PDA

Zobacz pełną wersję : szklana dachówka ?



bolon
22-09-2006, 12:04
Czy ktoś z Was ma może na dachu szklane dachówki, które umieszczone w kilku punktach mogą doświetlać np. poddasze niemieszkalne, budynek gospodarczy itp.? Czy to się sprawdza? Czy psuje estetykę dachu?
Będę wdzięczny za opinie

Heniek
22-09-2006, 12:32
Witam.
Kiedyś o tym myślałem, ale przecież dach się ociepla. Nawet jak nie, to pod dachówką jest folia.
I dlatego dałem więcej okienek dachowych.

bolon
22-09-2006, 13:31
No tak, ale dlatego mówiłem o tej dachówce w kontekście poddasza nieużytkowego, lub budynku gospodarczego, że tam nie ma docieplenia i przez w miarę przezroczystą folię (niskoparoprzepuszczalną) światło się przebije.

Waldon
22-09-2006, 14:20
tylko że folia lub membrana nie wytrzyma dłuższego działania promieniowania uv w miejscu dachówek szklanych

bolon
22-09-2006, 14:38
OK to jest poważny argument przeciw.

Maggie
22-09-2006, 17:46
Po jakimś czasie dach się zabrudzi, dachówka zarośnie i kiepsko będzie z tym doświetleniem. A wchodzić na dach i szorować świetlik od góry :roll: , to by mi się na pewno nie chciało.

Kacperski
23-09-2006, 07:53
Każda szanująca się firma produkująca dachówkę ma w ofercie dachówkę świetlikową , logiczne ,że nie stosyje się jej na dachy ocieplone albo z membraną.To są świetliki! Często używane na daszkach nad grillem,stołem w ogrodzie zadaszeniem nad wejściem.Pozdrawiam

malgoss
24-09-2006, 12:53
Każda szanująca się firma produkująca dachówkę ma w ofercie dachówkę świetlikową (...)


Dokładnie tak, kształt, rodzaj itp. Np. IVT ma w sprzedaży coś takiego, nie powinno to kosztować więcej niż 40pln do ceramicznych i 34pln do betonowych :wink:
foto - IVT
http://img241.imageshack.us/img241/3750/swietlikvi8.jpg (http://imageshack.us)

wartownik
24-09-2006, 14:30
Najlepiej zamocowac od strony poddasza , szybko , bezpiecznie , w przyszlosci nie bedzie problemu z czyszczeniem , bez wchodzenia na dach .
Powierzchnie szkla zmniejsza zakladki .

ddoommiinniikk
24-09-2006, 16:25
Dachówki świetlikowe były montowane kiedyś jako doświetlenie strychu. Było to jednak w czasach, kiedy strychy pełniły rolę wyłącznie dla nich przeznaczoną. Dachówki układano na łatach, żadnych folii poarocośtam... Jak się zabrudziła, wyjmowano od wewnątrz, czyszczono i wkładano na miejsce.

alec
24-09-2006, 22:19
Jeśli poddasze ma być użytkowe, to nie ma szans zastosować tekiego "wynalazku" - i to za cenę prawie 2 m2 dachówki sztuka!!! Z regułu to twarde PCV albo PS - żółknie, no i izolacja cieplna zadna. Na starych dachach wstawiali kawałek szkła i "doświetlenie" było.
Według mnie nie ta epoka. A do wiaty jak kto lubi to juz jego wybór.

malgoss
24-09-2006, 22:24
Jeśli poddasze ma być użytkowe, to nie ma szans zastosować tekiego "wynalazku" - i to za cenę prawie 2 m2 dachówki sztuka!!! Z regułu to twarde PCV albo PS - żółknie, no i izolacja cieplna zadna. Na starych dachach wstawiali kawałek szkła i "doświetlenie" było.
Według mnie nie ta epoka. A do wiaty jak kto lubi to juz jego wybór.


boszzzz przecież autor pytania wyraźnie powiedział o co mu chodzi i dostał konkretną odpowiedź więc nad czym tu się jeszcze rozczulać :o :wink: :wink:

*milek*
27-09-2010, 17:16
Odgrzebałam temat, bo zastanawiam się nad zastosowaniem dachówki świetlikowej w zadaszeniu tarasu (połać dachu dwuspadowego przedłużona nad taras).

Czy w tego typu zadaszeniach by się to sprawdziło? Co z folią pod dachówki?