PDA

Zobacz pełną wersję : napęd bramy garażowej



ablonski
26-09-2006, 22:01
witam
chcę zamontować napęd bramy garażowej ale mam strop wyżej niż nadproże dlatego zastanawiam się czy napęd znajdujący się po prawej stronie poniższego rysunku może być wyżej niż lewa część jego szyny?
http://www.segment.com.pl/nowastrona/schemat1.gif
nie wiem czy do konca jasno to opisalem:(
z gory dziekuje za pomoc
pzdr
arek

st_x
26-09-2006, 23:32
Witam

PRawie każdy :D ma strop wyżej niż nadproże 8) 8) .
Nikt raczej nie ma nadproża wyżej niż stropu :wink: .

Jezeli brama jast "w garażu" i zainstalujemy jakieś gumowe obijacze na nadprożu to powinno się dać zamontować i użytkować dowolnie wysoką bramę (dopasowaną do wysokości POMIESZCZENIA) przy dowolnie niskich DRZWIACH - najwyżej będzie się otwierać nie "do końca" tzn. nie wykorzysta pełnego cyklu otwarcia przy (już) pełnym odsłonięciu otworu drzwiowego.

ablonski
27-09-2006, 07:58
a jak juz kupilem brame dopasowana do wysokosci otworu?
musze zastosowc jakies dluzsze mocowania aby bylo prosto czymozebyc po ukosie?
dzieki

mery26
27-09-2006, 10:13
Lepiej zamocować naped w poziomie z bramą, tj. poniżej sufitu. Sprawa wygląda tak ze np. łańcuch napędu jest połączony ze skrzydłem bramy "łapką" (ramieniem-jak to zwał).Skrzydła nie poprowadzisz po skosie bo będzie opadało (przy odłączeniu napędu-czyt. brak zasilania)-zatem prowadnice skrzydła powinny iść poziomo pod sufitem. Poza tym jak zrobisz "po skosie" to wystąpi duży kąt "łapy"/łańcucha i niepotrzebnie znaczne -niewskazane siły.Rób jak wskazuje np. instrukcja napędu-a te raczej zalecają mocowanie szyny napędu możliwie blisko płaszczyzny prowadnic bramy-wtedy dajesz napęd na np. płaskownikach oddalony od sufitu 20-30 cm (jak potrzeba).
Nie wiem czy zrozumiałem Ciebie i czy odp. w temacie.
pozdo.
Mariusz

ablonski
27-09-2006, 14:09
wlasnie w instrukcie jest taki rysunek odnosnie kata montazu na ktorym jest napisane ">0", i nie wiem za bardzo jak to rozczytac, ale jak zaleca sie poziomo to nie ma problemu, przed chwila patrzylem w garazu ze da sie to latwo zrobic.
dziekuje
pzdr
arek