PDA

Zobacz pełną wersję : zbita szyba



amdam
25-09-2006, 11:38
Przeciąg walnął nam drzwiami wejściowymi tak mocno ze popękała szyba, która jest na środku tych drzwi. Ponoć są jakieś folie, które można na tę szybę nakleic, one nie dość, że wzmocnią to jeszcze zabezpieczaja na przyszłość przed podobnymi sytuacjami. Jak się te folie nazywają??

Zreszta zastanawiam, się czy nie raklamować takich drzwi. Są to co prawda
normalne drzwi wejściowe, bez zbędnych bajerów itp, ale do jasnej cholerki co to za szyba w drzwiach skoro pożadny wiatr rozbija ją, czyli włamywacz, nie ma żadnych problemów z wejściem do domu, wystarczy, że ją stłucze. Wydawało mi się, że szyby w drzwiach posiadają jakieś właściwości dodatkowe. Mylę się, czy też jednak nie??

agnieszkakusi
25-09-2006, 11:45
za dodatkowe własciwości się płaci...

amdam
25-09-2006, 11:49
Bardzo pouczająca odpowiedź... bardzo.

Heath
25-09-2006, 12:26
Koleżanka ma rację. czy to współczesne drzwi antywłamaniowe? Jeżeli tak to szyba nie miała prawa się zbić, od razu do reklamacji. Jeżeli nie, to módl się żeby nikt ci nie wlazł przez takie drzwi.

amdam
25-09-2006, 12:29
To są normalne zewnętrzne drzwi. Modlić się powinien ten kto wejdzie na moją posesję :) czytaj wątek o kotach.

LamiaReno
25-09-2006, 12:39
zrobiło się groźnie :evil:

Heath
25-09-2006, 13:01
To są normalne zewnętrzne drzwi. Modlić się powinien ten kto wejdzie na moją posesję :) czytaj wątek o kotach.

tzn? pilnuje Cię świnka morska?? :wink: :o

amdam
25-09-2006, 13:09
Świnka morska to brzmi smakowicie :)

Sail
25-09-2006, 13:56
Wpisz w googlach "folie antywłamaniowe" i masz całą lekturę :wink:
Wg mnie nie da się zamontować takiej folii na już rozbitą szybę :roll:

Heath
25-09-2006, 14:07
Świnka morska to brzmi smakowicie :)
dla huskiego mniemam :lol: to taka ostra bestia? tez się zastanawiam nad Husky, zawsze podobały mi się te psy. czy to prawda że wyją i kłaczą się?

A tak w temacie, to dla przyzwoitości w drzwi wejściowe mogliby wstawiać szyby hartowane...

LamiaReno
25-09-2006, 19:08
i są świetnym uszczelniaczem przy drzwiach

sylvo
25-09-2006, 19:57
Antywłamaniowe drzwi, a od strony tarasu duże przeszklenia w plastikowych ramach, złodziej przeważnie nie wchodzi drzwiami wejściowymi.

zgudi
26-09-2006, 06:33
To są normalne zewnętrzne drzwi. Modlić się powinien ten kto wejdzie na moją posesję :) czytaj wątek o kotach.

tzn? pilnuje Cię świnka morska?? :wink: :o


no coś ty... teraz to juz cały zespół swinek.... :D :D :D

amdam
26-09-2006, 06:43
Nie polecam Husky jako psa pilnującego domu. Są mało karne, lubią uciekać. Dlatego jak pisałem w wątku o kotach, moje ogrodzenie sprawia wrażenie twierdzy. Co gorsze większość Huskych prawie nie szczeka, czasami zdarzy im sie zawyć ale robią to tak rzadko, iż człowiek odnosi wrażenie, że ma nie psa, ale jakiegoś milczącego gbura.

Ludzie kupuja psy bo są ładne, ale nie zdają sobie sprawy jak trudno wychować i wyszkolić takiego psa. Ja osobiście mocno przyłozyłem się do szkolenia Husky (szkoliłem sam) bo instruktorzy twierdzili, że szkoda czasu i moich pieniędzy.

Mój Husky jest bardzo karny, co wywołuje zawsze konsternację na zlotach SH. Każdy się potem pyta jak to zrobiłem, tak jakby istniała uniwersalna metoda. Takiej nie ma, bo każdy pies ma inne predyspozycje. Jednak mój pies jako szczeniak, był w zagrodzie u znajomych razem z dobermanem. Nabrał dużo jego cech. Dzięki temu potrafi skutecznie pilnować posesji. Gdy trzeba ząbki też pokaże.

Żebyś zrozumiał jakim psem jest Husky poczytaj www.dogomania.pl tam jest dział forumowy o huskych. Ale powtarzam do pilnowania domu nie polecam HUSKY. Jeżeli już to Małamuta, większy od Husky, z zachowania bardziej agresywny i nie boi się niczego ani nikogo. Skutecznie przeciwstawia się wszelkiej maści pieskom bojowym itp.

Ja naprawdę mam psa, który wygląda jak Husky, ale który tylko w połowie zachowuje się jak HUSKY. Inni właściciele Huskych, jeżeli chcą mieć spokojną głowę o dom, dodatkowo kupują albo głośnego małego szczekacza, albo sukę, dla której pies wtedy staje się obrońcą. Taki tandem jest juz skuteczny.

Tak naprawdę Husky nie są groźne, ale pierwotnie mają zakodowane instynkty polowania, potrafią zagonic sarnę na śmierć, uwielbiają uciekać w lasy, pola wszędzie gdzie poczują tzw "dzikość". Dla dzieci to rewelacyjna maskotka, ale trzymanie Husky w domu, to samobójstwo dla dywanów, mebli tapicerowanych itp. ich włosie jest bardzo gęste, grube, ponieważ umożliwia im spanie nawet pod pół metrową warstwą śniegu.

pzdr

Heath
26-09-2006, 06:46
dzięki, tego się właśnie obawiałem :-? chyba dam se siana

agnieszkakusi
26-09-2006, 06:59
Bardzo pouczająca odpowiedź... bardzo.
a czego się człowieku spodziewałeś? Jeśli kupujesz drzwi, to standardowo mają one zwykłą szybę. Jesli chcesz mieć szybę P4 (antywłamaniówkę) to musisz za nią DODATKOWO ZAPŁACIĆ. Tak samo jak chciałbyś mieć dodatkowe rygle czy zamki. Chyba, że od razu wybierasz ofertę drzwi z szybą P4, dodatkowymi ryglami itd. Ale wtedy ich cena jest inna. Jesli kupowałeś drzwi ze zwykłą szybą i zbiły Ci się w trakcie przewiewu to się nie dziw. U mnie zbiły się w mieszkaniu, pokojowe, bo były pootwierane okna i akurat mąż wszedł do domu i zrobił się przewiew. Też mam reklamować drzwi u producenta?? :o
A naklejanie folii na popękaną szybę...hmmm, to chyba jakaś pomyłka.

amdam
26-09-2006, 07:36
Dlaczego pomyłka??

Szyba jest pęknięta od środka, z zewnątrz nie ma żadnych rys, o które mogłbym zaczepić np. palcami. szyba z obu stron jest gładka, poszła w środku. Był u mnie juz wczoraj specjalista, który zakładał drzwi i powiedział, że to norma w tych drzwiach, niestety zapomniał o tym powiedzieć gdy je sprzedawał. Na szybę mam juz nalejona specjalną folie antywlamaniową z tzw. lustrem weneckim. Nie widać żadnego pęknięcia. A i sama folia prezentuje się nieźle.

agnieszkakusi
26-09-2006, 07:43
no to gratulacje

Sail
26-09-2006, 07:49
Na szybę mam juz nalejona specjalną folie antywlamaniową z tzw. lustrem weneckim.

Z ciekawości - jakie koszta?

amdam
26-09-2006, 07:50
Żeby wyjaśnić do końca - pęknięcie nie było winą samej szyby. Winę za to ponosi producent, montujący szybę w drzwiach, tzn. jest ona zamontowana na jakiś śrubach wewnątrz, to powoduje drgania, a szyba w drzwiach nie powinna drgać.

Koszta = 0 + płachta metrowa gratis na okno łazienkowe. Bo w łazience mam okno pełnowymiarowe takie wąskie.

rafallogi
26-09-2006, 08:04
Po co Ci ta płachta do łazienki?
Nakleisz na szybę żeby Cię nikt z zewnątrz nie podglądał?
Pamiętaj, że efekt lustra weneckiego to nie tylko folia, ale także światło 8)
To czego nie widać w dzień wcale nie musi byc niewidoczne po zapaleniu światła w pomieszczeniu :lol: 8)

amdam
26-09-2006, 08:09
Mam roletę, ale gdzieś już tutaj wyczytałem podobna propozycję, więc mająć mozliwośc wziąłem ją :) Zawsze to lepsze niż nic :)

Za darmo dają to się bierze :)