PDA

Zobacz pełną wersję : droga-brak jej



waldek79
22-09-2006, 20:25
witam mam możliwość kupienia działki pod zabudowę domu ale dowiedziałem się że gmina nie jest właścicielem drogi dojazdowej do działki a sprzedający tłumaczy się że też w takim stanie kupił działkę a właścicielem drogi jest poprzedni właściciel całego pola na tej drodze energetyka wybudowała linie energetyczną
mam wątpliwości czy gość który teraz sprzedaje chce się pozbyć tej działki bez drogi a jak znajdzie się prawowity właściciel drogi i nie pozwoli mi po niej jeździć
co wy na to
czy w akcie notarialnym nie powinno być to określone lub w innych dokumentach jaki jest dojazd do działki
czy lepiej zostawić tę sprawę bo wydaje się śmierdząca
doradźcie jak to ugryźć
pozdrawiam waldek

oskar0259
23-09-2006, 21:29
Bez zagwarantowanego dostępu do drogi publicznej nie będziesz mógł NICZEGO zbudować.

mikimka
23-09-2006, 21:39
Jeżeli dojazd do działki nie odbywa się drogą publiczną, to w akcie notarialnym musi byc zapis o służebności gruntowej, tzn. właściciel drogi musi notarialnie zapewnić mozliwość przejazdu i przechodu po drodze do Twojej działki. Inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Warto też od razu uzyskać notarialnie prawo do przeprowadzenia mediów.