PDA

Zobacz pełną wersję : Co robić - drewniane parapety powyginały sie !!



Ewa Ficoń
22-09-2006, 22:48
Witam
Mam problem.. okazało sie ze piekne parapety drewniane, które pracochłnnie pomalowałam 3 warstwami lakieru.. a panowie pieknie ze spadkiem zamontowali pod oknami, po właczeniu CO - WYPACZYŁY sie.
Zawineły sie .. sk.. lekko do góry. Generalnie wyszedł szmelc.
Kolega poradził mi je dociażyć i przykleic od dołu folie alu.. moze nie beda sie wykrecac dalej?
Nie chce ich juz wymieniać.. bo
- ktos sie starał by je ładnie zamontowac w scianach
- na scianach juz gładzie
- kasy końcowka wiec nie chce juz inwestowac w nowe parapety...co do których tez nie bedzie pewnosci czy dosuszone
- inny materiał poza drzweem odpada
Poradzcie.. czy dociazenie pomoze? Czy mieliscie podobne problemy?

Pozdrawiam

pawel_l
23-09-2006, 07:49
Dociążyć można, ale to musi być duży ciężar (najlepsze są paczki płytek :) ). U mnie pomogło (po zalaniu przez otwarte okno nie zabezpieczonego parapetu).
Folia nic nie zmienia.

adam_mk
23-09-2006, 23:33
Myślę sobie tak:
Poczekać. Wyschną. Podheblować, wyrównać i zostawić. Trochę czasu i cierpliwości. Nie wiem, czy zrobię parapety drewniane. Pewnie nie.
Adam M.

Ana27
24-09-2006, 10:56
Prapety drewniane sa piekne ale istnieje ryzyko, ze drewno bedzie niedostatecznie wyschniete i sie wypaczy.
Dlatego u nas w domu nie zamierzam ryzykowac i parapety, blaty beda granitowe, ktore sa na lata i nic sie z nimi nie stanie.
Granit nadaje architekturze niepowtarzalny wyraz, doskonale harmonizuje się z drewnem, metalem czy jakimkolwiek innym materiałem budowlanym.

Pozdrawiam

24-09-2006, 13:08
Granit nadaje architekturze niepowtarzalny wyraz, doskonale harmonizuje się z drewnem, ...
harmonizuje z drewnem ... ? kwestia gustu ...:-?
... Zawineły sie .. sk.. lekko do góry ...

co znaczy "sk.." ?
są bukowe ? :roll:

mozesz spróbowac je zastemplować ale za wyniki nie ręcze ...

anpi
24-09-2006, 14:28
Myślę, że pozostaje przyzwyczaić się :-?

Ana27
24-09-2006, 15:07
Brzoza- obecnie jest tak duza kolorystyka granitu ze naprawde mozna bardzo gustownie urzadzic mieszkanie/dom.
Sama mam w kuchni blaty granitowe a meble sa drewniane i moim zdaniem wygladaja bardzo ladnie . Mozesz sprawdzic na stronie www.meblekuchenne.pl , tam na wiekszosci zdjec sa wlasnie blaty granitowe. To samo dotyczy parapetow. Sa na lata i napewno nic sie nie wypaczy.
znalazlam takie stronki, wiec jesli chcecie to zerknijcie.

http://www.muratordom.pl/6974_11638.htm - tutaj na zdj. jest kamien polaczony z drewnem.
http://www.schodyposadzki.pl/oferta/parapety-marmurowe-i-granitowe


No ale nie bede na sile nikogo przekonywac do swoich racji.

Ewa
Jesli do zrobienia parapetow uzyto mokrego (swiezego) drewna to pod wplywem ciepla (zaczelo schnac) zrobily sie "pofalowane". Teraz sa dwa wyjscia 1. tak jak radzi pawel, mozna dociazyc lub 2 zaczekac az drewno calkiem wyschnie i wtedy sprobowac "wyrownac" i od nowa pomalowac.

Pozdrawiam

24-09-2006, 15:25
Ana27 - kolorystyka owszem, marmur wyglada bardzo ładnie ogólnie
lecz dla mnie granit z drewnem nie harmonizuje sie
za duza róznica w cięzarze objetosciowym ... "ciepłe" drewno" i "zimny" marmur
a juz uprawianie sexu na takim blacie moze sie skończyc przeziębniem ... brrr

Ana27
24-09-2006, 15:48
e tam ................ja mam blatem zasloniety kaloryfer i musze powiedziec ze zima jest tak nagrzany i cieplutki, ze sex :lol: mozna uprawiac bez zadnego ryzyka 8) :wink:

Ewa Ficoń
24-09-2006, 16:05
Ana27 - kolorystyka owszem, marmur wyglada bardzo ładnie ogólnie
lecz dla mnie granit z drewnem nie harmonizuje sie
za duza róznica w cięzarze objetosciowym ... "ciepłe" drewno" i "zimny" marmur
a juz uprawianie sexu na takim blacie moze sie skończyc przeziębniem ... brrr

dziekuje wszystkim za dobre rady.. na razie parapety dociazyłam, płytkami i cegłami, panowie od wykończeniówki chca je jeszcze zasteplować od góry opierajac stepel o drewniane jetki na sufitach.
Brzoza apropos drewna to rozumiemy sie bez słów.. drewno to drewno.. i cuz tu dyskutować :P A sk.. to tylko brzydkie słowo, parapety sa sosnowe.

ANA27 dziekuje za rady.. ale kamień mi nie pasuje koncepcyjnie do wnętrza domu.. po prostu drewno to drewno.

Pozdrawiam

24-09-2006, 19:17
Ewa napisz czy stemplowanie pomogło tym "sk ..." parapetom :evil:
serio jestem ciekaw :)
a apropos
... zima jest tak nagrzany i cieplutki, ze sex :lol: mozna uprawiac bez zadnego ryzyka 8) :wink: przypomniałas mi film - Listonosz zawsze dzwoni dwa razy (Jack Nicholson, Jessica Lange) ... i te sceny na marmurowym blacie ... tfuuu na drewniamym stole

:lol:

sSiwy12
24-09-2006, 20:57
Ewie, to już nie pomoże, ale może innym?
Parapety szcególnie nie powinny być robione z litego drewna. Powinno sie je robić z drewna klejonego "na przemian". Praktycznie nie ma ryzyka "wypaczenia".

Ewa Ficoń
25-09-2006, 20:26
Hej... sSiwy12 moje parapety sa klejone na przemian jak wspomniałeś... tez myslałam ze sie nie wypacza dzieki temu.. ale tutaj przyczyna oczywistą jest niedosuszone drzewo.. i zadne klejenie nie pomoze niestety.