PDA

Zobacz pełną wersję : Mam mapy - ale co dalej??



pablooo-exe
25-09-2006, 15:12
Dzisiaj odebrałem mapy od geodety do przylączy i do pozwoleń ale teraz nie wiem co dalej robić ,myslałem że mam sie udać do gminy o warunki zabudowy ale geodeta powiedział mi żebym poszukał tutejszego projektanta który sam ma sie dowiedzieć jakie sa warunki zabudowy i u niego załatwił problem (mam niewymiarową działkę i nie wiem czy zmieści mi sie na niej wybrany projekt) i narazie nie szedł do gminy i nie brał warunki zabudowy ....


Czy może mi ktoś to wytłumaczyć o co chodzi z tym projektantem , bo już mi sie wszystko pomieszało.... i czy mam nie składać wniosku o wz??
Proszę was o pomoc

Pietrov
25-09-2006, 17:59
Każdy może wystąpic o warunki zabudowy. Nie trzeba by projektantem. Nie trzeba nawet by właścicielem terenu (ważne zwłaszcza przed wyborem działki).

ZakWr
25-09-2006, 18:02
Zasadnicze znaczenie ma w Twoim przypadku czy dla Twojej działki jest plan zagospodarowania przestrzennego czy nie. Bo jak jest to składasz wniosek o wypis, płacisz 100plz i za tydzień masz co potrzebujesz. Sam sobie sprawdzisz czy Twój wymarzony prjekt pasuje do warunków zabudowy czy nie.

A jak nie ma planu to problem masz.

W zasadzie o wystąpienie o WZ możesz sam tylko że się może okazać że będziesz to robił 2 razy. Może rzeczywiście znajdz projektanata ktory zrobi to za ciebie bo we wniosku o WZ musisz podać pewne parametry inwestycji: przybliżoną wielkość, skąd woda, prąd, gdzie ścieki itd.
No i musisz się śpieszyć bo mapki są ważne 3 miesiące czyli od kiedy odbierzesz mapkę masz 3 miesiące na przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę i uzgodnienie przyłaczy.
A na WZ to się czeka co najmniej 2 miesiące

mikimka
25-09-2006, 20:22
Najpierw musisz miec decyzję o warunkach zabudowy i zagosp. terenu. Występujesz z wnioskiem go gminy. Nie jest Ci tu potrzebny żaden projektant, bo po co płacic za coś, co sam bez problemu załatwisz? Dostaniesz w gminie gotowy formularz do wypełnienia. Musisz okreslić jaki dom chcesz postawić (w przyblizeniu). W wz dostaniesz wytyczne, do jakich sieci możesz się "podłączyć" i jaki dom wybudowac (wysokość, liczba kond., spadek dachu).
To, czy dom zmieści się na działce możesz sprawdzić sam. W uproszczeniu z każdej strony 4 m od granicy oraz uwzględnic linię zabudowy. Jeżeli są domy w poblizu wzdłuz drogi, to linia zabudowy będzie się najprawdopodobniej licować z istn. zabudową.
Podsumowując: idź do gminy i wszystko Ci powiedzą.
Pozdrawiam

pablooo-exe
25-09-2006, 20:28
czyli kierunek gmina....

mikimka
25-09-2006, 20:28
Do ZakWr
Z waznością map do celów projektowych to przesadziłeś. Rzadko kiedy projekt + uzgodnienia trwaja krócej niż 3 miesiące.
A na decyzję o wz my czekaliśmy 4 miesiące (z odwołaniem) i mapa jest ok. Teraz trwają prace projektowe i mapa dalej jest ok. Decyzja jest bezterminowa (tzn. do chwili ustalenia planu - a to potrwa).
Warunki techniczne są na 2 lata. Oraz wazność pozwolenia na budowę to 2 lata.
Pozdrawiam

ZakWr
26-09-2006, 12:16
Co do ważności mapy do celów projektowych to jest to informacja od mojego geodety którego nie posądzam że chce mnie naciągnąć na aktualizację bo zadeklarował że ją zrobi za 100plz, gdybym nie zdążył, wiec zarobek niewielki a pojechać na działkę musi. Z resztą po co jest na mapce napis "stan na dzień...."?

Do wydania WZ wystarcza mapa do celów opiniodawczych która w urzędzie powiatowym lub katastrze kosztuje ok 70plz i rzeczywiście chyba nie ma na niej daty i poświadczenia aktualności. Do wydania wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego w ogóle mapy nie potrzeba.
Więc nie ta kolejnośc. Najpierw WZ lub wypis z planu zagospodarowania a potem mapa do celów projektowych.

pablooo-exe
26-09-2006, 19:09
dzwoniłem dzisiaj do UG i "babka" powiedziała mi żebym do nich przyjechał i jeżeli chce to wydzadzą mi warunki zzabudowy ale też możemi podać te warunki a ja je sobie "przepisze" i zaoszczędze 20pln za każdą stronę... i że wybór należy do mnie...

Zobaczymy jak to będzie.... jak zajade

PS.
Aha a czy przed zaniesieniem mapy do projektanta potzrebne mu będą wszystkie dokumenty dot. przyłączy??
czy tylko same mapy i projekt mu wystarczy

krotki
26-09-2006, 19:40
nie wiem jak u was ale u mnie w UM trzeba do wniosku o wydanie warunkow załączyc wstepna opinie wlascicieli sieci okreslajace mozliwosci przylacza wody i pradu.

mikimka
26-09-2006, 20:34
Warunki na przyłącza są potrzebne do sporządzenia projektu przyłączy i posrednio instalacji wewn. architekt sporządza plan zagospodarowania działki, na którym nanosi trasy przyłączy - musisz wiedzieć, w którym miejscu możesz sie włączyc do mediów.
Pozdrawiam

krotki
26-09-2006, 20:41
U mnie jest tak (http://bip.umtychy.pl/?grupa=podmioty&dzial=um&kat=wydzialy&id=19&pkat=sprawy&idd=82)

mikimka
26-09-2006, 21:44
Jeszcze o mapie. Nie ma przepisu, który okresla termin ważności mapy. Mapa jest ważna dopóki sie nie zaktualizuje (np. dopóki ktoś czegos nie wybuduje). Jeżeli projektant widzi, że w terenie jest inaczej niz na mapie, to poleci ją zaktualizować. Nie warto na wszelki wypadek aktualizowac mapy np. co 3 miesiące - niepotrzebny wydatek.
Pozdrawiam