PDA

Zobacz pełną wersję : System tarasowy



Mariuszż
25-09-2006, 13:06
Czy ktoś z Was kładł na taras płytki w systemie podobnym jak podłoga podniesiona w serwerowniach. Znalazłem coś takiego w ofercie CREATONA ale strasznie mało informacji jest na stronie.

Mariuszż
27-09-2006, 12:40
Wyciągam temat:)

MARKOG
27-09-2006, 12:49
Jak nie uszczegółowisz o co chodzi to ci nikt nie pomoze - ile osób widziało poprawnie wykonaną serwerownie???? Opisz o jaką podłoge chodz zeby wszyscy zrozumieli

Mariuszż
27-09-2006, 14:20
Jak nie uszczegółowisz o co chodzi to ci nikt nie pomoze - ile osób widziało poprawnie wykonaną serwerownie???? Opisz o jaką podłoge chodz zeby wszyscy zrozumieli

Faktycznie już się poprawiam.
Płytki w tym systemie tarasowym nie są klejone do podłoża, są kładzone na specjalnych podkładach a dopiero te są mocowane do podłoża, podkładki mają możliwość regulacji wysokości. ponieważ pod płytkami jest ok 2cm wolnej przestrzeni więc woda swobodnie sobie pod nimi spłyta po spadku tarasu, nic nie odpęka, nie ma potrzeby fugowania (chyba) łatwo to zdemontować. Płytki są grubsze niż normalnie.

MARKOG
27-09-2006, 14:40
no to ja w takim wypadku znam stary sprawdzony sposób na układanie "pływającej podłogi" ale robi sie to np z cienkich płt chodnkowych. Do woreczka plastikowego wlewamy zaprawę cementową układamy to pod każdym z 4 rogów (tz na jednym woreczku leżą 4 rogi płytek) poziomujemy i czekamy az zastygnie. Pod spodem dziura - woda spływa fug tez nie ma i płyte można zdjąć. Nie wiem czy można użyc tu jakiegoś gresu - musiałby być bardzo gruby i wytrzymały bo potparty jest tylko na rogacha w środku pustka.

sSiwy12
27-09-2006, 14:51
Fajny sposób. Lecz mam pytanie. Co zima w przypadku "zapchania odpływu" - nie wysadzi? Może być przecież tak, że w dzień snieg (lód) topnieje na środku płyty, lecz woda nie ma odpływu bo "brzegami lód jeszcze trzyma. Nocą z wody zalegajacej robi się lód (lub może zrobić się). Jest taka możliwość?

MARKOG
27-09-2006, 14:55
Jak ci wysadzi to sobie po odtajaniu włozysz płytke spowrotem na miejsce - zauważ że cement jest zastygnięty w woreczku idlatego nazywają to "pływającą podogą"

sSiwy12
27-09-2006, 15:03
Dobry sposób. Bede go miał na uwadze. Dzięki.

Rezi
27-09-2006, 16:25
system ten równiez posiada Korzilius

www.korzilius.de