PDA

Zobacz pełną wersję : Ile m3 drewna potrzebuje?



Zukow
22-09-2006, 21:33
Proszę o podpowiedź

Potrzebuje 30m2 desek dębowych na podłogę do salonu i około 3 m2 na deski do schodów.

A w tartaku mają Deski pocięte na 27mm grubości suszone 1 miesiąc takie z korą i wiadomo trochę krzywe więc będzie pewnie trochę odpadu - jak wiecie cena dębu jest wysoka więc specjalnie dużego zapasu nie chcę robić ale obawiam się aby nie zabrakło mi materiału.

Czy ktoś ma doświadczenie ile powinienem m3 kupić?

W tartaku powiedzieli mi że mogę sobie wybrać jakie chcę - więc będę wybierał te proste :-) :wink:

A jeszcze pewnie będzie trzeba wziąść zapas na wykonanie pióra i wpustu.

Poradźcie.

greg5
23-09-2006, 20:44
1- miesiąc !!! ludziom deski 4-letnie rozsychają się na podłogach . przede wszystkim suszarnia a potem sezonowanie najlepiej w pomieszczeniu gdzie mają być układane . Piszę to ponieważ wybudowałem trzeci dom /mam nadzieję że ostatni/w poprzednich miałem i parkiety i deski.Na koniec rada starego fachowca /nie moja/ :lol: deski ułożyć bez "mocnego" przybijania , po paru latach zdjąć i ułożyć ponownie /znajdzie się miejsce na jeszcze jedną deskę/ :D jeżeli chodzi o ilość /równych desek/- powierzchnia + 10 - 20% , niestety deski to nie panele i odpadów jest więcej.