenia dachu tak, aby wygospodarować jedno dodatkowe pomieszczenie użytkowe na poddaszu, o charakterze rekreacyjnym lub jako pomieszczenie dla wakacyjnych gości?
POtrzebny ktoś z wiedzą projektową, bo mam świadomość że projekt nie uwzględnia w ogóle zagospodarowania poddasza.

2. Murator C126. Jaka jest Wasza opinia w zakresie powiększenia garażu do wersji dwustanowiskowej.
Mam działkę 850 m2 o wymiarach w przybliżeniu 30mx28.5m. Warunki zabudowy pozwalają wystawić budynek o szer. 16,5 m (lub 17,5 bez okien od strony garażu).

Macie jakieś konstruktywne uwagi?

Pozdrawiam,

stastny
06-01-2006, 07:21
Witam
Ciężko wypowiadac się na temat projektow widząc jedynie ich dwie elewacje(sic!)
To tak, jak oceniac kobietę tylko po długości jej nóg...;-).. od razu będzie się posądzonym o szowinizm, albo o inne jakieś świństwo.
Poczekajmy, aż projekty ukarzą się w pełnej krasie... wtedy pogadamu
Na oko oba są fajne, jednak ich rzuty napewno diametralnie się będa różnic i pewnie będą miały róznych zwolenników
Pozdrawiam[/code]

stastny
06-01-2006, 07:24
O kurcze sorry
Nie wiedziałem, że te projekty już są w pełni prezentowane na stronach muratora (z rzutami). jeszcze kilka dni temu były jedynie zajawki (po jednym zdjęciu) na podstronie "wkrótce w sprzedaży"

Zastanowię się i pogadamy;-)

mario_pa
07-01-2006, 22:52
Co sądzicie na temat takich zmian:
1. Murator C126 i M12a. Jaka jest Wasza opinia w zakresie zmiana dot. kata nachylenia dachu tak, aby wygospodarować jedno dodatkowe pomieszczenie użytkowe na poddaszu, o charakterze rekreacyjnym lub jako pomieszczenie dla wakacyjnych gości?
POtrzebny ktoś z wiedzą projektową, bo mam świadomość że projekt nie uwzględnia w ogóle zagospodarowania poddasza.
Mała aktualizacja,
W obu projektach autorzy przewidzieli możliwość adaptacji poddasza - są zaprojektowane stropy gęstożebrowe. Po zmianie kąta nachylenia połaci dachowych powstanie przestrzeń ,którą można zaadaptować na pomieszczenia użytkowe.

mario_pa
14-01-2006, 11:39
Mała aktualizacja,
W obu projektach autorzy przewidzieli możliwość adaptacji poddasza - są zaprojektowane stropy gęstożebrowe. Po zmianie kąta nachylenia połaci dachowych powstanie przestrzeń ,którą można zaadaptować na pomieszczenia użytkowe.


Po dyskusji i rozważaniach bardziej nam odpowiada projekt C126, czyli jak zwykle w takich przypadkach
decyduje opinia żony. Problem polega na tym, że chyba się zestarzejemy, a ona nie podejmie wyboru :) .

Oczywiście wymaga pewnych zmian, dla żony byłyby to zmiany natury funkcjonalnej:
- inny rozkład strefy dziennej w projekcie C126, aby była bardziej funkcjonalna, i dawała możliwość
ustawienia np. stołu na 6 osób poza pokojem dziennym,
- być może da się to zrobić przez powiększenie pokoju dziennego kosztem zmniejszenia tarasu i jednoczesnej
likwidacja wyjścia na taras z kuchni? Czy wg was taka zmiana może wpłynąć ujemnie na walor estetyczny domu?
- w którym miejscu najlepiej umieścić schody (podobają się nam spiralne - Rintal, Trąbczyński)? Nie muszą być
specjalnie wygodnie, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Jeśli zrezygnujemy z dużego tarasu od frontu
to pewnie pole manewru się powiększa - być może przestrzeń pomiędzy pomieszczeniami 2 i 3.
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_347_3.jpeg
Chyba trzeba by pomyśleć o jakieś próbie aranżacji wnętrza dla strefy dziennej.

Dla mnie zmiany byłyby to zmiany natury technicznej:
- zmiana kąta nachylenia dachu (z 20 na 25-30 stopni) tak, aby zagospodarować trochę poddasze
(pokój na poddaszu to marzenie córki)
- wzmocnienie konstrukcji dachu i wykorzystanie dachówki np. cementowej zamiast blachodachówki
(żeby było ładniej).
- ewentualne pwiększenie garażu.
- zatosowanie systemu ogrzewania DGP

Gorąca prośba o opinie, może macie jakieś ciekawe pomysły i uwagi?

Pozdrawiam

Ewunia
19-01-2006, 01:56
jak oglądam rzuty tych projektów, a właściwie nie tylko tych, to mam wrażenie bezładu i przypadkowości
projektant założył sobie, co ma w takim domu być, wyciął karteczki o zadanych parametrach, złożył je do kupy, a tam, gdzie do siebie nie pasowały, to narysował korytarze :-?
szczególnie w M12a to widać

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_359_3.jpeg

może ja mam nienowoczesne podejście do tematu, ale najbardziej odpowiada mi dom na planie uporządkowanym, z choćby podstawowym zachowaniem symetrii
jak się spojrzy na obrys M12a, to aż w głowie sie kręci - same kanty i załomy :roll:

fprefect
19-01-2006, 14:51
może ja mam nienowoczesne podejście do tematu, ale najbardziej odpowiada mi dom na planie uporządkowanym, z choćby podstawowym zachowaniem symetrii
jak się spojrzy na obrys M12a, to aż w głowie sie kręci - same kanty i załomy :roll:


O ile mnie pamiec nie myli to Chata Wuja Toma była symetryczna

:P :o

fprefect
19-01-2006, 14:58
aha i jeszcze jedno.....
kanty i załomy w tym domy występuja głównie z zewnątrz, a jesli masz zamiar mieszkac wewnątrz to tu mała niespodzianka... każdy z pokoi ma po 4 kąty czyli trzyma normę (od normy odbiega jedynie pokój dzienny, ale i tak ogólnie rzecz biorąc kątów w tym domu jest w normie)
tak sobie czasem myślę, że ludzie to potrafią wszystko skrytykowac.
polecam zamieszkanie w domu o kształcie kuli... symetryczny będzie, bez kantów i załomów
wręcz ideał

bleh

Ewunia
19-01-2006, 17:34
wydaje mi sie, że po to umieszcza sie te projekty, żeby inni dostrzegli coś, co nam umknęło
a stosować się nie ma obowiazku

Ewunia
20-01-2006, 03:56
to znaczy, że jak gdzieś coś troszkę będzie będzie odstawało od osi, to udam, że nie widzę :wink:


sensu w tym brak zupełnie :o

a tobie wyobrażni

tokjo
20-01-2006, 11:25
Ewunia




jak oglšplumdam rzuty tych projektów, a właœciwie nie tylko tych, to mam wrażenie bezładu i przypadkowoœci
projektant założył sobie, co ma w takim domu być, wycišgnšł karteczki o zadanych parametrach, złożył je do kupy, a tam, gdzie do siebie nie pasowały, to narysował korytarze
szczególnie w M12a to widać




może ja mam nienowoczesne podejście do tematu, ale najbardziej odpowiada mi dom na planie uporządkowanym, z choćby podstawowym zachowaniem symetrii
jak się spojrzy na obrys M12a, to aż w głowie sie kręci - same kanty i załomy

dawno nie czytałem po prostu czegoś tak bezdennie głupiego :lol:

tokjo
20-01-2006, 12:18
fprefect


aha i jeszcze jedno.....
kanty i załomy w tym domy występuja głównie z zewnątrz, a jesli masz zamiar mieszkac wewnątrz to tu mała niespodzianka... każdy z pokoi ma po 4 kąty czyli trzyma normę (od normy odbiega jedynie pokój dzienny, ale i tak ogólnie rzecz biorąc kątów w tym domu jest w normie)
tak sobie czasem myślę, że ludzie to potrafią wszystko skrytykowac.
polecam zamieszkanie w domu o kształcie kuli... symetryczny będzie, bez kantów i załomów
wręcz ideał

bleh

dom o kształcie kuli - dla Ewuni będzie ideał :wink: ale mieszkanie z wiecznie niezadowolona osobą, która złośliwie i beztołkowo wszystko krytykuje to dopiero " ideał " :wink: :lol: . Lepiej być bezdomnym :D

Ja bym radził Ewuni zamiast oceniać projekty - lepić kluski - idealnie okrąglutkie :lol:

Ewunia
20-01-2006, 16:09
jaki z ciebie beznadziejny tchórz :-?
nie masz odwagi ze swego nicka?
i jeszcze przez proxy wchodzisz, żeby cię nie namierzyli, co?

tokjo
20-01-2006, 18:53
Ewunia


i jeszcze przez proxy wchodzisz, żeby cię nie namierzyli, co?
Kobieto! to chora wyobraźnia :lol: :lol:
:lol: ja stoję w kącie asymetrycznego domu na planie nie uporządkowanym, bez podstawowego zachowania symetrii i w głowie mi się kręci od tych kantów i załomów :lol: :lol: :lol:

mario_pa
20-01-2006, 18:58
Ciągle się stało w kącie w przedszkolu??? to by tłumaczyło uraz i zgryźliowść :lol:

Bez obrazy, ale proszę do rzeczy.
Masz chęć na "asymetrycvzne" dyskusje to załóż własny wątek, ja też coś dołożę :wink:
STOP

Pozdr.Mariusz

tokjo
20-01-2006, 19:05
mario-pa
do rzeczy, racja - bo to projekty Muratora a nie linearte :wink: http://www.linearte.pl/

A)
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_347_3.jpeg

tokjo
20-01-2006, 19:20
dom A.

- dobry na działke z wjazdem od wschodu - wtedy dwa tarasy będą nasłonecznione (niestety dach zabierze słońce w salonie od strony frontowej :-? , sypialnia dziecinna numer 5 też będzie ciemna - zadaszenie tarasu )

ewentualnie wjazd od północy - tylko po co zadaszony taras od strony wjazdu /ulicy i od północy??? tylko chyba dla urody domu

- dwa tarasy to duży koszt (fundamenty, izolacja, balustrady, słupy, zadaszenie itd.)

- duża powierzchnia dachu (duży koszt dachu )

- dach jest rozrzeźbiony (drogie elementy wykończeniowe dachu)

- pomysł z poszerzeniem garażu do dwustanowiskowego jest niedobry - zauważ proporcje domu na rzutach - poszerzając garaż zaburzysz je

- ze salonu widoki powinny być na ogród - tutaj masz wjazd z jedenej strony i kilka metrów do płotu z sąsiadem z drugiej

- szkoda, że media są tak porozrzucane - kuchnia, łazienki nie sasiadują ze sobą (dom ma tylko 124 m2 , powinny być w jednym pionie)

- łazienka małżeńska - dobry pomysł...ale z wanną :wink:

- aż cztery drzwi wyjściowe na tarasy (na rzutach, bo na wizualizacji są okna - jakiś błąd) - duży koszt (zabezpieczenie przed kradzieżami konieczne)

-zrobienie w części stryszku pomieszczenia gospodarczego nie jest problemem (schody składane)

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_347_9.jpeg

fprefect
21-01-2006, 07:47
Witam
Odnośnie uwag Tokjo:
-dobry na działkę z wjazdem od wschodu... ale też od południa!!!
-duża powierzchnia dachu - to dom parterowy, nie może by inaczej
-rozrzeźbiony dach - to może byc równierz zaletą dla częsci budujących
-a mnie pomysł z podwójnym garażem podoba się, wydaje mi się, że projekt jest jakby do tego stworzony... a jesli chodzi o proporcje bardziej zwracał bym uwagę na proporcje elewacji niż rzutu... i tu chyba nic się złego nie stanie jesli przybędzie 2-gie stanowisko (konstrukcyjnie no problem)
-co do widoków - wszystko zależy od usytuowania
-media... w tym domu są aż trzy łazienki!!! dwie są obok siebie, trzecia i kuchnia są mniej więcej w osi tych dwóch.... chyba nie jest najgorzej
-łazienka małżeńska dobry pomysł (nawet z natryskiem tyle że wtedy radzę postawic natrysk przy ścianie sypialni i zbudowac se tą ściankę z luksferów.... mniam)
-faktycznie liczba drzwi się nie zgadza, jednak zwróc uwagę, że można traktowac sprawę drzwi opcjonlanie... gdzie potrzebuję drzwi na taras robię drzwi, gdzie nie potrzebuję robię w tym miejscu okno... to samo dotyczy wyjśc z pokoju dziennego i kuchni... ten dom można łatwo podyfikowac... tak mnie sie wydaje
no
pozdrawiam

fprefect
21-01-2006, 07:59
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_359_3.jpeg



No i jeszcze dla równowagi drugi projekt
-dośc podobny do c126... różni go charakter elewacji
-wejście do kuchni przez pokój dzienny... nie krytykuje jedynie zwracam uwagę
-pokój dzienny fajny, połączony z kuchnią... ok
-przejście z domu do garażu bez śluzy... smród benzyny będzie na 100% w każdym zakatku chałupy, można by spróbowa przenieśc drzwi do garażu do sieni, tyle, że wtedy z sieni nic juz nie zostanie... sprawę ratuje w tym przypadku szafa w hallu
-łazienka 13 jakas taka maława jest w stosunku do tego co w niej jest wmalowane, ale może jest dobrze
-pokój 8 i 9 kichowate jak na mój gust
-łazienka 6 bez okna... da się życ, jednak wentylacja mechaniczna się przyda
-dach podobny do tego z c126, duży i rozrzeźbiony, jak na partera przystało... uważam, że jak ktos się decyduje na dom parterowy musi byc świadomy tego, że dachu będzie więcej niż w domu z poddaszem.... DUŻY DACH TO NIE JEST WADA DOMÓW PARTEROWYCH TO ICH CECHA CHARAKTERYSTYCZNA!!!!
Ogólnie projekty podobne
C126 wydaje mi się projektem bardziej uniwersalnym, dającym więcej możliwości "pokombinowania" w celu dostosowania do własnych potrzeb, A M12 jest taki "grzeczny";-) Każdy ma jakies tam wady i jakies zalety ale...
Oba są OK
Pozdrawiam Wszystkich!!!

tokjo
21-01-2006, 15:22
fprefect
to co napisałem o domu A. to też nie jakieś poważne wady, ale rożne aspekty dla uświadomienia ich sobie i przemyślenia
Oceny dokonane przez różne osoby o różnych punkatch widzenia dają właśnie impuls do najlepszych pomysłów :D Dzięki za komentarze.
No to ja jeszcze raz :D


dobry na działkę z wjazdem od wschodu... ale też od południa!!!
- kuchnia od południa to nie najlepsze rozwiązanie, szkoda też garażu na najcieplejszej stronie :( tym bardziej nie jest to dobry pomysł przy tym domu, bowiem sypialnie będa wtedy dość ponure - dwie z oknami od północy, jedna z oknem zacienionym przez zadaszenie tarasu :-?

- łazienka małżeńska - tylko zaznaczyłem kwestię wanny, bowiem można ją bez problemu zrobić, poszerzając łazienkę kosztem pomieszczenia gosdpodarczego

- rozrzeźbiona bryła i dach są z całą pewnością ciekawsze, ale też droższe - kwestia możliwości i gustów

- dach w domu parterowym ma zawsze dużą powierzchnię, to racja, ale nie każdy dom parterowy ma zadaszony taras, a tym bardziej dwa zadaszone tarasy - tutaj także to kwestia możlwości finansowych i preferencji


co do widoków - wszystko zależy od usytuowania
- na pewno, ja odniosłem sie do konkretnej działki - autora wątku :)



faktycznie liczba drzwi się nie zgadza, jednak zwróc uwagę, że można traktowac sprawę drzwi opcjonlanie...

-nie zgadza się i wg mnie najlepiej z części zrezygnować - pokoje będą wtedy bardziej ustawne, ale tak jak piszesz - to żaden kłopot :)



a jesli chodzi o proporcje bardziej zwracał bym uwagę na proporcje elewacji niż rzutu... i tu chyba nic się złego nie stanie jesli przybędzie 2-gie stanowisko (konstrukcyjnie no problem)

- co do garażu podwójnego - wg mnie popsuje to proporcje domu bardzo niekorzystnie właśnie ze względu na brak proporcji elewacji :-?

Gdym miał działkę od wschodu i potrzebowałbym domu z pojedynczym garazem i takiej ilości sypialni, a koszty dwóch tarasów były by do przełknięcia - dom po drobnych korektach jest wart uwagi i jak dla mnie - dość ładny :D ,

mario_pa
21-01-2006, 15:33
nie każdy dom parterowy ma zadaszony taras, a tym bardziej dwa zadaszone tarasy - tutaj także to kwestia możlwości finansowych i preferencji


Jeślibym ostatecznie wybrał ten projekt, to pewnie powiększyłbym pokój dzienny kosztem tarasu i zadaszania => brak drzwi z kuchni na taras.

Pozdr.

mario_pa
29-01-2006, 17:08
Witam,
Jaka jest wasza opinia na temat najnowszych projektów z kolekcji Muratora?
A) Murator C126 - Dom vis a vis

Pozdrawiam,

Podciągam w góre, dla innych (Darekul).
Pozdrawiam

trobe
13-02-2006, 18:12
Ja dodam tylko jedną uwagę. Gdy się patrzy na elewcję wejściową domu M12a, ma się wrażenie, że garaż tak dominuje w bryle, iż reszta domu jest jakby tylko dodatkiem do niego.

stastny
14-02-2006, 08:16
Ja dodam tylko jedną uwagę. Gdy się patrzy na elewcję wejściową domu M12a, ma się wrażenie, że garaż tak dominuje w bryle, iż reszta domu jest jakby tylko dodatkiem do niego.

Witam
Błąd polega na złym doborze koloru bramy garażowej.... Dlatego brama zawyła;-)

trobe
14-02-2006, 16:21
Ja dodam tylko jedną uwagę. Gdy się patrzy na elewcję wejściową domu M12a, ma się wrażenie, że garaż tak dominuje w bryle, iż reszta domu jest jakby tylko dodatkiem do niego.

Witam
Błąd polega na złym doborze koloru bramy garażowej.... Dlatego brama zawyła;-)

O, jeszcze jak! :D

JACEK I DOROTKA
09-03-2006, 21:44
INWESTORZY DRODZY MOI CZY KTOś BUDOWAł LUB BUDUJE TEN PRZEPIęKNY DOMEK NAPISZCIE SWOJE DOSWIADCZENIA . BęDZIEMY WDZIęCZNI.
J&D

stastny
10-03-2006, 07:15
Witam
To nowy projekt... nie będzie budujących
Jest za to wątek pokrewny
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61699&highlight=c126
Pozdrawiam

JACEK I DOROTKA
11-03-2006, 18:49
Dzięki za zainteresowanie moim postem.Najprawdopodobniej i tak kupię ten projekt, podoba mi się i tyle,po niewielkich zmianach będzie cacuszko.
Pozdrawiam Jacek

stastny
13-03-2006, 07:39
Witam
To, że jest to projekt nowy i nikt nie mieszka w domu zbudowanym na jego podstawie, raczej nie jest wadą... Ktoś musi byc pierwszym
Powodzenia!!!

JACEK I DOROTKA
13-03-2006, 20:07
WITAJ MARIO
JA JESTEM ZAINTERESOWANY DOMEM C126 Dom vis a vis.
PO MAłYCH ZMIANACH BęDZIE OK. :lol:

JACEK I DOROTKA
26-03-2006, 11:22
W Lipcu ruszamy właśnie z tym projektem.
Jestem w fazie zbierania ekipy budowlanej.

joahna
09-04-2006, 09:08
Czy Ktoś buduje może dom vis a vis???
podoba mi sie ten projekt i powaznie sie nad nim zastanawiam.
potrzebuje domu, który kuchnie i salon ma od strony wejścia - ten domek spełnia moje oczekiwania
pozdrawiam
joahna

JACEK I DOROTKA
18-04-2006, 11:29
KUPILIśMY TEN PROJEKT I ZA TRZY M-C ZACZYNAMY ZABAWę W BOBA BUDOWNICZEGO
POZDRAWIAM
JACEK :

yorik
18-04-2006, 21:19
Nam obojgu z żoną podoba się C-126 - z niewielkimi zmianami:
1. wjazd na działkę od południa (tak mamy)
2. taras od południa -> przeszklony (ogród zimowy)
3. powiększenie łazienki małżeńskiej (?)
4. garaż 2-stanowiskowy
pozdrawiamy

i tym sposobem D24 traci punkty...

Luna -> ebk008 -> UPB104 -> D24 -> C126 (??)

search ongoing...

stastny
18-04-2006, 22:06
Prezentacja C126 vis a vis w najnowszym numerze Muratora 5/2006 :lol:

JACEK I DOROTKA
19-04-2006, 14:27
właśnie kupiliśmy projekt c 126 zmiany naniesione przez projektanta i papiery o pozwolenie na budowę w urzędzie,w lipcu ruszamy z zabawą w boba budowniczego.
pozdrawiam Jacek

mario_pa
19-04-2006, 22:05
właśnie kupiliśmy projekt c 126 zmiany naniesione przez projektanta i papiery o pozwolenie na budowę w urzędzie,w lipcu ruszamy z zabawą w boba budowniczego.
pozdrawiam Jacek
Ja - ten który zaczął wątek - ostatecznie zapisałem się do klubu M08L. Chciałbym zacząć zabawę na przełomie maja i czerwca.

JACEK I DOROTKA
20-04-2006, 18:17
WITAJ
A CO TO ZA KLUB ??
.JACEK.

mario_pa
20-04-2006, 18:43
WITAJ
A CO TO ZA KLUB ??
.JACEK.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56277
:wink:

karolka22
07-06-2006, 10:49
czy ktoś zdecydował sie na budowę tego domu, czy jego dach należy do grupy tzw. skomplikowanych /przez co wartość wykonania dachu może stanowić 40% kosztów budowy/

wszystkie wypowiedzi mile widziane

karolka22
07-06-2006, 13:46
Witam!
Proszę o opinię na temat tego projektu (może ktoś już buduje ten dom)
Czy dach tego domu należy do grupy tzw. skomplikowanych (przez co jest drogi).
Jesteśmy na etapie wyboru projektu, na dzień dzisiejszy przeglądając wszystkie projekty patrzymy na wygląd domu i jego wnętrze,ale myślę, że czas pomyśleć o kosztach budowy.

darekul
20-06-2006, 22:49
czy buduje (zbudowal) ktos domek z kolekcji muratora: C126L vis a vis
pozdrawiam
darekul

darekul
20-06-2006, 23:07
witam:)
ja wlasnie podjolem sie budowy tego domku:), jezeli interesuja Cie opinie innych na temat tego projektu to mozna poczytac tutaj>
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61699&highlight=darekul

ja u siebie dokonalem kilka drobnych zmian, ogolnie bardzo mi sie podoba a co do dachu, to chyba wszystkie parterowki maja kosztowny dach :( ale za to sa ladne :D
pozdrawiam
darekul

karolka22
27-06-2006, 10:38
Witam ! dzieki serdeczne za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie , jeśli mozna oczywiście.
Od kiedy budujesz ten dom, na jakim jestes obecnie etapie i proszę powiedz jak wygladają koszty budowy tego domu .
Po prostu ile wd. Ciebie trzeba mieć kasy ,żeby podjąć się budowy domu vis-a-vis .

Pozdrawiam!!!

karolka22
27-06-2006, 11:43
Witam ! dzieki serdeczne za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie , jeśli mozna oczywiście.
Od kiedy budujesz ten dom, na jakim jestes obecnie etapie i proszę powiedz jak wygladają koszty budowy tego domu .
Po prostu ile wd. Ciebie trzeba mieć kasy ,żeby podjąć się budowy domu vis-a-vis .

Pozdrawiam!!!

Powrót do góry

darekul
27-06-2006, 12:36
czesc
...jestem dopiero na etapie fundamentow, tzn. mam wylane lawy fundamentowe :D , co do kosztow ogolnych to zakladam 250000 tys ale zapewne nie bedzie to calkowite wykonczenie. Buduje z materialow ktore sa zalozone w projekcie jedynie poszycie dachowe bedzie zmienione - dachowka.
pozdrawiam
darekul

karolka22
27-06-2006, 13:41
cześć
Dzięki za odpowiedź!
"Po cichu" też tak zakładam, że ok 250.000. Ale mam nadzieję ,ze w tej kwocie zamknie sie jeszcze ogrodzenie i wykończenie ogrodu tzn. tak skromnie trawka i tuje wzdłuż płotu.
Wiadomo na cuda w środku i złote klamki nie liczę, ale chciałabym, żeby dom był wykończony w całości, bez założenia...: "to sie później zrobi".

Pozdrawiam!!!

karolka22
27-06-2006, 13:44
aaaaaaa

Jeżeli chodzi o dachówkę, to uważam ,że to b. dobry pomysł :D

rafibor
12-07-2006, 11:23
Witam,

nikt wiecej nie buduje C126?? Mnie on się bardoz podoba jedyna zmiana jaką chcę wprowadzić to podwójny garaż ale to dopiero jak przekonam żonę :wink: do tego projektu

może ktoś ma jakieś fotki lub uwagi z budujących C126 - jakie napotkali trudności i co by jeszcze zmienili

rafibor
21-08-2006, 11:32
Witam,

nikt wiecej nie buduje C126?? Mnie on się bardoz podoba jedyna zmiana jaką chcę wprowadzić to podwójny garaż ale to dopiero jak przekonam żonę :wink: do tego projektu

może ktoś ma jakieś fotki lub uwagi z budujących C126 - jakie napotkali trudności i co by jeszcze zmienili

HA. udało mi się będziemy budować C126. Projekt jest obecnei na etapie adaptacji i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze zrobimy fundamenty. :)

stastny
21-08-2006, 11:59
Chyba jednak sporo osób decyduje sie na ten projekt skoro wskoczył do TOP 10 najpopularniejszych projektów Muratora :o

stastny
21-08-2006, 12:00
C126 wskoczył oczywista :lol:

karolka22
21-09-2006, 18:30
Cześć
Czy jest ktoś taki kto buduje c126 vis-a-vis? (Górny Śląsk)

Nefer
21-09-2006, 18:32
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Najlepiej w wyszukiwarce :):)

marcinowski
24-10-2006, 17:23
Moze ktos z grupowiczów wybudował lub buduje taki dom z chcecia porozmawiam , najbardziej interesuje mnie koszt wybudowania w stanie surowym .

stastny
24-10-2006, 19:51
To jest chyba najbardziej rozbudowany wątek dotyczący C126, ale są i inne "szukaj- C126"
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61699&highlight=c126
a tu jakiś dziennik budowy się znalazł nawet
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=67671

Pozdrawiam

depcioch
24-10-2006, 21:27
Hej!!! Budujący c 126 z kolekcji muratora odezwijcie się!!! Jak idzie?

Charlik
03-11-2006, 12:51
A czy ktoś już wybudował C126, tzn. przynajmniej do takiej postaci żeby można było zobaczyć jak się prezentuje w rzeczywistości na zewnątrz i wewnątrz?

renia1966
30-11-2006, 11:46
Dzień dobry,właśnie postanowiłam po wielu,wielu dniach dołączyć do Was i podzielić się informacją że od 4 października mamy kawałek ziemi i wszystkie potrzebne dokumenty do budowania naszego domku VIS A VIS C 126 L.Wprowadziliśmy kilka zmian typu-brak dwóch okien w garażu,łazienka w sypialni będzie nam służyć jako garderoba,co jeszcze to się okaże w "praniu".Mieliśmy zaczynać z fundamentami jeszcze teraz ale parę dni ze śniegiem na początku miesiąca skutecznie nas odstraszyły-A SZKODA.Ciekawe czy będzie nas więcej-zapaleńców-którym ten domek tak się spodobał że postanowili resztę życia spędzić własnie w nim. :D

Charlik
08-12-2006, 13:46
Ja równiez planuję na wiosnę rozpocząć budowę, ale czy spędzę w tym domku resztę życia - to się okaże jeszcze:)

karolka22
11-01-2007, 13:15
Witam !
Kto buduje Vis-a-vis c126 z muratora?

stastny
11-01-2007, 20:55
To chyba Twój post:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=81228&highlight=c126

normalnie szok! :roll:

emisiu
16-02-2007, 16:58
Witajcie!

Jako nowo upieczeni forumowicze szukamy osób budujących już lub rozpoczynających budowę C126. Jesteśmy ze Zgierza koło Łodzi. Uprzejmie prosimy o kontakt na adres jarek(małpiszon)satserwis.pl

Pozdrawiamy
Agnieszka i Jarek

renia1966
16-02-2007, 19:39
My zaczynamy w połowie marca,jak tylko pogoda będzie ok.
Powodzenia :P

Charlik
20-02-2007, 08:35
My podobnie:) Oby tylko w marcu było już cieplej:)

KK_Chotomow
23-04-2007, 22:08
Jutro zaczynamy wykopy pod płytę fundamentową do Vis a Vis.
Życzymy powodzenia wszystkim, którzy wybrali ten sam projekt :)

kjanisz
24-04-2007, 10:46
My już mamy rozpoczęte kładzenie blachodachówki i ocieplenia zewnętrznego. Jak mi sie uda zgrać z telefonu zdjęcia to wkleję tutaj kilka. Co do zmian - kupiliśmy C126 w stanie otwartym z dachem odeskowanym. Poprzedni inwestor poszerzył, zlikwidował łazienkę małżeńską i zamiast tego dał garderobę. My poszliśmy dalej, i zrezygnowaliśmy z garażu i w jego miejsce robimy dużą łazienkę :D W miejscu starej łazienki żona będzie miała swój pokoik do nauki. Dzięki temu powstały w domu trzy segmenty - sypialniany, dzienny i kuchenno-higieniczny :D Ja chcę sobie jeszcze wygospodarować pokój na poddaszu - mysle ze sie uda.

JACEK I DOROTKA
20-05-2007, 08:46
WITAM WAS PO PRZERWIE SPOWODOWANEJ BUDOWANIEM HI HI.
MY W LIPCU SIę PRZEPROWADZAMY DO TEGO śLICZNEGO DOMKU.
A JEST NAPRAWDę śLICZNY.
POZDRAWIAM.

zwierzu
18-06-2007, 10:31
witam.

Jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie i też w tym roku ruszam z budową tego pięknego domku.
wprowadziliśmy z żoną kilka większych zmian.
- zrezygnowaliśmy z tarasu przy pokojach - ściany w obrysie budynku = większe pokoje
- zamiast garażu będzie pokój gościnny + duża kotłownia z suszarnią, garaż osobny 2 stanowiskowy
- mały wiatrołap - duży przedpokój
- no i to co chcemy jeszzce zrobić to pociągnąć salon do dachu, bez stropu + 2 okna połaciowe
- strop drewniany (może steico - belki dwuteowe)

pozatym front będzie od zachodu i domek będzie stał na przewyższeniu działki.

tomekkow
29-06-2007, 20:36
Zamiescie prosze jakies zdjecia.... I jakby sie ktos pochwalil, gdzie ten domek stoi to chetnie bym go obejrzal na zywo..


Pozdrawiam


Tomek

KotWie
14-07-2007, 18:08
Budowniczowie! Pochwalcie się, wklejcie jakieś zdjęcia tego domku. Pozdrawiam.

patatajka
09-08-2007, 20:22
Witam wszystkich:)
Właśnie jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu:):)
Bardzo podoba nam się projekt do którego link wkleiłam poniżej. Co o nim sądzicie?
Aha, jeszcze jedno: mamy dużą działkę, więc w miejsce garażu wstawiamy jeszcze jeden pokój, z tyłu powiększamy pom. gospodarcze. Co o tym sądzicie? garaż planujemy jako osbny budynek..Pozdrawiam i proszę o opinie:)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=

patatajka
24-08-2007, 21:08
Może jednak ktoś zerknie...

bobikov
25-09-2007, 16:02
nom ciekawe projekty...

-----------------------------------------------------------------
http://www.pracownia-projektowa.info

01-10-2007, 12:50
właśnie jestem na etapie wykanczania mojego domu zbudowane według tego projektu, projekt od razu nam się spodobał, zrobiliśmy niewiele zmian, głównie w środku,polecam

szybka
14-10-2007, 13:37
Czy ktoś buduje lub wybudował Vis-a-vis z Muratora? Bardzo proszę o wszelkie rady, a przede wszystkim o zdjęcia. Prawdopodobnie na ten właśnie projet się zdecyduje, jednakże dokonam kiklu zmian. Powiększę salon kosztem frontowego tarasu, z 8 zrobię dużą łazienku, a w 7 bedzie garderoba. Kto ma inne pomysły, proszę o kontakt.

szybka
14-10-2007, 14:17
czesc, a czy mogłbyś przesłać mi kilka fotek z jego realizacji, napisać więcej słów na temat przerobek jakie poczyniłeś ( o ile wogóle)?. Jestem żywo zainteresowana tym projektem, ale ciągle się waham pomiędzy nim a C137.
Dzieki i pozdrawiam. Viola

stastny
14-10-2007, 21:01
Wpisz w "szukaj"... C126 wyskoczy dośc sporo tematów, a nawet dzienników budowy to popularny projekt jest w top 10 muratora

Płosia
14-11-2007, 18:53
witam was drodzy czytelnicy. Chciałam się dowiedzieć czy budował ktoś dom vis-a-vis http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=501&IdKolekcji= co o nim myślicie ??? Proszę o odpowiedź :roll:

zielonooka
14-11-2007, 20:27
Po pierwsze - jest wyszukiwarka tego Forum , ktora jak wpiszesz slowa "vis a vis" wypluje ci pare watkow nt. temat
Po drugie - jest dziennik budowy tego domu w dziale "Dzienniki budowy" - poszukaj , jakis forumowicz (nie pamietam nicka) fajnie pisze o budowie tego domu. (plus daje fotki)
Po trzecie - jest caly dzial zatytuowany "projekty i architektura" i moze warto by bylo tam zadac takie pytanie -?

:)

gogo5660
14-11-2007, 20:39
Zielonooka widzisz ze dopiero zaczyna tutaj bywac widzisz co ma pod nickiem (WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi) moze znow za ostro pojechalas. Jak tam "na dołku" nadal bywasz :P

zielonooka
14-11-2007, 20:49
Zielonooka widzisz ze dopiero zaczyna tutaj bywac widzisz co ma pod nickiem (WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi) moze znow za ostro pojechalas. Jak tam "na dołku" nadal bywasz :P

No coz... przyznam ci sie ze napisalam 1 odpowiedz i nawet ja wyslalam...
Po czym usiadlam przeczytałam i ...zmienilam na obecna :):):)
Ta jest ta łagodniejsza :)
A jest jaka jest wlasnie ze wzgledu na podpis pod nickiem "Zanim zapytasz poszukaj..." :)

A przy okazji - projekt niezły ,a zdjecia z dziennika forumowicza pokazuja tez ze i realizacja niebrzydka :):):)
polecam poszukanie w watku "dzienniki budowy" :)

gogo5660
14-11-2007, 20:58
Płosia zmien avatara bo jest too big!!!

Płosia
14-11-2007, 21:01
masz rację dopiero pisałam pierwszy raz ale dzięki za pouczenie

zielonooka
14-11-2007, 21:01
Płosia zmien avatara bo jest too big!!!

zemsta ?:D

gogo5660
14-11-2007, 21:05
Płosia zmien avatara bo jest too big!!!

zemsta ?:D

Ady tam zemsta?! Jaka zemsta za co malenstwo moje :wink:

Płosia
14-11-2007, 21:05
sory GOGO ale jak to zrobić bo jestem zielona i nawet nie umiem pisać ale jeszcze trochę i się nauczę

gogo5660
14-11-2007, 21:07
sory GOGO ale jak to zrobić bo jestem zielona i nawet nie umiem pisać ale jeszcze trochę i się nauczę

Poszukaj inny format. Jak chcesz to mozesz walnac plagiat kliknij na mojego wlasciwosci obrazka i wejdz na ta strone tam jest duzo innych tylko nie wybieraj skaczacego drzewa bo joshi Cie zbanuje :wink: swoja droga Zielonooka wiesz co z nia sie dzieje cos slabo pisze

zielonooka
14-11-2007, 21:11
swoja droga Zielonooka wiesz co z nia sie dzieje cos slabo pisze

z JoShi?
Nie.

gogo5660
14-11-2007, 21:13
swoja droga Zielonooka wiesz co z nia sie dzieje cos slabo pisze

z JoShi?
Nie.

A ja wiem pozwole sobie powiedziec ze w traviana gra tylko dlaczego tak slabo postuje. Od razu lepiej sie czyta jak big avat poszedl w czort.
Zieloonoka ale wiesz zasmiecamy jej total watek. A co tam najwyzej sobie popisze z nami :wink:

alpejczyk
10-12-2007, 15:58
Jak zwykle temacik ok., ale wasze posty do d.....y.Ojoj.Spada na dziady to forum.Zaczyna się więcej p......ia, a problemy ludzi to ich sprawa... .

grazia22
14-12-2007, 11:55
My budujemy vis a vis....
Dla nas jest super, taki akurat. Spora kuchnia, duży garaż 2 stanowiskowy i możliwość powiekszenia pomieszczenia gospodarczego(tego za garażem) spowodowały ,że ten projekt najbardziej przypadł nam do gustu.
Dom bez piwnicy, więc uważam ,że 5m pomieszczenie gospodarcze to stanowczo za mało, dlatego z wielu ładnych projektów musielismy zrezygnować.

magda27
28-12-2007, 12:42
witam szukam ludzi budujacych c 126
chcialabym zobaczyc ten domek w realu najlepiej w okolicach lublina
pozdr.

stastny
28-12-2007, 13:16
Witam
W "szukaj" wpisz "C126"... efekty gwarantowane

magda27
28-12-2007, 14:18
szukalsm tsm nie bardzo są jakies kontakty

stastny
28-12-2007, 14:25
bo trza do ludzi zagadac
adresów tu nie znajdziesz...

marzeniusia
05-01-2008, 14:48
witam szukam kogos kto buduje vis a via c 126 a z woj lubelskiego prosze o kontakt

Darek49
24-01-2008, 23:43
Vis-a-vis Dużo jest zapytań na forum o budujących ten dom więc postanowiłem się tym pochwalić.
Jak by co chętnie odpowiem na pytania i podziele się doświadczeniami z tego projektu.

malaman
30-01-2008, 08:36
Witam
Bardzo się ciesze że znalazłam na forum kogoś, kto buduje dom Vis-a-vis. Jestem na etapie wybierania projektu, i moim faworytem jest ten projekt.
Wszystkich budujących ten dom proszę o opinie na jego temat, tzn. jaki jest koszt wybudowania stanu surowego zamkniętego. Czy podcienia widoczne w projekcie zasłaniają światło słoneczne ?
Darku49 czy dysponujesz zdjęciami, jeżeli tak, czy mógłbyś je umieścić na forum, lub przysłać na maila ? [email protected]
Z góry dziękuje

alpejczyk
01-02-2008, 12:35
:D :D

pblochu
02-02-2008, 09:04
Witaj
Zapewne twój domek już powstał, więc pomęczę Cię trochę :D
Pytanie 1 strop – zrobiłeś jak w projekcie ąkermana czy terive (jeżeli terive to będę miał następne pytania)
Pytanie 2 – ogrzewanie – nie masz wrażenia, że w zapotrzebowaniu na energię dla poszczególnych pomieszczeń wkradł się błąd?

florena
26-03-2008, 14:11
czy ktoś buduje taki dom, może macie zdjęcia z realizacji.

zielonooka
26-03-2008, 16:15
dziennik budowy tego domu byl
poszukaj w dziale "dzienniki budowy"

aniasz
02-04-2008, 09:45
My budujemy vis a vis....
Dla nas jest super, taki akurat. Spora kuchnia, duży garaż 2 stanowiskowy i możliwość powiekszenia pomieszczenia gospodarczego(tego za garażem) spowodowały ,że ten projekt najbardziej przypadł nam do gustu.
Dom bez piwnicy, więc uważam ,że 5m pomieszczenie gospodarcze to stanowczo za mało, dlatego z wielu ładnych projektów musielismy zrezygnować.

Tez zdecydowałam się na ten projekt. Podoba mi się, ma bardzo praktyczne wyjście z kuchni na taras, no i kuchnia, w której spokojnie zmieści się duży stół. Też jestem zdecydowana na powiększenie pomieszczeń gospodarczych za garażem, do wykorzystania jako dodatkowe miejsce na opał, sprzęt ogrodowy, rowery itp... wiadomo.
Grazia, może masz jakieś rady odnośnie ralizacji, chętnie porozmawiam. [email protected]

Pozdr.

bonart1
09-07-2008, 14:42
Tak zrobilem "Szukaj".

Znalazlem tylko 1 dziennik ktory byl prowadzony ale budowa jest z "plyty" a nie tradycyjnie. Sa tez ze 2 ktore zostaly otwarte i
skonczyly zywot na 1 poscie...

Prosze o pomoc...
Dajcie linki do dziennikow budowy z c126/ 126a vis-a-vis.

Ja nie moge znalezc, nikt takiego domu nie buduje ;)????
Wybralem lune z archi i c126 visavis z muratora... Chcialbym troche poczytac o tym drugim. O lunie jest sporo ;)

Dzieki...

bonart1
10-07-2008, 12:07
odswiezam...

bonart1
11-07-2008, 13:14
odswiezam...

bonart1
13-07-2008, 08:10
nikt sie nie chwaili, privy tez nie daly rezultatu :(

bonart1
15-07-2008, 21:23
odswiezam

bonart1
18-07-2008, 13:45
?

bonart1
22-07-2008, 18:35
?

bonart1
22-07-2008, 18:35
?

bonart1
22-07-2008, 18:36
?

bonart1
22-07-2008, 18:50
?

bonart1
22-07-2008, 18:50
?

bonart1
23-07-2008, 15:11
?

bonart1
24-07-2008, 21:07
?

bonart1
25-07-2008, 20:16
?

bonart1
30-07-2008, 19:39
?

bonart1
31-07-2008, 20:57
odswiezam

bonart1
06-08-2008, 21:00
odswiezam

bonart1
08-08-2008, 20:45
odswiezam

bonart1
17-08-2008, 18:11
odswiezam

coocla
21-08-2008, 17:19
czy ktoś przerabiał dach do conajmniej 30 stopni ??? jeśli macie jakies zdjęcia, projekty adaptacji to bardzo proszę o podesłanie!
Z góry dzięki!

bonart1
25-08-2008, 12:52
odswiezam

cashel
13-12-2008, 22:11
mamy już stan surowy otwarty domu ,musieliśmy zmienić do warunków zabudowy kąt nachylenia dachu z 22o na 30 o ,zamiast blachodachówki daliśmy dachówke ceramiczną ROBENA ,a we wnątrz powiększyliśmy tylko wejście z holu do kuchni a ogólnie projekt jest super .Gdy go zobaczyłam wiedziałam że to ten.Pozdrawiam wszystkich którzy mają zamiar budować ten dom ,naprawdę polecam.

ewakrk
01-02-2009, 16:24
Witam! Planuje zakup tego projektu.Domek bardzo sie nam podoba,chetnie uslysze uwagi na jego temat,co zmieniliscie w planie lub co mozna by bylo ulepszyc. Jesli jest ktos kto moze sie pochwalic zdjeciami z realizacji bardzo chetnie je obejrze. Do cashel: gdzie budujesz swoj domek? Jaka jest wysokosc budynku po zmianie kata nachylenia dachu i czy zwiekszylas wysokosc pomieszcsen powyzej 2,60?

piotr-jg
26-08-2009, 21:05
cześć, ja buduję c126a, co znalazłem na forum i zrobiłem to:
-rezygnacja z tarasu 17 w zamian za większe 2 sypialnie - dach się nie zmienia, tylko fundamenty trzeba puścić na wprost do słupa
- kuchnia otwarta na salon i na przedpokój-
-kominek w rogu salonu/przy przedpokoju-
-taras przy salonie w zamian za małą kiszkę proponowaną przez projektanta. Ja mam 4x7m
-kotłownia w pomieszczeniu gospodarczym w skrajnym pomieszczeniu/ róg garażu
-pomieszczenie gospodarcze od części mieszkalnej przeznaczyliśmy na pralnie
- w pomieszczeniu 12 - powiększone i znajduje się szfka elektryczna i rozdzielacze co i woda
-łazienka 7 - lewą ściankę przesunąłem w lewo - dało totrochę więcej miejsca i jest lużniej
-zrezygnowałem z łazienki w sypialni pomieszczenie 11, połączyłem ją z 10 i wejscie jest od korytarza
- nie zrobiłem a warto - na strychu zaprojektowane są jętki przeszkadzające przy chodzeniu po nim. Nasz znajomy zlikwidował je a w zamian podparł krokwie w miejscu, gdzie szły jętki nad garażem co dało mu dużo miejsca

Jak będzieśz chciał/a to wyślę Ci rzuty bo nie wiem jak dołączyć załącznik tu.

bagusia
30-08-2009, 23:52
Ja również dołączam się do prośby o cenne uwagi i zdjęcia;) Pytanko do osób które wybudowały- czy dom ogólnie wydaje się przestronny i jaka cena za stan surowy zamknięty?

cziczu
29-09-2009, 19:44
bardzo podoba się mi ten projekt i jak żaden pasuje na moją działkę (wejście od południa(, czy jest jakiś pomysł, by zorganizować tu jeszcze jedno pomieszczenie, choćby 6 m, czy ma ktoś domek podobny do tego?z 1 pomieszczeniem więcej,

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347

Klodziki
30-09-2009, 06:53
A do czego miałoby służyć do pomieszczenie? Jak pokój czy jakieś pom. gosp. czy pomocnicze?

cziczu
30-09-2009, 08:26
A do czego miałoby służyć do pomieszczenie? Jak pokój czy jakieś pom. gosp. czy pomocnicze?

no niestety potrzebuję pokój, "ala" małe biuro,żeby wstawić komputer, ew.łóżko dla gości, może być małe ale żeby było

Klodziki
30-09-2009, 08:50
Więc chyba jedynie można z pokoi nr 6 i 5 zrobić 3, w sensie dwa pokoje po ok. 9 m kw. i jeden 6 m kw.
Bądź liwkidacja łazienki w pok. nr 8, zmniejszenie tego pokoju, stawiając ściankę działową zaraz za drzwiami z prawej strony. Wtedy wejście z holu do tej mniejszej części, będzie miała ok. 6 m kw. na pewno, można tez troszkę zmniejszyć wc wtedy i to pom. gosp. nr 12 o tą szafę czy regały. Generalnie można te ścianki w wc i pom. gosp. fajnie pozmieniać, bo to działówki i tam coś mozna pokombinować. Ale da radę! :)

cziczu
30-09-2009, 09:33
dzięki za radę, przemyślę

bagusia
24-10-2009, 14:40
Zobacz sobie projekt dom w zaciszu. Możesz sobie zrobić z łazienki(8) mały pokoik a z pom. gosp(11) łazienkę. Żeby Ci pasował na działkę z wjazdem od południa (ja też taką mam i zastanawiam się nad tym projektem) warto powiększyć okna w salonie od zachodu na np jedno wielkie lub podwójne drzwi z wyjściem. Doświetli się wtedy salon a i od strony południa czyli jadalni będzie wpadało słońce do salonu:)

cziczu
26-10-2009, 06:38
faktycznie bardzo fajny projekt, niestety po odebraniu planu zagospodarowania przestrzennego, elewację frontową nie mogę mieć dłuższą niż 16 m, i mam dodatkowy problem!dziękuję za odp.pozdrawiam

bagusia
26-10-2009, 10:08
faktycznie bardzo fajny projekt, niestety po odebraniu planu zagospodarowania przestrzennego, elewację frontową nie mogę mieć dłuższą niż 16 m, i mam dodatkowy problem!dziękuję za odp.pozdrawiam

W takim razie polecę Ci 2 inne projekty- "mój świat" lub "dom w dolinie". Na naszą działkę takie ułożenia salonu też idealnie pasuje gdyż salon jest od zachodu a w dodatku od południa przez kuchnie też wpada słońce:) Co o nich myślisz?? :)

cziczu
08-11-2009, 09:04
całkiem fajne projekt tylko jeśli zrobię taras w tym miejscu to w ogóle nie będę tam miała słońca, w grę wchodzi taras z przodu lub z boku :cry:

stastny
08-11-2009, 18:57
dowiedz się w gminie co to jest konkretnie "elewacja frontowa"...pozornie wydawac by sie mogło, że to szerokośc całego domu "od frontu" jednak spotkałem się z interpretacjami urzędniczymi, że jest to szerokośc najbardziej do frontu działki wysunietej części budynku...tyle, że to wysunięcie musi być na minimum np 1,5m...
Urzędniczy świat interpretacji jest bogaty... sprawdx jak jest u ciebie

cziczu
09-11-2009, 08:37
a to dobre, fajnie by było z tym, że byłam u projektanta u nas i chyba by mi powiededział jeśłi byłby u nas taki myk..., pozdrawiam

zygonm
27-11-2009, 20:07
Ja buduję

Magda&Grzes
11-05-2010, 19:22
Witam,

Czy ktoś na Podkarpaciu buduje dom na podstawie projektu vis-a-vis - Murator C126???

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347

radzio29
25-05-2010, 20:51
Witam.
W sierpniu chcemy zaczac budowe tego domku.
Czy ktos moze zna koszt surowy zamkniety?
dzieki

Magda&Grzes
07-07-2010, 11:20
Witam,

Chętnie poznam koszty budowy c126. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i jest to nasz faworyt.

stastny
07-07-2010, 14:31
Witam
Wystarczy poszukać
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80703-Komentarze-do-Vis-a-Vis-C126-budujemy-z-Keramzyt-Projekt&highlight=C126

bagusia
08-07-2010, 18:36
Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie to polecam zapoznać się z nową wersją vis-a-vis wariantII (wkrótce w sprzedaży). Uważam, że jest on ulepszony, nie trzeba wprowadzać żadnych zmian, u mnie jest w czołówce parterówek:) http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1949&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=8

Magda&Grzes
16-07-2010, 10:34
wariant vis-a-vis C126b jest godny zastanowienia. Myślę że w końcu wybierzemy któryś z tych dwóch projektów.

bagusia
22-07-2010, 16:41
Jak byście się zdecydowali na ten projekt to proszę napiszcie mi jak już będziecie mieli jakąś wycenę:) Mi wariant II bardzo się podoba :)

szybak
10-08-2010, 21:46
Witam,
Jesteśmy obecnie na etapie wyboru projektu i poważnie zastanawiamy się nad C126. Przed ostateczna decyzja chcielibyśmy obejrzeć jak ten dom wygląda w rzeczywistości. Czy jest tu ktoś, kto obecnie buduje lub już ukończył budowę i byłby skłonny pokazać na swój vis-a-vis ?
Odpowiedzi poproszę na priv.

Pozdrowienia,
E&G

bagusia
11-08-2010, 19:12
Jeśli decydujecie się na projekt vis-a-vis polecam zobaczyć nową wersję, wariant II- jest w zakładce wkrótce w sprzedaży- domek bardzo podoby i według mnie ulepszony, niemalże idealny:) http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1949&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=8

szybak
27-08-2010, 21:47
Juz widzialem druga versje vis-a-vis, ciekawa.

Ponawiam pytanie, czy jest tu ktos, kto moglby pokazac nam swoj C126 w rzeczywistosci ?

agusia74
14-01-2011, 10:19
Witam, czy ktoś buduje dom wg tegon projektu?

agusia74
14-01-2011, 10:20
http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-vis-224-vis,347,1,0.htm

IZA30
14-01-2011, 12:50
mi sie link nie wyswietla
juz mam piekny i piekna...elewacja:)
domek bardzo ładny

monikabrot
11-04-2011, 11:59
Witam wszystkich bardzo serdecznie poszukuje osób które budowują bądż zastanawiają sie nad wyborem projektu z Muratora C126 vis-a-vis. Będę bardzo wdzięczna za kontakt i za wymianę doświadczeń i opinii. Dziękuję czekam na odp.

monikabrot
11-04-2011, 12:33
WITAM. Nadal poszukuję osób chętnych do wymiany doświadczeń związanych z tym projektem. My z mężem mamy juz za sobą stan surowy otwarty ale ciągle szukamy nowych inspiracij do dalszych prac.

jansz@
11-04-2011, 20:33
Witam, też poszukuję zainteresowanych budową c126, konkretnie wersją najnowszą czyli C126b wariant II. Szukamy parterowego projektu o takim układzie i powierzchni jak vis-a-vis. Dla nas ma rozkład idealny, no może z małą korektą: - powiększenie drzwi z salonu na taras na dwuskrzydłowe, zmianę położenia okien w sypialniach 6 i 7 na wschód zachód (mamy układ działki - wjazd od południa). W 2011 planujemy przygotowanie dokumentów, najpierw - mapa dla celów projektowych potem odwierty geologiczne i dopiero decyzja - czy na pewno ten projekt, potem warunki mediów(mamy w działce). Pozdrawiam.

tereska77
12-06-2011, 12:05
witam
rozpoczelam wlasnie budowe c126b. c126 byl moim faworytem od poczatku, musialam tylko przekonac meza, ze damy rade go wybudowac :) nie wszystko mi sie w nim podobalo i planowalam wprowadzenie kilku zdan, ale nowsza wersja jest prawie idealna. nie chcemy sie pchac w kredyty, wiec w tym roku tylko fundamenty, a w przyszlym SSZ.

jaroszek81
12-07-2011, 09:11
witam troszeczke późno ale potwierdzam wybudowałem już domek wg projektu vis a vis wprowadziłem lekkie zmiany zapraszam do obejrzenia. okolice Tarnobrzega

Magda&Grzes
12-07-2011, 14:42
Jaroszek81 - czy można gdzieś obejrzeć zdjęcia waszego domku?

miszko
13-08-2011, 18:17
Również jestem bardzo zainteresowany obejrzeniem zdjęć. Po długich wyborach padła decyzja, że ten dom odpowiada nam najbardziej.
My tylko planujemy dom z dwoma stanowiskami garażowymi.

Bardzo chętnie byśmy zobaczyli zdjęcia!

lucija
08-10-2011, 10:38
Witam ! My też rozpoczęliśmy budowę C126 b wersję lustrzaną. Wprowadziliśmy niewielkie kosmetyczne zmiany w projekcie. Kuchnia zamknięta na salon , przesunięcie drzwi z garażu do sieni, z wc będzie po przesunięciu ścianki garderoba. Obecnie jesteśmy na etapie prac ziemnych. Budynek wytyczony, wykop zrobiony, w przyszłym tygodniu będą robione fundamenty. Reszta prac ruszy wiosną...:)

Elfir
09-10-2011, 19:57
Zrobiłabym wyjście z pom. gospodarczego przy garażu na wiatrołap a nie do holu, by nie wyziębiać pomieszczeń.

tereska77
15-10-2011, 11:11
robilam ostatnio wizualizacje salonu i tez doszlam do wniosku, ze lepiej bedzie zamknac kuchnie od strony salonu. przesuniecie drzwi z garazu na sien tez rozwazalam, ale to jednak bez sensu. przedsionek bylby wtedy pomieszczeniem z drzwiami na kazdej scianie, gdzie miejsce na kurtki i buty?

lucija
16-10-2011, 18:16
Drzwi z pralni są na ścianie od strony holu (2), tam gdzie były drzwi do pralni będzie szafa (zabudowa) wejście do garderoby (wc) z holu (9). Drzwi z sieni do holu będą przesunięte w stronę kuchni. Myślę, że było to najlepsze rozwiązanie. Aby pralnia/łazienka (11) była dostępne ze strefy dziennej.

skorpion_123
21-02-2012, 13:44
Czy Pan juz zbudowal? i w jakiej miejscowosci

alf281
09-03-2012, 07:58
Witam mam prośbę jestem zdecydowany na vis a vis lustrzany ze względu na wjazd od południowego zachodu i chciałbym kontakt aby coś więcej się dowiedzieć o zmianach kosztach materiałach i doświadczeniach może na własne oczy zobaczyć ja jestem zdolnego śląska "Lubin" działka Radwanice
[email protected]
723784281
pozdrawiam Zbigniew

cytryna60
15-10-2012, 18:35
witam!

mam pytanie do wszystkich budujacych vis a vis

mnie interesuje wersja podstawowa (oczywiscie bedzie troche zmian i dostosowan do moich wymagan) ale zastanawiam sie jak koszt budowy tego domu wyglada na chwile obecna bo nie wiem czy bedzie na niego stac

czy moglibyscie napisac ile kosztowalo Was wybudowanie tego domu?

tereska77
16-10-2012, 20:36
my budujemy wariant II i na chwile obecna (SSO) wydalismy okolo 140 tys.
fundamenty, w tym projekt, adaptacja, mapka do celow projektowych, materialy i robocizna niecale 44tys.
sciany i kominy 55 tys.
dach 34tys, z tym ze do tego trzeba doliczyc drzewo na wiezbe, bo my kupilismy je duzo wczesniej i nie pamietam ile kosztowalo.

jerrasek
02-01-2013, 19:53
Ja buduję vis-a-vis 126c i potwierdzam szacunkowy koszt tereski77. U mnie wyszło 160 tys SSO ale mam powiększony garaż ma 62mkw. i na dachu leży dachówka betonowa. Różnica w cenie to pewnie ten dach u mnie wyszedł 60 tys zł

jerrasek
02-01-2013, 20:01
Dla wybierających (niezdecydowanych) polecam ten projekt.

zal2000
02-01-2015, 18:11
Witam

Czy jest ktoś kto buduje ten projekt w woj. podkarpackim ??

Szkwar
01-03-2015, 07:44
Witam wszystkich forumowiczów! :)
Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem projektu c126a i mam kilka pytań związanych z tym projektem, a mianowicie :
- chciałbym zmienić strop acermana na terivę, z jakimi zmianami konstrukcyjnymi się to wiąże ?
- pokrycie dachu dachówką, jakie zmiany w więźbie dachowej i nie tylko, co jest konieczne ?
- możliwość dostosowania domu do wentylacji mechanicznej (rekuperatora).

CityMatic
03-03-2015, 14:04
Witam wszystkich forumowiczów! :).

Witam Trzeba chyba zadać to pytanie w swoim wątku? Jest wątek waszego projektu już na forum:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67192-projekt-C126-VIS-A-VIS&highlight=c126
Pozdrawiam

Szkwar
03-03-2015, 21:12
Witam.
Dzięki City..... za podpowiedz zaraz tak zrobię :rolleyes:
Pozdrawiam

Szkwar
03-03-2015, 21:27
Witam wszystkich forumowiczów! :)
Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem projektu c126a i mam kilka pytań związanych z tym projektem, a mianowicie :
- chciałbym zmienić strop acermana na terivę, z jakimi zmianami konstrukcyjnymi się to wiąże ?
- pokrycie dachu dachówką, jakie zmiany w więźbie dachowej i nie tylko, co jest konieczne ?
- możliwość dostosowania domu do wentylacji mechanicznej (rekuperatora).

CityMatic
03-03-2015, 22:08
Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem projektu c126a i mam kilka pytań związanych z tym projektem, a mianowicie :
- możliwość dostosowania domu do wentylacji mechanicznej (rekuperatora).

Ze względu że masz nieużytkowe poddasze rozprowadzenie rur po tej powierzchni wydaje się dość proste
Proponuję zastosować przewody elastyczne polipropylenowe, dodatkowo samodzielnie je dobrze ocieplić wełną mineralną i zwiększyć ją poprzez materiał którym będzie docieplony strop.
Tak jak zaznaczyłem na schemacie możesz rozmieścić anemostaty nawiewne i wywiewne,ponadto dodatkowo możesz umieścić anemostat wywiewny w okolicy kominka który wspomoże ogrzewanie powietrza zasysanego z zewnątrz przez rekuperator.
Dobrym rozwiązaniem jest wydmuch powietrza zużytego do garażu (niekiedy nie polecany ze względu na wilgotność powietrza usuwanego z domu) - jednak użytkuję tak już trzeci rok i nie widzę żadnych niekorzystnych zjawisk.

Ze względu na przepisy budowlane garaż musi posiadać wentylację grawitacyjną przez którą usuniesz zużyte powietrze, natomiast miejsce wywiewu skieruj jak najbliżej bramy ta jest duża, a tym samym stworzysz "kurtynę"ciepłego jeszcze powietrza przed temperaturą z zewnątrz w czasie zimy.

CityMatic
03-03-2015, 22:42
....chciałbym zmienić strop acermana na terivę, z jakimi zmianami konstrukcyjnymi się to wiąże ?

Cytując Dom.pl :
"Strop Ackermana to strop w całości wykonywany na budowie, składający się z odpowiednio dobranego zbrojenia, ceramicznych pustaków wypełniających oraz betonowej wylewki.Do jego wykonania niezbędne jest ustawienie deskowania na całej powierzchni co znacznie zwiększa pracochłonność. Dlatego stropy te są coraz rzadziej wykonywane i zastępują je stropu częściowo prefabrykowane typu teriva. Elementami nośnymi tego stropu są belki zbrojeniowe z betonową stopką między którymi układa się pustaki wypełniające i całą powierzchnię zalewa betonem. Podparcie belek do czasu związania betonu stanowią stemple i rygle rozstawione co 1,5 - 2 m.
Wybór stropu zależy głównie od różnic w kosztach robocizny i szalunków, gdyż wyższa cena stropu teriva kompensowana jest mniejszą pracochłonnością i zużyciem drewna, natomiast ich cechy użytkowe są bardzo podobne."

Na tej podstawie zapewne firma która będzie budowała Twój domek i kierownik budowy bez problemu przewymiarują na odpowiedni strop. Pamiętać jednak należy że taka zmiana wiąże się z odpowiednią "adaptacją" projektu do użytych materiałów przez wykonującego adaptację projektanta który dostosuje go do warunków zgodnych z planami zagospodarowani przestrzennymi miasta.
Pozdrawiam.

Szkwar
04-03-2015, 14:45
Dzięki... właśnie dzisiaj wykonawca policzył strop (teriva) na mój domek .... a projektant naniesie stosowne zmiany...

Szkwar
04-03-2015, 15:37
Tak jak zaznaczyłem na schemacie możesz rozmieścić anemostaty nawiewne i wywiewne,ponadto dodatkowo możesz umieścić anemostat wywiewny w okolicy kominka który wspomoże ogrzewanie powietrza zasysanego z zewnątrz przez rekuperator.


307274

City.. nie napisałem o zmianach - zrezygnowaliśmy z kominka a pomieszczenia 11 i 12 połączyliśmy i będzie tam garderoba.

Szkwar
04-03-2015, 21:22
Na rzucie zmiany jakie wprowadziliśmy :D

Pozdrawiam.