PDA

Zobacz pełną wersję : sztuczne podwyższanie terenu przez sąsiada - pomocy



kaka73
23-09-2006, 19:01
Mam problem. Rok temu wprowadziliśmy się do własnego domku.
Wokół domu mamy płot o wysokości 150cm. Sąsiad, który kupił sąsiadującą z nami działkę wystawił płot o wys ok. 2 metrów i zaczyna podwyższać swój teren o jakieś 40 cm w ten sposób, że część naszego płotu zasypie, a my będziemy mieć działkę o tyle cm niżej. Czy on tak może? Co na to przepisy? Czy ktoś wie, bo zaczyna mnie denerwować.On chyba powinien teren, wysokość działki dorównać do naszego?

OkiToki
23-09-2006, 20:45
cwany - chce zeby wszystko splywalo do sasiadow
zgadaj sie z innymi i zrobcie mala aferke
co do przepisow to nawet jesli sa - to raczej obowiazuje zasada: "wolnoc tomku na swoim podworku"
ale nie poddawaj sie bo bedziesz miec klopoty
ja kupilem domek na terenie z wysokimi wodami gruntowymi
poprzedni wlasciciele chcieli czesciowo podniesc grunt
sasiedzi wybili im to z glowy [choc znali sie dobrze, czesc z nich to rodzima]
mnie tez odradzili podnoszenie wlasnie z powodow sasiedzkich
tak wiec presja sasiadow moze byc mocniejsza niz przepisy !!!!!
trzymaj sie i nie daj sie ;)

Wojtek86
23-09-2006, 22:51
Mam problem. Rok temu wprowadziliśmy się do własnego domku.
Wokół domu mamy płot o wysokości 150cm. Sąsiad, który kupił sąsiadującą z nami działkę wystawił płot o wys ok. 2 metrów i zaczyna podwyższać swój teren o jakieś 40 cm w ten sposób, że część naszego płotu zasypie, a my będziemy mieć działkę o tyle cm niżej. Czy on tak może? Co na to przepisy? Czy ktoś wie, bo zaczyna mnie denerwować.On chyba powinien teren, wysokość działki dorównać do naszego?


Powiem tak, raczej nic nie wskórasz. :(

Byłem w sytuacji twojego sąsiada. Woda spływała z jego działki na moją, całą ją zalewając. Próbowałem z nim rozmawiać ale nic. Postawiłem 2 metrowy płot i po mojej stronie wyrównałem teren (ok 50 cm do góry) Teraz jego zalewa. Ciągał mnie po użędach, sądach, ale wszędzie go "OLEWANO"

Teraz sąsiad wyrównał się do mojego poziomu i wszyscy zadowoleni ;p