PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AKACJA 2 pracownia HORYZONT



mmplus
08-04-2003, 22:08
Jestesmy w trakcie decyzji o kupnie projektu. Sklaniamy sie do kupna Akacji? Bardzo prosze o opinie

magmi
09-04-2003, 13:00
Trudno doradzać nie znając Waszych potrzeb i gustów. Akację buduje Jasiu - prowadzi na forum dziennik pod tytułem "Nasza Akacja kochana" i ma własną stronę internetową na temat budowy. Zajrzyjcie tam.

mmplus
09-04-2003, 22:01
dzieki serdeczne. Na forum jestesmy nowicjuszami i to samo dotyczy budowy... mamy nadzieje, ze to sie wkrotce zmieni. Niestety ze wzgledu na polozenie dzialki bedziemy musieli zmienic projekt i teraz bedziemy szukac kogos kto buduje lub wie cos na temat Niezapominajki, rowniez z Horyzontu. Na razie nic na temat Niezapominajki na Forum nie znalazlam ale bede nadal szukac. Moze jakas podpowiedz? Jeszcze raz dzieki

iwona 213
22-09-2003, 13:35
Akacja II najbardziej odpowiada moim wymaganiom jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń. Chętnie zobaczyłabym jak wygląda ten dom w rzeczywistości na gruncie. Jeśli budujesz akacje II proszę skontaktuj się ze mna. Dzięki.

Joasia Jasia
18-11-2003, 13:01
Alez oczywiście spieszę donieść że w takiej właśnie Akacji mieszkamy :)
Więcej na stronie www.naszdom.erb.pl
Bardzo funkcjonalny dom! Doskonały wybór
Joaśka

konmax
25-05-2004, 20:35
siemanko

Może ktoś z was budował Akację II wersja B z pracowni projektowej Horyzont. Proszę o info.

Pozdrawiam

paweł pawluś
06-06-2004, 14:32
czy ktoś buduje dom akacja 2 .pytam o ewentualne problemy?

mdzalewscy
06-06-2004, 15:25
chłopie dział projekty, najpierw opcja "szukaj" bo zaraz będziesz marudził, że nikt Ci nie odpowiada na Twoje post

mh
17-06-2004, 17:21
buduje Akację II ale lustro i to trochę tunningowaną 8)

Joasia Jasia
03-08-2004, 07:56
Witam - wybudowaliśmy Akację II. Więcej tutaj http://www.naszdom.erb.pl/. I jak jakieś pytanka to proszę bardzo :)

mareksr
16-01-2005, 13:10
Akacja II odbicie lustrzane wersja z trzema pokojami na parterze.
Stan surowy zamknięty już stoi.

Płaza Jerzy
23-01-2005, 09:44
Jestem na etapie: stan surowy- otwarty. Akacja II z garażem-lustrzane odbicie. Buduję systemem gospodarczym, a więc fundament i strop (akermany) z betoniarki, ściany trójwarstwowe z maxa, dach- blachodachówka panelowa.

Danutka
21-02-2005, 19:01
Jerzy, mareksr
Pozwólcie, że zwrócę się z zapytaniem. Za miesiąc rozpoczynam budowę akacji II z podwójnym garażem. Cały czas mam jednak wątpliwości co do rozwiązań w projekcie. Napiszcie jak zrobiliście u siebie:
1. Bieg schodów wg projektu ma 75cm szerokości (poszerzaliście je? jeśli tak to w jaki sposób?)
2. Słyszałm, że warto podnieść poddasze przynajmniej o jeden bloczek, bo na poddaszu jest nisko (jak to wygląda w realu? - podnosić czy nie, jeśli tak to o ile?)
3. Moze macie zdjęcia z realizacji (przejrzałam całą stronę Joasi i Jasia i nadal mi mało).
Z góry dziękuję za info i fotki, Danka

Jedrzej P
23-09-2005, 16:25
Szukam każdych zjęć wykonania Akacji II B z garażem.

Adamari
04-10-2005, 13:57
A ja szukam wszelkich informacji i porad (szacunkowych kosztorysów również) na temat Akacji II w wersji B. Zakupilam dzialke z fundamentami pod ten dom, budowe chce kontynuowac od wiosny, niekoniecznie uzywajac takich materialow, jakie proponuja w kosztorysie (Ytong, dachówka, itp) - bede starala sie wybudowac dom taniej i przy uzyciu zaprzyjaznionych rak do pracy ;)
Natomiast potrzebne mi są ewentualne wskazowki kogos, kto juz budowal Akacje. Wszelkie zdjecia mile widziane :)

Adamari
18-10-2005, 11:00
Poszukuję osób, które budują/ budowały/ mają zamiar budować Akację II (wersja B) i mogłyby podzielić się ze mną swoimi wrażeniami dotyczącymi tego projektu. Znalazłam na forum linka do strony, która była swoistym dziennikiem budowy Akacji, ale niestety strona ta nie zawiera już danych.
Mnie natomiast bardzo zależy na subiektywnych opiniach osób, które z Akacją miały do czynienia, bądź potrafią ocenić ten projekt (funkcjonalność, koszt budowy) bardziej profesjonalnie niż ja ;) Bo ja jestem laikiem, a zdaje się, że moja przyszłość związana będzie właśnie z tym domem.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Adamari
20-10-2005, 12:56
Naprawde nikt nie jest w stanie mi pomóc? :(

SMYSNA
24-10-2005, 16:18
OTO NASZA AKCJA II . WPROWADZAMY SIĘ Z W PRZYSZŁYM ROKU NA WIOSNĘ . ZIMĄ CZEKA NAS WYKOŃCZENIÓWKA.

edi54
08-11-2005, 20:30
No ale gdzie te zdjęcia ?


OTO NASZA AKCJA II . WPROWADZAMY SIĘ Z W PRZYSZŁYM ROKU NA WIOSNĘ . ZIMĄ CZEKA NAS WYKOŃCZENIÓWKA.

08-12-2005, 19:07
czekamy,czekamy....................

SyMa
02-02-2006, 19:41
Zapraszam do dyskusji na temat Akacji z pracowni Horyzont, wszystkich tych, którzy maja na to ochotę

SyMa
02-02-2006, 20:08
Kilka słów na temat naszego wyboru. Długo szukaliśmy projektu, który spełniałby nasze podstawowe oczekiwania tj.:
- parterowy z uzytkowym poddaszem
- salon z jadalnią - nie mniejszy niz 40 m,
- pokój na dole pełniący funkcję gabinetu/pokoju zabaw dla dzieci,
- nie większy niż 150 m.

No cóż Akacja spełnia te wymagania, za wyjatkiem powierzchni.
Podjeliśmy decyzję ten domek jest dla nas, tylko jeszcze kilka zmian:
- powiększenie wiatrołapu,
- powiększenie salonu i kuchni,
- powiększenie garazu,
- podniesienie ścianki kolankowej o 2 cegły + wieniec - iczywiście wszystko w ramach tej za dużej powierzchni :lol: ,
- drzwi wejściowe z doświetleniem,
- schody betonowe (w projekcie były drewniane) dzięki temu mamy schowej na rzeczy z którymi nie wiadomo co zrobić,
- taras będzie z kostki, a nie wylewany z betonu.

Tylko góra czeka na nasze pomysły, chyba, że Wy podrzucicie jakieś!?

Wszystko byłoby OK, gdyby nie wycena stanu surowego otwartego. Katastrofa.
Nasz domek ma stanąć na glinie - w związku z tym fundamenty musza być głebsze = wyższe koszty, żeby nie było problemy z posadzką nalezy pod fundamenty wybrac całą ziemię ( nie tylko rowki na fundamenty), a potem w to miejsce nasypać piach - bagatela sam piach tylko 4 tys. zl :cry:
Wycena stanu surowego otwartego domu który w końcu po podłogach ma 130 m parter + ok. 30 m garaż + poddasze uzytkowe nad częścią mieszkalną wyceniono na:
35 tys. robocizna i 95 materiały.
Co prawda nic nas nie obchodzi, cena obejmuje wszystko od geodety, który wyznacza miejsce posadowienia domu, aż do więźby dachowej przykrytej deskami i papą.

I co Wy na to?

SyMa
02-02-2006, 20:24
o rany, ale ze mnie gapa. chciałam, zeby ten temat był w "klubie budujących" a nie w projektach. takie są efekty jak się siedzi po 10-12 godzin przed komuterem. Jezli będzie taka możliwość to poprosze o zmianę umiejscowienia tego tematu.
Oczywiście jeżeli jakaś zywa dusza wyrazi zainteresowanie tymi postami

SyMa
02-02-2006, 20:32
A dla tych, którzy chcieliby zobaczyć domek podaję link:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5

Vondraczek
03-02-2006, 09:08
A witam z przyjemnością włącze sie do tej rozmowy!
Ja za wiele doświadczeń nie będe miał bo dopiero zrobiłem ławy a że wykonuje wszystko sam troche mi to zajmuje - w tym roku mam w planach fundamenty postawić czy sie uda to bedzie zalezało od kilku żeczy - pieniędzy, czasu i sił w rękach. :wink: . Co do zdjęć ojej - będziesz zadowolona. Proszę tylko podać skrzyneczke na którą mam wysyłać - o duuużej pojemności.
Dziwie sie czemu musisz wymieniać grunt pod ławy - kto takie coś ci powiedział. Ja też stawiam na glinie i jest to najlepsze podłoże twarde jak cholera - łopaty nie dało sie wbić - zrezygnowałem nawet z chudziak (podsypałem jedynie kilku centymetrową warstwe żwiru) co do ław jak to niektórzy powiedzieli są one jak dla bloku - więc je troche wychudziłem 8) no i zrobiłem częściowe podpiwniczenie pod garażem wejście będzie od tyłu garażu - taki mały zjazd od podwurka. Będzie to graciarnia zamiast szopki na działce. Z tego co pamiętam akacjowicze którzy już mieszkają podpowiedzieli mi o poszeżeniu schodów wejściowych na piętro - ponoć według projektu są strasznie wąskie. Zapraszam do mojego dziennika!
Co do zdjęć prześle wszystko na emeila!

SyMa
03-02-2006, 09:34
Witaj,
masz rację, glina jest bardzo twarda i my też się cieszyliśmy, że nawet szalunków nie będzie trzeba robić, niestety nie napiszę Ci w jaki sposób uzasadniali fachowcy wybranie tej ziemi (architekt też nam powiedział, że powinniśmy to zrobić) - musze się dopytać mojego męża, bo tak mogłabym głupotkę walnąć.
Pozdrawiam

PS
Maila przesłałam na Twoją skrzynkę

Vondraczek
03-02-2006, 10:14
JUż dostałem meila - odsyłam zdjątka!
Co do tej gliny to przeanalizujcie to dokładniej!
Wydać pieniądze bardzo łatwo co do wykonawców, projektantów i kierowników oni wszystko zrobią aby wyciągnąć kase. Żeczywiście w twardej glinie nie trzeba dawać szalunków ja częściowo dałem aby wychudzić ławy. Wiem jedno naokoło wszyscy mają gline i na niej budują. Szwagier ma od 5 lat postawioną chałupe i nic sie nie dzieje. No chyba że pod gliną jest torf ale to już inna para kaloszów.
Pisałaś że masz wycene budowy - kosztorys - moge sie uśmiechnąć :D

Jedrzej P
03-02-2006, 19:22
Witam Akacjuszy i Akacjuszki.
My zaczynamy na wiosne wersje IId.
Na życzenie moge wysłać wstępną kalkulacje stanu surowego otwartego od mojego wykonawcy.
Chętnie usłysze komentarze.

SyMa
03-02-2006, 19:34
Witaj,
wysłałam moja kalkulacje Vondraczkowie, i jak mnie poinformował pomimo, że siedział na krześle (o co go poprosłam) to i tak spadł.

SyMa
03-02-2006, 19:43
To znowu ja,
proponuje przenieść się w to miejsce
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63588
tę część odwiedzaja już budujący, bardziej doświadczeni od nas, a poza tym zostwiając ślad o przeniesieniu dyskusji już do Klubu Budujących przyszli właściciele Akacji też nas znajdą (wtedy to moze my będziemy mogli udzielać rad).
:D

michał szefler
05-08-2006, 22:02
Witam,
Mam pytanie dotyczące projektu Akacja II. Jestem na etapie kupienia tego projektu ale wychodzi mi usytuowanie salonu po stronie zach-półn-nie wchodzi w grę odbicie lustrzane. Akacjusze czy takie usytuowanie nie spowoduje,że salon będzie bardzo zacieniony(może ktoś ma takie ułożenie). Z góry dziękuję za wszystkie Wasze uwagi.

ania&rafal
14-09-2006, 09:39
Witam,
My mamy akacje I ( po kilku zmianach )ale polozenie salonu dokladnie takie same, wydaje mi sie ze jest on wystarczajaco doswietlony.
pozdrawiam ania
Moze wieczorkiem bede miala chwile zeby nauczyc sie wklejania zdjec- wtedy na pewno to zrobie

ania&rafal
14-09-2006, 19:24
zdjecie salonu

http://images1.fotosik.pl/172/a64c3c2011aa4c77m[/url]

ania&rafal
14-09-2006, 19:40
nie wyszlo:(
ehhh komputery to dla mnie czarna magia:(
moze nastepnym razem
pozdrawiam