PDA

Zobacz pełną wersję : Architekt - jak p?acicie?



RYDZU
09-04-2003, 06:36
Ukłony dla wszystkich :smile:
Dojrzewamy z żoną do budowy = tzn. działkę już mamy, teraz wchodzimy w fazę jej porządkowania (a jest co robić) i chcielibyśmy rozpocząć boje z architektem. I stąd pytanie - czy za projekt płacicie (płaciliście) od razu całościowo, czy może etapami - na przykład w miarę tego jak sie potem posuwały prace na budowie, czy może jeszcze jakoś inaczej to rozwiązaliście.
Pozdrawiam
Wojtek

gaga2
09-04-2003, 16:04
Etapami, to zaproponował sam architekt.
I - projekt koncepcyjny, II - projekt budowlany, III - projekt wykonawczy, IV - przedmiar robót. Potem jeszcze nadzór autorski, ale jeszcze nie mamy umowy na sam nadzór. Umowa z architektem to oczywiście piewrszy etap :smile:.
Pozdrawiam,
gaga2

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: gaga2 dnia 2003-04-09 17:34 ]</font>

Wowka
09-04-2003, 16:13
Architekt swoją pracę zaczął od spisania umowy a zakończył zainkasowaniem kasy za całość. Sądzę, że było to optymalne i wygodne dla obu stron rozwiązanie.

Bartt
09-04-2003, 16:31
U mnie ja przyszedłem do architekta z umową, gdzie wpisane było płacenie ratami. Bardzo się zdziwił. Podobno był to pierwszy przypadek w biurze gdzie klient chciał podpisać umowę, do tej pory inkasowali po wykonaniu projektu :smile: