PDA

Zobacz pełną wersję : Kurz w garderobie



mikimka
22-09-2006, 15:01
Niby te garderoby modne teraz i podobno wygodne, ale jak sobie wyobrażę, że pięknie ułożone rzeczy pokrywają się warstewką kurzu, to wolę szafę i to z "futerkiem". Taką mam w mieszkaniu i jest ok. Nawet długo nie uzywane rzeczy są czyste.
A jak poradzic sobie z kurzem w garderobie?
Pozdrawiam

dominikams
22-09-2006, 21:57
Co to znaczy z futerkiem? :oops:

Ja w garderobie bedę miała szafy - tez nie chcę kurzu.

pepe*
22-09-2006, 22:45
Moim zdaniem w garderobie kurzy się tak samo jak w szafie, a rzeczy się mniej gniotą. To oczywiście zależy jaką kto ma szafę a kto inny gaderobę :lol:

Inka1
23-09-2006, 10:42
ja mam szafy przesuwne w garderobie, inaczej sobie nie wyobrażałam ;)

mikimka
23-09-2006, 18:27
Dzięki za odp., tzw futerko przykleja sie na drzwiach szafy, aby zminimalizować wnikanie kurzu do środka.
Powiedzcie mi jeszcze, co Waszym zdaniem zyskuję majac garderobę z szafą zamiast samej szafy? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić po co mi ta garderoba - czy wygodniej ubierać się w garderobie niz w sypialni? I czy do każdej sypialni oddzielna garderoba, czy jedna wspólna?
Pozdrawiam

sylvo
24-09-2006, 07:47
Dla mnie garderoba jest po to, by nie było stert butów i kurtek zaraz za wejściowymi drzwiami. Żona ma wiele innych pomysłów na wykorzystanie garderoby do trzymania tam ubrań, jednak nie wyobrażam sobie zrezygnowania z szafy/ki na bieliznę w sypialni.

Sonika
24-09-2006, 07:56
ja mam szafy przesuwne w garderobie, inaczej sobie nie wyobrażałam ;)

Inka, a jakie masz te szafy, tzn. jakie fronty i jaka firma robiła?
Z czego jesteś zadowolona, a z czego nie?
Jak są duże i jaki masz podział wnętrza - ile półek, itd.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :D .

dominikams
24-09-2006, 08:08
Dzięki za odp., tzw futerko przykleja sie na drzwiach szafy, aby zminimalizować wnikanie kurzu do środka.
Powiedzcie mi jeszcze, co Waszym zdaniem zyskuję majac garderobę z szafą zamiast samej szafy? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić po co mi ta garderoba - czy wygodniej ubierać się w garderobie niz w sypialni? I czy do każdej sypialni oddzielna garderoba, czy jedna wspólna?
Pozdrawiam

Naszą garderobe podzieliliśmy na dwie części (na poczatku była zaprojektowana jedna długa garderoba z wejściem z holu. Przerobiliśmy to tak, że do jednej częsci jest wejście z naszej sypialni, a do drugiej (ta bedzie dzieci - wspólna) jest wejście z holu. Córki w pokojach pewnie bedą miały jakieś szafy z ubraniami (a reszta ubrań i może część zabawek i innych pierdół bedzie w garderobie). My w sypialni szaf nie chcemy - Wszystkie ubrania bedą w garderobie, no, może w sypialni bedzie komoda z bielizną.

Generalnie garderoba dla mnie ma nie tyle umożliwić swobodniejsze przebieranie się, co właśnie pozwolić na likwidację szaf w sypialniach. No i w gadrerobie możesz powstawiać tez jakieś rzeczy, które wyglądałyby idiotycznie w kącie pokoju, albo ukryte za zasłoną. Generalnie wydaje mi się, że łatwiej utrzymać porzadek.

anpi
24-09-2006, 08:42
A u mnie garderoba ma szerokość ok. 2 metry i długość ok. 4 m, więc bez sensu byłoby budowanie w niej szaf. To taka większa szafa, do której można wejść :lol: Ma kształt "kiszki" do której się wchodzi, a po lewej i prawej stronie będą półki. Oprócz tego na parterze będzie szafa z drzwiami przesuwnymi 1,8x2,7 metra.

kropi
24-09-2006, 08:49
Czy w szafie czy w garderobie - przy otwieraniu drzwi i tak się będzie kurzyć, dobrym sposobem są pokrowce na rzadziej używane rzeczy. Szafa to straszna zawalidroga, jedno co wiedziałem że będę miał w chałupie to garaż i garderoby, kiedyś mieszkałem w takim domu i jt. ogromna wygoda, nie stoi w pokoju żaden klonkier, są szafeczki na bieliznę itd - fajna sprawa.

Jest wszakże pewne niebezpieczeństwo - że taka garderoba zaczeni sie zmieniać w magazyn odzieży nigdy-nie-używanej, więc raz do roku trzeba zrobić małą czystkę, coby nie zarosło... :roll:

Inka1
24-09-2006, 08:55
ja mam szafy przesuwne w garderobie, inaczej sobie nie wyobrażałam ;)

Inka, a jakie masz te szafy, tzn. jakie fronty i jaka firma robiła?
Z czego jesteś zadowolona, a z czego nie?
Jak są duże i jaki masz podział wnętrza - ile półek, itd.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :D .


Robiła firma prywatna na bazie materiałow Indeco. Jestem zadowolona w 100% bo wcześniej miałam 2 szafy przesuwne i teraz już wiedziałam czego unikać: żadnych koszy (bo się w nich brudzi, a jak dasz więcej ubrań, to te z dołu są w "kratki" ;)) wysokość półek to 30cm (przy większych jak naukładasz ubrań to Ci się zwalają), mam sporo szuflad. W sumie garderoba ma dł. ok. 3,60 szer: 2m i jest git, nawet deskę do prasowania mamy. Dzięki garedorbie uniknęlam szaf w pokojach (tylko w przedpokoju mamy jedną).