PDA

Zobacz pełną wersję : Okna ze szprosami - za i przeciw..



AAgnieszk@
22-09-2006, 17:11
Zastanawiam się, czy szprosy w oknach po pewnym czasie.. po prostu mi sie znudza i beda tylko przeszkadzały...teraz bardzo mi sie podobają, w kolorze framug lub złote... :wink: :o

Świerzak
22-09-2006, 17:13
w kolrze framug... złote zakrawa na kicz... ale kwestia gustu

pozdraiwam i trafnego wyboru

mynia_pynia
22-09-2006, 17:26
Dla mnie też tragedia, chociaż są niektóre domy gdzie wręcz muszą być takie okna, bo inne wyglądają głupio.

dode
22-09-2006, 17:50
Generalnie szprosów nie lubię i ja. Za dużo, za często się je daje itd. Żeby było œmiesznie, sama mam szprosy, bo mi bardzo pasujš. W kolorze okien, drewniane i demontowane. Jak mi się kiedyœ przestanie podobać to je poprostu zdejmę, a teraz sš bardzo praktyczne przy myciu okien.
D.

Maggie
22-09-2006, 17:53
Za - to kwestia estetyki, pasują do domów raczej tradycyjnych.
Przeciw - okna ze szprosami wpuszczają trochę mniej światła i są droższe.

Ja szprosów mieć nie będę - lubię duże przeszklenia, a widoki u mnie ładne :)

jareko
22-09-2006, 20:58
dodatkowa wada - miedzyszybow radykalnie podwyzszaja k szyby
A im jest ich wiecej tym wzrost "k" jezcze wiekszy
estetyka - to odrebny temat i o gustach sie nie dyskutuje

dominikams
22-09-2006, 21:53
Nie lubię szprosów (psują widok z okna). A złote to już koszmar estetyczny.

speek
23-09-2006, 19:03
szprosy to swiat z za krat.Nie ja dziekuje

jabko
23-09-2006, 19:08
Tyle głosów przeciw to ja sie wypowiem "za".
Tafla szkła bez szprosu to estetyczny koszmar.
Tylko szprosy, jakiekolwiek byleby podzielić szybę. Takie okna były od zawsze (tak jak dachówka, piaskowiec, cegła itp)
Tematy przejsciowe czyli okna bez szprosów (blacha, plastikowe parapety) to wszystko przeminie.
TYLKO SZPROSY :lol:

dominikams
23-09-2006, 19:17
Tyle głosów przeciw to ja sie wypowiem "za".
Tafla szkła bez szprosu to estetyczny koszmar.
Tylko szprosy, jakiekolwiek byleby podzielić szybę. Takie okna były od zawsze (tak jak dachówka, piaskowiec, cegła itp)
Tematy przejsciowe czyli okna bez szprosów (blacha, plastikowe parapety) to wszystko przeminie.
TYLKO SZPROSY :lol:

O ty zdrajco!!! Dostałeś stringi i co? Już rogi pokazujesz, tak?!
Oddawaj!!!
:wink:

jabko
23-09-2006, 20:12
Skarbie od tej pory dostałem jeszcze dwie pary :lol:
Ale Twoje pamiętam najmocniej 8)

O szprosach pisałem poważnie ale to MOJE zdanie.
Miałem okna i to małe 90x130 i po wstawieniu żałowałem że nie mam szprosów przez 5 lat aż do wyprowadzki.
Teraz czekam na okna dwuskrzydłowe i ze szprosami
Nigdy więcej duzych jednoskrzydłowych tafl bez szprosów

dominikams
23-09-2006, 20:50
No dobra, ugłaskałeś mnie :wink:
Ale zdania na temat szprosów nie zmienię. Tylko duże przeszklenia, najchętniej takie bez słupków przez środek.

raffran
23-09-2006, 20:59
Coz,szprosy......z jednej strony kwestia gustu,a o gustach jak juz ktos wczesniej nadmienil sie nie dyskutuje.Z drugiej zas sa domy,ktore bez nich moga wygladac beznadziejnie.

jabko
23-09-2006, 21:07
No dobra, ugłaskałeś mnie ...

...najchętniej takie bez słupków przez środek.

:lol:
No cóż.
Powiem tylko "Nie wiesz co dobre" 8)

dominikams
23-09-2006, 21:15
Jabko!!! Ja tu o oknach prawię... :lol:

alec
23-09-2006, 21:45
A ja zaprojektowałem i zrobiłem ze szprosami. Ale z drewna, z obu stron. Z podziałem pomiędzy szybami też. I jeszcze okiennice dołożyłem. Ale dom jest z 1920 i chyba do niego pasują. W każdym razie ludziska oglądają się... Nie wiem tylko dlaczego :wink: Chyba jest tak jak ze wszystkim - kolor i kształt dachówki, elewacji, etc. w jednym domu bedzie super, a do innego jak kwiatek do kożucha...;

izat
24-09-2006, 11:20
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64349&highlight=szprosy

też miałam taki dylemat
zdecydowałam się na okna bez szprosów i nie żałuję
są piękne pomimo ogromnych tafli szkła :)

piejar
24-09-2006, 12:37
Mamy białe okna i białe szprosy. Dla nas jest to ozdoba i jesteśmy z tego zadowoleni.

Agduś
24-09-2006, 20:26
Kiedyś na Opolszczyźnie pojawiła się moda na wieeeelkie okna bez żadnych podziałów. No to na hurra wstawiano takie okna (od razu było widać, kto ma rodzinę na zarobku w "rajchu"). Od tego czasu straszą stare, tradycyjnych i bardzo prostych kształtów domy z tymi wieeeeelkimi okniszczami. Tragedia!
Nowoczesna architektura, duże przeszklenia bez żadnych podziałów - najczęściej (zależy jaka architektura) wygląda to świetnie. Dom tradycyjny - jednak jakieś szprosy by się przydały, zwłaszcza, jeżeli okna sa duże.
Tak czy inaczej złote szprosy to całkowite nieporozumienie. Od razu widzę właściciela z grubaśnym złotym łańcuchem na owłosionej piersi (przepraszam, nie chciałam nikogo urazić, ale znałam osobiście takiego jednego od złota).

kropi
24-09-2006, 20:40
Mnie sie podoba ale gdy harmonizuje z całością, ładowanie na siłę gdzie się da - nie bałdzo.
U mnie nie ma szprosów głównie ze względu na kasjeros, może nast. razem :lol:
To jest ciekawe, ale puste okn czasem wydają się mniejsze gdy są gładkie niż gdy mają szprosy, obserwowałem to zjawisko na przykładzie niektórych projektów, występujących w różnych wersjach estetycznych...

geguś
24-09-2006, 20:41
Skarbie od tej pory dostałem jeszcze dwie pary :lol:


Ej, nie bądź taki. Podziel się. :lol:

pepe*
24-09-2006, 20:42
Mamy białe okna i białe szprosy. Dla nas jest to ozdoba i jesteśmy z tego zadowoleni.
Tym bardziej, że białe okna z podziałami to jest element tradycyjnej polskiech chałupy.

AAgnieszk@
25-09-2006, 08:51
Chyba jednak zdecyduję sie na szprosy w kolorze okien (złoty dąb), tym bardziej, że mój domek bedzie w stylu "dworkowym" z dachem kopertowym i wydaje mi sie, że właśnie do takiego typu domków szprosy pasują... :wink:

pawelurb
25-09-2006, 10:48
Chyba jednak zdecyduję sie na szprosy w kolorze okien (złoty dąb), tym bardziej, że mój domek bedzie w stylu "dworkowym" z dachem kopertowym i wydaje mi sie, że właśnie do takiego typu domków szprosy pasują... :wink:

mam okna ze szprosami, domek tez dworkowy i szprosy były w projekcie i tak też zrobiłem, nie żałuję bo to dodaje uroku , ot. taki niepraktyczny bajer , ale mi się podoba. Od wewnątrz nie przeszkadza.

http://republika.pl/kreska/ok3.jpg

http://republika.pl/kreska/o2.jpg

http://republika.pl/kreska/dc1.jpg

piejar
25-09-2006, 11:05
No to u mnie tak:
http://www.piejar.republika.pl/images/szprosy.jpg

ESKIMOS
25-09-2006, 12:04
Żadnych szprosów!
Dla mnie są ......jakieś takie.......... nowobogackie :wink:

agnieszkakusi
25-09-2006, 12:21
To nie dla mnie. Nie twierdzę, że sa brzydkie, ale do mnie jakoś szprosy nie przemawiają. Widziałam kiedyś u znajomych i powiem szczerze,że czułam się jakbym siedziała za kratkami. Może to przez to, że mąż pracuje w mundurku_ :o

alec
25-09-2006, 14:47
Ale mozna tez tak...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c4c10d9daabcdeb.html