PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie napędy do bram: dwuskrzydłowej i garażowej????



fizyk
24-09-2006, 21:34
Witajcie. POMOŻECIE????

Kończę ogrodznie i bramę wjazdową na posesję (skrzydła nie są dłuższe niż 2 m). Wypłynął więc temat siłowników do niej. Wiele dobrego słyszałem/czytałem o firmie FAAC.Między innymi na naszym forum. Z tym, że większość wypowiedzi jest sprzed roku i dwóch lat. W ostatnim czasie mało pojawiało się opinii na w/w temat. Przynajmniej nie znalazłem (raczej potrafię posługiwać się opcją SZUKAJ :wink: ) Stąd - odgrzewam temat .
Proszę o opinię użtkowników i fachowców n/t napędy FAAC. Szczególnie interesuje mnie model 414.

Znalazłem na Allegro człowiekla, który jest autoryzowanym przedstawicielem w Lublinie. Więc można wrzucić dwa grzyby w barszcz: dobra allegrowa cena, zakup bez ryzyka (bo przedstawiciel na miejscu) oraz możliwość montażu przez sprzedawce (odchodzą potem problemy roszczeń gwarancyjnych, a gwarancja - 24 m-ce).

Ponadto chciałbym sobie ułatwić życie. Do tej pory garaż służył mi głównie jako warsztat, więc brama była otwierana ręcznie. Teraz myślę o napędzie do niej i oczywiście sterowaniu jednym pilotem obydwoma bramami.
Węc drugie moje pytanie dotyczy napędu FAAC 531 lub innego tej firmy.

Czy go ktoś używa i jeśli tak - to jak się sprawuje.
Dziękuję za odzew.

JANK
24-09-2006, 22:26
Ja mam u siebie NICE, więc takie polecam. Też zastanawiałem się nad wyborem i wybrałem NICE - prawdopodobnie lepszy od FAAC. Może ten autoryzowany przedstawiciel handluje również napędami NICE - proponowałbym porównać ceny :-?

fizyk
26-09-2006, 15:02
No i co??? Nikt więcej nic nie napisze?? :(

adam_mk
26-09-2006, 18:31
Witam
W zeszłym tygodniu postawiłem FAAC. Bez problemów. Bardzo elestyczna elektronika. Wiele możliwości (opcji) sposobu działania. Od "ja wszystko sam" do "wcinąć guzik a reszta w automacie w/g programu". Wejścia na wszelkie blokady (coby kotka nie spłaszczyło czy auta nie oszlifowało). Samoblokująca, co rozwiązuje problem zamka, rygla. Może być z pilotem (wieloma). Może otwierać tylko pół (jedno skrzydło).
Jest ostro "katowana" przez użytkownika (intensywnie pracuje) i bez problemów. Po zaniku napięcia i ponownym podaniu pamięta wszystko. Nastawy, piloty.
Dobra konstrukcja.
Inne też stawiałem, ale już dawno i uważam, że lepsze nie były. Były mniej "elastyczne".
Warunek: dobrze zrobiona mechanika bramy - pion, zakres otwierania (ograniczenia ruchu) , zawiasy. Ale to dla każdego mechanizmu.
Wybiera , jak zawsze, inwestor.
Pozdrawiam Adam M.

fizyk
26-09-2006, 18:57
Dzięki Adam.
A powiedz czy Twoje uwagi dotyczą też modelu 414?

adam_mk
26-09-2006, 19:20
Dokładnie ten model - 414
Adam M.

fizyk
27-09-2006, 23:11
dzięki

roszponka
28-09-2006, 13:27
Cześć jakie są namiary na tego sprzedawce? Ja też jstem z Lublina i nie długo będę potrzebowała automatykido bram. Z góry dziękuję.

adam_mk
28-09-2006, 13:33
Rozprowadza AAT (od alarmów). Pewnie w Lublinie jest oddział AAT.
Adam M.

fizyk
27-10-2006, 07:51
Ja tez już mam Faac'a 414. Jest OK. Podaję namiar na sprzedawcę (link do aukcji poniżej). Ma swoje konto w Allegro oraz stoisko w Gajku (róg Spółdzielczości pracy i Smorawińskiego). Ale Faaca sprzedają też inni. Ja kupiłem przez znajomego w porównywalnej cenie.
http://allegro.pl/item136219126_naped_automat_brama_dwuskrzydlowa_fa ac_414.html
http://allegro.pl/item137214991_faac_414_naped_do_bram_skrzydlowych_ kurier.html

inwestor
27-10-2006, 09:14
Mam 414 Faac już chyba ze2,5.... 3 lata nie pamietam dokładnie. Jest to moim zdaniem bardzo dobry napęd. Zero problemów mocne siłowniki nie potrzeba elektrozaczepu. Bramę mam 4 m.
Jak będziesz montować to dobrze przyspawaj zawiasy i wszelkie elementy mocujące. Napęd jest silny i nie toleruje fuszerki. U mnie zawias od bramy był przyspawany niedokładnie i po ok. pół roku został wyrwany. Ale to oczywiście wada bramy a nie napędu.
Pozdrawiam

FITTER
27-10-2006, 10:15
CZESC

beninca bft came faac nice i wiele mniej znanych dobrze dobrane będą cieszyły latami.
Faaca się kupuje bo jest korzystny cenowo.
Jednak na profesjonalnego faaca nikt się nie decyduje bo cena jest zaporowa.