PDA

Zobacz pełną wersję : rozbudowa domu



małyarek
25-09-2006, 19:42
Witam. Chcę nadbudować piętro do jednej części w swoim domu, dom jest z cegły, grubość ścian ok 40 cm. Strop jest drewniany. Doradźcie z jakiego materiału podnieść ściany, chiałbym coś lekkiego bo fundament może być słaby, dach pokryty będzie blachą albo onduliną. Z góry dzięki. :wink:

Rom
26-09-2006, 13:16
Powinieneś wezwać jakiegoś fachowca, który by ocenił czy strop wytrzyma ta nadbudowę

pitbull
27-09-2006, 09:10
Tak jak napisal Rom. Sciany zewnetrze z gazobetonu 30+ ocieplenie lub gazobetonu 36 cm. Scianki dzialowe na konstrukcji z profili blaszanych i plyt g.-k.

demol
27-09-2006, 12:01
Jeśli dom nie był zaprojektowany z użytkowym poddaszem to niemal napewno może mieć za małą wytrzymałość stropów, i to jest twój jedyny problem. Tego typu probley rozwiązuje się poprzez wymianę belek stropowych bądź dodawanie "nadbijanie" kątownikami stalowymi.Jesli chodzi o ściany nadbudowy to prócz w/w technologii są też konstrukcje drewniane z dociepleniem (jak w systemach domków kanadyjskich) drewniane konstrukcje obite płytą OSB z dociepleniem wełną. z zewnątrz może być steropian i tynk niczym się różni z wyglądu od ciężkich murów. Jednak konstrukcja dachu musi się w tym przypadku oprzeć na wymurowaych słupach nośnych gdyż nie ma już MURŁATY i zmienia się nieco cała koncepcja.
W tej kwestii i tak będzie się musiał wypowiedzieć projektant który dobierze na podstawie inwentaryzacji obiektu sposób wykonania i rodzaje materiału.

małyarek
27-09-2006, 15:32
No dobra, ja myślę tak: strop jest drewniany i go nie ruszam! Ściany z gazobetonu 24 cm na wysokość 2.2m potem wieniec żelbetonowy a potem dach. narka

Mis Uszatek
05-10-2006, 00:13
Szybki jesteś małyarku. Dlatego sądzę, że jeszcze tu wrócisz...