PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś z Was układał dachówkę firmy JACOBI ??



kasilas
24-09-2006, 13:35
Czy ktoś z Was układał dachówkę firmy JACOBI ?? i mógłby podzielić się Swoją opinią na jej temat. Bardzo proszę o pomoc czy ta dachówka jest OK.
Pozdrawiam

wartownik
24-09-2006, 14:13
Jacobi to firma , ktora produkuje rozne dachowki .
Nie lubie kryc dachowka H1 , H2 a K1 to szczegolnie .

kasilas
24-09-2006, 14:39
nwartownik chodziło mi o bardziej precyzyjną odpowiedź ale faktycznie nie napisałem jaka dachówka mnie interesuje.
Przepraszam

wartownik
24-09-2006, 16:43
Sek w tym , ze jak dla mnie to pytanie jest tez bardzo ogolne .
Dachowkami firmy Jacobi krylem czesto , zwlaszcza w latach 90-tych , sa solidnie wykonane , cenie je wysoko , ciekawe dodatki.
Piszac "rozne dachowki " mam na mysli ich zroznicowana jakosc w obrebie jednej firmy , jestem zwolennikiem oceniania konkretnego modelu .

alec
24-09-2006, 17:16
Wartownik dobrze pyta! Jaki model/typ ten Jacobi? Niemiecki czy już polski z Krotoszyna? Pamietaj, czyjaś pochwała lub krytyka to żadna gwarancja w przypadku dachówek. Jakośc ceramiki (nie tylko dachowej) potrafi być bardzo różna u tego samego producenta (a jeśli ma kilka fabryk to już całkiem - inna glina - inna dachówka!). Najgorzej jest gdy natrafisz na bardzo tanią partię z rozruchu.... Sprawdź dokladnie co Ci oferują (i to nie tylko u Jacobiego) :evil: .
Pozdrów syna.

kasilas
24-09-2006, 18:00
No cóż pytam ogólnie o firmę bo wcześniej nikt się na forum muratora jakoś tymi dachówkami nie interesował. Nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretny rodzaj dachówki. Interesuje mnie albo Dachówka JACOBI Z10 angoba czarna albo JACOBI Karpiówka angoba szlachetna czarna. Nie mam pojęcia gdzie jedna i druga jest produkowana. Podobno jest atrakcyjna cenowo. Jutro będę miał może wycenę więc coś bliżej na temat tego czy jest bardzo atrakcyjna czy nie będę mógł powiedzieć.
Synek dziękuje :)

kacper1975
28-12-2006, 09:40
witam
Właśnie układają mi dachówkę jacobi Z10 - czarna angobę szlachetną.
Panowie którzy ja układają mówią że dachówka jest bardzo dobrej jakości

rael_ww
25-09-2007, 20:18
Słuchajcie a co sądzicie o Jacobi J12 i J13? czerwona lub ceglasta angoba.
Jaka jakość i jaka cena (plus minus)