PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Jaki piec kondensacyjny najlepszy[/b]



entrofik
23-09-2006, 23:15
Może ktoś pomoże w wyborze pieca gazowego. Interesuje mnie piec dwu funkcyjny kondensacyjny. Powierzchnia domu 150 metrów, ma służyć do ogrzewania+woda+podłogówka[/b]

kola222
24-09-2006, 10:34
kupiłem takiego Vaillant VCW PLUS 296/3-5 też mam 150m2 z garażem
70 m2 podłogówki reszta kaloryfery,będzie to pierwszy sezon więc niewiem jak on zda egzamin
pozd

tuzin
24-09-2006, 12:35
Witam.

Proponuję zapoznać sie z ofertą Vaillanta np: ecoTEC VCW pro. Jest to kociołem wiszący dwufunkcyjny. Może jednak warto zastanowić sie nad kociołkiem stojącym z zasobnikiem wody? Teraz jest promocja w Vaillancie zaś z tego co sie oriętuję po zakonczeniu promocji ceny mają iść w górę................


Pozdrawiam

contes
25-09-2006, 20:29
Może ktoś pomoże w wyborze pieca gazowego. Interesuje mnie piec dwu funkcyjny kondensacyjny. Powierzchnia domu 150 metrów, ma służyć do ogrzewania+woda+podłogówka[/b]

Witam ! Polecam piec Vaillanta eco Compact VSC 196 C150 . Jest to piec
jednofunkcyjny z zasobnikiem . Ten model ma u mnie kilku znajomych i
wszyscy sobie chwalą . Odradzam piec dwufunkcyjny , słaby komfort , jeśli
chodzi o ciepłą wodę . :D

kaltam
26-09-2006, 08:40
Viessman

nurni
26-09-2006, 08:56
A nie interesuje Cię cena i parametry kotła.
Moim zdaniem to najlepszy będzie ten, który będzie miał najlepszą cenę i
- jak najmniejszą moc min.
- jak największą moc max.
- duży wydatek ciepłej wody z możliwością chwilowego zwiększenia
- zasobnik (wcale nie musi być wielki)
- będzie miał pogodowkę
- może współpradcować z podłogówką
- będzie prosty w obsłudze (żona :wink: , rodzice, dzieci)
- nie będzie zajmował dużo miejsca
- będzie miał długą gwarancję
Poza tym nie ma znaczenia czy to będzie Vaillant, Wiessman, Buderus czy inny. Ja osobiście mam Immergasa Victrixa i jestem bardzo z niego zadowolony. Dzisiaj może bardziej skłaniałbym się w stronę Wolf-a.

Pozdrawiam

tuzin
01-10-2006, 08:39
Witam.

Jak najbardziej polecam Vaillanta VSC ecoCompakt 196. Jest to kociołek ze 100 litrowym zasobnikiem warstwowym. Stabilna temperatura ciepłej wody
stabilność temperatury w całym okresie poboru c.w.u
wyższy niż przy zasobniku konwencjonalnym komfort c.w.u.
początkowy wydatek ciepłej wody jak ze 170 litrowego zasobnika z wężownicą (220 l / 10 min, dla VSC 246 C170)
Szybko ciepła woda o stałej temperaturze
natychmiast po rozpoczęciu ładowania odbiór ciepłej wody o zadanej temperaturze z górnej warstwy zasobnika
czas ładowania zasobnika krótszy niż 15 minut
możliwość podłączenia cyrkulacji. Wysoka sprawność średnioroczna wynikająca ze specjalnych procedur pracy kotła
109% -przy parametrach obliczeniowych ogrzewania podłogowego 40/30 °C
107% - przy parametrach obliczeniowych instalacji grzejnikowych 75/60 °C
104% - przy ładowaniu zasobnika
dokładne dostosowanie mocy cieplnej do zapotrzebowania
modulacja 33% do 100% mocy nominalnej
maksymalna sprawność w pełnym zakresie modulacji palnika
oszczędność gazu w stosunku do innych kotłów
do 20% w stosunku do nowych kotłów niekondensacyjnych
małe straty postojowe
1,15 kWh/24 h - doskonała izolacja cieplna zasobnika



Pozostaje tylko cena. Jest jednak na to sposób. Mozna zamówić taki kociołek u instalatora, który sprzeda on panstwu po cenie Netto być może z rabatam. Przu usłudze nalicza tylko 7% Vatu.

Pozdrawiam

bwojtek
01-10-2006, 12:39
Zawsze jest dla mnie żenujące jak ludzie podający się na znających się na rzeczy podają sprawność kotła ponad 100%... Ciekawe czy gazownia nie interesuje się tym, że gaz płynie w odwrotną stronę i cofa licznik :wink: :lol:

mdzalewscy
01-10-2006, 13:03
Zawsze jest dla mnie żenujące jak ludzie podający się na znających się na rzeczy podają sprawność kotła ponad 100%... Ciekawe czy gazownia nie interesuje się tym, że gaz płynie w odwrotną stronę i cofa licznik :wink: :lol:

u mamy super speca odkrywcę prawdy, tylko iż sprawność w takich wartościach podają sami producencji, którzy akurat znają się na rzeczy. Ci sami producencji też informuję nas z czego takie wartości wynikają i że jest to wynik przeliczania, a nie do końca faktycznej sprawności, a chodzi tylko o pewne odniesienie i pokazanie różnic jakie są po zastosowaniu technoloogi kondensacyjnej. Dlatego nie ma co się żenować na darmo, a przy oznaczniech powienno się pisać nie 108%, a 108%*

andre59
01-10-2006, 13:10
Zawsze jest dla mnie żenujące jak ludzie podający się na znających się na rzeczy podają sprawność kotła ponad 100%... Ciekawe czy gazownia nie interesuje się tym, że gaz płynie w odwrotną stronę i cofa licznik :wink: :lol:
To tylko kwestia metody obliczania sprawności.
Aktualne normy nie uwzględniają ciepła odzyskanego ze spalin w procesie kondensacji pary wodnej jako energii dostarczonej wraz z paliwem.
Pewnie niedługo się to zmieni i nie będzie takich "kwiatków".

Niestety nawet w przypadku kotłów kondensacyjnych ani gaz nie płynie w odwrotną stronę ani licznik się nie cofa :wink:

A tak wogóle, to zamiast się zżymać, mógłby kolega wyjaśnić ogółowi w czym jest rzecz.

bwojtek
01-10-2006, 13:19
A tak wogóle, to zamiast się zżymać, mógłby kolega wyjaśnić ogółowi w czym jest rzecz.
Masz rację... W linku dokładny opis skąd się takie dziwy przyrody wzięły:
http://www.muratordom.pl/6932_10469.htm
Jakoś za oceanem sprawę już dawno załatwiono i nie ma sprawności ponad 100%...

andre59
01-10-2006, 13:53
A tak wogóle, to zamiast się zżymać, mógłby kolega wyjaśnić ogółowi w czym jest rzecz.
Masz rację... W linku dokładny opis skąd się takie dziwy przyrody wzięły:
http://www.muratordom.pl/6932_10469.htm
Jakoś za oceanem sprawę już dawno załatwiono i nie ma sprawności ponad 100%...
Amerykanie, jako naród praktyczny, zawsze byli "do przodu" w takich kwestiach :)
Pozdrawiam.

Cypek
01-10-2006, 16:31
A kup sobie Termeta jak ja.
Chodzi 2 sezon bez miałknięcia.
I tani był, pogodówkę ma, mały jest, prosty w obsłudze jest.
No i przegląd kosztuje 100 zł.

tuzin
01-10-2006, 18:00
Witam.

Można zrobić i tak, że licznik bedzie sie cofał :D . Jeżeli zaś chodzi o sprwność to dokładne dane podaje producent ponadto nie jest to zwiazane z cofaniem sie licznika :wink:

Pozdrawiam

andre59
02-10-2006, 09:57
Witam.

Można zrobić i tak, że licznik bedzie sie cofał :D . Jeżeli zaś chodzi o sprwność to dokładne dane podaje producent ponadto nie jest to zwiazane z cofaniem sie licznika :wink:

Pozdrawiam
...na podstawie aktualnie obowiazujących w Europie norm.
Jak szanowna UE zaakceptuje normy amerykańskie to sprawność kotłow kondensacyjnych (niekondensacyjnych również) podawana w katalogach nie dojdzie do 100%.

rafal9
19-10-2006, 10:11
A nie interesuje Cię cena i parametry kotła.
Moim zdaniem to najlepszy będzie ten, który będzie miał najlepszą cenę i
- jak najmniejszą moc min.
- jak największą moc max.
- duży wydatek ciepłej wody z możliwością chwilowego zwiększenia
- zasobnik (wcale nie musi być wielki)
- będzie miał pogodowkę
- może współpradcować z podłogówką
- będzie prosty w obsłudze (żona :wink: , rodzice, dzieci)
- nie będzie zajmował dużo miejsca
- będzie miał długą gwarancję
Poza tym nie ma znaczenia czy to będzie Vaillant, Wiessman, Buderus czy inny. Ja osobiście mam Immergasa Victrixa i jestem bardzo z niego zadowolony. Dzisiaj może bardziej skłaniałbym się w stronę Wolf-a.

Pozdrawiam

Wszystkie te i inne wymagania spełnia Buderus Logomax 112.
Świetny sprzęt za przystępne pieniądze.