PDA

Zobacz pełną wersję : 100 tys zł siedzac w domku??



bendzamin
24-09-2006, 18:03
Czy tak do końca ??
znajomy chce zaciągnąc kredyt w banku i kupic działke na której wybuduje domek jednorodzinny w stanie surowym. Po zakonczonej budowie chce to sprzedać, czy gra jest warta swieczki?? i czy sa jakies dośc duze opłaty zwiazane ze sprzedazą w takim szybkim czasie domu bo u nas w kraju to różnie bywa :-?
z tego co obliczył na działke przeznacza ok 50 tys reszta na domek a potem obchnąc z zyskiem.
pozdrawiam wszystkim i wypowiedzcie sie na ten temat co o tym myslicie

Heath
24-09-2006, 18:45
Czy tak do końca ??
znajomy chce zaciągnąc kredyt w banku i kupic działke na której wybuduje domek jednorodzinny w stanie surowym. Po zakonczonej budowie chce to sprzedać, czy gra jest warta swieczki?? i czy sa jakies dośc duze opłaty zwiazane ze sprzedazą w takim szybkim czasie domu bo u nas w kraju to różnie bywa :-?
z tego co obliczył na działke przeznacza ok 50 tys reszta na domek a potem obchnąc z zyskiem.
pozdrawiam wszystkim i wypowiedzcie sie na ten temat co o tym myslicie

Jak już to "opchnąć".
Jak znajdzie chętnego to czemu nie? Oglądałem kiedyś na BBC serial dokumentalny "jak sprzedać dom za milion?" gdzie kolesie kupowali domy po niskiej cenie, remontowali je, urządzali po swojemu i sprzedawali. Z zyskiem było różnie, raz zero raz kilkadziesiąt - set tysięcy do przodu, czas na znalezienie chętnego sięgał do 1,5 roku.
Z drugiej strony niedaleko mnie od kilku lat stoją działki fundamentami na sprzedaż, także ryzyko istnieje...

ddoommiinniikk
24-09-2006, 23:17
Nie on pierwszy tak robi. Ale żeby zarobić, musi poświęcić cały swój czas i całe swoje zaangażowanie w tą budowę. Przymierzając się do jednej działki spotkałem po sąsiedzku takich ludzi - "spółka" rodzinna, synkowie z ojcem i bodajże stryjkiem. Sami wykonywali wszystkie prace na budowie, a budowali do tzw. stanu deweloperskiego lub też pod klucz, na gotowo. Wszystkie domy budowali takie same, według jednego projektu, pokazali mi nawet dwa takie domy stojące na tym osiedlu. Ich zarobek oceniam na min. 70 tys. zł - różnica między żądaną ceną, a kosztami matriałów uzytych do budowy takiego domu i kosztem działki w tym miejscu.

Goni_Mnie_Peleton
24-09-2006, 23:41
Ale jak mozna wybudowac cos , siedzac w domku?
To juz predzej kupic kilka dzialek i poczekac az ich wartosc wzrosnie , a potem sprzedac. Wtedy mozna w domku siedziec i cierpliwie czekac.