PDA

Zobacz pełną wersję : dach brąz wpadający w wiśnię - jaki kolor klinkieru na komin



aresior
22-09-2006, 07:13
cześć wszystkim,
z serii dylematy inwestora. dachówka pfleiderer exclusive braun, błyszcząca. kolorek z bliska brąz ale na dachu ten brąz wpada w wiśnię i purpurę. to już kupione.
kominy systemowe ibf z ociepleniem mają zostać obłożone cegłą klinkierową pełną. tylko co tu się zgra z tą wiśnią-brązem.
o propozycje prosze forumowiczów z rozwiniętym zmysłem estetycznym lub tych po prostu z ładnymi domkami. :D :D :D
już się najeździłem po okolicy. ludzie raczej mało życzliwie podchodzą do naszych pytań. podejrzliwość do potęgi. zapomniał wół jak cielęciem był.

pozdrawiam

aresior

SAVAGE7
22-09-2006, 07:23
ja bym dał coś w kolorze piaskowca. zawsze powinien być kontrast.

Zopafisa
22-09-2006, 08:00
My mamy Etnę z CRH - też od wiśni wpadającej w brąz.
http://foto.onet.pl/upload/15/72/_630457_n.jpg

aresior
22-09-2006, 21:22
rozważam burgund robena i terca cosmo wienerbergera albo niebiesko-brądową robena.
jeśli macie coś takiego na dachu lub ogrodzeniu podzielcie się widokiem.

pozdro


aresior

e.kala
22-09-2006, 21:45
cześć wszystkim,
z serii dylematy inwestora. dachówka pfleiderer exclusive braun, błyszcząca. kolorek z bliska brąz ale na dachu ten brąz wpada w wiśnię i purpurę. to już kupione.
kominy systemowe ibf z ociepleniem mają zostać obłożone cegłą klinkierową pełną. tylko co tu się zgra z tą wiśnią-brązem.
o propozycje prosze forumowiczów z rozwiniętym zmysłem estetycznym lub tych po prostu z ładnymi domkami. :D :D :D
już się najeździłem po okolicy. ludzie raczej mało życzliwie podchodzą do naszych pytań. podejrzliwość do potęgi. zapomniał wół jak cielęciem był.

pozdrawiam

aresior

Jak sie cieszę, że ktoś wybrał taka dachówke jak my. Nie pomogę ci za dużo, bo dachówka jeszcze nie na dachu, ale też szukamy klinkieru na kominy i próbujemy dopasować rynny.
Ja wybrałam tą dachówkę jako wisniową, a mój mąż stwierdził, że to brąz.
Klinkier bedziemy szukać w kolorze zbliżonym do dachówki, ale rynny nie wiem jakie. Wisniowe są za jasne, a brązowe to chyba do okien trzeba by dopasować.

kleo7
22-09-2006, 22:31
witam,
szkoda ze nie mam tutaj zdjecia ale jak bedzie okazja to zamieszcze.mam dachowke ceramiczna z koramika o kolorze czerwona angoba szlachetna czyli cos podobnego do was a na komin dalam cegle z gozdnicy kalahari ton to jest lekko cieniowana i do tego grafitowa fuga robi wrazenie ale juz mnie strasza ze za jakis czas ten efekt cieniowania zniknie hmmmmm.....
i komin mam wykonczony tasma kominiarska tylko troche mi to oklepali przy klejeniu mogli zrobic bardziej estetyczniej ....szkoda
a tak wogole to mialal sto tysiecy pomyslow chcialam zaszalec,pierwsza idea z zoltej cegly potem z ciemnej cegly ale z zolta fuga jednak zostalam przy tradycji bo jednak ciemniejszy jest praktyczniejszy te jasne brudza sie od dymu.
i bardzo wazna zecz: stawiajcie komin z pelnej cegly nigdy z dziurkowanej!!!!!!!!!!
i jeszcze cos...komin fajnie wyglada jak ma wypuszczone dwa kolnierze
mam strone tej cegly..
www.crh-klinkier.pl/cegly_lato_kalahari_ton.php?id=3

e.kala
22-09-2006, 22:34
Pokażę o jaką dachówkę chodzi, też z chęcią posłucham dobrych rad

http://www.meindl-dachziegel.de/cms/cmsdata/uploadedfiles/te_cw_rahmen.jpg

kleo7
22-09-2006, 22:42
weszlam na strone gozdnicy i kolor zdjecia nie oddaje prawdziwego koloru w rzeczywistosci jest ciemniejsza,jak bedziesz gdzies w hurtowni to mozesz popytac bo jest bardzo ladna...
powodzenia

kleo7
22-09-2006, 22:47
do e.kala witaj,
mam na dachu czerwona angobe szlachetna z koramic wyglada jak braz z odrobina czerwieni,wiezbe mam na machoniowo z altaxin a podbitke w kolorze tiku czyli jakby jasny braz i do tego rynny wavin o kolorze brazu w planach mam zamiar dac okna w kolorze machoniowym albo tikowym-moje wymarzone.
co do rynien wazne jest zeby nie byly zamale w stosunku do kubatury dachu zeby potem woda sie ni e przelewala rynny kosztowaly 1100zl i sa proste w montazu
powodzenia

aresior
25-09-2006, 07:16
no to już jesteśmy bliżej decyzji. w sobotę w hurtowni wzięliśmy próbki: burgund gładki z robena i cosmo z wienerbergera.
ale to i tak trudno podjąć trafną decyzję. to jakby dostać 2 cm kwadratowe materiału i na podstawie próbki zdecydować się na uszycie garnituru.
raczej ten burgund ale... jeszcze zobaczymy
kominy mamy systemowe ibf. chcieliśmy wylać na zbrojeniu taką płytę i obłożyć z zewnąć pełna klinkierówką. ma ktoś takie rozwiązanie???

pozdr.

aresior

kleo7
25-09-2006, 11:07
witam,
mam nadzieje ze decyzja jest juz podjeta.obie sa ladne i co najwazniejsze dobrej firmy.
daj znac co wybraliscie,pozdrawiam basia

dzióbek
25-09-2006, 13:52
no to już jesteśmy bliżej decyzji. w sobotę w hurtowni wzięliśmy próbki: burgund gładki z robena i cosmo z wienerbergera.
ale to i tak trudno podjąć trafną decyzję. to jakby dostać 2 cm kwadratowe materiału i na podstawie próbki zdecydować się na uszycie garnituru.
raczej ten burgund ale... jeszcze zobaczymy
kominy mamy systemowe ibf. chcieliśmy wylać na zbrojeniu taką płytę i obłożyć z zewnąć pełna klinkierówką. ma ktoś takie rozwiązanie???

pozdr.

aresior
my wybralismy kosmo do dachówki l15 ceglastej angoby szlachetnej, wygląda super :lol: :lol: Jeżeli mogę coś doradzić to wybierzcie czarną spoinę wygląda fajnie i ładnie się klinkier odbija, szara to juz nie to samo :P :P

imwbudowa
25-09-2006, 14:22
my mamy do dachówki robena (kasztan- co wychodzi bordowe) klinkier NF19, tylko z jakiej firmy tego nie wiem, ale jest to nazwa producenta, więc w hurtowni powinni wiedzieć.

Kacperski
30-09-2006, 08:03
:lol:Zobaczcie cegły www.ekoklinkier.pl
Piękne , ciepłe kolory - kolor Carmel bardzo pasuje do wszystkich odmian brązu, a do tego rynny w kolorze miedzi - wygląda super.
Pozdrawiam

e.kala
30-09-2006, 08:38
kominy mamy systemowe ibf. chcieliśmy wylać na zbrojeniu taką płytę i obłożyć z zewnąć pełna klinkierówką. ma ktoś takie rozwiązanie???

No własnie, mój wykonawca mówi, że zrobi na kominie taką "czapę" i obłoży płytka klinkierową. Czy tak będzie dobrze, czy jednak lepiej cegłą. A jak cegłą to jak to zrobić?


Czy uważacie, że ten kolor Carmel
http://www.ekoklinkier.pl/foto_oferta/428b1ddb5dce4.gif
jest dobry do tej dachówki?

http://www.meindl-dachziegel.de/cms/cmsdata/uploadedfiles/te_cw_rahmen.jpg

Kacperski
30-09-2006, 09:04
Jeden mały problem - zdjęcia śą z folderów albo stron www. i niestety odbiegają od rzeczywistości - ani dachówka tak nie wygląda ani cegła.
Pozdrawiam

moniqa_1977
30-09-2006, 09:07
Mam klinkier Cosmo do dachówki kasztanowej Braas Cisar -
ta dachówka też na dachu wygląda mniej kasztanowo, a bardziej bordowo ;)

Wszystko jest OK - tylko jedna rzecz umknęła mojej uwadze ;)

Wokół komina sa obróbki blacharski - i klinkier nigdzie bezpośrednio nie łączy się z dachówką ;)
Wybierając teraz - bardziej bym chyba szła w kierunku idealnego zgrania koloru komina i blach -
a na drugim miejscu stawiała zgranie konmina i dachówek ;)

aresior
30-09-2006, 20:08
cześć e.kala,
ekoklinkier ma super kolorki, które trzeba oglądać "na żywca" i to najlepiej na większej powierzchni. jest jeden problem. byliśmy już prawie zdecyowani ale ...
oni nie mają pełnej cegły a nie chcemy dawać tej z dziurkami. poza tym płytka klinkierowa ma być też na elewacji a ekoklinkier nie robi płytek. było nam przykro gdy musieliśmy zrezygnować. ale kolory mają super. wszystkie.

aresior

e.kala
30-09-2006, 20:44
aresior a zamówiłeś juz tą dachówkę. Jak masz kominy systemowe to dlaczego nie rozważasz płytki klinkierowej na kominie? Miałbyś wtedy taki sam na kominie i elewacji. Ja chcę mieć taki sam kolor komina i słupków ogrodzenia. Musze troche poogladac tego klinkieru, bo kominy trzeba robic już niedługo.

aresior
01-10-2006, 07:20
do: e. kala,
dachówka już zamówiona więc i z kominami trzeba się pospieszyć. mamy jszcze chwilę na oddech. płytki damy tam gdzie nie da się położyć cegły (czyli na elewację). jakoś płytka do mnie nie przemawia. najbardziej podoba nam się burgund gładki z robena ale wydaje się być ta cegła trochę krzywa. nie wiem może mam takie próbki.
mamy jeszcze 5 szt. terca wienerberger cosmo. i na żywca to wyglada super ale jak tak układam sobie te 5 szt. to wydaje mi się że są zupełnie inne niż te nakominie. i bądź tu człowieku mądrym. zresztą ten pfleiderer brąz exclusive też zupełnie inaczej w rękach a inaczej na dachu wygląda.
wogóle to chcieliśmy jasny klinkier ale w świetle realiów chyba sobie odpuścimy. coraz częściej myślę nawet o tynku mozaikowym na cokole.
pozdr. :D :D :D
aresior

e.kala
01-10-2006, 10:33
Jak komin systemowy to jest szczelny i ten klinkier to tylko dla "wygladu". Dlaczego więc nie płytka, ma tą zaletę, że nie będzie pogrubiać komina :D .


Czy widziałes jakiś dach z tej dachówki, a może masz jakieś zdjęcie takiego dachu?

aresior
01-10-2006, 19:45
no mam pewne wątpliwości co do zewnętrznej warstwy komina - keramzytobeton dosyć szybko wchłania wodę. testowałem to przy ścianach. od środka wkład otoczony jest wełną mineralną. mam wątpliwości - czy to wytrzyma długo. widziałem już taką wełnę nasiąkniętą wodą. syf. poza tym fuga ma inne parametry niż sama płytka czy cegła. podobno najlepiej obić płytą osb i obłożyć łupkiem tyle, że do tej dachówy rzaden łupek nie pasuje.
bałbym się kupic dachówkę bez oglądania jej "na żywca". widziałem kilka domków. kolor jest inny niż jednej dachówki z bliska. to fakt. nawet zestawienie 20 dachówek inaczej wygląda niż połać dachu. kolor to ciemna wiśnia. brązu raczej nie nalezy się spodziewać stąd moje zdziwienie i pytania do właścicieli czy to na pewno to, co kupuję. mam jakieś fotki ale nie umiem ich zamieścić. zresztą nawet nie chciałbym ich upubliczniać bo robiłem je nie pytając uprzednio o zgodę (nie było kogo spytać a byłem w pobliżu kilkakrotnie). jeśli jesteś z opolskiego albo masz "niedaleko" do nas albo koniecznie chcesz zobaczyć, to mogę podac ci namiary lub przesłać fotkę na mail'a. zapewniam cię jednak, że to na żywo wygląda inaczej. zresztą nawet jeśli masz inny dach to też efekt będzie inny. odradzam oglądanie w słońcu bo raczej oślepia blaskiem.
a może sprzedawca ma jakieś adresy.
daj znać to poszukam u siebie.

aresior

aresior
01-10-2006, 19:47
oj dopiero teraz zauważyłem, że jesteś z gdańska. to raczej daleko miałabyś.

pozdro.
aresior

keny52
01-10-2006, 20:43
witam ciemnieszy od dachowki pozd. :wink: [/quote]

e.kala
01-10-2006, 21:39
Jeżeli masz jakies zdjęcie to bardzo cie proszę wyślij na e-maila
[email protected]. Ja nie widziałam całego dachu, a jeżeli to jest wisnia to dla mnie super, bo taki kolor chciałabym uzyskać. Jutro podpisuję umowę na dach więc gdyby to było mozliwe to bardzo cie proszę o te fotki.

moniqa_1977
18-10-2006, 14:08
Mam klinkier Cosmo do dachówki kasztanowej Braas Cisar -
ta dachówka też na dachu wygląda mniej kasztanowo, a bardziej bordowo ;)

Wszystko jest OK - tylko jedna rzecz umknęła mojej uwadze ;)

Wokół komina sa obróbki blacharski - i klinkier nigdzie bezpośrednio nie łączy się z dachówką ;)
Wybierając teraz - bardziej bym chyba szła w kierunku idealnego zgrania koloru komina i blach -
a na drugim miejscu stawiała zgranie konmina i dachówek ;)

Ktoś mnie prosił na priv - ale skasowałam posty :oops: , wiec klejam tutaj dowód zdjeciowy ;)

Tak wygląda Cisar kasztanowy + klinkier Cosmo:

http://images4.fotosik.pl/162/6e78808c8d4c753dmed.jpg