PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego okna nietypowe kosztują więcej



pytalski
24-09-2006, 21:42
witam czy ktoś możwe wyjaśnić dlaczego - u tego samego producenta okno 0 wymiarach 140x110 kosztuje 390 zł a okno 110x40cm (a więc 3,5 raza mniejzse) kosztuje 320 zł

dodam że to pierwzse jest dwuskrzydłowe a drugie tylko uchylne -

na logikę mniej okuć, mniej profila, mniej szyby a tylko nieznacznie tańsze

Bredka
24-09-2006, 22:48
do wykonania danego okna potrzeba trochę osprzętu (wzorce, sztance). przy oknach standart. producent ponosi koszta raz i klepie okna o tych wymiarach. Przy oknach nietypowych musi doliczyć koszta dodatkowego osprzętu bądź kombinować inaczej, tak czy tak wyrównuje to w koszcie okna....

Rezi
24-09-2006, 22:51
przestawienie lini produkcyjnej ( maszyn ) wiąze się z kosztami stałymi które rozklałdają się - w przypadku okien nietypowych - na mniejsza liczbę produktów.

Edgar the liar
24-09-2006, 22:59
Tyle że maszyna nie wie co to okno typowe ,a nietypowe.
Tylko marketing i nic pozatym.
Ale ja na miejscu producenta sprzedawał bym tak samo , nietypowka drożej , z czegoś trzeba żyć.
A sztancówi wzorców(nie wiem co to)to sie już nie używa , teraz tylko cnc .

jareko
24-09-2006, 23:02
powtarzalnosc powoduje niska cene ale tez polityka producenta - na czyms trzeba zarabic :) a tzw. typowka przewaznie jest brana do porownywania ofert i przewaznie ja sie zaniza
male okna czesto szokuja cena - jest to zwiazane z "upierdliwoscia" ich wykonania jak i cena szkla, ktore ponizej pewnej powierzchni cene ma taka sama

krzysztofh
25-09-2006, 06:21
Są producenci, którzy nie mają w swojej ofercie okien typowych. Wszystkie traktuja jako indywidualne zamówienie. Produkcja typowych okien kojarzy mi się z seryjną produkcją (częściowo na magazyn).
Kiedyś jak wybierałem okna spotkałem się z próbami dostosowania moich otworów pod ich typówkę (niedawno opisywany producent okien firma "U").

pirat
25-09-2006, 07:50
Są producenci, którzy nie mają w swojej ofercie okien typowych. Wszystkie traktuja jako indywidualne zamówienie.... ).
Dokładnie !!!
Jak ja zamawiałem okna nie było czegos takiego jak typowe czy nietypowe wymiary. Zrobiony był pomiar na budowie i tego wyliczona była kwota za m2 okna + oczywiscie dodatki za to czy okno ma być rozwierne, uchylne, dwuskrzydłowe itd ale wszystko przeliczane na powierzchnie danego okna.