PDA

Zobacz pełną wersję : Sypialnia od strony ulicy i okna w kształcie trójkąta



Capricorn
24-09-2006, 22:07
No własnie...

Budujemy taki oto dom:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55682&page=1

i mam następujący problem z oknami na poddaszu: w pomieszczeniu nad wejściem ostatecznie będzie sypialnia (w momencie wyboru projektu był to koncepcyjnie hall, więc wtedy nie było problemu). Na dodatek bedzie to sypialnia małżeńska. Okna wychodzą na ulicę. I sa naprawdę spore - dwa trójkąty równoramienne o przyprostokątnej ok. 1,70 m. Problem brzmi: Jak zabezpieczyć sypialnię przed wzrokiem ciekawskich? Konstrukcja lukarny uniemożliwia założenie karniszy w poziomie, więc firany odpadają. Rolety tez (chyba, że znacie jakiś patent, chętnie podpatrzę). Szkło nieprzezroczyste też odpada, bo to jedyne okna w tej sypialni. Żaluzje pionowe? Chętnie posłucham podpowiedzi.

anekri
25-09-2006, 07:59
Mam ten sam domek tylko z piwnicą i wierz mi kompletnie nic nie widać przez te okna trójkątne :D zwłaszcza że zabudowa k-g jest wymuszona więźbą i raczej zasłania niż odsłania swiatło okna

jeżeli jednak baaardzo ci przeszkadza to można zrobić jakieś bajerandzkie zasłonki marszczone

Pozdrawiam

Capricorn
25-09-2006, 20:11
Dzięki za odpowiedź. Przejrzałam Twój album - i mam wrażenie, że te moje okna są "trochę" większe:

http://img64.imageshack.us/img64/5548/dsc6270jv9.jpg

anekri
26-09-2006, 06:12
na zdjęciu faktycznie tak to wygląda :roll: ja mam wymiar 1,50x1,50 a u ciebie wygląda że są szersze ale niższe za to - niby podobny projekt a chyba ciut inny
ale jak ja kupowałam swój projekt to były tylko 2 wersje z podpiwniczeniem i bez - i ja wprowadzałam zmiany między innymi taras od ogrodu a nie z boku i taras nad garażem - a teraz do wyboru do koloru z tarasem, bez tarasu, z garażem i bez .... :D

Capricorn
26-09-2006, 06:55
No, moje są w projekcie 180 na 180. Ale ponieważ dokonaliśmy pewnych zmian w projekcie, ich rzeczywiste rozmiary poznamy po zwymiarowaniu. A to nastąpi po nałożeniu dachówek.

Mój projekt nie jest nowy (kupiony w 2001 chyba) - gdy ja kupowłam można było wziąć albo mój, albo wersję A, z garażem w bryle budynku.

A w ogóle to teraz nie mam już takiego bałaganu ;D

anekri
26-09-2006, 08:24
:D no jasne :wink:
ja też nie mam już takiego bałaganu - powinnam umieścić nowe zdjęcia - ale im dalej z budową tym mniej czasu i chęci na dokumentowanie każdego ruchu

Capricorn
26-09-2006, 11:12
Ha! Coraz bardziej mi nie pasowały wymiary (podawałam z pamięci). Wróciłam właśnie z placu boju. Moje trójkąty mają przyprostokątne 240 i 200 cm.

anekri
26-09-2006, 11:42
wow- :D
no nie wiem to może te marszczone firanki własnej roboty :roll:
ewentualnie zapytać producenta rolet czy mogłyby być rolety wyciągane od dołu - coś jak na oknach dachowych - że musisz ciągnąć a nie że same opadają

ja o takich myślałam ale może się jeszcze pomysł przydać jak sąsiedzi się wybudują :wink:

i wtedy na dole masz roletę i ciągniesz zahaczając ją u góry

anekri
26-09-2006, 11:43
a te trójąkty będą w całości ?? tzn jedna szyba?

Capricorn
26-09-2006, 18:46
szyba będzie dzielona pionowo w połowie szerokości.

asiakliny
24-05-2008, 09:00
Pewnie już zagospodarowałaś swoje okna, ale może komuś się przyda.

My na swoje trójkąty z drzwiami balkonowymi wybierzemy plisy albo shuttersy.