PDA

Zobacz pełną wersję : Niezawibrowany beton na stopie.Jakie konsekwencje?



Eunika
25-09-2006, 19:40
jakie mogą być konsekwencje niezawibrowania betonu na stropie? Mam stop Leiera (gęstożebrowy), który jest zalany betonem B2. Beton po wylaniu miał być wibrowany ale fachowcy nie mieli sprzętu i zostawili tylko wylany. Zauważyliśmy to dopiero po ściągnięciu desek (nie jest całkowicie jednolity, w niektorych miejscach widać małe szczeliny) :cry: . Może ktoś mi powie jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości? [/list]

Vax
25-09-2006, 19:43
Co na to twoj kierownik? On powinien dokonac ogledzin i wydac decyzje.
Tak z opisu to nie jest mozliwa ocena stropu.

Geno
25-09-2006, 19:47
jakie mogą być konsekwencje niezawibrowania betonu na stropie? Mam stop Leiera (gęstożebrowy), który jest zalany betonem B2. Beton po wylaniu miał być wibrowany ale fachowcy nie mieli sprzętu i zostawili tylko wylany. Zauważyliśmy to dopiero po ściągnięciu desek (nie jest całkowicie jednolity, w niektorych miejscach widać małe szczeliny) :cry: . Może ktoś mi powie jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości? [/list]

Prawdopodobnie żadne w tym przypadku , może troszkę mniejsza nośność ale raczej nie spotkałem się aby w domku jednorodzinnym mogłyby być jakieś dramatyczne konsekwencje - ocenić powinien na miejscu kierownik i za oszustwo uciąć kilka % za robotę.

Tedii
26-09-2006, 00:20
U mnie górale ubijali beton drewnianymi bolkami, aby się dobrze rozprowadził i otulił zbrojenie.

pawelurb
26-09-2006, 09:41
u mnie nie był wibrowany , podawany pompą leci z taką siłą że i tak sie wszędzie dostanie , przy zalewaniu postukaliśmy solidnie młotkiem w szalunki podciągów , beton nie był zbyt gęsty i po rozszalowaniu nie widać żadnych pęknięć czy innych dziur. ( stoi już rok w pełni obciążone, otynkowane i nic sie nie dzieje nie pęka )

wbrat
26-09-2006, 12:14
U mnie też nie był wibrowany i wypełnienie było bardzo dobre.

gibzwein
26-09-2006, 21:27
Brawo. Powodzenia. I ty Geno? Może napiszcie do muratora to następną głupotę powielą na łamach. Kirownik be, nie dopilnował, może dlatego, że to jego 12 budowa. Beton B2 a co to k..... jest?? Glina ma wyższą wytrzymałość. Nadbeton w stropach gęstożebrowych pełni bardzo ważną funkcję. Pytacie dlaczego ławy, stropy i inne elementy konstukcyjne są tak przewymiarowane. Takiej głupoty nawet te współczynniki nie obejmują. Dopiero jak zwali wam się strop na łeb to zrozumiecie.

Jeremiasz
26-09-2006, 21:31
Witamy ponownie :), gibzwein...

gibzwein
26-09-2006, 21:40
Odwiedzam forum sporadycznie i przechodzę do opozycji. Będę tępił przejawy bezmyślności.

anpi
26-09-2006, 21:41
U mnie też nie był wibrowany. Całą zimę leżał na nim śnieg. A na wiosnę poszło pare palet cegieł - wytrzymał.

gibzwein
26-09-2006, 21:46
Czego to dowodzi? Wytrzymałości betonu czy twojej głupoty?

anpi
26-09-2006, 21:49
Co niby świadczy o mojej głupocie, mądralo?

gibzwein
26-09-2006, 21:53
Żałowałeś 30 zeta na wypożyczenie wibratora.

anpi
26-09-2006, 21:55
No, żałowałem. Kupiłem sobie za to 2 czteropaki browaru. Warto było :lol: :lol: :lol:

RaStro
26-09-2006, 22:03
Żałowałeś 30 zeta na wypożyczenie wibratora.

Tak swoją drogą, jakiś czas temu beton klasy B20 z tzw. gruchy nie był dostępny. Beton na strop kręciło się na budowie, a napewno się go nie wibrowało. Nikt nie dawał dystansów pod zbrojenie tylko koleś je trochę poszarpał żeby drut zbrojeniowy nie był goły. Te same domy stoją do tej pory i mają się dobrze, więc nie widzę przyczyny dla, której strop gęstożebrowy zalany betonem B20 z betoniarni, ale nie zawibrowany, miał się zawalić. (celowo piszę B20, gdyż sądze że autor tego wątku też miał na myśli tę klasę betonu, a B2 to tylko błąd podczas pisania).

dominikams
26-09-2006, 22:04
Brawo. Powodzenia. I ty Geno? Może napiszcie do muratora to następną głupotę powielą na łamach. Kirownik be, nie dopilnował, może dlatego, że to jego 12 budowa. Beton B2 a co to k..... jest?? Glina ma wyższą wytrzymałość. Nadbeton w stropach gęstożebrowych pełni bardzo ważną funkcję. Pytacie dlaczego ławy, stropy i inne elementy konstukcyjne są tak przewymiarowane. Takiej głupoty nawet te współczynniki nie obejmują. Dopiero jak zwali wam się strop na łeb to zrozumiecie.

Co się tak gorączkujesz? Pewnie chodziło B20, tylko zero się nie wstukało.

Geno
26-09-2006, 22:21
Brawo. Powodzenia. I ty Geno? Może napiszcie do muratora to następną głupotę powielą na łamach. Kirownik be, nie dopilnował, może dlatego, że to jego 12 budowa. Beton B2 a co to k..... jest?? Glina ma wyższą wytrzymałość. Nadbeton w stropach gęstożebrowych pełni bardzo ważną funkcję. Pytacie dlaczego ławy, stropy i inne elementy konstukcyjne są tak przewymiarowane. Takiej głupoty nawet te współczynniki nie obejmują. Dopiero jak zwali wam się strop na łeb to zrozumiecie.
gibzwein zapominasz też o rezerwach których się w obliczeniach nie uwzględnia np. częściowe zamocowania itd. poza tym zacytuję siebie:
a) wyraz "prawdopodobnie"

b) "ocenić powinien na miejscu kierownik "

Zawarłęm w swojej opinii to,że trudno cokolwiek pewnego powiedzieć i nie forum powinno to weryfikować ostatecznie - czego więcej oczekujesz?

Geno
26-09-2006, 22:26
Czego to dowodzi? Wytrzymałości betonu czy twojej głupoty?
gibzwein wyluzyj, dawno przestałęm się przejmować co się komu może stać - nic na siłę, pewnie ,że brak wibrowania jest błedem - zresztą jak chcesz - ja nie mam ochoty wdawać się dyskusje na budowie jeśli "laik" chce aby było tak jak sobie obmyslił a się z tym nie zgadzam to jest impass - na forum mogę tylko sie tym nie przejmowac i koniec...

yama
26-09-2006, 23:53
Odwiedzam forum sporadycznie i przechodzę do opozycji. Będę tępił przejawy bezmyślności.
jedynym przejadem bezmyślności i głupoty jest postawa kierownika któremu nie chciało sie dupy ruszyć przy zalewaniu stropu , no ale kierownicy są pod pańską ścisłą ochroną

filipek
27-09-2006, 09:54
U mnie nie był wibrowany. Kierownik powiedział, że wibrowac trzeba jak sš jakieœ słupy tzn. tam gdzie jest duża gruboœć/wysokoœć betonu.
Na taki strop wystarczy "wibrowanie" spowodowane rozgarnianiem i wyrównywaniem betonu

pozdr
filipek

anpi
27-09-2006, 10:14
Filipek, nie pisz takich rzeczy, bo gibzwein dostanie wylewu :lol: :lol: :lol:

filipek
27-09-2006, 10:42
Filipek, nie pisz takich rzeczy, bo gibzwein dostanie wylewu :lol: :lol: :lol:

Właœnie specjalnie napisałem ;), żeby nie było,że kierownik nie widział. Widział i tak zadecydował.
Kiedyœ jak się zastanawiałem, czy dawać folię przy fundamentach lanych w ziemię, to znajomy żony powiedział żebym nie oglšdał tych panienek w Muratorze to mi mleczko nie wycieknie.
Czytać i podchodzić z rozsšdkiem.

pozdr
filipek

Geno
27-09-2006, 12:56
No, żałowałem. Kupiłem sobie za to 2 czteropaki browaru. Warto było :lol: :lol: :lol:
Na pocieszenie gibzweina napisze ,że brak wibrowania to jak zakup białej tapicerki i bezowych dywaników do Tarpana ,którym wozi się cielaki...najpeiw inwestuje się w dobry beton po to aby osłabić jego pozytywy :wink:

27-09-2006, 13:17
... znajomy żony powiedział żebym nie oglšdał tych panienek w Muratorze to mi mleczko nie wycieknie...

dobre :lol:

Eunika
29-09-2006, 11:18
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mam nadzieję że czarny scenariusz gibzweina nie sprawdzi się. Chociaż w snach " zwalił mi się ten strop na łeb". Nie chciałbym nikogo doprowadzić do zawału ale murarze ciśnienie mi podnieśli mocno. Teraz to już chyba z górki? :lol: :lol: [/code]