PDA

Zobacz pełną wersję : Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15

ŁukaszM
26-03-2016, 07:32
i jeszcze kilka

Andrzej Wilhelmi
26-03-2016, 08:02
Czy coś Ci się nie podoba? Masz ładnie i dość starannie wykonany dach. Grają linie, gąsiory równiutko, wróblówka w okapie, okap i rynny poprawnie. Nawet nie wiem czy malować bo wygląda na to, że dachówka barwiona w masie. Ta taśma przy kominach to nie ołów lecz inny materiał być może Braas'a. Ewentualnie lekkie podszlifowanie dachówek pod oknami (lepiej ułożyłby się kołnierz) ale to naprawdę drobiazg. Pozdrawiam.

ŁukaszM
26-03-2016, 08:15
Jeszcze raz dziękuję Panie Andrzeju za opinię. Nie muszę chyba Panu słodzić, że jest Pan na tym forum jednym z najbardziej uznawanych profesjonalistów i nie ukrywam, że zwłaszcza na Pana opinię liczyłem w tym zakresie i się nie rozczarowałem :) . Wielkie dzięki. Co do tych dachówek przy oknach to coś z nimi jeszcze pokombinujemy, farbka zamówiona, więc dachówka choć rzeczywiście barwiona w masie (tak, to Braas :) to jednak będzie malowana.
Przy okazji spokojnych i radosnych Świąt życzę, Pozdrawiam.

tyssia87
08-04-2016, 20:49
Witam. mam problem dachowy zrobili nam daszek nad drzwiami który jest za nisko i pod złym kątem. Miało być 45stopni a jest 35stopni. Zrobili po swojemu bo powiedzieli ze jakby zrobili tak jak my cchemy to byłby problem z rynnami i że mamy za wysoką ściane kolankową (110cm) Daszek wygląda okropnie!! Do tego wchodzi w okna z boku. Chca tam dac rynny jeszcze ale to wtedy jeszcze rynna bedzie wchodzić nam w okna. Kto ma rację?? Można dac daszek wyżej i zrobić tak żeby rynny nie wchodziły w okna??? czy musi tak już zostac? Jestem naprawde wściekła że tak to wyszło. Umawiali się z nami ze zrobią tak jak cchemy a jak przyjechalismy na budowie to stał juz daszek taki jaki im sie widzi. Co teraz? Ktoś pomoze?? :(



352357

turalyon
09-04-2016, 08:49
Zostać tak nie może bo rynny bedziesz miała na oknach. Czy mozna wyżej? - też raczej nie bo tez bedzie to brzydko wyglądało. Jak dla mnie cało koncepcja jest zła - bo trzeba było 4 krokwie nad drzwiami zrobić dłuższe nad drzwiami i daszek byłby z przedłużonego dachu. Jak tak nie zrobiliście to teraz wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem będzie daszek ale nie taki jak macie tylko w drugą stronę. Za mały macie dom by robic taki jak na zdjeciu

docent56
09-04-2016, 11:06
Ja zmniejszył bym kąt pochylenia daszku i lekko podniósł go do góry,tak by rynny były nad oknami.Kąt 45 stopni w daszkach nad wejściem to poroniony pomysł.

Andrzej Wilhelmi
09-04-2016, 13:29
Tak się dzieje jak nie buduje się domu zgodnie z projektem. Podnosi się ściankę kolankową i cały budynek traci proporcje i do tego ten daszek na wejściem. Beznadzieja! Nic się już z tym nie da zrobić. Trzeba podnieść daszek na wejściem o tyle aby rynny znalazły się minimum 10 cm nad oknami. To, że przenikną się dachy nie stanowi żadnego problemu chyba, że Twój wykonawca tego nie potrafi wykonać. Kąt pochylenia połaci tego daszku może być dowolny taki jaki Tobie się podoba. Pozdrawiam.

wg39070
09-04-2016, 13:51
Co to ku...wa za moda z tym podnoszeniem ścianek kolankowych? Jak się ma projekt w dupie to później zostaje tylko forum! Powodzenia fschowcy!

wg39070
09-04-2016, 13:52
Witam. mam problem dachowy zrobili nam daszek nad drzwiami który jest za nisko i pod złym kątem. Miało być 45stopni a jest 35stopni. Zrobili po swojemu bo powiedzieli ze
jakby zrobili tak jak my cchemy to byłby problem z rynnami i że mamy za wysoką ściane kolankową (110cm) Daszek wygląda okropnie!! Do tego wchodzi w okna z boku. Chca tam dac rynny jeszcze ale to wtedy jeszcze rynna bedzie wchodzić nam w okna. Kto ma rację?? Można dac daszek wyżej i zrobić tak żeby rynny nie wchodziły w okna??? czy musi tak już zostac? Jestem naprawde wściekła że tak to wyszło. Umawiali się z nami ze zrobią tak jak cchemy a jak przyjechalismy na budowie to stał juz daszek taki jaki im sie widzi. Co teraz? Ktoś pomoze?? :(



352357

Proporcje zjebane na maksa.

maxb
09-04-2016, 13:58
Tak się dzieje jak nie buduje się domu zgodnie z projektem. Podnosi się ściankę kolankową i cały budynek traci proporcje i do tego ten daszek na wejściem. Beznadzieja! Nic się już z tym nie da zrobić. Trzeba podnieść daszek na wejściem o tyle aby rynny znalazły się minimum 10 cm nad oknami. To, że przenikną się dachy nie stanowi żadnego problemu chyba, że Twój wykonawca tego nie potrafi wykonać. Kąt pochylenia połaci tego daszku może być dowolny taki jaki Tobie się podoba. Pozdrawiam.Patrząc na to zdjęcie mam takie wrażenie że polecieli po bandzie tak żeby się nie narobić. Jedyne rozwiązanie teraz to faktycznie podnieść rynny nad okna i wtedy szczyt małego daszku wejdzie w krokwie dużego :) Jestem ciekawy jak oni to obrobią skoro się uciekają do tak prowizorycznych metod w tak prostym miejscu.

tyssia87
09-04-2016, 17:55
akurat projekt nie był zmieniany, tak mieliśmy zaprojektowaną śc kolankową 110cm ale też z tego względu dach jest bardziej wysunięty żeby ściane kolankową trochę zakryć i też dlatego dach domu jest pod kątem 45stopni żeby szedł w dól - i tu wszystko wyglada dobrze, tylko ten daszek :/ Musza podnieść daszek na swój koszt ja za tą fuszerke płacić nie będę ale rynny dam gdzie indziej niz radzicie, nie dam ich obok okien jednak tylko na frocie, tam gdzie przyjdą filary bo jeszcze ich nie ma-oglądałam wczoraj takie realizacje nie wygląda to źle no albo wcale rynien nie damy na daszek-takie realizacje dzisiaj oglądałam. No nic zobaczymy jak wyjdzie, teraz wiem że kłąmali mówiąc że inaczej się nie da :rolleyes:

aaby
25-04-2016, 10:34
Witajcie dachowicze!

Nasz projekt (Dobry 2 L z Domów z Wizją) leży w starostwie i właśnie otrzymaliśmy informację, że nie wyrażają zgody na antracytowy dach (mimo uzasadnień, mimo dokumentacji zdjęciowej - długa historia). Cały mój plan i wizualizacja legła w gruzach...
Uparliśmy się na płaską dachówkę i tu moje dwa pytania:
- czy ktoś z Was kojarzy płaską dachówkę ciemnobrązową prócz Braas Tegalit brąz kolonialny i Tondach Figaro angoba brązowa?
- czy natknęliście się - albo ktoś z Was ma - ciemnobrązową, płaską dachówkę?

Nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia z realizacji prócz domekeryk na mojabudowa, ale tam jest raptem jedno zdjęcie kawałka dachu, a nie mogę nawiązać kontaktu z autorem, żeby poprosić o więcej zdjęć.

Help! :( :( :(

Andrzej Wilhelmi
26-04-2016, 02:01
Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.

aaby
26-04-2016, 06:48
Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.

Dziękuję :)
Trafiłam na nią ale nie przekonuje nas wizualnie. Ale bardzo ładne wykonanie :)
W ogóle bardzo ładny odcień brązu. Te wymienione przeze mną mają takie odcienie, że nie wiem jaka stolarka będzie do nich pasować :/
W ostateczności myślimy jeszcze o półpłaskiej, ale to już ostateczna ostateczność...

Andrzej Wilhelmi
26-04-2016, 08:03
Zwróć uwagę na fakt, że stolarka jest w ścianie pionowej i ma inną powłokę inny kąt padania promieni słonecznych, najprawdopodobniej oddzielał będzie je okap, który też rzuca cień. Nie szukałbym zgodności barw. Kolorystyka okien ważna z elewacją. Ja mam okna od wewnątrz białe na zewnątrz palisander. Pozdrawiam.

kumien
06-05-2016, 22:46
To i mój. Dachówka Brass Turmalin Antracyt. Podbitka w kolorze sosny.

355098

Jan P.
07-05-2016, 07:39
Przy garażu ściana powinna być ocieplona ciągle. A tak będzie mostek. Trzeba skrócić dolny dach o gr. ocieplenia. Jan

Andrzej Wilhelmi
07-05-2016, 21:21
Do tego choć to Ytong szczyty za wysoko podmurowane (tak mi się wydaje). Rynny za wysoko i trochę za krótkie. Będzie kapać ze skrajnych dachówek. Piony też niezbyt stabilne - jeden już się wysunął ze sztucera. Wyłaz powinien być po drugiej stronie dachu. Samo krycie bardzo przyzwoicie wykonane. Można by sie pokusić o wykonanie kosza na nokach (na styk) ale to już wyższa szkoła jazdy. W koszu zalega najprawdopodobniej jakiś kawałek dachówki. Twoje połacie dachu mają ponad 6 m długości a zatem na połaciach powinny się znaleźć dachówki wentylacyjne zamontowane w czwartym rzędzie od kalenicy po jednej w każdym polu na każdej połaci (np. na dachu nad garażem 16 szt.). Kontrłata na nadbitce powinna mieć grubość minimum 30 mm. Pozdrawiam.

kumien
09-05-2016, 09:42
Przy garażu ściana powinna być ocieplona ciągle. A tak będzie mostek. Trzeba skrócić dolny dach o gr. ocieplenia. Jan

Co oznacza ocieplona ciągle? Pomiędzu częścią mieszkalną, a garażową mam odsuniętą dachówkę na grubość ocieplenia. Tak samo dach ma przestrzeń pomiędzy krokwią i silką na ocieplenie. Na moje oko wygląda to bardzo dobrze.


Do tego choć to Ytong szczyty za wysoko podmurowane (tak mi się wydaje). Rynny za wysoko i trochę za krótkie. Będzie kapać ze skrajnych dachówek. Piony też niezbyt stabilne - jeden już się wysunął ze sztucera. Wyłaz powinien być po drugiej stronie dachu. Samo krycie bardzo przyzwoicie wykonane. Można by sie pokusić o wykonanie kosza na nokach (na styk) ale to już wyższa szkoła jazdy. W koszu zalega najprawdopodobniej jakiś kawałek dachówki. Twoje połacie dachu mają ponad 6 m długości a zatem na połaciach powinny się znaleźć dachówki wentylacyjne zamontowane w czwartym rzędzie od kalenicy po jednej w każdym polu na każdej połaci (np. na dachu nad garażem 16 szt.). Kontrłata na nadbitce powinna mieć grubość minimum 30 mm. Pozdrawiam.

Co to jest pole w dachu? to jest ta przestrzeń pomiędzy krokwiami? Co do rynien to widzę, że wszystkie są tak zrobione, że ząbek z krańcówki jest poza rynną. Rozumiem, że to błąd i powinienem wymagać od wykonawcy poprawki? Odnośnie wyłazu to jest w dobrym miejscu. Muszą zostać obsłużone dwa kominy i szukaliśmy lepszego rozwiązania, ale nie udało się.

Jan P.
09-05-2016, 12:05
Na zdjęciu widać, że rynna jest przy samej ścianie. Jan

turalyon
09-05-2016, 14:36
Chodzi o ścianę domu od strony garażu. Widać wyraźnie że dach od garażu dochodzi do ściany od domu. A powinna być tam np przerwa na 15 czy 20cm - zależy ile styropianu tam przewidujesz

Andrzej Wilhelmi
09-05-2016, 20:29
..Co to jest pole w dachu?
Tak to przestrzeń pomiędzy kontrłatami a z reguły one leżą na krokwiach więc można to tak interpretować. Przyjrzałem się stercie gruzu przed Twoim domem. Ściany nie są z Ytonga a Silki czyli masz dość spore mostki na szczytach i na styku z dachem garażu. Masz garaż na dwa samochody a oszczędzasz na wyłazie jakieś 300,-? Te dwa kominki wentylacyjne są bardzo blisko kosza. Raz, że mogą być mało skuteczne zimą a drugie mogą ulec uszkodzeniu. Można je wystawić tuż pod kalenicą w tym samym polu. Pozdrawiam.

kumien
09-05-2016, 21:50
Chodzi o ścianę domu od strony garażu. Widać wyraźnie że dach od garażu dochodzi do ściany od domu. A powinna być tam np przerwa na 15 czy 20cm - zależy ile styropianu tam przewidujesz


Na zdjęciu widać, że rynna jest przy samej ścianie. Jan

Zapomniałem dołączyć zdjęcia do wcześniejszej odpowiedzi. Nadrabiam zaległości. Rynna jak i dachówka nie dochodzi do ściany.
355353



Tak to przestrzeń pomiędzy kontrłatami a z reguły one leżą na krokwiach więc można to tak interpretować. Przyjrzałem się stercie gruzu przed Twoim domem. Ściany nie są z Ytonga a Silki czyli masz dość spore mostki na szczytach i na styku z dachem garażu. Masz garaż na dwa samochody a oszczędzasz na wyłazie jakieś 300,-? Te dwa kominki wentylacyjne są bardzo blisko kosza. Raz, że mogą być mało skuteczne zimą a drugie mogą ulec uszkodzeniu. Można je wystawić tuż pod kalenicą w tym samym polu. Pozdrawiam.

Co ma oszczędzanie na wyłazie? Dwa kominy zostały zaprojektowane przez architekta w taki sposób, więc nie kwestionowałem takiego posunięcia. Dlaczego też komin może ulec uszkodzeniu? Dołączę kilka zdjęć, które może rozjaśnią sprawę.
355354
355355

Na zdjęciach można zobaczyć rynny i każdy kończy się przed "zębem" dachówki brzegowej. Czy to jest błąd?

PS. Dzięki za wykrycie mostków cieplnych na szczytach. Sprawdziłem i projekt totalnie olewa ich ocieplenie i są na równi z krokwiami, więc wykonawca jest kryty.

ww_
09-05-2016, 22:59
paroizolacja
styropian
hydroizolacja pcv
geowłóknina
żwir, żeby nie odleciało


355374

Andrzej Wilhelmi
10-05-2016, 00:44
Dlaczego też komin może ulec uszkodzeniu?

Nie komin a kominki wentylacyjne. Natomiast ani wykonawca ani kierownik budowy nie są kryci jeżeli chodzi o mostki na szczytach. Wada projektu nie zwalnia z myślenia. A jakby np. w projekcie w wieńcu nie było zbrojenia to by wylali wieniec bez zbrojenia. Natomiast okap masz nie skończony lub wadliwie wykonany. Folia wstępnego krycia nie dochodzi do końca nadbitki (i dobrze), tam powinna znaleźć się obróbka odprowadzająca skropliny za nadbitkę. Powinna się tam również znaleźć perforowana taśma lub siatka osłaniająca wlot powietrza bo inaczej drobne ptaki przybędą w gości. Pozdrawiam.

Jan P.
10-05-2016, 05:50
Pozostaje obciąć to wystające drewno.Jan

siefinpird
14-05-2016, 20:51
Moj dach jest juz niemal skończony.. pozostąła drobna kosmetyka i instalacja kominów... Jednen Dualinox z firmy Pujoult bedize odprowadzał spaliny z kominka akumulacyjnego a drugi Viessmannowski bedzie odprowadzał spaliny z pieca koncesacyjnego tej samej firmy..


Niepokoja mnie tylko te dachówki ktore wykladają jakby były krzywo ułozone.. A moze to normalne??? nieiwem..,

Pozdrawiam







PS aha moja dachówka to ROBEN PIEMONT ANTRACYT ANGOBA

kamil2k3
15-05-2016, 00:50
Hej, apropo tego robena bo wygląda na zdjęciach całkiem ładnie i sam o tym modelu myślę nie narzekali u Ciebie dekarze że jest krzywy itp ?
Jak chodziłem po hurtowniach w kilku odradzali że właśnie bardzo krzywy do tego zbyt chudy jest roben tak wiem to tylko marketing każdy ciągnie byle swoje sprzedać dlatego pytam jak to na Twoje oko wygląda ?
Na zdjęciach jak dla mnie całkiem przyzwoicie.

siefinpird
15-05-2016, 07:47
w rzeczywistosci faktyczniw wyglada bardzo łądnie.. Opinia dekarzy była jedna... banale do układania.. nie wiem na czym ta banalnosc polega.. no ale taka było ich zdanie o tych dachówkach...


O tym że rzekomo są krzywe nie było ani słowa.. Ja tez wcześniej przed wyvorem tych dachówek nie spotkalem sie z opiniami jakoby ich wada była nadmierna krzywizna.

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
15-05-2016, 22:01
Bardzo ładnie wykonany dach. Starannie wypracowane taśmy i ołów. Równo położone gąsiory. Pedantycznie wykonane obróbki szczytów, równiutko rozmieszczone wkręty. Poprawnie zamontowana ława kominiarska. Starannie obrobione okna. Wszystko bardzo OK. Pozdrawiam.

siefinpird
15-05-2016, 22:04
Bardzo ładnie wykonany dach. Starannie wypracowane taśmy i ołów. Równo położone gąsiory. Pedantycznie wykonane obróbki szczytów, równiutko rozmieszczone wkręty. Poprawnie zamontowana ława kominiarska. Starannie obrobione okna. Wszystko bardzo OK. Pozdrawiam.



jeżeli to mnie dotyczyło - dziękuje bardzo za tą opinię.

Andrzej Wilhelmi
15-05-2016, 22:12
Oczywiście dotyczyło to Twojego dachu. Warto polecać takie firmy. Pozdrawiam.

Edzia1992
02-06-2016, 18:52
Dzień dobry wszystkim,

czy ktoś z forumowiczów może pochwalić się dachówką coramic optima? najlepiej w kolorze łupka, bardzo chcielibyśmy zobaczyć taki daszek na żywo. Mieszkamy w województwie dolnośląskim.

Pozdrawiam serdecznie

EwaDom
04-06-2016, 07:49
Witam to mój dach z dachówki płaskiej. Proszę o opinie

https://photos.google.com/photo/AF1QipNgeBsjqi_72JO6WUzawOH0cPOFTX9SqzoO7FIH

https://photos.google.com/photo/AF1QipNJnBWLL5xXObyIr9senpJeZGB8mw4MzwZQaQUD

EwaDom
04-06-2016, 07:49
https://photos.google.com/photo/AF1QipNJnBWLL5xXObyIr9senpJeZGB8mw4MzwZQaQUD

https://photos.google.com/photo/AF1QipNgeBsjqi_72JO6WUzawOH0cPOFTX9SqzoO7FIH

CZARNY.
04-06-2016, 08:12
MH piano , głęboka czerń , rynny obróbki anthra zinc
357580357581

EwaDom
04-06-2016, 08:34
Witam mój dach dachówka płaska Creaton Domino. Proszę o opinie

http://images78.fotosik.pl/651/620ebc0bb340adebmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/620ebc0bb340adeb)

http://images75.fotosik.pl/650/f71c52594fdf48f7.jpg

EwaDom
04-06-2016, 08:35
jeszcze jedno zdjęcie z drugiej strony

http://images78.fotosik.pl/651/9bf5ddec18519446.jpg

awieuro
07-06-2016, 18:41
płaska bez szczytowych

Andrzej Wilhelmi
07-06-2016, 20:25
Co klasa, to klasa. Pozdrawiam.

awieuro
08-06-2016, 11:41
Jak dachówka 1 klasa to jakoś idzie;)

Edzia1992
08-06-2016, 12:56
Witam mój dach dachówka płaska Creaton Domino. Proszę o opinie

http://images78.fotosik.pl/651/620ebc0bb340adebmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/620ebc0bb340adeb)

http://images75.fotosik.pl/650/f71c52594fdf48f7.jpg

jaki to kolor?

.:Paco:.
08-06-2016, 13:11
płaska bez szczytowych

ładnie....co to za dachówka i najważniejsze kto ją kładł? (pięknie)

Busters
12-06-2016, 22:50
Mam pytanie odnośnie poprawnego wykonania okapu/pasa nadrynnowego. Na zdjęciu poniżej dach zrobiony przez mojego majstra.
Deska czołowa jest lekko podniesiona przy niej jest łata na której zostanie zamontowany pas nadrynnowy (nie ma jeszcze blachy) a na niego wywinięta będzie membrama.
Czy jeśli na blachę pasa nadrynnowego dojdzie jeszcze wróblówka to ostatnia dachówka nie będzie miała innego kata niż reszta dachu?
Na moje oko będzie ona leżała bardziej płasko.. to jest błąd czy tak sie robi?


358361

aaby
13-06-2016, 06:57
awieuro, pięknie położona!
To Kapstadt?

greg11
13-06-2016, 08:32
Witam
Jestem już jakiś czas po odbiorze dachu i po ostatnich deszczach kiedy przemyło dachówki uwidoczniły się takie jasne ślady, plamy jedne bardziej widoczne drugie mniej. Czy te ślady zęjda z czasem, próbowałem przemyć je w jednym miejscu woda ale nic to nie dało poza tym jak zmoczyłem woda dane miejsce to ślad ginie aż do wyschnięcia dachowki - wyglada to tak jakby zewnętrzna warstwa była uszkodzona. Dachówki sa firmy Braas.
Czy to z czasem zejdzie i czy lepiej to od razu reklamować.
http://images76.fotosik.pl/656/03d4759705bf406fgen.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/03d4759705bf406f)
http://images76.fotosik.pl/656/7fa58c65d094a0a3med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/7fa58c65d094a0a3)

Xesxpox
13-06-2016, 17:54
że firmy brass to za mało- co to za dachówka? ceramiczna/ betonowa? jak betonowa to z powłoką cisar czy zwykła?

awieuro
13-06-2016, 20:23
awieuro, pięknie położona!
To Kapstadt?

Piano

jureekknapik
14-06-2016, 12:22
Bardzo ładnie to wyszło awieuro

greg11
14-06-2016, 13:40
Dachówka betonowa - celtycka grafitowa.

Efia
21-06-2016, 13:18
proszę o usunięcie.

vabien23
23-06-2016, 08:54
EURONIT KAPSTADT - kto ma niech się pochwali zdjęciem :) !!!!!!!!!!!! proszę również o opinię na temat tej dachówki

baps
23-06-2016, 19:10
EURONIT KAPSTADT - kto ma niech się pochwali zdjęciem :) !!!!!!!!!!!! proszę również o opinię na temat tej dachówki

Kilka dni temu odpowiedziałem na podobne pytanie w wątku o dachówkach Euronit. Są tam też zdjęcia.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?4116-DACH%C3%93WKA-EURONIT-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-uwagi-modele-zdj%C4%99cia-dyskusja&p=7165503&viewfull=1#post7165503

vabien23
24-06-2016, 09:05
BAPS- dzięki, fajnie się prezentuje :) szkoda, ze zdjęcia robione z daleka. Ustawialiście dachówkę "na mijankę" jak masz jakies nowe foty z bliska to proszę wrzuć na forum :)

Moze ktoś jeszcze ma tą dachówkę????

baps
25-06-2016, 10:43
Wrzuciłem kilka zdjęć w wątku o dachówkach Euronit. Dom pod lasem, dachówka leży 5 lat, nic się z nią nie dzieje, mchem nie porasta. Jedna połać wystawiona na wschód, druga na zachód. Mieszkamy na wsi więc jak pylą zboża albo kurzy się podczas prac w polu to się trochę brudzi. Szczególnie pyłki dobrze widać. Jednak jak popada to brud się zmywa, trochę gorzej od czoła dachówki.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?4116-DACH%C3%93WKA-EURONIT-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-uwagi-modele-zdj%C4%99cia-dyskusja&p=7176534&viewfull=1#post7176534

piotrek0m
11-07-2016, 22:24
W wyniku działania porywistego wiatru wzruszyło się i poprzesuwało kilka dachówek. Czy to wynik niewystarczającego przymocowania? Ekipa która mi ten dach 2 lata tamu budowała była całkiem solida. Pytanie czy w tym miejscu popełnili błąd dając za mało spinek, czy może takie zjawisko w pewnych warunkach pogodowych może po prostu wystąpić? Fakt, że żadna dachówka nie spadła i wystarczy je poprzesuwać ręcznie, ale może przy okazji dołożyć więcej spinek?

360785

turalyon
12-07-2016, 13:41
Dachówkę ceramiczną ruszyło? Toż u mnie w górach halniaki są 10 razy w roku po 100km/h i nic się nie dzieje, mimo iż sąsiadom papa z dachu zlatuje. To nie wina braku spinek - u nas mało kto ma w ogóle i też się nic nie dzieje. Jakoś ci sie wiatr pod dachówkę dostał. Jak byś spinek nie miał to dachówka by poleciała

Ivonex
12-07-2016, 18:06
Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam. Witam Znawcę tematu :) A jaki był to kolor dachówki, wpadający w brąz czy brązowy? Bo rynny brązowe...

Co sądzisz o brązie w Braas Turmalin antracyt angoba? Widziałam sporo realizacji i ten antracyt tak się mieni, że żadne rynny nie pasowały (ani grafit, ani czarne, itd), więc zastanawiamy się jak by to było, gdyby do tego Turmalina dać rynny i stolarkę w b. ciemnym brązie? A stolarka ma być w "dąb bagienny", czyli taki brąz wpadający w czerń...

Andrzej Wilhelmi
12-07-2016, 20:18
Dachówka Smaragd była w kolorze tekowym. Pozdrawiam.

Adaxis
13-07-2016, 21:04
Panie Andrzeju i Inni znawcy sztuki dachowej: co sądzicie o układaniu dachówki gładkiej (Plano, Turmalin) bez mijanki, jedna pod drugą. Widzieliśmy taki dach i wyglądał bardzo oryginalnie, ale czy takie ułożenie nie wpłynie na szczelność i solidność mocowania dachówek? Wydaje się, że w takiej metodzie można by zrezygnować z zamawiania drogich połówek -b. proszę o opinię i z góry dziękuję! :)

werka878
14-07-2016, 12:18
Witam
Projekt Driada 3 rozciagnieta prawie do Driada 6 :bash:
Dach ok 400m dachowka Braas Turmalin kolor szary krysztal kladziona bez mijanki. Pas pod i nad rynnowy alu czarny , rynny czarne galeco :bye:

361127

361129

Pozdrawiam

Ivonex
14-07-2016, 13:28
werka878 -super układanka, aczkolwiek wydaje mi się, że dachówka prezentuje się lepiej na mniejszych dachach. Co zdecydowało, że czarne rynny? :)

Andrzej Wilhelmi
15-07-2016, 00:57
W przypadku dachów kopertowych nie ma potrzeby zamawiania połówek. Przy dachach dwuspadowych jak nie stosujemy dachówek skrajnych również nie ma potrzeby zamawiania połówek. Dachówką płaską można wykonać wykonać krycie bez przesunięcia, z przesunięciem symetrycznym o połowę, z przesunięciem niesymetrycznym ale regularnym oraz krycie "na dziko" (dowolne przesunięcia w poziomych rzędach). Pozdrawiam.

werka878
15-07-2016, 10:41
werka878 -super układanka, aczkolwiek wydaje mi się, że dachówka prezentuje się lepiej na mniejszych dachach. Co zdecydowało, że czarne rynny? :)

Braas turmalin w kolorze szary krysztal w zaleznosci pod jakim katem patrzymy raz jest b.ciemny a raz przybiera wrecz stalowy odcien (ma b duzo brokatu w lakierze) a rynny grafitowe na sloneczku niestety robia sie mocno szare i troszke za jasne. Jesli chodzi o ulozenie bez mijanki to jest mniej zamiesznia na dachu i wyglada moim zdaniem nowoczesniej?. A co do szczelnosci to po kilkudniowych opadach na poddaszu suchutko:) Dachoweczka jest prosta jak strzala tylko pilnowac dekarzy aby laty byly wypoziomowane z czym jest czesto problem a pozniej placz ze dachowka krzywa:eek:

Ivonex
16-07-2016, 09:50
... rynny grafitowe na sloneczku niestety robia sie mocno szare i troszke za jasne. Jesli chodzi o ulozenie bez mijanki to jest mniej zamiesznia na dachu i wyglada moim zdaniem nowoczesniej... Gratulacje, wygląda super. Masz deskowanie? Łaty 4x5? My mamy dach prosty i 2 jaskółki. Rozumiem, że przy takim układaniu dachówki szczytowe wystarczą tylko pełne. Ale nie widzę wyłazu i żadnego stojaka dla kominiarza -da radę? Szukamy rynien w b. ciemnym graficie -zobaczymy.

trais
16-07-2016, 21:58
MH piano , głęboka czerń , rynny obróbki anthra zinc
357580357581


Mam to samo. Ravensberger gleboka czeren i athra vm zinc. Idealna PARA!!

vabien23
29-07-2016, 11:22
U nas dekarze skończyli dach nad garażem -- jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu :) dachówka płąska Orea9 Koramica, antracyt angoba - Polecamy
http://static.pokazywarka.pl/i/6789771/432044/13874667-1265626380117006-1907454411-n.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/6789771/456429/13883910-1265626356783675-797219481-n.jpg

Agnes16
03-08-2016, 14:47
w rzeczywistosci faktyczniw wyglada bardzo łądnie.. Opinia dekarzy była jedna... banale do układania.. nie wiem na czym ta banalnosc polega.. no ale taka było ich zdanie o tych dachówkach...


O tym że rzekomo są krzywe nie było ani słowa.. Ja tez wcześniej przed wyvorem tych dachówek nie spotkalem sie z opiniami jakoby ich wada była nadmierna krzywizna.

Pozdrawiam

Witam

czy mogę prosić o namiar na firmę od dachu ?

Sorc
26-08-2016, 21:59
Witam, całość dachu pokryta Creaton Titania czarna glazura.

365597365598

Proszę o pomoc czy macie jakiś pomysł na poprawienie wizerunku niektórych szczegółów ? kąt nachylenia 22'

365599365600365601
Chodzi o wywinięcie taśmy, czy jest pomysł na kosmetykę ? ;)
Druga sprawa to ten gąsior odstający

Pozdrawiam :)

Sorc
26-08-2016, 22:04
http://www.fotosik.pl/zdjecie/01835416d856b4e2
Ten trójnik coś nie tego...
http://www.fotosik.pl/zdjecie/b87a97dce1402e45
a tu kosz

Arturo72
26-08-2016, 22:11
Witam, całość dachu pokryta Creaton Titania czarna glazura.

365597365598

Proszę o pomoc czy macie jakiś pomysł na poprawienie wizerunku niektórych szczegółów ? kąt nachylenia 22'

365599365600365601
Chodzi o wywinięcie taśmy, czy jest pomysł na kosmetykę ? ;)
Druga sprawa to ten gąsior odstający

Pozdrawiam :)
Weź człowieku w ramach gwarancji zazadaj rozebrania tego dachu i wykonania tak jak należy.
To jest nie do przyjęcia.

Mało było rozumku w głowie rzucając się na inwestycję pt.tytułem dom to masz teraz lody na patyku :D

Z ludzkiego poglądu żal mi ale żal mija jak widzi się że bezmozg robi kretynstwo bo taką ma naturę od urodzenia ;)

Sorc
26-08-2016, 22:15
To prosiłbym o porady jak dane uszczerbki naprawić (żebym miał argumenty do dyskusji), to ,że wyglądają te elementy źle to już widzę :/



Mało było rozumku w głowie rzucając się na inwestycję pt.tytułem dom to masz teraz lody na patyku :D


Rozumku jest dużo, niekoniecznie musze znać się na układaniu dachu, jeśli masz rzucać mięsem to nie pisz nic

Andrzej Wilhelmi
27-08-2016, 08:10
Trójnik jest OK. Nigdy nie będzie idealnie przylegał. Można go jeszcze trochę podszlifować. Jedyna sprawa to odpowiednie docięcie i doszlifowanie gąsiora schodzącego z krótkiej narożnej na niższą kalenicę. Rynny trochę za niosko ale to drobiazg a generalnie wszystko OK. Pozdrawiam.

Sorc
27-08-2016, 10:54
Jedyna sprawa to odpowiednie docięcie i doszlifowanie gąsiora schodzącego z krótkiej narożnej na niższą kalenicę. Rynny trochę za niosko ale to drobiazg a generalnie wszystko OK. Pozdrawiam.

Dzięki ! majster próbował dociąć ale było gorzej, może od dołu możnaby taki grzebyk podciąć żeby lepiej się położył na tej niższej kalenicy ?
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
27-08-2016, 15:00
On musi być dłuższy a jego wpasowanie może zabrać nawet dwie godziny i pierwsza próba może być nieudana. Pozdrawiam.

trais
27-08-2016, 20:44
Witam, całość dachu pokryta Creaton Titania czarna glazura.

365597365598

Proszę o pomoc czy macie jakiś pomysł na poprawienie wizerunku niektórych szczegółów ? kąt nachylenia 22'

365599365600365601
Chodzi o wywinięcie taśmy, czy jest pomysł na kosmetykę ? ;)
Druga sprawa to ten gąsior odstający

Pozdrawiam :)


Jakie orynnowanie wybrales???

Kamil30cm
28-08-2016, 20:12
Na taśmie pod gąsior zaoszczędziłeś, ale nie miej pretensji do dekarzy jak po zimie on się odklei... Gdy mi ten vent roll za 5zł/mb przywożą na budowę od razu informuje inwestora że to największy bubel jaki produkują. Nie wiem dlaczego hurtownie takie coś sprzedają, dla mnie jest to nie do przyjęcia i dlatego polecam FigaRoll, fakt że kosztuje 30zł/mb ale jak dla mnie jest warta swojej ceny.

Sorc
30-08-2016, 22:00
Jakie orynnowanie wybrales???
skręcane z arkuszy saab, 140/100


@Kamil niestety aż tak się nie znam, zamowiłem taką jaką zapisał dekarz, obym miał więcej szczęścia z nią
@Andrzeju - dekarz poradził sobie z efektem (mnie i co ważniejsze żony), przy trzecim gąsiorze się udało, bardzo dziękuje

dave88
01-09-2016, 08:19
Weź człowieku w ramach gwarancji zazadaj rozebrania tego dachu i wykonania tak jak należy.
To jest nie do przyjęcia.

Mało było rozumku w głowie rzucając się na inwestycję pt.tytułem dom to masz teraz lody na patyku :D

Z ludzkiego poglądu żal mi ale żal mija jak widzi się że bezmozg robi kretynstwo bo taką ma naturę od urodzenia ;)

człowieku trochę kultury jak się odzywasz do drugiego...to że Ty jesteś chamem to nie znaczy że chamsko masz odzywać się do innych...przeglądam to forum od jakiegoś czasu i zauważyłem że tylko Twoje wypowiedzi są takie wyśmiewcze i obrażające innych...potrafisz czasem napisać coś mądrego a nie tylko krytykować i zjechać innych czy raczej na wsi Cię tego nie nauczyli ?

Busters
28-09-2016, 20:09
Podpowiedzcie.. mam problem z gasiorem. Chodzi o ten ukosny gasior po lewej stronie. Byl juz lekko dopasowywany ale troche mi nie lezy jego wyglad.
Jest troszke wyzej niz ten ponizej. Tylko, ze zeby go dac nizej trzebaby go podciac od dolu bo blokuje go dachowka i teraz pytanie co lepsze podciac go od dolu tak zeby oparl sie nizej na dachowce? Czy zostawic jak jest (zostaje dziura od gory ktora jest obecnie zakitowana) ?

368724368725


Z daleka tego nie widac, ale stojac pod dachem jest to troche niedopasowane

Piotr Zaborniak
30-09-2016, 03:42
A oto dzieło moich dekarzy... Proszę o podpowiedź, czy coś z tym można zrobić....

Jan P.
30-09-2016, 05:30
Teraz tylko szersza taśma. Jan

MD.
30-09-2016, 09:49
Fatalnie to wygląda.

16-10-2016, 08:50
Chce na swoim dachu również położyć revive Czy mógłbyś przesłać zdjęcia Twojego dachu bo te tutaj są już zdjęte z serwera Będę wdzięczny bardzo

jarekpolak
26-10-2016, 21:36
No to pokazuję mój dach
371182

awieuro
27-10-2016, 19:20
Jaką funkcję pełnią tu rynny?

wg39070
27-10-2016, 20:31
No to pokazuję mój dach
371182

Przy mini deszczu, woda do tych rynien spłynie, przy ciut większym - ominie. Więc po co rynny w tym przypadku w ogóle?

Andrzej Wilhelmi
27-10-2016, 23:35
Generalnie dach pokryty bardzo przyzwoicie natomiast zabrakło trochę wiedzy przy wykonaniu okapu. To dość nagminny błąd. Pozdrawiam.

jarekpolak
28-10-2016, 05:47
hehehe. Dobre są te spostrzeżenia wasze uwagi. Pas nadrynnowy w norwegi 18cm jest standardem i należy się zbliżać jak najbardziej to tego wymiaru a tutaj takie odzywki tych co wiedzą lepiej niż ludzie, którzy wypuścili instrukcje i normyi dla dekarzy ale cóż POLSKA - jak ktoś ma inaczej niż ty - ma źle. Niestety nie ma mnie w domu a jak wrócę to będzie zima ale postaram się tutaj pokazać, że lejąc z węża ogrodowego po dachu, cała woda trafia do rynny. Zakładajcie swoje rynny nawet wyżej niż dachówka a później śnieg wszystko oberwie i tak. Andrzeju powtarzam enty raz: Nie krytykuj wszystkiego tylko po to aby pokazać swoją wyższość bo nie tylko Ty jeden na świecie potrafisz robić coś na dachu.

drapek
28-10-2016, 10:17
jarekpolak - jakoś mi również nie chce mi się wierzyć że duża ilość wody wpadnie do tej rynny, ale czekam na filmik ;) Może grawitacja i inne prawa fizyki u Ciebie działają inaczej ;)
widzę że jesteś kolejnym z "zakochanych w norwegi" i których działania stawiasz za wzór - żebyś się kiedyś na tym nie przejechał... ;)

jarekpolak
28-10-2016, 11:40
Nie zakochałem się w norwegi jednak skoro pracuję tutaj i znam tutejsze normy to je stosuję i nie wypowiadam się na temat polskich bo takowych nie znam. Tutaj prawie wszystkie nowe dachy mają pas nadrynnowy zbliżony do 18cm a nierzadko i 22cm i jakoś woda trafia do rynny a przy oberwaniu chmury mam w dupie czy w ciągu tych kilku minut część wody przeleci poza rynną bo i tak całe ściany są upier.. od wody.
Najpierw proszę zrobić taki domowy test i zobaczyć w jaki sposób woda spływa do ryny z blachy a w jaki z dachówki i zobaczycie diametralną różnicę. ścieka po przodzie dachówki i w sumie zaczyna lecieć pionowo (jak wszystko co spada) prędzej niż z cienkiej na końcu blachy.

kamil2k3
28-10-2016, 17:14
A ja tam chętnie wysłucham krytyki co jest, źle i co należało by poprawić ?
371360371361371362371363

jarekpolak
28-10-2016, 17:46
rynna w górnym punkcie równo lub nieco wyżej niż połać, więc nie usłyszysz krytyki :D Woda trafi co do kropelki.

bebson
28-10-2016, 20:00
To mój pierwszy post więc witam serdecznie wszystkie kłębki nerwów ;) Wrzucam pod ocenę swój dach, wszelkie opinie bardzo mile widziane, jeśli potrzeba dorzucę więcej zdjęć :)

371376371377371378371379

kamil2k3
29-10-2016, 05:37
Jarekpolak , ja to bardziej ogólnie o całym dachu myślałem jak wyszedł, że chętnie wysłucham.
Okap w najwyższym punkcie jest jakieś 2 cm poniżej w najniższym około 4 cm od lini połaci dachu.
Wiadomo, że zawsze coś tam spadnie szczególnie przy ulewie ale to już nie ważne jak leje to i tak wszystko mokre.
Czekam na opinie co tym dachu myślicie tzn głównie o wykonanie kolor czy kształt mogą się nie podobać

jarekpolak
29-10-2016, 07:01
kamil2k3 ogólnie dach wygląda fajnie. Idealnie prosty. od razu widać, że na wiązarach.
bebson Dach fajnie zrobiony tylko za chwilę usłyszysz "ku czemu ma służyć ta rynna?"
Niektórzy nie rozumieją, że każde ciało spadające nawet po rzucie poziomym spada po paraboli a nie łuku a do chodzi opór powietrza i lepkość do przodu dachówki. Juz nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.

bebson
29-10-2016, 08:26
Dodaję jeszcze kilka fotek z wcześniejszego etapu prac. Jak dla mnie laika wyszło ślicznie..

371399371400371401

jarekpolak
30-10-2016, 19:10
Nowa zabawka w firmie. Jeśli macie dostęp do drona to wrzucajcie zdjęcia z lotu ptaka. Super to wygląda. Wrzucę zdjęcie dachu, który ostatnio skończyłem.371543371544

trais
31-10-2016, 08:36
371579371580371581371582371583


Panowie,

Laik prosi o ocenę dachu, powiększcie zdjęcia widać według mnie nierówności. Co poprawić i jak?

Dziękuję za pomoc

moje marzenie Z101
31-10-2016, 11:55
Witam wszystkich bardzo ciepło
Jestem tu nowa i to mój pierwszy wpis na tym forum
Mam dylemat a mianowicie
Kupiłam projekt domu z101 lh+ ale dokupiłam garaż i teraz wygląda jak projekt z101gl

W projekcie ściana kolankowa jest nierówna - zdjęcie
371593

1. Chcemy wyrównać z każdej strony na 1,10 lub 1,20 - dach symetryczny
Na co trzeba zwócić uwagę przy takich zmianach ??

2. Wg projektu nasze krokwie mają 6x20 chcemy zmienić na 8x20 ze względu na dachówkę ceramiczną - czy to dobra zmiana??
371596

3. Kolejne pyt dotyczy deskowania ??? Planujemy na ten rok zrobić więźbę, deskowanie i papa a na przyszły położyć dachówkę
Słyszałam,że nie powinno się deskować pod dachówkę ?? Jakie są wasze doświadczenia ??

Nasz dach wg pierwotnego projektu wygląda tak
371594

4. Chcemy zrobić zadaszenie również nad tarasem
Pyt o ile wyciągnąć krokwie by dach wyglądał w ten sposób ??
371595

Nie chciałabym by mój dach w efekcie końcowym wyglądał w ten sposób
371597

Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o dachy
Dlatego zwracam się o pomoc do Was
Pozdrawiam

moje marzenie Z101
31-10-2016, 11:59
Chodzi mi o to,że jak podniosę ściankę kolankową to mój dom z dachem może wyglądać jakby miał małą za ciasną czapeczkę
Nie chciałabym takiego efektu
371612

Jan P.
31-10-2016, 12:03
Deskuj. Ktoś Ci głupot naopowiadał. Jan

jarekpolak
31-10-2016, 15:54
Panowie,

Laik prosi o ocenę dachu, powiększcie zdjęcia widać według mnie nierówności. Co poprawić i jak?

Dziękuję za pomoc

Z wysokich gór pochodzisz? Ewidentnie wiał halny podczas układania dachówki :p

trais
31-10-2016, 17:46
Dziekuje. Za informacje.

Mazowieckie ale wiatr byl hihihi beda poprawiac

jarekpolak
31-10-2016, 18:33
Dziekuje. Za informacje.

Mazowieckie ale wiatr byl hihihi beda poprawiac

Koniecznie, tylko szkoda, że już rusztowanie ściągnęli.

trais
31-10-2016, 19:24
To jak to teraz nalezy poprawic??? Maja chodzic po dachowce i sciagac zle ulozone pasy???

To jest wina dachowki czy zlego ulozenia????

Marcin34_Śl
31-10-2016, 20:24
Z101

po co kupiłeś projekt, który chcesz tak mocno zmienić? Bez sensu, to będzie zupełnie inny dom.
Masz ścianka kolankową 40 cm i 80 cm i chcesz ją wyrównać do 110 cm, to będzie miał właśnie taki dach jak na zdjeciu.
ZMiana wysokości ścianki kolankowej, zmiana więźby, to zmiana wieńca, może stropu itp = bardzo poważne zmiany i zapłacisz więcej za adaptacje niż za projekt.
Ten dom z obrazka nr 4 na pewno nie ma tak wysokiej ścianki kolankowej i ma 45 stopni a nie 40.
Pamiętaj, że wysokość ściank kolankowej na 110, 120 cm oznacz też, że okna połaciowe będą na wysokości 160-170 cm

jarekpolak
31-10-2016, 20:49
To jak to teraz nalezy poprawic??? Maja chodzic po dachowce i sciagac zle ulozone pasy???

To jest wina dachowki czy zlego ulozenia????

Dachówka może wyjść krzywa już z produkcji jednak na tej dachówce byś tego nawet nie zauważył. Ewidentnie krzywo ułożona a co z łatami to nie wiem. Jeśli dadzą radę to mogą wyrównać bez zdejmowania dachu jednak nie wiem czy będą potrafili skoro takiego bałaganu narobili... Znam dwóch ludzi którzy nie ułożą dachówki bez łaty 2,50m więc skoro Twoi dekarze również są początkujący to powinni czegoś używać do prostowania linijek.

Andrzej Wilhelmi
31-10-2016, 22:51
... Co poprawić i jak?
Drobna choć istotna wada estetyczna. Dość prosta do poprawienia o ile dachówki nie były mocowane wkrętami. Tak się czasami dzieje jak dach nie jest wytrasowany. Pozdrawiam.

trais
01-11-2016, 07:42
Nie byly mocowane wkretami tylko gosiary.

Co to znaczy dach wytrasowany?(wypoziomowany)!

trais
01-11-2016, 07:44
Dachowki nie byly mocowane wkretami, tylko gosiary takimi blaszkami mocowali!

Co to znaczy dach wytrasowany?(wypoziomowany)!

Z tel nie moge edytowac wiadomosci sry.

jarekpolak
01-11-2016, 16:16
Nie byly mocowane wkretami tylko gosiary.

Co to znaczy dach wytrasowany?(wypoziomowany)!

Nie chodziłeś na matme?
żródło wikipedia: Trasowanie – czynność polegająca na wyznaczaniu jakiejś drogi, linii
u Ciebie chodziło o wyznaczenie linii układania dachówki prostopadłych do okapu, tylko przy takim dachu, a tym bardziej takiej dachówce nie ma najmniejszej potrzeby trasowania.

trais
01-11-2016, 17:19
A te linie to zylkami mam wyznaczyc czy jest jakis sposob na to.???

jarekpolak
01-11-2016, 19:17
A te linie to zylkami mam wyznaczyc czy jest jakis sposob na to.???

nie musisz wyznaczać. Dekarz widzi czy dachówki układają się równo czy robią się zęby ale jeśli chcesz to wyznacz 90 stopni od pierwszej łaty i rysuj w bok o określoną liczbe dachówek w zależności po ile układasz. Możesz na każdej tylko nie wiem po co w ogóle.

trais
02-11-2016, 19:51
O dziekuje. Jutro jade na budowe podobno poprawili zerkne i wrzuce relacje photo.!;) thx

Andrzej Wilhelmi
02-11-2016, 20:54
...przy takim dachu, a tym bardziej takiej dachówce nie ma najmniejszej potrzeby trasowania.
W tym konkretnym przypadku życie pokazało czym skutkuje brak trasowania dachu.
Ja trasuje zawsze bo to ułatwia pracę. Umożliwia wygodne wykonanie obróbek kominów, okien, koszy czy naroży. Oczywiście nie ma takiego obowiązku i każdy dekarz może robić tak jak uważa za stosowne. Pozdrawiam.

trais
04-11-2016, 11:45
To raz jeszcze. Zdjecia wrzuc w niedziele ale

Dzisiaj bylem na budowie i rozmawialem z dekarzami. I tak jak stoje z daleka patrzac ala od gory na dach to jest krzywo ale jak podejde blizej i patrze na grzybki (noski) to sa w jednej linii mega rowno. Dekarz mowi ze 6h z lata chodzil po dachu i sprawdzal wszystko jest rowno...

Nosz kur... i badz tera madry. Zdjecia w njedziele

jarekpolak
05-11-2016, 12:32
To może my mamy problemy ze wzrokiem i to co proste dla nas jest krzywe - nie wiem.
Można z łatą chodzić 5 dni i wszystko może być krzywo, ale można również jej nie używać a dachówkę położyć prosto. Nierówności pionowych linijek bardziej widać od góry, więc jeśli od góry jest w porządku to od dołu powinno być lepiej.
Jeśli taki efekt Cię zadowala to podaj dłoń dekarzowi i zapłać za pracę.

Tomaszs131
07-11-2016, 07:17
Panie Andrzeju mam prośbę, proszę powiedzieć jak prawidłowo powinien wyglądać przekrój dachu kryty gontem bitumicznym? Wiem, że nie jest Pan zwolennikien takiego krycia, ale ze względów ekonomicznych mój przyjaciel zdecydował się właśnie na takie rozwiązanie.
Czy na deskowanie idzie bezpośrednio gont, co z folią wiatroszczelną?
Szczelina wentylacyjna pomiędzy deskowaniem a wełną oczywiście będzie.
Z góry dziękuje.

jarekpolak
07-11-2016, 15:59
Jest "nowa" metoda takiego krycia z zastosowaniem membrany wiatroszczelnej.
Krokiew
Membrana
Kantówka wysokości 3-5cm
Deskowanie
Papa wstępego krycia
Gont
Przynajmniej tu gdzie pracuje tak się robi od kilku lat.

Andrzej Wilhelmi
08-11-2016, 01:17
Tak się robi bo lobby producentów folii chce za wszelką cenę sprzedawać swoje produkty. Folia w tym miejscu nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. W szczelinie wentylacyjnej o takim przekroju występują przepływy laminarne a nie burzliwe a do tego jeszcze dławione. Nie występuje zatem zjawisko tzw. "wywiewania ciepła" z warstwy izolacji cieplnej a co zatem idzie nie ma potrzeby montowania żadnej wiatroizolacji. Taką wiatroizolację stosuje się na ścianach domów o konstrukcji szkieletowej. Można by się zatem pokusić o jej montaż na dachu mansardowym.

"Tomaszs131" na jakiej podstawie twierdzisz, że nie jestem zwolennikiem krycia dachu gontem bitumicznym? Mam swój dach pokryty gontem. Natomiast w aktualnych realiach cenowych w relacji cena - żywotność pokrycia montaż takiego pokrycia jest ze względów ekonomicznych jest nieuzasadniony.
Natomiast gdyby jednak ktoś się zdecydował na takie krycie to warstwy dachu musiały by wyglądać tak:
- deska calówka łączona na pióro-wpust lub sklejka wodoodporna grubość minimum 18 mm, lub płyta OSB grubość minimum 18 mm + spinki "H" (grubość płyt zależna od rozstawu krokwi),
- podkład systemowy deklarowany przez producenta gontu,
- gont bitumiczny wraz z systemowymi elementami wentylacji połaciowej + gont na naroża i kalenice.
Do montażu gontu zaleca się stosowanie papiaków miedzianych lub cynkowanych ogniowo.
Pozdrawiam.

jarekpolak
08-11-2016, 05:51
Taką wiatroizolację stosuje się na ścianach domów o konstrukcji szkieletowej. Można by się zatem pokusić o jej montaż na dachu mansardowym..

Więc dlaczego nie na normalnym dachu? Czym się różni przekrój "pionowej" części dachu mansardowego a zwykłego? Jaka jest różnica przy ociepleniu? Panują tam inne warunki dla ocieplenia? Nie mówię tutaj o konstrukcji gdzie każda krokiew jest podparta a ściana wewnętrzna jest pionowa tylko o zastosowaniu płatwi na słupach w ścianach lub przy oknach.
Na ścianach konstrukcji szkieletowej jest jakaś różnica? Jest chyba taka, że pod deskami tak nie piździ jak pod dachem.
Pod deskami elewacji pustka powietrzna przechodzi od dołu w podbitkę ewentualnie do dołu nadbitki z tą samą przerwą na wentylacje dachu pod nią, więc co z tym wiatrem spod elewacji przed którym folia ma izolować a na dachu już nie musi???
Co tam sztab inżynierów, innych mózgów i ich badania....

Kasia Mik
08-11-2016, 06:56
372447

mój dach ukończony w tym roku:)

Andrzej Wilhelmi
08-11-2016, 21:21
Więc dlaczego nie na normalnym dachu?
Dlatego, że są to zasadnicze różnice w prędkości przepływu powietrza. Pozdrawiam.

Pablo_11
10-12-2016, 16:45
Wielka prośba, spójrzcie czy tak wykonane cięcia dachówki są akceptowalne:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/deaa105e8bcc.jpg (https://naforum.zapodaj.net/deaa105e8bcc.jpg.html)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3441332a78e3.jpg (https://naforum.zapodaj.net/3441332a78e3.jpg.html)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6531087d75ae.jpg (https://naforum.zapodaj.net/6531087d75ae.jpg.html)

jarekpolak
11-12-2016, 12:08
Nie. Dlaczego te dachówki są nacinane zamiast być nawiercone?
Nie martwi cię to, że sporo dachówek od miejsca, które pokazujesz do kosza odstaje?

Pablo_11
11-12-2016, 13:49
Tak, martwi, podobnie jak znaczna część dachu zrobiona przez Wykonawcę. On twierdzi, że wycięcie dachówki jest prawidłowe, "będzie zatkane gąsiorem" i ogólnie "będziesz pan zadowolony".
I żeby już konkretnie z człowiekiem rozmawiać:
- dlaczego tak głęboko dachówki nie można naciąć? Domyślam się, że może w tym miejscu dostawać się woda ale jakich jeszcze użyć argumentów, aby to poprawił,
- i o co chodzi z tym nawiercaniem? Dlaczego takie cięcia są złe?

jarekpolak
11-12-2016, 14:11
Dlaczego?
Bo osłabiają dachówkę za wkrętem.
Bo masz o 3cm większe prawdopodobieństwo przecieku.
Bo otwór po wiertle niemalże całkowicie wypełnia wkręt.
Przede wszystkim zapytaj wykonawcę dlaczego nie robi tego przez nawiercanie? Pewnie odpowie, że bez udaru nie da rady a z udarem dachówki pękają, to mu powiedz, żeby kupił wkrętarkę akumulatorową z udarem. Wiertło bosh 4mm i do dzieła. Robota idzie świetnie i udar o wiele mniejszy niż standardowo w przewodowych wiertarkach.
Ani złotówki bym nie zapłacił za takie wykonanie. W życiu do głowy by mi nie przyszło, żeby to wykonać w ten sposób.

Pablo_11
11-12-2016, 14:17
A, czyli dachówki przycięte mają być przykręcone? Bo na pewno tego nie zrobił.
Mieli wkrętarkę, ale co nią dokładnie przykręcali, to nie wiem.

Św.Mikołaj
11-12-2016, 14:27
Wielka prośba, spójrzcie czy tak wykonane cięcia dachówki są akceptowalne:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/deaa105e8bcc.jpg (https://naforum.zapodaj.net/deaa105e8bcc.jpg.html)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3441332a78e3.jpg (https://naforum.zapodaj.net/3441332a78e3.jpg.html)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6531087d75ae.jpg (https://naforum.zapodaj.net/6531087d75ae.jpg.html)
Jak tak robia dachy w stolicy za wielkie pieniadze to ja współczuje wezystkim
A kosz jest tak wielki ,ze wiekszego w życiu nie widziałe
Dachówka powinna być docieta idealnie względem łąty i nie nacinana bo od tego są specjalne spinki nabijane na dachówke i przywiazywane do łaty do papiaka drucikiem
W centralnej polsce mowimym na to żab
Ciekawi mnie jeszcze jak spasują majtki na szczytach
Gąsior tak dociętej dachówki nie przykryje bo jej tasma moze nie złapać
Dla mnie dachówka do poprawy a firma do wypieprzenia
Nawet wróblówki (grzebienie) nie założyli

Św.Mikołaj
11-12-2016, 14:29
A, czyli dachówki przycięte mają być przykręcone? Bo na pewno tego nie zrobił.
Mieli wkrętarkę, ale co nią dokładnie przykręcali, to nie wiem.
Od tego sa specjalne spinki nabijane na dachówke i przywiazywanen drucikiem bo przybijane pracujac moga popękać
Zwią się żaby

Św.Mikołaj
11-12-2016, 14:32
Dlaczego?
Bo osłabiają dachówkę za wkrętem.
Bo masz o 3cm większe prawdopodobieństwo przecieku.
Bo otwór po wiertle niemalże całkowicie wypełnia wkręt.
Przede wszystkim zapytaj wykonawcę dlaczego nie robi tego przez nawiercanie? Pewnie odpowie, że bez udaru nie da rady a z udarem dachówki pękają, to mu powiedz, żeby kupił wkrętarkę akumulatorową z udarem. Wiertło bosh 4mm i do dzieła. Robota idzie świetnie i udar o wiele mniejszy niż standardowo w przewodowych wiertarkach.
Ani złotówki bym nie zapłacił za takie wykonanie. W życiu do głowy by mi nie przyszło, żeby to wykonać w ten sposób.

Do takiego czegoś stosuje sie spinki żaby
Nawiercanie - technika 100 lat za murzynami

jarekpolak
11-12-2016, 14:45
Do takiego czegoś stosuje sie spinki żaby
Nawiercanie - technika 100 lat za murzynami

Papa jako krycie wstępne też sprzed 100 lat i już sie nie stosuje?
Nie ufam tym spinkom.
Nacinanie to technologia wybiegająca w przyszłość?

https://www.youtube.com/watch?v=dTuwjtHl0rg&index=21&list=PLbJagCsm3PQa_-m4K-yheRijSs_aXtHgr
popatrz, jak pan ładnie to robi i poproś aby zrobiono u ciebie w ten sam sposób to będziesz mógł spać spokojnie.
tutaj masz 3 sposoby montowania dachówek ale w żadnym wypadku nie tak jak u ciebie.
https://www.youtube.com/watch?v=agkAGoogJ7A

Kamil30cm
11-12-2016, 16:17
Nacinamy od 25 lat i zadnych reklamacji nie bylo ! Co do spinek tak jak wyzej jarek wspomnial im nie ufamy, druga sprawa nie wszystkich na nie stac i zadko hurtownie je sprowadzają.

Św.Mikołaj
11-12-2016, 16:36
Nacinamy od 25 lat i zadnych reklamacji nie bylo ! Co do spinek tak jak wyzej jarek wspomnial im nie ufamy, druga sprawa nie wszystkich na nie stac i zadko hurtownie je sprowadzają.

My im ufamy i wcale nie sa takie drogie
A tak na marginesie to gdzie szanowni fachowcy docinają dachowke
Na dachu czy na balkone jak jest,czy na rusztowaniu czy zupełnie na ziemi:P:P
A jaka cena u panów za m2 łacznie z obróbkami i i rynami
No i oczywiście jakie rynny najczesciej panowie polecaja

jarekpolak
11-12-2016, 16:44
Od tego sa specjalne spinki nabijane na dachówke i przywiazywanen drucikiem bo przybijane pracujac moga popękać
Zwią się żaby

mogą zwać się nawet ropuchy. Zakładaj dalej, szczególnie plastikowe są super wytrzymałe adekwatnie do dachówki ceramicznej.

Kamil30cm możesz nacinać, ja ci nie wróg, tylko pokaż mi producenta, który dopuszcza takie rozwiązanie jak pokazuje Pablo_11. Być może istnieje jakiś sposób nacięcia, który jest odpowiedni, jednak wątpię aby tak było. Nie spotkałem się jeszcze z producentem, który zaleca takie robienie otworów.

Św.Mikołaj
11-12-2016, 16:47
Raz nabita spinka jest nie do wyjecia ręcznie

Św.Mikołaj
11-12-2016, 16:49
mogą zwać się nawet ropuchy. Zakładaj dalej, szczególnie plastikowe są super wytrzymałe adekwatnie do dachówki ceramicznej.

Kamil30cm możesz nacinać, ja ci nie wróg, tylko pokaż mi producenta, który dopuszcza takie rozwiązanie jak pokazuje Pablo_11. Być może istnieje jakiś sposób nacięcia, który jest odpowiedni, jednak wątpię aby tak było. Nie spotkałem się jeszcze z producentem, który zaleca takie robienie otworów.
Nigdy nie stosowaliśmy plwstikowych
Nawet nie wiedziałem ze ktoś takie produkuje

jarekpolak
11-12-2016, 16:51
My im ufamy i wcale nie sa takie drogie
A tak na marginesie to gdzie szanowni fachowcy docinają dachowke
Na dachu czy na balkone jak jest,czy na rusztowaniu czy zupełnie na ziemi:P:P
A jaka cena u panów za m2 łacznie z obróbkami i i rynami
No i oczywiście jakie rynny najczesciej panowie polecaja

Nie jestem tu po to, aby reklamować swoje usługi bo pracuję za granicą.
Rynien nie polecam żadnych, jednak montuję isola i czasem rheinzink.
Cena robocizny za m2 dachu prostego z obróbkami to średnio w przeliczeniu na zł około 180 zł plus kominy, okna i inne detale.
Dachówkę docinam przeważnie na dachu. Ty robisz to pewnie inaczej?

Kamil30cm
11-12-2016, 17:35
Producent pozwala ciąć dachowke nic nie wspomina o szlifowaniu a w niektórych musisz podszlifowac... Co do nacinania dajemy na to gwarancje . Niemcy tak nacinali i docinali dachowke na dachu i zadnego problemu nie było i preferuje ich szkołę.

Kamil30cm
11-12-2016, 18:35
Wiercenie nie zda egzaminu z lewej strony łaty kalenicowej poniewaz dachowka docieta opada a z prawej strony lezy na calej dachówce

Pablo_11
11-12-2016, 20:23
A wracając do mojego nieszczęścia: dachówka była jakoś wiązana drutem i były zamówione elementy pn. uchwyt dachówki. Czy to zostało założone - nie wiem.
Co mam teraz z tymi nierównymi cięciami zrobić? Co kazać wykonawcy poprawić tak, aby było dobrze?

Św.Mikołaj
11-12-2016, 20:34
Nie jestem tu po to, aby reklamować swoje usługi bo pracuję za granicą.
Rynien nie polecam żadnych, jednak montuję isola i czasem rheinzink.
Cena robocizny za m2 dachu prostego z obróbkami to średnio w przeliczeniu na zł około 180 zł plus kominy, okna i inne detale.
Dachówkę docinam przeważnie na dachu. Ty robisz to pewnie inaczej?

Tylko i wyłącznie na dachu
Jezeli inwestor sobie zyczy na ziemi to wreczam mu struj roboczy i prosze by w ramach nizszej ceny biegał z ta dachuwka góra dół
Odrazu rezygnuje:D:D

Św.Mikołaj
11-12-2016, 20:37
Producent pozwala ciąć dachowke nic nie wspomina o szlifowaniu a w niektórych musisz podszlifowac... Co do nacinania dajemy na to gwarancje . Niemcy tak nacinali i docinali dachowke na dachu i zadnego problemu nie było i preferuje ich szkołę.

No tak bo Niemiec nie dość ze pluł ci w twarz to teraz traktujesz go jak bóg i zapitalasz u niego jak maly samochodzik bo dobrze placi
Dla mnie to niestety nie jest patryiotyzm

Kamil30cm
11-12-2016, 20:48
Gdzies trzeba bylo sie nauczyć za komuny bo w Polsce jeszcze montowali gasiory na zaprawe. Wspomnialem tylko jaką szkole preferuje, a dachy robimy w Polsce nie u niemca ... Powinni dachowki dociąć blizej łaty kalenicowej, wcinka na drut może byc tylko zeby nie byla za głęboka i nie za wąska.

jarekpolak
12-12-2016, 16:00
A wracając do mojego nieszczęścia: dachówka była jakoś wiązana drutem i były zamówione elementy pn. uchwyt dachówki. Czy to zostało założone - nie wiem.
Co mam teraz z tymi nierównymi cięciami zrobić? Co kazać wykonawcy poprawić tak, aby było dobrze?

Twoja wola, jednak ja bym za takie coś nie zapłacił i mnie również by nie zapłacono. Zrobisz jak zechcesz jednak moim zdaniem wszystkie dachówki cięte przy skosie do wymiany.

Pablo_11
12-12-2016, 16:21
Nie zapłacić za cały dach? Jakich użyć argumentów?

Kamil30cm
12-12-2016, 17:52
Ludzie opamiętajcie się. Czemu od razu nie zapłacić???? Powiedz że mają to poprawić żeby dachówka była bliżej łaty kalenicowej i nic więcej a wy zaczynacie z tego robić nie wiadomo co.

jarekpolak
12-12-2016, 19:38
Nie zapłacić do momentu poprawienia. Jeśli poprawią i wszystko będzie w porządku, to oczywiście, że zapłacić umówioną kwotę. Przecież panowie się napracowali i to niemało. Jeśli bez marudzenia zgodzą się poprawić to poproś o wykorzystanie jak najwięcej ciętych dachówek.
na marginesie, szkoda, że nie zwróciłeś uwagi na bieżąco a tak w ogóle to gdzie rusztowanie tych dekarzy? Czy w Polsce wszyscy już lamią podstawy bhp? Nikt się nie martwi o zdrowie oraz życie swoje i pracowników?

Kamil30cm
12-12-2016, 19:47
Rusztowanie ? Ci pręty ukradną z budowy a co dopiero jak rusztowanie zostawisz . To jest Polska.

Andrzej Wilhelmi
12-12-2016, 21:11
Rusztowanie to obowiązek. Ja też wiercę i wieszam dachówki na drucie miedzianym. Jest to bardziej pracochłonne. Wierci się specjalnym wiertłem do bezudarowego wiercenia. Można zastosować również spinkę do ciętej dachówki (u nas nazywana krokodylem). W narożu podobnie jak w koszu nie każdą dachówkę można przykręcić. Podzielam stanowisko Jarka, że takie podcinanie osłabia mocowanie dachówki. Przecieku bym się nie obawiał bo zostanie to zakryte taśmą, która będzie przyklejona do dachówki a do tego chroni jeszcze krycie wstępne. Pozostaje kwestia na jakim drucie zostały podwieszone te dachówki? Trudno się wypowiedzieć odnośnie odstających dachówek bo dach nie został jeszcze zakończony. Pozdrawiam.

Pablo_11
13-12-2016, 07:31
Drut został dostarczony przez profesjonalną firmę od której brałem dachówkę i wierzę, że jest taki, jaki sami stosują.
Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale wykonawca nie akceptował taśmy a jedynie "szczotkę".
Przedwczoraj wykonawca odmawiał poprawienia pociętej dachówki, wczoraj mówił, że są do wymiany jedynie cztery dachówki, zobaczymy co powie dziś, po wizycie (po prawie pół rocznej nieobecności) - kierownika budowy.

U Jaśków
13-12-2016, 07:46
Dachówka Roben Bornholm - miedziana angobowana - a w słońcu to dopiero wygląda! Jeśli, szukacie dachówki w kolorze cegły ale... ceglasta jest za jasna, pomarańczowa wręcz.. a kasztanowa za ciemna i wpada w brąz.. Fakt, tu na zdjęciach też wygląda ciemno... bo iście pochmurny dzień na zdjęcia..

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=361606&d=1468770627

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=352672&d=1460445689

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=352670&d=1460445199

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=352669&d=1460445192

jarekpolak
13-12-2016, 16:50
Tak i teraz jeszcze tylko szczotkę niech na to założą.

Andrzej Wilhelmi
13-12-2016, 21:35
... wykonawca nie akceptował taśmy a jedynie "szczotkę"...
Tzw. "szczotka" to jeden z najbardziej tandetnych materiałów. Tak niedokładnie docięte dachówki + ich nacięcia + szczotka to może skończyć się porażką Twojego dachu. Nie rozumiem co znaczy: "wykonawca nie akceptował taśmy"? Nie akceptował bo mu się nic nie chce robić. Bo wiercenie dachówek i przyklejenie taśmy jest bardziej pracochłonne. Nie wiem kto kupował materiały ale ja na Twoim miejscu nie akceptowałbym takiej tandety. Pozdrawiam.

Pablo_11
16-12-2016, 17:34
Niestety, mleko się rozlało. Ja kupowałem, ale wykonawca się uparł, że ma z taśmą złe doświadczenia i chce szczotkę.
A teraz jak wyglądają poprawki:
http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P1520095f9982.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/RLvuW) http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P15200970a161.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/RL05E) http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P15200986c2d1.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/RLzWi) http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P152010694f0a.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/RL333) http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P152012556902.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/RLMmL)
W przedostatnim zdjęciu chodzi mi o dachówki przy oknie. Są one zawieszone na drucie i dość luźno latają.

Kamil30cm
16-12-2016, 18:01
Szczotka tandetą? To trzeba dopiero głupoty gadać.... Taśma po paru latach się odkleja, po prostu lato zima robi swoje !!! Szczotka wszędzie równo przylega i mam pewność że się nie uniesie tak jak taśma. Większość taśm jest wykonana z podobnego materiału co membrana ( chodzi mi o ten materiał odpowietrzający) czyli samo z siebie wynika że to G*wno. Jako dekarz osobiście bym sobie zamontował szczotkę, nie mówię o zakryciu źle dociętej dachówki ale o trwałości. Dachówki przy oknie zawsze zawieszamy na drucie i nie odlecą. Będą luźno latać chyba że się je podklei Sylikonem z klejem. Mnie ciekawi czy trójnik jest przykręcony czy tylko sylikon go trzyma ...

Pablo_11
16-12-2016, 18:19
Tego nie wiem, ale ponieważ szef poszedł na inna budowę i ludzie pracowali "na spokojnie" jest szansa, że jeśli był w nim otwór, to gąsior przykręcił.
A 3 pierwsze zdjęcia? Chodzi mi, czy dachówki nie za bardzo "wyją" i czy nie brakuje czegoś przy pasie rynnowym (leju) - są takie 4 ciemne miejsca, gdzie nie sięga róg dachówki.

Kamil30cm
16-12-2016, 18:29
Dachówki trochę odstają, ale na każdym dachu coś znajdziesz, nie ma takiego do którego ktoś by się nie przyczepił i takie jest moje zdanie. Może być dachówka krzywa ( odpad sprowadzony do polski za śmieszne pieniądze i sprzedany jako 1 klasa) Krzywe krokwie ( albo wyżej / niżej przybite w koszu), źle wyklinowany dach, bądź grubsze łaty.

Pablo_11
16-12-2016, 18:48
Meyer-Holsen i to raczej odpady nie były.
A te kawałki w narożnikach przez które widać szczotkę? Nie powinno w nich być wąskich kawałków dachówki?
Czy wstawienie takich desek to tragedia nie do uratowania? Dziś zostało to pomaziane raz Drew-Fire'm (choć obiecywano oczyścić wcześniej).
http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P15200890a1a5.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/ReAI4)

Kamil30cm
16-12-2016, 18:59
Zaznacz na zdjęciu bo nie za bardzo wiem o które miejsce chodzi. Co do desek to one są do uratowaniu muszą przeschnąć,a pleśń musisz zeskrobać. Według mnie im więcej pryskania, namaczania tym gorzej.

Pablo_11
16-12-2016, 19:25
http://s1.dodajfote.pl/2016/12/16/P1520095xa8505.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/ReBJS)
Chodzi o to w czarnych kółkach.

Kamil30cm
16-12-2016, 19:31
Mogłyby być, nie wiem jak szeroka jest blacha w koszu, bo może mieć to wpływ na podwiewanie śniegu , bądź tylko estetyczny jeśli blacha jest bardzo szeroka.

Andrzej Wilhelmi
16-12-2016, 20:32
Kamil trochę się miarkuj z ocenami moich wpisów bo ja Twoich nie oceniam. Możesz mieć inne zdanie co do szczotki a ja zostanę przy swoim, że to tandeta i długo nie pociągnie.
Wracając do meritum brak kawałków dachówek to istotna wada estetyczna. Należy je wstawić przyklejając klejem do dachówek np. Colodach. Istotniejsza sprawa to mocowanie gąsiorów. Nie widać klamerek stąd pytanie jak są mocowane? Trójnik gąsiorów tzw. "portki" powinien być bardziej dopracowany (podszlifowany) to by lepiej dolegał. Kilka dachówek zbyt mocno odstaje powinny być dopracowane. W firmie Meyer-Holsen nie ma pojęcia drugiego gatunku. Pozdrawiam.

Pablo_11
17-12-2016, 16:31
Dziękuję za cenne uwagi. Tak wygląda mocowanie gąsiorów - blaszka i wkręt.
http://s1.dodajfote.pl/2016/12/17/P1520066e244f.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/ReJRv)

Andrzej Wilhelmi
17-12-2016, 21:03
No to bardzo źle wygląda. Do gąsiorów Meyer-Holsen jest specjalna klamerka. Każdy gąsior powinien mieć dwa trzymania a w Twoim przypadku ma jedno. Silniejszy podmuch wiatru poprzesuwa gąsiory. Pozdrawiam.

shockmp
18-12-2016, 08:50
Potrzebuję porady. Panowie, którzy wykonują dach ze względu na terminy bardzo się spieszą i muszę ich przez to dokładniej kontrolować. Mam wątpliwości co do wysokości deski czołowej, oraz braku pasa pod rynnowego i sposobu wywinięcia membrany - czy słusznie?
376131376132

Pablo_11
18-12-2016, 10:33
No to bardzo źle wygląda. Do gąsiorów Meyer-Holsen jest specjalna klamerka.Czy z tego zdjęcia jednoznacznie wynika, że zostały źle założone? Bo dedykowane klamry zostały zakupione ale co się z nimi stało, to sorry, ale na dachu mnie nie było i na ręce nie dałem rady spojrzeć. Stąd to pytanie.

Andrzej Wilhelmi
18-12-2016, 21:30
Na żadnym z zamieszczonych Twoich zdjęć nie widać klamerek czyli gąsior jest mocowany tylko w jednym miejscu. Natomiast co to za blaszka i w jakim celu została zamontowana ja nie wiem. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
18-12-2016, 21:48
... Mam wątpliwości
376131
I słusznie. Ja mam poważne obawy czy Twój wykonawca potrafi poprawnbie wykonać dach? Montaż pasa podrynnowego nie jest obowiązkowy. Trudno mi zatem odpowiedzieć jakie były ustalenia pomiędzy Tobą a wykonawcą. Natomiast okap wykonany fatalnie!!! Pomijam fakt zastosowania folii pod karpiówkę. Powstała zastoina uniemożliwiająca wypływ skroplin. Nastąpi przeciek na podbitkę a z czasem degradacja folii w tym miejscu. Brak kratki wentylacyjnej okapu. Rynna za nisko. Dachówki kończą się na pasie nadrynnowym (choć na pierwszym zdjęciu "wchodziły" do rynny), wystąpią smugi na tej obróbce. Dachówka skrajna za wysoko zamontowana. Brak obróbki zamykającej szczyt (ale dach jeszcze nie skończony to może wstawią). Jednym słowem brak elementarnej wiedzy u Twojego wykonawcy z zakresu wykonania okapu. Pozdrawiam.

Pablo_11
18-12-2016, 21:57
Na żadnym z zamieszczonych Twoich zdjęć nie widać klamerek czyli gąsior jest mocowany tylko w jednym miejscu. Natomiast co to za blaszka i w jakim celu została zamontowana ja nie wiem. Pozdrawiam.Mam rozumieć, że poprawnie zamontowaną klamrę powinno być widać? A blaszkę (miała chyba kształt litery Z) zamontowano niepotrzebnie?
Zastanawia mnie odstający gąsior dokładnie nad kominkami:
http://s1.dodajfote.pl/2016/12/18/P1520110e60fd.th.jpg (https://dodajfote.pl/image/Rd0zf)

Andrzej Wilhelmi
18-12-2016, 22:33
Oczywiście! Zawsze klamerki są widoczne bo w nie jest wprowadzany następny gąsior. Ma wówczas dwa trzymania jedno od wkręta a drugie od klamerki swojego poprzednika. Wyjątek stanowi gąsior początkowy, który nie ma poprzednika i musi być mocowany dwoma wkrętami (jeden jest widoczny i powinien być uszczelniony). Natomiast co się tyczy odstającego gąsiora to jest to przejście nie standardowe i powinien być bardziej dopasowany (podszlifowany) aby "usiadł". Wydaje mi się że ten pod nim jest trochę za krótki ale to może tylko złudzenie. Wszystkie gąsiory na Twoim dachu powinny być zdemontowane i zamontowane od nowa. Pozdrawiam.

shockmp
18-12-2016, 22:57
...Montaż pasa podrynnowego nie jest obowiązkowy. Trudno mi zatem odpowiedzieć jakie były ustalenia pomiędzy Tobą a wykonawcą...
Ustaleń żadnych nie było i jeżeli pas podrynnowy nie jest wymagany to się przy nim nie upieram. Niestety wiedza moja w tym temacie jest marna i podczas podpisywania umowy nie było zbyt wiele szczegółów, ale prace mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.


...Natomiast okap wykonany fatalnie!!! Pomijam fakt zastosowania folii pod karpiówkę. Powstała zastoina uniemożliwiająca wypływ skroplin. Nastąpi przeciek na podbitkę a z czasem degradacja folii w tym miejscu. Brak kratki wentylacyjnej okapu. Rynna za nisko. Dachówki kończą się na pasie nadrynnowym (choć na pierwszym zdjęciu "wchodziły" do rynny), wystąpią smugi na tej obróbce. Dachówka skrajna za wysoko zamontowana.
Na pierwszym zdjęciu jest fragment jeszcze nie pokrytego dachu, a widoczna dachówka jest jedną przyłożoną (w to miejsce prawdopodobnie pójdzie dachówka skrajna, tak jak to widać na pokrytym już fragmencie)

Dach jest już cały ołacony i na jednym prostym fragmencie pokryty dachówką. Jak teraz można z tego wybrnąć?
Rozebrać, przyciąć, przerobić?

376193

Odysss
18-12-2016, 23:39
A blaszkę (miała chyba kształt litery Z) zamontowano niepotrzebnie?


Tak wyglada klamra do meyera.
376199

Pablo_11
19-12-2016, 06:42
Panowie, dziękuję za informacje. Takie klamry były na budowie, nawet parę zostało. Tylko dlaczego ich nie widać? Zły montaż? Coraz bardziej mnie to przeraża....

Odysss
19-12-2016, 11:06
Panowie, dziękuję za informacje. Takie klamry były na budowie, nawet parę zostało. Tylko dlaczego ich nie widać? Zły montaż? Coraz bardziej mnie to przeraża....
tak na szybko, bys widzial

376240376241

Pablo_11
19-12-2016, 11:29
Super, dzięki. Tak to u mnie na pewno założone nie jest. Przynajmniej na zdjęciach nie widać. Teraz nie wiem, czy tak musi być, czy powinno... I czy gąsiory są do ściagnięcia?

Andrzej Wilhelmi
19-12-2016, 20:19
...Jak teraz można z tego wybrnąć? ... przerobić?
Okap musi być przerobiony bo inaczej będą kłopoty. Deska okapowa może być być obłożona blachą lub innym materiałem lub może być strugana i malowana na żądany kolor. Rozwiązanie tego szczegółu powinna obrazować dokumentacja. Jak samemu nie możesz pojąć decyzji w tej kwestii to warto poradzić się kierownika budowy. W przypadku gdy deska nie będzie niczym osłonięta nie radzę wyprowadzać na nią krycia wstępnego czyli folii. Wówczas folia powinna być wyprowadzona na pas nadrynnowy. Pozdrawiam.

adrux
24-12-2016, 09:29
Witam proszę o opinię wykonania dachu.

https://s23.postimg.org/614aqqspz/image.jpg (https://postimg.org/image/614aqqspz/)
https://s27.postimg.org/n7ozqjo8f/image.jpg (https://postimg.org/image/n7ozqjo8f/)
https://s29.postimg.org/3qap7zxhf/image.jpg (https://postimg.org/image/3qap7zxhf/)
https://s30.postimg.org/kg2bs4d8t/image.jpg (https://postimg.org/image/kg2bs4d8t/)
https://s24.postimg.org/etd6boy1t/image.jpg (https://postimg.org/image/etd6boy1t/)
https://s29.postimg.org/hu3zu1h8z/image.jpg (https://postimg.org/image/hu3zu1h8z/)
https://s30.postimg.org/mfmk6vjz1/image.jpg (https://postimg.org/image/mfmk6vjz1/)
https://s30.postimg.org/6c6gjq619/image.jpg (https://postimg.org/image/6c6gjq619/)
https://s30.postimg.org/fucjlpol9/image.jpg (https://postimg.org/image/fucjlpol9/)
https://s28.postimg.org/nsiwnhfih/image.jpg (https://postimg.org/image/nsiwnhfih/)
https://s29.postimg.org/lj24y9ulv/image.jpg (https://postimg.org/image/lj24y9ulv/)

uciu
16-01-2017, 21:48
Moj dach bedzie robila ta sama firma co ten z ze zdjęć. Wszystko z nim OK? Na co kazac zwrócić uwage?
Dachówka bedzie płaska betonowa Euronit Kapstad, 1 komin z klinkieru, brak okien połaciowych,
378727
378728
378729
378730

Inprogress
20-01-2017, 07:00
Witam, prosze o opinie czy ladnie bedzie wygladac zastosowanie wygietej blachy (jak na zalaczonych zdjeciach) zamiast dachowek krancowych. Creaton Domino czarna glazura polozona jedna pod druga. :confused:

Zastosowal ktos takie rozwiazanie i moze wrzucic zdjecia?
Bylbym wdzieczny.
379087379088

nass
20-01-2017, 10:30
Witam, prosze o opinie czy ladnie bedzie wygladac zastosowanie wygietej blachy (jak na zalaczonych zdjeciach) zamiast dachowek krancowych. Creaton Domino czarna glazura polozona jedna pod druga. :confused:

Zastosowal ktos takie rozwiazanie i moze wrzucic zdjecia?
Bylbym wdzieczny.
379087379088
mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądać - sam chce tak zrobić:rolleyes:

uciu
20-01-2017, 12:55
Zobaczcie sobie moje zdjęcia wyzej - sąsiad tak ma ze zamiast krańcowych jest blacha.
Wygląda to tak sobie wh mnie a oszczedności to moze z 1500zł, Boki dachu są jakieś takie nienaturalnie "grube".
Poza tym zamki z końcowych dachówek też są na wierzchu.

Niechaj
20-01-2017, 13:06
ja mam wiatrownicę z zaginanej blachy, bez widocznych wkrętów, ale na dachu też mam blachę, więc pasuje ;)
379113
379114
379116
379117

nass
20-01-2017, 13:20
ja mam wiatrownicę z zaginanej blachy, bez widocznych wkrętów, ale na dachu też mam blachę, więc pasuje ;)

Super tu u Ciebie wygląda, mam nadzieję, ze u mnie nie będzie gorzej;)

@uciu - to nie zawsze kwestia oszczędności. Mnie blacha z robocizną ma kosztować porównywalnie z dachówkami końcowymi - kwestia gustu:)

pozdrawiam

Inprogress
20-01-2017, 13:41
Niechaj jak to zrobiles ze nie ma widac wkretow??

Niechaj
20-01-2017, 14:13
Nass, dzięki, uwielbiam tę wiatrownicę. Trzymam kciuki za Twoją ;)
Inprogress, zatrudniłam dobrego dekarza! :) Niestety nie znam tajników tego fachu, więc nie umiem udzielić konkretniejszej odpowiedzi

Kamil30cm
20-01-2017, 16:57
Domino powiadasz ? Przeciez one sa krzywe i ostro opisane na forum i są niezłe cyrki . Tylko nie miej pretensji do dekarza ze Ci klawiszuje, co do wiatrownicy to kazdy dekarz ma swoj wzór. DAchowek skrajnych nie dajesz bo taniej to nie licz na to ze dekarz za darmo Ci je zamontuje z blachy, poniewaz wygodniej jest przykrecic skrajna niz walczyc z blachą

Mateusz_87
28-01-2017, 14:52
Witam ma ktoś zrobiony dach dachówką Braas Topas 11v lub 13v ? jeśli tak byłbym wdzięczny za wrzucenie zdjęć

Andrzej Wilhelmi
29-01-2017, 23:42
Pozdrawiam.

Szakalik
03-02-2017, 11:51
Witam,
Poproszę o informację lub zdjęcia klamr do gąsiora od Euronit Kapstadt.
Cena jest trochę kosmiczna 10zł/sztuka i zastanawiam się czy da radę je zastąpić zwykłymi klamrami lub wiercąc gąsior tak jak u Brassa.
Dodatkowo zastanawiam się jak rozwiązać montaż piorunochronu na tej dachówce?

Kamil30cm
03-02-2017, 17:15
Zamiennika raczej nie dostaniesz dlatego możesz wybrać zwykle gasiory, pamietaj ze te od kapstadta nie mają trójnika

Andrzej Wilhelmi
04-02-2017, 00:07
...zastanawiam się jak rozwiązać montaż piorunochronu na tej dachówce?
Piorunochronu czy instalacji odgromowej? Bo z instalacją odgromową nie ma żadnego problemu. Pozdrawiam.

Szakalik
04-02-2017, 09:34
Dzięki za odpowiedź
Kamil dach dwuspadowy z jedną ciągłą kalenicą, więc gąsior jak najbardziej oryginalny tylko te spinki mnie martwią.
Andrzeju oczywiście chodzi mi o instalację i jej elementy, jak przymocować zwód tak aby nie dziurawić gąsiorów. Bo jaki ma sens stosować oryginalne klamry jak zaraz obok będą dziury od wsporników, chyba że są jakieś które będę mógł zamocować z boku gąsiora? Nie za bardzo wiem jak rozwiązać to przy tym trójkątnym gąsiorze z zamkiem.

Andrzej Wilhelmi
04-02-2017, 22:44
Drut instalacji odgromowej mocuje się za pomocą specjalnych obejm profilowanych do danego gąsiora. Ja wysyłam gąsior do producenta elementów instalacji odgromowej i on dorabia specjalne obejmy. Na życzenie inwestora maluję wszystkie elementy w lakierni proszkowej w kolorze zbliżonym do dachówki. Żaden gąsior nie jest dziurawiony. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
05-02-2017, 19:28
Klamra gąsiora to nie to samo co uchwyt gąsiorowy do mocowania drutu. Klamra jest z malowanej blachy aluminiowej natomiast typowy uchwyt z ocynkowanego płaskownika. Koszt takiego typowego uchwytu to około 10,-. W moim przekonaniu samodzielne wykonanie jest nieopłacalne. Pozdrawiam.

Dano1980
12-02-2017, 21:22
381456

Proszę o ocenę mojego dachu dla mnie jest umęczony dachówka Meyer holsen piano, moim zdaniem bardzo niedokładnie.

Andrzej Wilhelmi
12-02-2017, 21:39
Na podstawie tego zdjęcia praktycznie nic nie można powiedzieć. Czy to jest dach namiotowy? Bo jak nie to dach nie jest skończony bo tam powinien znaleźć się trójnik. Pozdrawiam.

Dano1980
12-02-2017, 21:41
wysłałem na priv

Dano1980
21-02-2017, 21:58
Proszę czy to jest równe i położenie dachówek przed kominem?

Dano1980
21-02-2017, 22:00
kosz plus reszta ok?

Andrzej Wilhelmi
21-02-2017, 23:29
Stopnie powinny mieć zamocowany jeszcze jeden element z przodu (są tam widoczne dwa otwory) stabilizujący stopień. Stopień nie może być montowany na pierwszej dachówce bo będzie cisnął na wróblówkę i nie ma możliwości zamontowania tego elementu stabilizującego stopień. Sugerowałbym na drugim rzędzie zamiast pierwszego stopnia montaż krótkiej ławy kominiarskiej. Będzie wówczas wygodne i bezpieczne wejście na dach oraz będzie o co oprzeć drabinę (drabiny nie powinno opierać się o rynnę). Pozdrawiam.

Motylek83
27-02-2017, 15:10
Poproszę o ocenę wykonanych gąsiorów, dachówka Creaton Premion. Na moim dachu gąsiory początkowe są dosyć mocno wysunięte i pojawia się szczelina, która wygląda nieestetycznie, bo widać taśmę. Moim zdaniem przyczyna to suma następujących rzeczy: niski kąt dachu 22 st., nisko osadzone rynny (odsłaniają to miejsce), dosyć płytki gąsior (około 6cm głębokości), falisty kształt dachówki. Niżej gąsiorów nie da się osadzić.
Pomyślałem, że można by użyć gąsiora podstawowego i zastosować systemową zaślepkę, która wychodzi 5-6 centymetrów poniżej dolnej krawędzi gąsiora co zamaskuje taśmę pod gąsiorem i w razie potrzeby skrócić/przesunąć 3-5 cm gąsior. Co można z tym zrobić Waszym zdaniem? Zaznaczam, że na zdjęciach wygląda to lepiej niż na żywo.
Przed założeniem gąsiorów:
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXed3FfTnBBWjUxaE0

Po założeniu:
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeTHYtd1JRdkl3X0k
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeUkV4S0RxbW8zcDQ
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeLVNXU1BEVnlBbGM

Andrzej Wilhelmi
27-02-2017, 20:04
Na podstawie takich zdjęć nie wiele można powiedzieć. Na podstawie tylko jednego zdjęcia można stwierdzić, gąsiory są posadowione trochę za wysoko. Trzeba by zdemontować gąsiory i trochę dobić łatę wraz ze wspornikami.Pozdrawiam.

dzusta208
27-02-2017, 22:29
Witam
Bardzo ladna dachowka. Rowniez taka planujemy :) Jaki kolor okien chcecie dac? Antracyt czy czarne?

Motylek83
28-02-2017, 08:59
Na podstawie takich zdjęć nie wiele można powiedzieć. Na podstawie tylko jednego zdjęcia można stwierdzić, gąsiory są posadowione trochę za wysoko. Trzeba by zdemontować gąsiory i trochę dobić łatę wraz ze wspornikami.Pozdrawiam.

Pomysł z zaślepką gąsiora:
382545

Zamieszczam wszystkie zdjęcia, które mam. Lepszych nie zrobię. Niestety w międzyczasie zainstalowane zostały blaszane klapki, które maskują problem, ale nie wyglądają dobrze i zostaną usunięte. Niestety z tego powodu mniej widać na niektórych zdjęciach.
https://drive.google.com/open?id=1ZBc8OTiZ_DvNrKd7mtAaMqUOF7bgsB2TDQ
https://drive.google.com/open?id=14R1-ynsmUxUpYFAFFIQSK6g0w1gmj9vHlA
https://drive.google.com/open?id=1PrgypqO4WJsUDcFNonAdZoSZjfCARRxA1w
https://drive.google.com/open?id=11uTvI5zKuFv0LhZ38zJwRZ0pFgOyMakmrA
https://drive.google.com/open?id=1Lj8udhvAe6iJHTG_RK1BwqzHFVBlYNKRkA
https://drive.google.com/open?id=1VLUZvF61O42lfzJN5Cd7roolM70znTYQ8g
https://drive.google.com/open?id=19jLPg-eE1Ed8KN3nUthFalyk9wT4Q1ScFg
https://drive.google.com/open?id=1EOjylGn-Mibbgk0fq4YLkttTRsidnT3fwQ
https://drive.google.com/open?id=1y2Dc8Q-gxeJGXjwEOuPHqP_mIugOK5Al0A
https://drive.google.com/open?id=1Q_kzjZ-AnQcUO3TBjZ-7p7olhEyF35phzg
https://drive.google.com/open?id=1sHMcp6IrU1Dg7QxdpbjJwBayBjsT8K9xrQ
https://drive.google.com/open?id=1NvHyv4tjvZvMeESxCv71uvC3CnyoSyHUng
https://drive.google.com/open?id=1BHiCm4RmYcHvJq378fjd3RoGihB3dtZlQQ
https://drive.google.com/open?id=1u2mgDB0FT8b1yuwAKPBas7TT-S3bzF520Q
https://drive.google.com/open?id=1pOfL58pebYI8l9498eRvtnf-13Gb_3wjsw


Witam
Bardzo ladna dachowka. Rowniez taka planujemy :) Jaki kolor okien chcecie dac? Antracyt czy czarne?
Okna są kremowe z fakturą drewna. Widać na niektórych zdjęciach.

majjusia
28-02-2017, 13:52
U mnie to tak wygląda.

382559

kuusamo
28-02-2017, 14:05
To germania? Jaka powłoka?

majjusia
01-03-2017, 14:35
Tak :) to chyba SUPERIOR HB.

nuxe
08-04-2017, 11:07
Tak wygląda nasz dach z dachówką Creaton Optima. Brakuje jeszcze daszków nad tarasem i garażem, ale to będzie robione jak zakończą elewację.
Bardzo nam się podoba ta dachówka.
386055

surgi22
08-04-2017, 11:42
I o to w tym wszystkim chodzi - w końcu komu ma się podobać jak nie właścicielom. Dom budujecie dla siebie nie dla sąsiadów czy forumowiczów. Pozdrawiam i dalszych trafnych wyborów :bye:

Busters
08-04-2017, 15:31
Optima piekna niestety troche kosztuje :d

bracki88
08-04-2017, 19:31
Poproszę o ocenę wykonanych gąsiorów, dachówka Creaton Premion. Na moim dachu gąsiory początkowe są dosyć mocno wysunięte i pojawia się szczelina, która wygląda nieestetycznie, bo widać taśmę. Moim zdaniem przyczyna to suma następujących rzeczy: niski kąt dachu 22 st., nisko osadzone rynny (odsłaniają to miejsce), dosyć płytki gąsior (około 6cm głębokości), falisty kształt dachówki. Niżej gąsiorów nie da się osadzić.
Pomyślałem, że można by użyć gąsiora podstawowego i zastosować systemową zaślepkę, która wychodzi 5-6 centymetrów poniżej dolnej krawędzi gąsiora co zamaskuje taśmę pod gąsiorem i w razie potrzeby skrócić/przesunąć 3-5 cm gąsior. Co można z tym zrobić Waszym zdaniem? Zaznaczam, że na zdjęciach wygląda to lepiej niż na żywo.
Przed założeniem gąsiorów:
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXed3FfTnBBWjUxaE0

Po założeniu:
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeTHYtd1JRdkl3X0k
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeUkV4S0RxbW8zcDQ
https://drive.google.com/open?id=0B2hGUT820TXeLVNXU1BEVnlBbGM

Musisz się przyzwyczaić, bo niestety Premion już tak ma...

kuusamo
09-04-2017, 19:41
czy słychać tę Germanię jak "pracuje" w słońcu? U mnie niestety słychać głuche trzaski spowodowane rozszerzalnością cieplną - liczę, że w ciągu kilku lat blacha jakoś się ułozy...:rolleyes:

marcuso86
20-04-2017, 08:59
Witam
Ma ktoś rubin 9v na niskim dachu kopertowym/wielospadowym? Jeśli tak to prosiłbym o zdjęcia.

marcinwlkp2014
07-05-2017, 18:09
Witam, chcialbym prosic o opinie mojego dachu. Poczatek ukladania. Dachowka Koramic Orea 9. Wymienilem juz dachowki wentylacyjne, ale nadal nie wyglada to super, inne w szczegolnosci szczytowe tez sa kiepskie. Wiem, ze te dachowki nie sa z betonu ale moze wykonawca moze cos z tym zrobic?
Z bliska widac jak jeden bok dachowki czesto jest uniesiony.
Dzieki za opinie.Pozdrawiam

388452388453388454388455
388660

marcinzz
07-05-2017, 20:08
Witam,

Czy Ktoś z zacnego grona forumowiczów ma na dachu, którąś z poniższych dachówek? Jeżeli tak to proszę o wrzucenie zdjęć bądź kontakt na priv:)

Creaton CANTUS (kolory Noblesse Czarny lub Łupek)

Ruppceramica TOPAS 11 (kolory Antracyt Angoda, czarny glazura)

Bogen REFORM 11 (kolor antracyt glazura)

Pozdrawiam

morelowy
09-05-2017, 21:40
witam,

Jak dotąd zaopatrywałem się w wiedzę na tym forum na wszelkie tematy ale przyszedł czas że potrzebuję Waszej pomocy.
Dzisiaj nareszcie zamontowali u mnie blachę choć jak dotąd pogoda nie rozpieszczała wykonawca zdecydował się akurat dziś rozpocząć prace
choć śnieg deszcz, słońce...

Ale do rzeczy, moim zdanie coś chyba nie jest do końca jak powinno.

W niektórych miejscach blacha nie schodzi się idealnie.

Proszę o zerknięcie do udostępnionego albumu google:
https://goo.gl/photos/SkizanAG7XTjS3878

Będę wdzięczny za opinie.
Jutro chce zwrócić uwagę na to wykonawcy ale chciałem przed tą rozmową zasięgnąć Waszej opinii.

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
10-05-2017, 01:26
Wszystko jest OK. Natomiast mam pytanie: rynien nie będą montować? Pozdrawiam.

morelowy
10-05-2017, 06:54
Witam,

Bardzo dziękuje za pomoc Panie Andrzeju. Trochę mnie Pan uspokoił.
Oczywiście rynny są już zakupione i maja być zamontowane.

Jan P.
11-05-2017, 05:43
Witam,

Bardzo dziękuje za pomoc Panie Andrzeju. Trochę mnie Pan uspokoił.
Oczywiście rynny są już zakupione i maja być zamontowane.

Robione od d. strony. Najpierw rynna , pas nadrynnowi i kryjemy. Jan

Marcin34_Śl
11-05-2017, 21:12
Witam, chcialbym prosic o opinie mojego dachu. Poczatek ukladania. Dachowka Koramic Orea 9. Wymienilem juz dachowki wentylacyjne, ale nadal nie wyglada to super, inne w szczegolnosci szczytowe tez sa kiepskie. Wiem, ze te dachowki nie sa z betonu ale moze wykonawca moze cos z tym zrobic?
Z bliska widac jak jeden bok dachowki czesto jest uniesiony.
Dzieki za opinie.Pozdrawiam

388452388453388454388455
388660

To problem większości płąskich dachówek ceramicznych, nie są idealnie prostwe. Najlepiej prezentuje się Piano. Betonowe są równiejsze.

Andrzej Wilhelmi
11-05-2017, 21:58
Robione od d. strony. Najpierw rynna , pas nadrynnowi i kryjemy. Jan
No właśnie! Dlatego zadałem to pytanie. Bo jak teraz podkładać pas nadrynnowy (od biedy można) ale jak zamontować grzebień okapu a powinien być. Pozdrawiam.

marcinwlkp2014
13-05-2017, 10:00
Hej, z bliska mam problem jak to ogladam, w mojej okolicy duzo wiecej jest jednak Brassa i widze ,ze po Piano kolejny jednak jest Brass. Musze przyzwyczaic sie do mojej dachowki, taka forma w fabryce i tyle.Pozdr

Andrzej Wilhelmi
13-05-2017, 17:26
I to jest bardzo dobre podejście. Pozdrawiam.

KingaW
16-05-2017, 07:59
Hej, z bliska mam problem jak to ogladam, w mojej okolicy duzo wiecej jest jednak Brassa i widze ,ze po Piano kolejny jednak jest Brass. Musze przyzwyczaic sie do mojej dachowki, taka forma w fabryce i tyle.Pozdr

witam, czy możesz pokazać jak wygląda Twój dach przy kominach? chodzi mi o ułożenie płaskiej dachówki wokół nich... z góry bardzo dziękuję ;)

rolnikov
16-05-2017, 13:26
Pokażę swój dach i przedstawię ciekawe zjawisko/problem. Dachówka Euronit Kapstadt. Wygląda super. polecam.
389269
389270
389271

A teraz ciekawostka: po kilku miesiącach, pojawiły się białe kropki na dużej części dachówek: daje się to zdrapać - trochę jakby to był jakiś klej lub silikon (?). nie wiem skąd tam się wziął, może to coś w rodzaju dystansów między dachówkami w paczce ?? Nie wiem czy to ma związek - zauważyłem to po wykaniu tynków gipsowych :)
389272389273

Jan P.
16-05-2017, 16:34
W/g mnie rynna powinna być dłuższa i łapać wodę z ogniomuru . Jan

Sysutka
07-06-2017, 10:23
Witajcie������ Potrzebuje porady w sprawie mojego daszku. Niby wszystko jest Ok ale nie do końca podoba mi sie obróbka deski czołowej. Jak na mój babski łeb jest tego jakoś "grubo". Pierwszy rząd dachówek jest jakby cofnięty potem blacha i dopiero rynna. Szczerze mówiąc totalnie mi sie to nie podoba. Czy Waszym zdaniem jest to poprawnie wykonane? Czy można to ewentualnie jakoś naprawić?390700390701

Jan P.
07-06-2017, 15:39
Witajcie������ Potrzebuje porady w sprawie mojego daszku. Niby wszystko jest Ok ale nie do końca podoba mi sie obróbka deski czołowej. Jak na mój babski łeb jest tego jakoś "grubo". Pierwszy rząd dachówek jest jakby cofnięty potem blacha i dopiero rynna. Szczerze mówiąc totalnie mi sie to nie podoba. Czy Waszym zdaniem jest to poprawnie wykonane? Czy można to ewentualnie jakoś naprawić?390700390701

Pasowali tak ,żeby na uskoku była cała dachówka. Żeby nie było widać pasa nadrynnowego to mogli obciąc prawy okap lub przedłużyć lewy. Jan

suzanita
09-06-2017, 22:37
No to pochwalę się naszym dachem :rolleyes:
Narazie 95% wykonania - góra na gotowo, dolny dach i taras będzie kończony po elewacji:
390874390875390876390877390878

Andrzej Wilhelmi
09-06-2017, 22:57
Wszystko pięknie ale czy sa taśmy pod gąsiorami? Pozdrawiam.

Tomaszs131
09-06-2017, 23:05
Panie Andrzeju w czym wspomniane przez Pana taśmy wspomogą w prawidłowej konstrukcji dachu?

suzanita
10-06-2017, 09:04
Jasne, taśmy są:yes:

Andrzej Wilhelmi
11-06-2017, 00:09
Zapytałem bo na drugim zdjęciu gąsiory zamocowane a taśmy nie widać. Skoro jest to OK.
"Tomaszs131" taśmy nie pomagają konstrukcji one chronią krycie wstępne przed nadmierną ilością nawiewanego śniegu. Pozdrawiam.

suzanita
11-06-2017, 09:18
Tu lepiej widać 390928

Andrzej Wilhelmi
11-06-2017, 22:50
No i wszystko w porządku i piękny dach. Pozdrawiam.

pstawik
19-06-2017, 07:11
Może ktoś ze znawców wyjaśni mi dlaczego obróbka kosza raz wygląda pięknie (równiutko docięte dachówki, mało co widać blachę w koszu, obie krawędzi bardzo dokładnie spasowane), a innym razem widać szeroki pas blachy między krawędziami. Nie poruszam tu aspektów dokładności pracy, ale raczej techniki. Wiem, że jest jakiś montaż na nokach, ale nie wiem na czym to polega i w jeśli to jest to, to w jaki sposób sprawia, że kosz jest tak dokładnie spasowany?

Andrzej Wilhelmi
19-06-2017, 23:30
Aby kosz pozostawał zawsze czysty i aby zminimalizować możliwość przelania kosza linia cięcia dachówek powinna być oddalona od osi kosza o minimum 15 cm i tak to było robione na starych dachach. Dzisiaj głównie ze względów estetycznych inwestorzy żądają bardzo wąskiego kosza. Stosowane obecnie uszczelki np. samoformujące się (puchnące) znacznie podnoszą szczelność kosza i umożliwiają takie wykonanie. Całkiem inną sprawą jest wykonanie kosza na nokach. Nok jest obróbką blacharską niewidoczną (ukrytą pod dachówką). Nok to krótka obróbka blacharska wykładana na schodzące się dwa rzędy dachówek. Może być stosowana wyłącznie do pokryć płaskich takich jak łupek, płytka włóknocementowa, karpiówka. Wytrawny dekarz może pokusić się o wykonanie kosza na nokach modną i dość często dzisiaj stosowaną płaską dachówką zakładkową ceramiczną czy cementową. Można również taki kosz wykonać bardzo specyficzną dachówką jaką jest Smaragd. W załączeniu kilka wybranych zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.

monio206
05-08-2017, 22:03
Witam. Bardzo proszę o ocenę- Orea 9 szara angoba

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c499c9283bfb47e5
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2f3fa534b85d63ce
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e362aeb7a319a7f9
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d80e6178630e48fa
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1d35dfccace375a

pstawik
09-08-2017, 16:51
Witam. Bardzo proszę o ocenę- Orea 9 szara angoba

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c499c9283bfb47e5
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2f3fa534b85d63ce
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e362aeb7a319a7f9
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d80e6178630e48fa
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1d35dfccace375a
Nie jestem znawcą, ale tego typu zdjęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że wybór dachówki płaskiej to spore ryzyko. Na prospektach producentów wszystko wygląda pięknie, ale w rzeczywistości na płaskiej dachówce widać wszelkie nierówności spowodowane albo krzywą dachówką, albo złym łaceniem, albo jeszcze czymś innym. Na dachówkach np. zakładkowych tego nie widać w takim stopniu.
Sam miałem marzenie mieć płaską, ale rzeczywistość to ostudziła; rozważam reńską albo właśnie zakładkową.

Andrzej Wilhelmi
11-08-2017, 10:43
Akurat te zdjęcia pokazują, że można wykonać praktycznie idealnie dach. Pozdrawiam.

Fleszu1
12-08-2017, 21:27
Również przykrywam dach Oreą 9. Oceńcie jakość.

394732394733394734394735

Jan P.
12-08-2017, 22:09
Podejrzewam, że nie ma kołnierzy z folii przy oknach. Jan

Fleszu1
13-08-2017, 08:21
tutaj widać dokladniej.
394743

Jan P.
13-08-2017, 12:11
Czyli nie ma kołnierza - do poprawki. Jan

Fleszu1
13-08-2017, 12:39
o jaki kołnierz chodzi? zamontowany jest KOŁNIERZ FAKRO EZV-FT TERMO 07 (78X140) DO POKRYĆZ DACHÓWKI PŁASKICH THERMO. i widać go na tym zdjęciu

394757

membrana też jest trochę wywinięta na ramę okna co widać na poprzednim zdjęciu

jeszcze jakiś inny powinien być?

panpiotr
18-10-2017, 13:34
398947
ja u siebie od kilku lat posiadam na dachu blachodachówkę Traffic. Może nie jest to zbyt długi okres aby wypowiadać się na temat tego czy jest wytrzymała. Jednak z porównując fotki z czasów budowy domu oraz zdjęcia które robilem niedawno, mogę powiedzieć ze kolor na pewno pozostał bez zmian.

Jan P.
18-10-2017, 14:13
398947
ja u siebie od kilku lat posiadam na dachu blachodachówkę Traffic. Może nie jest to zbyt długi okres aby wypowiadać się na temat tego czy jest wytrzymała. Jednak z porównując fotki z czasów budowy domu oraz zdjęcia które robilem niedawno, mogę powiedzieć ze kolor na pewno pozostał bez zmian.

Kręcenie farmera przez blachodachówkę do pasa nadrynnowego jest dużym błędem. Między blachami nie ma uszczelki. Jan

Andrzej Wilhelmi
18-10-2017, 19:51
Janie możesz jaśniej na czym polega ten błąd i jaką uszczelkę chodzi. Pozdrawiam.