PDA

Zobacz pełną wersję : zakóp domu wybudowanego z żużlu??



henryk_bilik
24-09-2006, 07:27
mam prośbe a zarazem pytanie?????????????
Kupuje dom który był zbudowany z żuzlu , czy ten dom będze zdrowy > nie mam pojecia na ten temat proszę o wypowiedz >Za co z góry dziękuje .

24-09-2006, 18:12
dom będzie zdrowy ... ale czy mieszkańcy .... oto jest pytanie ...:-?
licznik Gigera Millera wiele by wyjasnił - choc jak dom stary to promieniowanie powinno byc znikome albo ustało
a dach ... nie z eternitu ?

piejar
24-09-2006, 19:38
Panie Henryku!!! Zakup to się trochę inaczej pisze :D :D :D
U nas na Śląsku mnóstwo osób mieszka w takich domach. Ja bym się nie przejmował promieniotwórczością tylko stanem technicznym budynku: ścian, piwnicy, stropów itp.

zgudi
24-09-2006, 19:44
oj profesorze Miodek niech nie bedzie pan taki drobiazgowy... :D :D :D :D :D :D :D :D

piejar
25-09-2006, 07:22
Oj zgudi dla Twoich "oczu" byłbym nawet skłonny zapomnieć o ortografii 8)

ja14
25-09-2006, 08:04
Oj zgudi dla Twoich "oczu" byłbym nawet skłonny zapomnieć o ortografii 8)

Piejar uważaj. Zgudi jest chłopcem. :lol: (czyżby transwestyta? :o )

piejar
25-09-2006, 09:20
Oj zgudi dla Twoich "oczu" byłbym nawet skłonny zapomnieć o ortografii 8)

Piejar uważaj. Zgudi jest chłopcem. :lol: (czyżby transwestyta? :o )
A fuj ... :D :D :D :D :D :D :D :D

Dzobo
25-09-2006, 15:19
Oj zgudi dla Twoich "oczu" byłbym nawet skłonny zapomnieć o ortografii 8)

Dlaczego cos mi sie wydaje, ze "oczy" na ktore patrzysz nie mrugaja.... :wink:

sylvo
25-09-2006, 19:55
Żużel jak jest świeży, prosto z elektrociepłowni, to promieniuje, później już niczego żadne mierniki nie wykażą. Dom jak stał kilka lat wybudowany z takich pustaków to na pewno nie promieniuje. Gips również jest robiony z popiołu, ale ponoć tego z filtrów założonych na kominach, ponoć nieźle promieniuje, ale kto by się tym przejmował ;)

zgudi
26-09-2006, 06:24
Oj zgudi dla Twoich "oczu" byłbym nawet skłonny zapomnieć o ortografii 8)

Piejar uważaj. Zgudi jest chłopcem. :lol: (czyżby transwestyta? :o )

bingo -- jestem tranzystorem...
co mam teraz począć ? przecież się nie pochlastam :D :D :D mój forumowiczowy Scherlocku :D :D :D
mam tylko taką małą prośbę nie przekazuj tej informacji dalej , bo okaże sie ,że ze wzgledu na moją odmienność nie uzyskam juz nigdy odpowiedzi na żaden post :(

jak makiem zasiał...

piejar
26-09-2006, 08:43
Ale balony fajne ... :D :D :D :D :D

andk
26-09-2006, 08:54
Zamiast o domu to o balonach.... oj ludzie.

Ten dom to z pustaków żużlowych czy w całości wylewany (w szalunkach)?
Jeżeli z pustaków to spokojna głowa. Jeżeli wylewany to już zależy od sumienności budowniczych. Ich niechlujność bywa powodem późniejszego rozsypywania się konstrukcji. A podsumowując - nie ma tragedii o ile żużlowe części były zabezpieczone przed wpływami atmosferycznymi. Pozostawione "na wierzchu" bardzo szybko erodują.

Joanka73
26-09-2006, 10:16
Od lat pracuję w dużej firmie zajmującej się zagospodarowaniem odpadów pochodzących ze spalania węgla w energetyce i ciepłownictwie.
Żużel z którego powstały pustaki (z których powstał "twój" dom) to prawdopodobnie odpad klasyfikowany obecnie jako kod 100101.
Wg dzisiejszych norm tzn. zgodnie z Rozporządzeniem Min. Środowiska z dn. 21.04.06 (Dz. U. z 4.05.06) odpady takie mogą być wykorzystywane m.in. do budowy fundamentów (bloczków fundamentowych).
Trudno powiedzieć obecnie jaki żużel został wykorzystany do budowy twojego domu (gdybyś wiedział możliwe pewnie byłoby wydobycie jakichś archiwalnych wyników analiz fizyko-chemicznych, promieniotwórczości od producenta), ja jednak ze swojej strony nie obawiałabym się specjalnie zamieszkać w takim domu ponieważ:
1. Żużel był prawdopodobnie zastępnikiem piasku przy produkcji pustaka, oprócz niego stosowano cement a więc występuje w postaci "rozcieńczonej"
2. Przed wejściem do UE i zaostrzeniem przepisów środowiskowych był to materiał powszechnie stosowany w budownictwie zwłaszcza jednorodzinnym na Górnym Śląsku - ludzie żyją, płódzą dzieci i dobrze się mają
3. Żużel charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną ze wzgl. na swą budowę, pustak jednak przegrał z innymi nowocześniejszymi i "cieplejszymi" technologiami.
Swoją drogą docieplenie budynku wykonanego w tej technologii pewnie Cię nie minie.

zgudi
26-09-2006, 11:37
Ale balony fajne ... :D :D :D :D :D

za jedyne 180 zł moga być twoje...powaga mam namiar jak cos to wal na priv :D :D :D

ja14
26-09-2006, 14:39
Ale balony fajne ... :D :D :D :D :D

za jedyne 180 zł moga być twoje...powaga mam namiar jak cos to wal na priv :D :D :D

Myślałem, że te operacje są droższe :o :wink: :lol:

lukol-bis
26-09-2006, 16:05
Czy inne części ciała też można wydatnie powiekszyć za porównywalne pieniądze. :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o

zgudi
26-09-2006, 17:04
mozna i to jak ... lekarz Hanny Bakuły zaprasza :D :D :D